Skocz do zawartości

Sennheiser HD650 vs AKG k601


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem o tym ze plastik plastikowi moze być nie równy, ale jak widać na załączonych obrazkach w HD650 potrafi pęknąć i nie ma sie co głupio oszukiwać, bo jest sporo przykładów i fotek popękanych pałąków od tych słuchawek na sieci. Niektórzy nawet sobie go wzmocnili na nity :]

http://i745.photobucket.com/albums/xx98/ivanrocks321/For%20sale/SennheiserHD650Headband.jpg

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej mamie kiedyś powiedziałem że jak samolot podchodzi do lądowania to sa kibelki opróżniane. Od tego czasu wychodzi zawsze na ulicę z parasolką.

Nikt nie przyzna się przecież że sam z****ł słuchawki za 1,5k :) Nic się samo nie dzieje. No chyba że koniowi na zad zakładał te słuchawki i pękły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak specjalnie zakładają na tyłek konia zeby pękło i potem szukają nowego pałąku ;)

Hamburgery różne idiotyzmy robią z nudów, a potem samo pękło - tylko dlaczego nie reklamują tego u producenta, skoro to takie nagminne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum headfi.org ze własnie reklamują u producenta, tylko sporo osób ma już te słuchawki po gwarancji i muszą kupować nowy pałąk który kosztuje ok 100$.

Nie wiem czemu tu niektóre osoby bronią totalnej głupoty producenta którą popełnił robiąc pałąk z plastiku w słuchawkach high-ednowych który jak widać pęknąć potrafi, nie mówie ze każdemu tak sie musi stać ale widać wyraznie ze jest sporo przypadków jego pękniencia wystarczy troche poczytać.

http://www.head-fi.org/t/248215/hd580-headband-broke

Tu troche porad czym go posklejać do kupy :D

http://www.head-fi.org/t/561878/how-to-fix-hd-650-headband-crack-not-paint-chip

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś link do tematu o HD580. A ze zdjęć drugiego ewidentnie widać, że został złamany a nie pękł.

Zrozum Człowieku, że ja miałem w rękach przynajmniej kilkanaście egzemplarzy tych słuchawek, w żadnych nie było najmniejszego śladu, że coś pęknie. I o jakiej głupocie producenta piszesz ? Że nie wymienia za darmo, jak debil sobie połamie ?

 

Głupota to jest użytkowników, którzy łamią słuchawki, licząc na ich niezniszczalność, a potem mają czelność atakować producenta. Nie wiem jaką krucjatę prowadzisz, ale jeśli połamałeś HD650 to szacun dla Ciebie.

HD650 są zrobione z ABSu. Tworzywa które TRZEBA CELOWO ZŁAMAĆ - samo nie pęknie od zakładania na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś w ogóle ten temat, jest tam zarówno o HD580 i HD650, a od czego niby im tam pęka jak nie od zakładania na głowe, proszę Cię nie osłabiaj mnie, kto niby tam celowo miałby sobie łamać pałąk od słuchawek rozwaliłeś mnie :lol:

 

Głupotą jest projektowanie pałąku do słuchawek z plastiku jakby nie patrzeć w high-endowym modelu, ale jak twierdzisz inaczej to nie mamy o czym rozmawiać.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Been there, done that!

Sennheiser replaced the HD650 head band immediatly.

Great company. Great headphone.

USG

Taki mały cytat. Jak się wyśle na gwarancji, bez śladów specjalnego uszkadzania.

 

 

Czytałeś w ogóle ten temat, jest tam zarówno o HD580 i HD650, a od czego niby im tam pęka jak nie od zakładania na głowe, proszę Cię nie osłabiaj mnie, kto niby tam celowo miałby sobie łamać pałąk od słuchawek rozwaliłeś mnie :lol:

A miałeś w ogóle te słuchawki w ręku ? Piszesz jakby na twojej głowie setki pękły.

Ludzie rozginają pałąk, myśląc, że osłabi to nacisk muszli na głowę. W taki sposób pękają im pałąki. Ale widać, nie jest to specjalnie, tylko przypadkiem, założył na beczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600/650 to jedne z najbardziej wytrzymałych słuchawek, jest niewiele tak dopracowanych konstrukcji. Do ich grona można zaliczyć DT990, K701 po prostu klasyki. Od istnienia Mip czy też MP3store nie mieliśmy ani jednego zgłoszenia reklamacyjnego na 600/650!(sprawdziłem w serwisie) To coś chyba mówi o jakości słuchawek?

Same słuchawki sa zdaje się od ok 20 lat na rynku, znam ludzi którzy mają jeszcze pierwsze egzemplarze i nic z nimi nie robili. Nawet padów nie wymieniali.

Ktoś napisze słowo a inny z tego lawinę zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nie zakładać ich na inne przedmioty niż głowa, a gwarantuję, że pożyją długo.

 

Popatrz na HD580 Garstka. One po modach ważą z pół tony, a nie ma na nich najmniejszego śladu pękania. Ale Garstek nie sprawdzał jeszcze czy na wiadro da się je założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600/650 to jedne z najbardziej wytrzymałych słuchawek, jest niewiele tak dopracowanych konstrukcji. Do ich grona można zaliczyć DT990, K701 po prostu klasyki. Od istnienia Mip czy też MP3store nie mieliśmy ani jednego zgłoszenia reklamacyjnego na 600/650!(sprawdziłem w serwisie) To coś chyba mówi o jakości słuchawek?

Same słuchawki sa zdaje się od ok 20 lat na rynku, znam ludzi którzy mają jeszcze pierwsze egzemplarze i nic z nimi nie robili. Nawet padów nie wymieniali.

Ktoś napisze słowo a inny z tego lawinę zrobi.

Akurat modele które wymieniłeś DT990, K701 mają pałąki metalowe takze tutaj nie bedzie nigdy z tym problemu.

 

The headband on my HD650 broke last August (I bought mine new in 2006 too...). Total price, including shipping, for a replace band was $56.50. I suggest calling them and talking to whomever is actually in their service department instead of trying to order the part online (i'm pretty sure it's more expensive online but I don't remember for sure).

 

Call Sennheiser. Had this happen to my 650 and got it fixed quickly.

 

The headband on my HD650 snapped in half after five years of use. Would it be worth it to send it to Sennheiser to get it repaired?

 

A Wy dalej twierdzicie ze wszystko jest ok, tak samo jak w modelach HD5xx.

Wszystkie te osoby zakładay je na wiadro nie na głowe ;)

 

Ja nie mówię ze HD600/650 są zle wykonane i nie mogą posłużyć przez wiele lat, natomiast sam pałąk peknąć może bo jest tylko z plasitku, w modelu HD800 jakoś sie obudzili i zrobili jednak pałąk górny/prowadnice metalową.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest w ogóle ABS? Już wyżej było napisane- plastik, plastikowi nie równy...

 

Co do metalu- możesz się mylić jeśli chodzi o to- wystarczy że jest wada odlewu- lekkie naprężenie i pęknie. M.in. tak skończyły moje kombinerki w letahermannie- też metal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca sęk w tym... Popatrz np. w autach zderzaki. To jest bardzo podobny materiał.On nie pęka od tak se- nawet jak jest rozciągany. Trzeba naprawdę "przypieprzyć" by się złamał. A bajeczki z head fi- serio, już lepsze słyszałem. Nie mówiąc już że w pracy 100 razy lepsze słyszę głupoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z bolidami formuły 1? A co promami kosmicznymi ? Przecież to wszystko plastik. musi pękać, skoro HD650 pęka.

 

A co do zderzaka, to pi..dolicie Hipolicie, zderzak w czasie jazdy, stawia opór powietrzu, i przy prędkości 100km/h jest to już około 60kg/cm2. Więc całkiem sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności