Skocz do zawartości

Ultrasone Pro 900


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

"Jeszcze niedawno zaczynał słuchanie muzyki dopiero o godzinie pierwszej w nocy, gdy wszystkie podwarszawskie fabryczki i zakłady przestawały pracować i zakłócać… prąd. Dziś trochę z zazdrością opowiada, jak w Ameryce bogaty audiofil doprowadził do domu własną linię elektryczną wprost z elektrowni. Wszystko po to, żeby prąd był najwyższej jakości i nie napotykał po drodze żadnych lodówek, telewizorów i spadków napięcia." :blink::blink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, właśnie mam zamiar kupić foruma i lampucere, ale ona nie ma usb, więc jeszcze szukam czegoś innego. - a pytam tak z ciekawości

Lampucera Maxi ma i mozesz ja kupic czesto na allegro Jak nie ma wystawionej pisze do usera Aaronia_57.

 

Wez pod uwage, ze ten DAC na start gra przecietnie, moze zagrac b.dobrze po modyfikacjach. USB ma zrobione _BARDZO_ tandetnie. Wlasciwie jest "aby bylo". Zdecydowanie odradzam ten DAC do uzywania via USB, co innego po optyku lub coaxie.

 

Generalnie jak nie umiesz sie poslugiwac lutownica (bo co jak zmodzic w sieci jest milion opisow) to sobie go daruj. Chyba ze priorytetem jest cena, wtedy inna gadka.

 

I na pewno nie jest to "przejzysty" DAC jak radzi Kolega kilka postow wyzej. Standardowo to jest niezly zamulacz do Grado jak sie nie ma odpowiedniego toru - zeby Gradosy byly sluchalne a nie kolily w uszy. Po modach da sie go doprowadzic do "normalnosci", potencjal jest.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallow, w zasadzie to jeśli chodzi o wzmaki, mody, lutownice i usb to jestem zielony :) więc tak strzelam i szukam jakiegoś optymalnego zestawienia. powiedzmy w granicach 1500 zł.

 

myślę też o używanym cd + wzmak + dac. może to by był lepszy wybór? (choć wolę kompa jako źródło) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, odkopuje temat i mam pare pytan co do Ultrasone pro 900

 

1) Naczytalem sie tyle o tym miazdzacym basie i pytanie moje to czy sluchawki te nadaja sie w ogole do sluchania klasyki w jakis naturalny i niewynaturzony basem sposob?

2) Czy sluchawki zakrywaja cale uszy?

3) Czy wraz ze wzmakiem Graham Slee Voyager nadawalyby sie na stricte outdoor uzytkowanie

 

dzieki

Edytowane przez ahumado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Owszem nadają się do słuchania klasyki ale brzmienie nie będzie miało wiele wspólnego z naturalnością. Być może będzie Ci się podobać, być może będziesz miał nawet złudzenie obcowania z muzykami na żywo ale sposób prezentacji PRO900 wyklucza możliwość uzyskania zbalansowanego, naturalnego i bardzo fizjologicznego brzmienia. One są szybkie, energiczne, czasami natarczywe, z dźwiękiem grubym i wypełnionym. IMO są zbyt nachalne, gruboskórne do kreowania realizmu muśnięcia smyczkiem w struny skrzypiec.

 

2. Mam duże uszy i muszle PRO900 zakrywają mi całe małżowiny, jedynie koniec ucha lekko dotyka wewnętrznej części pada.

 

3. Na zewnątrz można ich używać nawet bez wzmaka. Tego Grahama nie znam ale słuchałem PRO900 na kilku wzmakach i muszę przyznać, że dodawały one jedynie ostatecznego szlifu, wykończenia. Słuchawki same w sobie mają świetną kontrolę nad brzmieniem, toteż wzmak nie jest wybitnie konieczny ale może oprawić subtelności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, to ja jeszcze podraze te klasyke, brzmienie nie bedzie mialo wspolnego wiele z naturalnoscia, to moge jakos przebolec, a jak z separacja instrumentow i bardziej analitycznym brzmieniem jesli chodzi juz o same partie instrumentow? miales okazje sluchac jakichs symfonii na pro900?

Edytowane przez ahumado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symfonii nie słuchałem ale za to było mi dane obcować z niezbyt rozbudowanymi składami akustycznymi. Separacja, kontrola wybrzmień, szczegółowość, znakomita kreacja przestrzeni to cechy charakterystyczne PRO900.

 

Czemu uparłeś się akurat na nie? Może lepszym rozwiązaniem byłby najwyższy model z serii HFI?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodal bym ze... uzywanie jakiegokolwiek modelu z serii PRO na zewnatrz jest niezbyt komfortowe - srednica muszli w polaczeniu z ta koncowka wkrecanego kabla potrafi przy noszeniu chociaz by bluzy z kapturem niezle unieruchomic nam glowe. Ale moze mam mala dynie i krotka szyje ;) kto tam wie.

 

Poza tym zamiast HFI780 zgarnal bym 680ki - IMO znacznie lepsze - czystsze - zbalansowane granie - znacznie mniejsza ilosc basu i nieporownywalna jego kontrola. Niestety sa bardziej pradozerne i to jedyna ich wada w porownaniu do 780tek ktora widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serię HFI wieńczy teraz model 2400, przedtem były jeszcze 2200. Nie wiem jak grają ale mogą być niezłą alternatywą dla PRO900.

Racja - moj blad. Niemniej jednak HFI 2200 czy 2400 sa to modele otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam , ostatnio przemyślałem kilka spraw i stwierdziłem że zacznę szukać kupca na moje Ultrasone 780 ponieważ chciał bym je zmienić na jakieś leprze (chociaż mam je "tylko" 1,5 roku) . myślałem nad Ultrasone Pro 900 (podobno gniotą 780 na łopatki pod każdym względem :P ) ale sam nie wiem czy to nie za duży "przeskok" ? no i trze by było "trochę" dozbierać :E

 

z resztą nie wiem czy nie sprzedać kolumn i wzmaka i wszystkiego nie przeznaczyć na jakiś dobry słuchawkowy setup ;/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może porównanie BEYERDYNAMIC DT 770 PRO do ultrasone 780 lub pro 900 ?

 

dt 770 kuszą tym że mają bass reflex ale nie wiem jak to ma się w praktyce .....

 

i czym różnią się poszczególne wersje DT 770 PRO ? bo są 600 , 250 i 80 Ohm tz jak to wpływa na brzmienie ?

 

 

 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to PRO900 nie nadają się do słuchania muzyki. Mają wymyślne brzmienie przez te wszystkie technologie Ultrasone, że aż mnie mdli od nich. Siedziałem w nich z 2 godziny, ale teraz nie odważę się na więcej niż 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności