Skocz do zawartości

NuForce Ne-7


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję posłuchać trochę na tych NF i gdybym nie natknął się na AKG K370, pomyślałbym, że to obok EX85 lider w tej cenie. Jednak K370 reprezentują znacznie wyższą półkę, a cenowo są na niewiele większym pułapie.

 

Niewiele większy pułap?

Chyba coś Ci się pomyliło... K370 są przeszło DWA razy droższe od NuForce, a to znaczna różnica cenowa.

 

W mp3store te AKG sa do dostania za niecałe 299 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak dla kogo, mnie się tam podobają z playerami sony zwłaszcza ale i tak wolałbym sennki w tej cenie

Oczywiscie ze podobać się mogą. Tylko pomyśl ile sprzętu za mniej kasy może Ci się podobać bardziej ^^

 

A w każdym razie dla mnie poczucie że nie wydałem majątku na zabawki jest tak istotne jak np jakość dźwięku. W zasadzie cała moja przyjemność polega bardziej na udanym kupowaniu niż cieszeniu się dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę; jakiś czas temu dostałem moje Ne-7m ale dopiero dziś przysiadłem i ich posłuchałem trochę ponieważ byłem chory i wkładanie czegokolwiek do ucha w trakcie choroby w moim przypadku sprawia koszmarny ból :P. Na pierwszy rzut oka słuchawki są super wykonane, nie miałem w sumie do czynienia z żadnym high-endem ale nie odbiegają one wg.mnie wykonaniem od np. Sony Ex500 których miałem okazję słuchać jakiś czas temu. Szkoda tylko że kabel jest dość sztywny ale nie jest on aż taki zły jak np. w pierwszej wersji RE2. Jest klips do ubrania więc choć po części da się wyeliminować efekt mikrofonowy. Zakładam najmniejsze tipsy silikonowe i wkładam je do ucha, tu miłe zaskoczenie. Słuchawki są naprawdę wygodne, przynajmniej na pierwszy raz. Jak będzie później to się okażę. Włączam player'a i zaczynam słuchać; jest rzeczywiście sporo bass'u ale w sumie jest on b.dobrej jakości. Nie jestem specjalistą od opisywania dźwięku więc nie będzie na ten temat referatu ale na razie mi się podoba. Słuchawki kupiłem używane ale według poprzedniego właściciela nie mają one dużego przebiegu i nie wiem czy wygrzeją się jeszcze, czy nie ale już teraz brzmią b.dobrze i miło dla ucha.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś zakupiłem ne-6, i od razu pierwsze wrażenia.

Dlaczego wszyscy twierdzą, że to ciepłe i ciemne słuchawki, jak dla mnie są one jedynie ocieplone. Zresztą jutro sprawdzę na pewnym źródle, które nie daje jakichkolwiek dodatków od siebie.

 

Na szybko jeszcze przed wygrzaniem w drodze do domu, na małych silikonach ( nie miałem kiedy zmienić ).

Izolacja - naprawdę dobra, a z M-silikonami pewnie będzie jeszcze lepiej. Dźwięk z otoczenia dochodzi tylko w cichych momentach. Wyglądają solidnie, acz delikatnie zwłaszcza w rękach neandertalczyka takiego jak ja. Jednak raczej nie ma się o co bać.

Dźwięk - duża przestrzeń i scena. Słuchawki o naturalnym lekko ocieplonym brzmieniu. Nie są tak ciemnie jak się obawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słuchasz na iphonie z sygnaturki to wg mnie tak ;) chociaż to inne granie, ale jak dla mnie ne-7m to słuchawki wręcz stworzone do iphone'a - sporo bdb jakości basu, ładna średnica, scena, izolacja i do tego pilot/mic, wszystko ładnie komponuje się ze specyfiką iphone'a (i ogólnie ipodów) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem wyjasnić sprawę różnicy pomiędzy ne-6 i ne-7, a konkretnie pilota...czy ne-6 go mają?...bo na pewno nie posiadają mikrofonu, a co z pilotem?

Nie posiadają pilota, ani mikrofonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prośbę o podpowiedź: czy do Irivera T60 wybrać NuForce NE-6 czy SoundMagic PL21? Większość ludzi poleca NE-6 do sprzętu Apple'a co z Iriverem? Czy polecilibyście coś innego?

Byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam (1 post),

Posiadam iPhone 4 i zastanawiam się nad zakupem tych słuchawek. Aktualnie posiadam Sennheisery CX300. Pytanie moje jest takie: Czy pilot będzie działał z iPhone 4? Na stronie producenta można przeczytać że kontrola głośności na pilocie nie działa na iPhone 3GS (3G w pełni kompatybilny) - jak to jest? Rzeczywiście nie działa? W sumie dziwne że na 3G działa a 3GS nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dolaczam do pytania jak sie zgraja z iriverem? t10 konkretnie? bedzie w porzadalu? z konkretnym dla hard rocka pier*? :)

 

Używam T10 z NE6. Na początku było ciężko się przestawić, bo słuchawki mają duuuużo basu, przez co gitara basowa czasami była za bardzo zabasiona i nachodziła na inne dzwięki, co mi mocno przeszkadzało. Pisałem nawet o tym gdzieś na foro, że nie byłem zbyt zadowolony. Jednak dalej słuchałem. Efekt był taki, że z każdym dniem wydawało mi się, że te słuchawki grają coraz lepiej (mogło to być tylko mylne wrażenie, efekt przyzwyczajenia, albo rzeczywiście się troszkę wygrzały). Góra zaczęła być coraz bardziej wyraźniejsza, średnica lekko oddalona ale nie przeszkadzało to tak bardzo. Przy odpowiednich utworach można zachwycać się szeroką sceną. Po jakimś czasie skończyło się na tym, że nie wyobrażam sobie T10 bez tych słuchawek - wszystkie pchełki i tańsze IEMy można wyrzucić do kosza. Zaznaczam, że T10 to mój jedyny player, a NE6 to były najdroższe słuchawki jakie kupiłem, a więc moja wiedza jest niewielka - opisuje tylko subiektywne odczucia. Ogólnie za tą cenę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem ze słuchawkami zakupiłem też te pianki Comply. Nie podzielam jednak opinii, że lepiej brzmią niż silikony z zestawu. Trochę się z tymi piankami męczyłem i brzmienie było bardzo zamulone - być może po prostu źle je do ucha wkładałem, a jak wiadomo, odpowiednie umiejscowienie słuchawki w kanale to podstawa (nawet ze zwykłymi silikonami schodzi mi trochę czasu zanim optymalnie je usadzę, aby mieć jak najlepszy bas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak myślicie czy dla miłośnika HD380 Pro, NE-7 będą dobrym wyborem? Znaczy się oczekuję basu, który jest mocny (głównie lubię ten nisko schodzący, "umc umc" mnie nie interesuje), ale nie zamula wcale reszty pasma, która ma być w miarę równa. I jak najszerszej sceny. Myślałem o ADDIEM, ale boje się braku basu, który jednak lubię. Słuchawki mają grać z iP 3G.

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Umc, umc" pojawia sie w NuForce po zalozeniu pianek (bezczelnie scieta jest dodatkowo gora), na silikonach przewaza niski bas. Od czasu kiedy miem wspomniane sluchawki przeszlo mi przez uszy kilka innych par i stwierdzam, ze bas w NF jest naprawde bardzo dobry - gra nisko, precyzyjnie, w tempie. Nie znam HD380 Pro i ich sceny, ale w NE-7M jest ona jedynie przyzwoita, a przyzwoitosc tutaj to za malo. Nie jest mala, no ale... Ogolnie, dobry wybor do iPhone/iTouch, po rozhulaniu ich stoma godzinami czegos basowego nawet bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności