Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ultrasone Pro 900


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem Ultrasone HFI 2400(najwyższy model otwarty) i jeżeli seria Pro gra ostrzej to nie dla mnie takie granie , na 2400 ze wzmakiem słuchawkowym było lekko ostro i bas jakby lekko podbity , o wiele lepiej zagrały Beyery Dt-770 Pro w dodatku Ultrasony były uszkodzone ( prawy przetwornik grał ciszej) pomimo że sprzedawca z salonu wyjął je z gablotki wystawowej , czyli nie tylko Grado mają słabą jakość ;).

PS. Znajoma ściągnąć ma dwie sztuki M50 z USA jedna dla mnie a druga na sprzedaż , wtedy przekonam się czy mi podpasują sonicznie , facet z salonu nazwał je takimi tańszymi Hd650 .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko , http://www.youtube.c...h?v=0fps5jW7Cig w tym kawałku bas na słuchawkach jest po prostu do d*** , nie ma impaktu tylko takie łuu łuuu , na głośnikach nawet nie dużych ten bas ma takie łupnięcie kurde nie wiem jak to opisać ;/

 

 

 

 

nie wiem czy to wina jakiś dziur w pasmie czy czegośzły odsłuch :

 

David Guetta - Sexy Bitch (Club Version Edit) tutaj jest na słuchawkach takie łuuuu łuuuu , nie słychać impactu

 

Dash Berlin feat. Jaren - Man On the Run (Original Vocal Mix) bass jest za twardy , w kawałku o jest o wiele "miększy"

 

i wiele innych , bas jest jak by za krótki , poszukajcie sobie tych kawałków i zmniejszcie im pitch (tempo) z 10% i wtedy porównajcie bas z oryginałem

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko , http://www.youtube.c...h?v=0fps5jW7Cig w tym kawałku bas na słuchawkach jest po prostu do d*** , nie ma impaktu tylko takie łuu łuuu , na głośnikach nawet nie dużych ten bas ma takie łupnięcie kurde nie wiem jak to opisać ;/

 

 

 

 

nie wiem czy to wina jakiś dziur w pasmie czy czegośzły odsłuch :

 

David Guetta - Sexy Bitch (Club Version Edit) tutaj jest na słuchawkach takie łuuuu łuuuu , nie słychać impactu

 

Dash Berlin feat. Jaren - Man On the Run (Original Vocal Mix) bass jest za twardy , w kawałku o jest o wiele "miększy"

 

i wiele innych , bas jest jak by za krótki , poszukajcie sobie tych kawałków i zmniejszcie im pitch (tempo) z 10% i wtedy porównajcie bas z oryginałem

 

Mnie się wydaje, że po pierwsze: masz za słaby wzmacniacz. I to powinna być podstawa do takich słuchawek, z których chcesz wydobyć impakt i moc basu. Bez porządnego wzmaka żadne słuchawki nie zagrają super, choćby nie wiem, ile tego basu miały.

 

Druga rzecz: trochę chyba zbyt idealistycznie podchodzić do tematu. Analizujesz, zwalniasz tempo itp. Słuchasz muzyki w zwolnionym tempie? Dobra rada: zacznij słuchać muzyki a nie dźwięków w zwolnionym tempie :)

 

Nigdy nie znajdziesz tak grających słuchawek, jak sobie sam umyśliłeś. Chyba że je sobie sam skonstruujesz. Dlatego wydaje mi się, że twoje poszukiwania są jak poszukiwania Grala. Chyba że pójdziesz krok dalej. W zupełne hiendy, w granice 10 tys i wyżej. Wtedy pewnie coś się zbliży do twego ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specyfikacja mojej karty http://usa.asus.com/...CDHPnfR1jymHK2f

 

 

 

 

ps. jak bym kupił pro 900 jaki bym musiał mieć wzmak słuchawkowy ? za linkujcie jakąś propozycję

 

 

 

 

" Chyba że je sobie sam skonstruujesz"

 

 

 

 

 

a jest to możliwe ? tz skonstruować słuchawki z wszech potężnym basem ?

 

 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. Wzmacniacze konstruują, więc może i słuchawki, choć nie sądzę :) To była metafora taka :) . Ale to jeśli chodzi o nauszne. Możesz np. zamówić sobie douszne customy. Wybrać firmę, która robi basowe i już. Tylko że taka przyjemność (jeśli chcesz rzeczywiście bdb) to ok 3-4 tyś.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bassfreak, polecam Ci właśnie żebyś jak ktoś tu wspomniał odsłuchał D2000/5000/7000. Na dobrym torze w porównaniu do HD650 to ilościowo potężność basu jest większa i co najważniejsze nie jest to bas referencyjny tylko naprawde wstrząsa głową szczególnie jak słuchawki są bez żadnych modów, przez które ludzie chcą uzyskać mniej tego basu a większą równowagę tonalną.

 

ponadto dorzucę swoje trzy grosze. Kolega ma racje że szukasz słuchawek, które ciezko Ci bedzie znaleźć. Są granice bassheadu. Z tego co widzę to z całym szacunkiem poszukujesz zupełnie nienaturalnego brzmienia. Taki ogrom basu jak opisujesz w większości nie powstaje przez dźwięk tylko przez środowisko akustyczne, bass reflex, etc. Ultrasone produkuje jeden z najwiekszych moździerzy na granicy zwartości dźwięku. Posłuchaj Denonow z seri która ci przedstawiłem a następnie Ultrasone. Jeśli jest to dla Ciebie za mały bas to nie znajdziesz raczej nic innego chyba ze bedziesz probowal na siłę podkrecac go do granic niemożliwości tyle ze z prawdziwymi niskimi tonami bedzie to miało jedynie wspolny wykres Hz i jedynie co to pogratulować wytrwałości w słuchaniu takiego czegoś ze słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają to być słuchawki domowe. Ath 50 słuchałem kiedyś przez chwilę, więc nie pamiętam teraz zbytnio jak one grały. Co do hd650: a jak by tak je podłączyć do cieplejszego wzmaka? jakiegoś lampowca? Będę ich musiał jednak posłuchać przed zakupem.

 

czy pro900 mają górę porównywalnie wyeksponowaną jak np. phonaki? Nad jakimi jeszcze słuchawkami można by się zastanowić tak w okolicy 1000-1500 zł?niestety denony to już za drogo.

 

HD650 z ciepłym wzmakiem - co kto lubi, ale może wyjść z tego kupa mułu. HD650 mają już w sobie ten aksamit, ciepło, łagodną górę i relaks - cechy, które wg stereotypu tworzą "lampowy dźwięk".

 

Denony D2000 to nawet nowe dostaniesz w tej cenie...

 

Słuchałem Ultrasone HFI 2400(najwyższy model otwarty) i jeżeli seria Pro gra ostrzej to nie dla mnie takie granie , na 2400 ze wzmakiem słuchawkowym było lekko ostro i bas jakby lekko podbity , o wiele lepiej zagrały Beyery Dt-770 Pro w dodatku Ultrasony były uszkodzone ( prawy przetwornik grał ciszej) pomimo że sprzedawca z salonu wyjął je z gablotki wystawowej , czyli nie tylko Grado mają słabą jakość ;).

PS. Znajoma ściągnąć ma dwie sztuki M50 z USA jedna dla mnie a druga na sprzedaż , wtedy przekonam się czy mi podpasują sonicznie , facet z salonu nazwał je takimi tańszymi Hd650 .

 

Ja cały czas staram się przekazać, że ATH-M50 grają podobnie do HD650 :)

 

mam jeszcze pytanko , http://www.youtube.c...h?v=0fps5jW7Cig w tym kawałku bas na słuchawkach jest po prostu do d*** , nie ma impaktu tylko takie łuu łuuu , na głośnikach nawet nie dużych ten bas ma takie łupnięcie kurde nie wiem jak to opisać ;/

 

Z ciekawości sprawdziłem. Przesłuchałem na kolumnach Tannoy M2, później na ATH-M50 i HD650 podpiętych bezpośrednio do E-MU 0202 USB (wzmaka słuchawkowego już mi się nie chciało przepinać z CD).

Na kolumnach największy impakt i szybkość basu. Po prostu kolumnowe brzmienie, odczuwa się dźwięk całym ciałem. Jednak na ATH-M50 zejście jest niższe i ogólnie chyba basu więcej niż na kolumnach. Po ok. 1,5 min. wyłączyłem, bo mi się uszy przytkały od ciśnienia. Impakt i szybkość trochę niższa. HD650 się tu średnio sprawdziły (bardzo wyraźna kompresja, poza tym E-MU słabo je napędza), ale też nieźle łoiły ;)

 

Jeśli nie masz uszkodzonego sprzętu, to albo karta słabo napędza słuchawki (co wydaje mi się mało prawdopodobne w przypadku tych słuchawek), albo karta tak gra (mało basowo), albo po prostu te konkretne słuchawki nie są dla Ciebie. Możesz jeszcze sprawdzić PRO900 i propozycje Sony dla bassheadów - XB500 i XB700. O więcej basu w słuchawkach będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał wpierw gdzieś posłuchać tych ath 50, skoro tak je zachwalasz, będąc posiadaczem również hd650. Mógłbyś jakieś krótkie zestawienie: hd380, hd650, pro900 i ath 50?

 

skoro piszecie, że hd650 nie mają dużo basu, to w czym się objawia ich "basowość" sławna? W tym, że mają cofniętą górę, średnicę podkolorowaną i wyciszoną? A bas? Bas jest jaki? Tak bardziej mruczący, rozchodzący się w rezonansowym buczeniu, długo wybrzmiewający? czy raczej taki jak w hd380, z zejściem, impaktem, ale takim bardziej punktowym?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszecie, że hd650 nie mają dużo basu, to w czym się objawia ich "basowość" sławna?

 

Są dwie grupy słuchaczy. HD650 kontrolowanego i zdecydowanego basu a także w jakimś stopniu referencyjnego mają dużo ale przejawia się to na odbiór dźwięków i równowage owych dźwięków. Bas w HD650 jest wypełniony od dołu do góry i słuchajac takiego brzmienia nie masz wrazenia ze czegos ci mimo wszystko brakuje. Basshead lubi po prostu pier*cie która nadaje takiej pozornej dynamiki i werwy. Miałem tak kiedyś ale teraz takie słuchanie mnie męczy. Wolę brzmienie spokojne i wybrzmiewanie równe w całym pasmie bogate w dźwięki niezależnie jaką sygnature brzmieniową prezentują słuchawki.

 

Powiem więcej. Takie referencyjne brzmienie wbrew wszelkim pozrom podoba mi sie bardziej nawet w muzyce elektronicznej niż to walenie na siłe do rozerwania głowy poniewaz w muzyce gdzie bas stanowi podkład nie ma dla mnie nic gorszego niż nieujarzmienie tego basu i pozwolenie mu hasać. Ponadto piękno muzyki nie leży tylko w ekspozycji niskich tonów. Powinny być one wypełnieniem, spoiną nadającą całej konstrukcji stabilność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko , http://www.youtube.c...h?v=0fps5jW7Cig w tym kawałku bas na słuchawkach jest po prostu do d*** , nie ma impaktu tylko takie łuu łuuu , na głośnikach nawet nie dużych ten bas ma takie łupnięcie kurde nie wiem jak to opisać ;/

 

 

 

 

nie wiem czy to wina jakiś dziur w pasmie czy czegośzły odsłuch :

 

David Guetta - Sexy Bitch (Club Version Edit) tutaj jest na słuchawkach takie łuuuu łuuuu , nie słychać impactu

 

Dash Berlin feat. Jaren - Man On the Run (Original Vocal Mix) bass jest za twardy , w kawałku o jest o wiele "miększy"

 

i wiele innych , bas jest jak by za krótki , poszukajcie sobie tych kawałków i zmniejszcie im pitch (tempo) z 10% i wtedy porównajcie bas z oryginałem

 

W oryginalnej wersji man on the run bas nie jest twardy, ale oczywiście trzyma się kupy. W tym linku co podałeś to bas jest bardzo mocny, jest łup, łup i buczy, ale buczy bo jest tak zrobiona piosenka. W sexy bitchu http://www.youtube.com/watch?v=fIIM5SwzenY bas miażdży mi uszy, początkowo aż jakby zatykało. Słychać mocne uderzenie, które jest potem przeciągnięte, ale nie jest to łuuu, łuuu, a raczej łupppp :P EQ normal. W porównaniu z głośnikami, które bas również mają spory na słuchawkach o wiele mocniejszy bas i więcej w nim mięsa.

Słuchawki Shure SRH 750

graphCompare.php.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również pokusiłęm się o odsłuch tego kawałka i powiem tak. Denony dla mnie nie dają sobie rady ponieważ to łupnięcie jest poprostu zbyt nachalne aczkolwiek tobie mogło by się to podobac. HD580 i 650 zdecydowanie dają mniej poczucia basu aczkolwiek jet on tu lepiej kontrolowany. Na pierwsza fraze uderzenia przypada punktowe uderzenie. Reszta to takie pływanie "łuuuu" i w zależnosci od słuchawek bedzie brzmiało jak mu się da w palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MathU, o napędzenie moich HD650 to Ty się nie martw. Klon Lehmanna BCL radzi sobie z nimi bardzo dobrze.

 

hasos, z tym basem HD650 to jest tak, że mają go ponadprzeciętną ilość. Ile jest otwartych konstrukcji o większym i niżej schodzącym basie? Basu nie jest mało. Nie ma go po prostu w ogromnej ilości. Nie mają takiego impaktu i mruczenia, jakie łatwo można uzyskać w słuchawkach zamkniętych. Odwrotnie jest z przestrzenią - o nią łatwiej w słuchawkach otwartych.

 

Co do porównania, to już trochę o każdych słuchawkach ostatnio pisałem. Pełne porównanie czterech modeli wymagałoby szerokiego opisu i najzwyczajniej mi się nie chce. Dlatego w skrócie:

- HD650: brzmienie ciemne, mało góry, wyraźny bas, ale raczej nie dla ekstremalnych bassheadów. Ocieplone, aksamitne, z trójwymiarową, wypełnioną przestrzenią (główne cechy: przestrzeń, plusz, relaksujące),

- HD380: sporo niskiego basu, ale dołek w wyższym, brzmienie dokładne, raczej chude, mało góry, przestrzeń taka sobie, ale niezła lokalizacja (główne cechy: niskie zejście, brak wypełnienia basem, suche),

- PRO900: najwięcej basu, przewaga midbasu, ostra góra, ale sporo w niej powietrza, wycofany środek, dobre wypełnienie i trójwymiarowość sceny (główne cechy: basior, ostra góra),

- ATH-M50: weź HD650, odejmij "plusz", dodaj najniższego basu, rozświetl górę i ogranicz przestrzeń a będą ATH-M50 (przy czym różnice nie są znaczne) (główne cechy: barwne, dynamiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierot, dzięki Tobie znowu mam marzenia w słuchawkach nausznych :) ATH brzmi z Twojego opisu jak moje marzenie :rolleyes:

 

Dzięki :D

 

 

Edit:

jak z jakością wykonania tych słuchawek?

No i...jakoże są to marzenia baardzooo odległe, także odległe są plany o kupnie jakiegokolwiek wzmacniacza słuchawkowego. Chciałbym słuchać muzyki z laptopa, co więc radzilibyście mi kupić by M50-kom nie brakło mocy?(wiem, że było napisane, że napędzenie ich jest stosunkowo łatwe, ale niewiele mi to mówi). Chciałbym wiedzieć ile musiałbym wydać na taki zestaw łącznie :) Z góry dzięki za odpowiedzi !

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zbudować produkt diy: 2 skuteczne głośniki niskotonowe, jakiś stelaż co by się trzymały na głowie coś na styl akg k1000, ale lepiej w obudowie br z tunelem skierowanym wprost do kanału słuchowego co by basu nie zabrakło, wzmacniacz tripath 2020/2024 i akumulator 12v w plecaku, i jazda z tematem ;) !!!

 

Za poniesione ubytki słuchu lub obrażenia powstałe w trakcie konstruowania nie biorę odpowiedzialności!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szalejecie w tym temacie. ;) A może zrobić osobny wątek? To tak swoją drogą.

Możliwe że będę miał za jakiś czas kontakt z ATH-M50 to też coś bym od siebie dodał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie , chyba skuszę się jednak na te pro 900 ale mam kilka pytań ponieważ nie mam dostępu do odsłuchu (czemu mnie to nie dziwi ..... :E )

 

 

 

 

w porównaniu do 780 czy jest mocno odczuwalny :

 

większy lepszy impact (czyli uderzenie ? )

 

ilościowo więcej basu ?

 

lepsze zejście ?

 

lepszy całokształt basu ? (tekstura) ?

"masywność/ciężkość" basu

 

 

leprze wysokie,średnie tony ?

 

czy w zestawie są dodatkowe pady ? (poduszki)

 

czy kabel wychodzi z jednej czy z dwóch muszli ? i czy kabel jest odłączany

 

i ogólnie czy jest sens zapłacić ponad 2 razy więcej (za 780 dałem 740 zł a pro 900 kosztują 1500 zł )

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do 780 czy jest mocno odczuwalny :

 

większy lepszy impact (czyli uderzenie ? )

 

ilościowo więcej basu ?

 

lepsze zejście ?

 

lepszy całokształt basu ? (tekstura) ?

"masywność/ciężkość" basu

 

w Twoim przypadku będzie lepiej zmienić tor pod słuchawki na taki który oszlifuje bas i podkręci go.

 

ogólnie czy jest sens zapłacić ponad 2 razy więcej (za 780 dałem 740 zł a pro 900 kosztują 1500 zł )

 

dla samego basu imho nie ponieważ i tu i tu bedzie wypchnieta góra ze średnicą. Napewno nie bedzie to warte dwukrotności tej ceny

 

btw. Dużo już lat słuchasz w ten sposób muzyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności