Skocz do zawartości

Ultrasone Pro 900


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to nawet nie ma co porównywać HD 380 Pro do PRO 900 - IMO nie ta liga. Ultrasone są ostre, mają brzmienie duże, grube, masywne, ciężkie. Sennheisery grały nawet ze wzmaka jakby nie dostały obiadu - bez życia.

 

Mimo, że PRO 900 mają bardzo ciekawą sygnaturę to niestety nie mogłem ich słuchać bez EQ. Góra była zbyt natarczywa, trochę za mało ciepła na przełomie basu i średnicy. Ale może ktoś doceni to surowe, potężne granie w pełnej krasie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie pasiasty widzę że słuchałeś pro 900 , naprawdę jest taka duża różnica w basie pomiędzy pro 900 a 780 ? i co to za pro 900 balanced na stronie sklepu mp3 store ?

 

 

 

 

co do źródła i wzmocnienia mam kartę asus xonar st , jak myślisz będzie w miarę git z pro 900 ? bo będę miał ledwo kase na pro 900 a co dopiero na jakiś drogi wzmak itd

 

 

 

 

np w tym kawałku http://www.youtube.c...h?v=NMv3m2erDiU basu praktycznie nie ma na moich 780 , za to na dużych kolumnach (niestety tylko w media markt testowałem bo mam malusieńki pokój) bas w tym kawałku jest ultra miękki i niski i taki "długi" , w ogóle jak byś słucham innego kawałka

 

 

 

 

 

dobry Boże jak ja bym chciał potężny głośnikowy bas w słuchawkach :(

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, też bym był zainteresowany jakimś dobrym a nie drogim wzmakiem, jaki byłby ok do pro900. Taki w granicach 500-700 zł (może matrix m-stage?). A w ogóle jak te słuchawki sobie radzą z graniem z playera? Pisze się, że mają one wyostrzoną górę. Może właśnie jakiś wzmak, który ją troszkę złagodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchałem DT-150 to basior był taki że 380Pro wysiadały , spokojnie słychać było zejście do 17 Hz , niestety karty typu Xonar DX, D2 są bez szans , nie dadzą im rady, ale z Forum 608 bas jest niesamowity , POTĘGA bez durnego walenia górnym basem , aha słuchawki są o wiele precyzyjniejsze od 380 ale nie ostre dla mnie genialny balans średnicy i góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie pasiasty widzę że słuchałeś pro 900 , naprawdę jest taka duża różnica w basie pomiędzy pro 900 a 780 ? i co to za pro 900 balanced na stronie sklepu mp3 store ?

Jest spora różnica, to trzeba przyznać. Może nie tyle w ilości co w jakości, fakturze, zróżnicowaniu, kontroli. HFI zostają daleko w tyle za PRO 900 pod tymi względami.

 

Co do oferty sklepu - napisali 'balanced' ale nigdzie w opisie nie ma mowy o tym, że jest to model zbalansowany. Albo po prostu administrator sklepu nie ogarnia albo jakiś błąd się pojawił. Niemniej nie powinieneś zawracać sobie głowy słuchawkami zbalansowanymi, jeżeli nie masz symetrycznego toru (a pewnie nie masz).

 

co do źródła i wzmocnienia mam kartę asus xonar st , jak myślisz będzie w miarę git z pro 900 ? bo będę miał ledwo kase na pro 900 a co dopiero na jakiś drogi wzmak itd

Nie wiem, nie znam tego źródła. Niemniej kolega @RaSta^ słucha sobie PRO 2900 (przesiadł się z PRO 900) na HLLY HIGH END SMK-III Balanced DAC Headphone AMP i jest bardzo zadowolony. Amp jest zintegrowany z DAC'iem, więc nie trzeba dokupować kolejnego klocka, a brzmienie jest na prawdę audiofilskie.

 

np w tym kawałku http://www.youtube.c...h?v=NMv3m2erDiU basu praktycznie nie ma na moich 780 , za to na dużych kolumnach (niestety tylko w media markt testowałem bo mam malusieńki pokój) bas w tym kawałku jest ultra miękki i niski i taki "długi" , w ogóle jak byś słucham innego kawałka

Których częstotliwości Ci brakuje na HFI? Ja właśnie słucham tego kawałka na SM3 i mi aż mózg skacze. Skoro chcesz długiego basu, to może potrzebujesz słuchawek, które nie kontrolują dołu precyzyjnie i długo wybrzmiewają?

 

dobry Boże jak ja bym chciał potężny głośnikowy bas w słuchawkach :(

To spraw sobie kolumny i nie marudź.

 

A w ogóle jak te słuchawki sobie radzą z graniem z playera? Pisze się, że mają one wyostrzoną górę. Może właśnie jakiś wzmak, który ją troszkę złagodzi?

Całkiem nieźle sobie radzą. W ogóle o Ultrasonach panuje taka opinia, że zagrają dobrze ze wszystkiego ale żeby wyciągnąć z nich maks to już trzeba się nieźle napocić.

 

@RaSta^ zamawiał wzmak specjalnie pod nie od Darkula (z audiostereo czy audiohobby, nie pamiętam). Mam go właśnie u siebie. Fajna, niewielka skrzyneczka, na tranzystorach. Wyciąga z PRO 900 i innych Ultrasone, które słuchałem to co najlepsze, łagodzi górę i utwardza bas. Tomek chyba chciał go sprzedać, więc jak ktoś jest zainteresowany to uderzać bezpośrednio do niego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w tym kawałku http://www.youtube.c...h?v=NMv3m2erDiU basu praktycznie nie ma na moich 780 , za to na dużych kolumnach (niestety tylko w media markt testowałem bo mam malusieńki pokój) bas w tym kawałku jest ultra miękki i niski i taki "długi" , w ogóle jak byś słucham innego kawałka

Których częstotliwości Ci brakuje na HFI? Ja właśnie słucham tego kawałka na SM3 i mi aż mózg skacze. Skoro chcesz długiego basu, to może potrzebujesz słuchawek, które nie kontrolują dołu precyzyjnie i długo wybrzmiewają?

Dokladnie... ten kawalek schodzi do jakichs 53Hz z BPM ~ 132 i jezeli ten bas byl miekki i "dlugi" to w moim odczuciu te kolumny mialy z nim problem. Idac dalej jezeli to granie Ci sie podobalo to inwestowanie w PRO900 to dosc nietrafiony pomysl. Tak jak napisal Pasiasty w tym wypadku to raczej cos ze slaba kontrola i dlugim wybrzmiewaniem - tylko co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HLLY HIGH END SMK-III Balanced DAC Headphone AMP

 

Tzn. dobrze rozumiem - podłączam to urządzenie do kompa i już nie trzeba DACa osobnego ani nic? Karty dźwiękowej lepszej niż zintegrowana w lapku nie trzeba?Można go podłączyć pod usb czy po RCA?Rzeczywiście jest to dobry sprzęt czy lepiej np. matrix mstage czy coś innego? Nada się on również ewentualnie do hd650?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w tym kawałku http://www.youtube.c...h?v=NMv3m2erDiU basu praktycznie nie ma na moich 780 , za to na dużych kolumnach (niestety tylko w media markt testowałem bo mam malusieńki pokój) bas w tym kawałku jest ultra miękki i niski i taki "długi" , w ogóle jak byś słucham innego kawałka

Których częstotliwości Ci brakuje na HFI? Ja właśnie słucham tego kawałka na SM3 i mi aż mózg skacze. Skoro chcesz długiego basu, to może potrzebujesz słuchawek, które nie kontrolują dołu precyzyjnie i długo wybrzmiewają?

Dokladnie... ten kawalek schodzi do jakichs 53Hz z BPM ~ 132 i jezeli ten bas byl miekki i "dlugi" to w moim odczuciu te kolumny mialy z nim problem. Idac dalej jezeli to granie Ci sie podobalo to inwestowanie w PRO900 to dosc nietrafiony pomysl. Tak jak napisal Pasiasty w tym wypadku to raczej cos ze slaba kontrola i dlugim wybrzmiewaniem - tylko co...

 

 

 

 

ogólnie szukam czegoś najbardziej zbliżonego do basu głośnikowego ale słabo to widzę ;/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. dobrze rozumiem - podłączam to urządzenie do kompa i już nie trzeba DACa osobnego ani nic? Karty dźwiękowej lepszej niż zintegrowana w lapku nie trzeba?Można go podłączyć pod usb czy po RCA?Rzeczywiście jest to dobry sprzęt czy lepiej np. matrix mstage czy coś innego? Nada się on również ewentualnie do hd650?

Nie trzeba nic dodatkowego. Ma wejście USB, więc możesz podpiąć bezpośrednio do kompa. Zresztą obadaj sobie sam: http://www.hllyaudio...dphone-amp.html. Jak dla mnie to gra on znakomicie, z pewnością lepiej niż Beresfordy ale też nie porównywałem go z czymś lepszym.

 

ogólnie szukam czegoś najbardziej zbliżonego do basu głośnikowego ale słabo to widzę ;/

Jeżeli Ultrasone Ci nie wystarczają to nic Ci nie wystarczy. No chyba, że szarpniesz się na Edition 8 czy 10. Ale IMO już lepiej sprawić sobie kolumny, jeżeli taki bas Ci odpowiada.

 

Mnie się wydaje, że dobry bas łatwiej jest znaleźć w słuchawkach niż w (niedrogich) kolumnach.

i tu się mylisz, różnica jest w konstrukcji i odbieraniu dźwięku, tak samo scena.

Dlaczego uważasz, że się myli? Pisał o 'dobrym basie', co do tego aspektu brzmienia ma scena? Zresztą co to znaczy dobry bas? Jak dla mnie możemy mówić o dobrym basie, kiedy mamy zejście przynajmniej do 30 Hz (sinusem, nie pokrzywioną piłą), dół nie włazi na średnicę, jest w miarę zróżnicowany i nie wyje jak z taniego subwoofera.

 

 

hasos wspominał o porównaniu basu w słuchawkach i tanich kolumnach. Znajdźcie mi proszę kolumny, za równowartość np. HD 380 Pro, które zagrają przynajmniej w połowie tak dobrym basem. Nie ma i nie będzie, technologia kosztuje. Nawet najbardziej audiofilskie kolumny nie zagrają, jeżeli nie zadba się o akustykę pomieszczenia, eliminację fali stojącej i wiele innych aspektów. IMO znacznie łatwiej uzyskać dobry technicznie bas w słuchawkach niż w kolumnach, a różnice w odbiorze nie mają tu nic do rzeczy.

 

 

Edytowane przez Pasiasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się zdaję że pro 900 nie zaspokoją moich oczekiwań ;/ no cóż trzeba ich posłuchać , mam nadzieję że w Gdańsku w mp3 store je mają :D

 

 

jaki był by do nich dobry wzmak ? bo DAC-a mam w moim xonarze ale i tak innego wzmaka niż w karcie kupował bym później

 

 

co do basu , kawałek Flo Rida & T-Pain-Low brzmi BARDZO podobnie jak no wielkich kolumnach gdy zmniejszy się w nim pitch (tempo) z 17% ale za to reszta kawałka nie brzmi ciekawie :E

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdźcie mi proszę kolumny, za równowartość np. HD 380 Pro, które zagrają przynajmniej w połowie tak dobrym basem.

 

dokładnie o to mi chodziło. Ostatnio trochę szukałem, bo chcę skompletować jakiś zestaw stereo i nie wiem, ile by trzeba zapłacić za kolumny, które miały by np. takie zejście jak w hd380. Ale na pewno nie 1500 zł (jak np. za ultrasone, nie mówiąc już o 300 zł za hd380).

 

 

bassfreak nie wiem, jakiego basu szukasz i nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "kolumnowego". Jeśli masz na myśli, drgający, mocno schodzący i wszechogarniający niemal z podmuchem, to takiego w kolumnach nawet za parę tysi nie znajdziesz (nie mówiąc już o reszcie toru). Z tego, co się orientuję to bas z hd650 albo pro900 to najbardziej ekstremalny bas możliwy do uzyskania w słuchawkach w normalnej cenie. A jak chcesz ekstremalnego zmulenia i basu, to możesz kupić np. hd650 albo pro900 i podłączyć to pod jakieś ciepły wzmak lampowy :)

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pro900 mają więcej basu niż hd650? Bo tak się zastanawiam, czy warto dopłacać do pro900 czy lepiej różnicę dołożyć do kasy na wzmacniacz.

 

Jeśli góra w hd380 jest dla Ciebie wystarczająca to ta z ultrasone przetnie Cie na pół bez wzmacniacza hybrydowego z wygładzającymi lampami a i wtedy będzie jej dużo.

Edytowane przez Radical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tego się obawiam i właśnie jak coś, to pod lampy bym je brał. Góra w hd jest dla mnie ok, no może minimalnie mogłoby być jej więcej, ale żeby była łagodna. generalnie to u mnie gradacja jest taka: bas (miękki. głęboki, z dobrym impaktem i zejściem, taki mruczący wokoło) > dalej średnie (lekko cofnięte, ale nie za bardzo, lubię słyszeć blisko wokal, ale np. gitary mogą już grać trochę dalej) > góra (może być jak w hd380, może być troszkę więcej, ale minimalnie. musi być oczywiście słychać to, co ma być słychać w tym paśmie, ale bez przesadnego wyeksponowania).

 

To jest ten ból, że nie ma gdzie u nas posłuchać taki słuchawek np. z różnymi wzmakami. Chyba że ja nie wiem o istnieniu jakiegoś sklepu, który ma taki asortyment, gdzie będę mógł posłuchać hd650 czy pro900 choćby na średnim jakimś wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego opisu nie pasują PRO900. Jak już napisali Radical i Pasiasty - te słuchawki są ostre. Bardzo. Basior co prawda mają nieziemski ilościowo (szczególnie na srebrnych padach), ale mają wycofane średnie tony i mocno podbitą górę. Nie wiem, czy da się ją złagodzić. Na pewno jest to bardzo trudne.

 

HD650 nie mają więcej basu. Przy PRO900 ledwo bas w nich słychać. Serio. Swoją drogą ja w ogóle nie uważam, żeby HD650 były jakoś przesadnie basowe. Mają słuszną ilość niskich tonów, niezłe impakt i zejście, ale są to słuchawki otwarte i tutaj uwidaczniają się ich ograniczenia. Taka opinia chyba wzięła się stąd, że mają mało góry (są ciemne) i były zestawiane z modelami pokroju K701 czy DT880, które mają mieć w miarę wyrównane pasmo i mają. Ponadto nie wszystkim podoba się ich "pluszowy" dźwięk. Na plus w porównaniu do innych otwarta budowa, co jest nie do przecenienia w upalne letnie dni.

 

Po raz kolejny polecę ATH-M50 - ogólnie wydaje mi się, że posiadają trochę więcej basu niż w HD380, aczkolwiek mniej tego niskiego. Zejście jednak podobne, choć nie takie oczywiste. Akcent delikatnie na dolny bas, trudno je zamulić. Lekko cofnięta średnica, ładna, gładka góra. Nie mają tego aksamitu, którym charakteryzują się HD650, mają też bardziej rozświetloną górę. Gdyby tylko miały scenę i trójwymiarowość z HD650... Z HD380 mogą jednak spokojnie konkurować pod tym względem. W każdym razie pasują do Twojego opisu, ale lepiej spróbuj ich odsłuchać, bo może się okazać, że to jednak nie taka ilość basu, jakiej potrzebujesz - niektórzy twierdzą, że mają go mało (co mnie akurat dziwi, bo np. czułem jego niedostatek w HD380, a tu jest dla mnie ok). Są najtańsze i najłatwiejsze do napędzenia.

 

Do opisu pasują także chyba Denony D5000. Jednak słuchałem ich krótko, więc może nie będę się kategorycznie wypowiadał. Uważam, że D2000 i D5000 są również warte przetestowania, jeśli mają to być słuchawki domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mają to być słuchawki domowe. Ath 50 słuchałem kiedyś przez chwilę, więc nie pamiętam teraz zbytnio jak one grały. Co do hd650: a jak by tak je podłączyć do cieplejszego wzmaka? jakiegoś lampowca? Będę ich musiał jednak posłuchać przed zakupem.

 

czy pro900 mają górę porównywalnie wyeksponowaną jak np. phonaki? Nad jakimi jeszcze słuchawkami można by się zastanowić tak w okolicy 1000-1500 zł?niestety denony to już za drogo.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności