Skocz do zawartości

Ultrasone Pro 900


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

btw. Dużo już lat słuchasz w ten sposób muzyki ?

 

 

 

 

nie do końca rozumiem , to już nie moja wina że mam 11m2 i nie mogę sobie kupić dużych podłogówek tylko muszę się zadowolić słuchawkami ;/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Dużo już lat słuchasz w ten sposób muzyki ?

 

 

 

 

nie do końca rozumiem , to już nie moja wina że mam 11m2 i nie mogę sobie kupić dużych podłogówek tylko muszę się zadowolić słuchawkami ;/

Zakladam ze aallen'owi chodzi raczej o to ze takie rozkoszowanie sie "monstrualnym" BASSem w koncu "zmiecie" Twoje zdolnosci sluchowe ;) a czego raczej mozesz byc pewien... to na pewno je znacznie oslabi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak to jest z tym basem IE8 - bo baczac na =1923&graphID[]=603&graphID[]=1003&graphID[]=1343"]wykres Bass IE8 na tle konkurencji nie wyglada jakos szczegolnie imponujaco - no chyba ze ktos lubi mid-bass power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jak to jest z tym basem IE8 - bo baczac na wykres Bass IE8 na tle konkurencji nie wyglada jakos szczegolnie imponujaco - no chyba ze ktos lubi mid-bass power.

 

Ten bas w IE8 jest mocno przesadzony pod względem ilości, oprócz tego czasem włazi na wyższe pasmo i po prostu zaczyna buczeć. Dużo zależy od jakości nagrań, to fakt, ale ta ogromna ilość basu brzmi bardzo nienaturalnie.

Od 2 dni mam SM3 - słuchawki bardzo podobne do IE8 pod względem basu - czyli bas ciężki, gęsty, z mocnym uderzeniem, ale ilościowo bardziej "normalny", trochę gorzej wypadają SM3 od IE8 na średnicy (mniejsza przestrzeń, wokal lekko zamglony) oraz na górze (mniej szczegółowe niż IE8).

Poza tym słuchaweczki są znakomite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest nie tak na wykresie w nizszym zakresie z basem w ie8? Chyba nie jest gorszy od konkurencji przez to ze tam sa jakies gorki w zakresie, hehe, 10 Hz.

 

U Olsztyniaka buczy (buczal), u mnie nie buczy ;)

 

tak to już jest :) , każdy z nas odbiera inaczej, dlatego opisując cechy danych słuchawek najlepiej odnieść się do innych, powszechnie znanych.

Dla mnie basu w IE8 jest stanowczo za dużo, natomiast są tacy śmiałkowie, że im mało i podkręcają EQ i jeszcze śrubkę w IE8 :D .

Dla niektórych brakuje góry w HD380, a innych ta góra aż kłuje, i bądź tu mądry...

Polecam AKG K370 lub SM3, po ich wysłuchaniu stwierdziłbyś, że bas w IE8 no jest jednak rozlazły...

Edytowane przez olsztyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie istotne - niestety braktuje nam tu punktu odniesienia. Osobiscie nie znam K370 czy IE8 - ale znam inne basowe potwory a co za tym idzie jezeli BASS IE8 to ultimate BASS power - to z wykresu te power nie wyglada jakos imponujaco przy takich C751 czy takich S4. Stad mnie to zastanawia.

 

A wracajac do bassreaka - IMO to beda sluchawki dla Ciebie :)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do bassreaka - IMO to beda sluchawki dla Ciebie :)

Faaaajne! :woot:

A właśnie, bassfreak słuchałeś XB700 choćby? Są w Saturnach do odsłuchu albo w Sony Style. Podobno mają potężny impakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM3 kupiłem z rynku wtórnego, do dźwieku - na razie je rozgryzam, przyzwyczajam się, ale jest dobrze. Zostałbym przy IE8, bo wszystko mi sie podobało - średnica, góra, barwa dźwięku, przestrzeń, wygoda, tłumienie,...oprócz basu.

SM3 są bardzo gęste, jakby kleiste, ze wspaniałym basem - gęstym, mocnym. Niestety brakuje górze lepszego wykończenia, chociażby jak w IE8, wtedy byłoby idealnie..., ale nie ma idealnych słuchawek...

Sprawdzę jeszcze te AKG K370 po modzie Rolanda, tu wystarczy lekko utemperować górę i mamy mistrzostwo świata, zobaczę czy to się sprawdzi...

Nie słyszałem lepszych wokali niż na AKG K370 - tak czystych, wyraźnych, do tego niemęczących, z dużą ilością powietrza...

Szukałem dobrych IEMów do Sony X / Toucha, zostałem przy AKJG, bo już mniej męczą mbnie ich sybilanty niż megaogromny bas IE8, może się okazać, że słusznie zrobiłem...

Edytowane przez olsztyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie to niesamowicie w temacie dla Mega Bas Lover'sow :) - 70mm ;) pod znakiem XB a Sony ostatnio bierze bardzo powaznie termin XB :) Tak jak pisale 4ndr3 - obadaj XB700 bedziesz mial jako taki zarys czy warto czekac :)

Ps Sorry za offtopic - w koncu to watek o PRO900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko subiektywnie. Podejrzewam ze zmiatają ale dla osob które mają inne preferencje.

 

To tak jak mowic ze Grado RS2i zmiatają SR325i bo są 1000 zł tańsze przynajmniej zakładając tak. Owszem są to ogolnie lepszy model ale ty słuchasz basu a czy warto doplacac 1000zł do basu którego okraszasz dodatkami jak średnica i góra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno pro 900 zmiatają 780 na trzy rzuty beretem ......

 

Prosze cytowac dokladnie ;) Jest mala - alczkolwiek znaczaca roznica. Napisalem, ze zamiataja je basem - co nie znaczy, ze je "calosciowo" zamiataja :))

 

 

jestem naprawdę wymagającym BASSHEADEM , jednak muszę mieć porównanie do 780 :P

Bedzie Pan zadowolony. :))

 

Jedyne bardziej Ultimate Basshead Cans to Ultrasone Edition9. Bierz Pan nie marudz.

 

900tki zdmuchowywaja 780tki basem z odleglosci 3 rzutow beretem.

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności