Skocz do zawartości

NuForce Ne-7


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Audiomagic.pl miałem okazję potestować Nuforce ne-7 i mimo że na temat tych słuchawek napisano już wiele, to postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Słuchawek słuchałem w połączeniu z iPhonem 3gs oraz Sony nwz-e443.

 

Budowa i ergonomia

 

Słuchawki są zbudowane solidnie, kable mógłby być lepszy, ale i tak jest całkiem dobry, jak na ten przedział cenowy. Troszkę się plącze, ale nie jest to zbyt uciążliwe. Pomaga zamontowany klips. Ne7 posiadają pilota, który obsługuje iphone. Pozwala na przełączenia piosenek oraz odbieranie i prowadzenie rozmów. Pilot działa bardzo dobrze, szkoda tylko, że nie ma przycisków głośnie/ciszej i że jest zamontowany tak wysoko, bo uniemożliwia to założenie słuchawek za uchu. Pilot wtedy mamy prawie pod uchem. Słuchawki są wygodne, choć załączone sylikony są marnej jakości i nie wygodne, słuchałem na sylikonach od Phonaków. Zapewne na Comply ów dyskomfort znika całkowicie. Efekt mikrofonowy niewielki, znika przy słuchaniu muzyki i mnie nie przeszkadzał. Na plus również wtyk kątowy.

 

Dźwięk

 

Nuforce, jak wiadomo, to słuchawki basowe. Bas jest mocny, z mocnym uderzeniem. Schodzi dość nisko, ale generalnie plasuje się na wyższym, midbasowym poziomie, choć jeśli utwór jest nagrany z niskimi partiami basu, to one dość dobrze ów niski bas reprodukują. Nie ma problemu z nachodzeniem basu na wyższe rejestry. Wokale są troszkę wycofane, mniej wyraźne niż na Phonakach. Są przyjemne, choć czasem, zwłaszcza przy zelektryzowanych wokalach (np. Madonna), daje się we znaki taki metaliczny pogłos, który dość mocno jest obecny w górnych partiach dźwięków.

Na iphonie słuchawki grały bardzo przyjemnie, na wyłączonym eq było jak dla mnie trochę za ciemno, jednak na włączonych "więcej sopranów" było już ok - tylko właśnie dawał się we znaki ów metaliczny pogłos/wybrzmienie góry. Ale myślę, że Comply to zlikwidowało.

 

Kilka osób twierdziło, że słuchawki nie zgrywają się z playerami z serii Sony nwz. Jak dla mnie jest to połączenie ok. Jest ciepło, ale bas nadal siedzi na swoim miejscu i jeśli ktoś lubi błotniste i wąskie brzmienie, to połączenie w sam raz. Z wykopem i basem rozsadzającym czaszkę :)

 

Podsumowanie

 

Na plus zaskoczyło mnie w tych słuchawkach moc basu, wybrzmienie gitar (zwłaszcza akustycznych), które urastają do wielkości kontrabasu. bardzo przyjemny efekt. Na plus jest również scena: nie za szeroka, ale za to dość głęboka. Głębsza niż w Phonakch.

 

Na minus to właśnie owa metalicznie skrzypiąca góra, nie zbyt transparentny wokal i jednak zatracenie sporej ilości szczegółów. Jednak trzeba pamiętać, że są to słuchawki z niższej półki, a na tej nie widzę dla nich konkurencji. Wszelkie Senki typu cx300 odpadają w przedbiegach.

 

Ci, którzy szukają basu, uderzenia, ciepłego i gęstego grania, ale nie zależy im na szczegółach i nie przeszkadza im metaliczna, słaba góra, będą wniebowzięci. Innym polecam Phonaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy te słuchawki mają kabel asymetryczny? bo po ponad dwuletnim używaniu takiego kabla ciężko się przerzucić na symetryka jak dla mnie:)

I NE-6 i NE-7m mają symetryczny kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hm, a jak jest z wytrzymałością tych nuforców?

PL-11 mają dziwną skłonność do psucia się po miesiącu używania (znam kilka przypadków); nuforce mają z tego co wiem tą samą obudowę...

Myślicie, że nuforce są w stanie przetrwać parę lat przy intensywnym użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wypróbuj T-Jays tree. one mają bas jak balon. Może ci podejdzie. tylko zarówno do nich, jak i do nuforce trzeba czegoś lepszego niż nokia, jeśli ma to ładnie zagrać.w zasadzie to żadne słuchawki nie zgrają dobrze z takiego źródła.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu ;)

Mam te słuchawki od dawna i zastanawiam się nad zmianą na coś grającego podobnie ale o klasę wyżej.

Czy warto zainteresować się jednym z modeli Sennheisera IE 6 ,7 może 8 gdyby nie ta zaporowa cena.

Słuchawki będą grały tylko z iTouchem 4G.

Edytowane przez sheeple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :)

Posiadam te słuchawki właściwie od momentu gdy się pojawiły na polskim rynku, więc mam już z nimi dosyć spore doświadczenie. Początkowo byłem nimi zachwycony, potem przeszło to w duże zadowolenie, a następnie rutynę ;) Na chwilę obecną czegoś zaczyna mi w nich brakować, uważam, że te słuchawki są jednak chyba trochę za bardzo bassowe jak dla mnie. Na dodatek strasznie szybko mnie w nich męczą uszy, to w sumie naturalny efekt dokanałówek, jednak oczekiwałem nieco większego komfortu. Uważam, że jeśli chodzi o samo brzmienie są to słuchawki bardzo wysokiej klasy, jednak jednym z ich podstawowych mankamentów jest właśnie ergonomia. Żadne ze standardowych silikonów nie były dobre (S - za małe, bassu zero, M - zamula jakbym nurkował pod wodą, L - nie mieści się w uchu..., dodam, że mam normalne uszy średniej wielkości, do tej pory żadne słuchawki nie sprawiały mi żadnych problemów). Zaraz potestuję jeszcze z T400 i ostatecznie zdecyduję co z nimi robić. Kwestia jest jednak taka, że nie są to słuchawki zbyt wygodne, ani szczególnie przemyślane konstrukcyjnie. Skutkuje to różnymi problemami, o których już częściowo wspomniałem, jak również tym, że dosyć ciężko je dobrze osadzić w uchu, często zdarza się też, że jedna ze słuchawek siedzi w uchu inaczej niż druga, przez co burzy to spójność brzmienia. Oczywiście wszystko to jest kwestią przyzwyczajenia i gdyby była masakra nie obcowałbym z nimi 1,5 roku. Tragedii nie ma, ale daleko do pełni zadowolenia :) NE-6 to kompromis - otrzymujemy ponadprzeciętną jakość audio, jednak przez niską cenę odbywa się to kosztem ergonomii i jakości wykonania, która z kolei czasem potrafi skutkować negatywnym wpływem na sam dźwięk.

Edytowane przez GoodBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

mam do sprzedania NE7 jesli jest ktos zainteresowany, komplet z gwarancja, pudelka i reszta akcesoriow. Zmienilem iphona na galaxy S i uklad pinow na jack'u w telefonach samsunga jest inny stad mikrofon i pilot nie dzialaja z galaxy (z iphonami, blackberry wszystko jak najbardziej okey) 100% sprawne, stan idealny. Wiecej informacji na pw, moge podeslac zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności