Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakichś dobrych bandów w klimacie industrialowo-groove'owych w dowolnych proporcjach.
Raczej nie czyste industriale w klimacie np. Mnemic czy Dagoba, lubię hybrydy jak poniżej Fear Factory czy SYL.
Również bandami w klimacie Lamb of God, Pantery czy DevilDriver nie pogardzę. Raczej fanem typowych growli nie jestem, bardziej coś krzyczane (ale tez nie jak te core'owe zespoły)
W dużym skrócie - dzika jazda, ale z polotem i melodią. Jak ktoś ma fajne propozycje to niech rzuca :)






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś dobrych bandów w klimacie industrialowo-groove'owych w dowolnych proporcjach.

Raczej nie czyste industriale w klimacie np. Mnemic czy Dagoba, lubię hybrydy jak poniżej Fear Factory czy SYL.

Również bandami w klimacie Lamb of God, Pantery czy DevilDriver nie pogardzę. Raczej fanem typowych growli nie jestem, bardziej coś krzyczane (ale tez nie jak te core'owe zespoły)

W dużym skrócie - dzika jazda, ale z polotem i melodią. Jak ktoś ma fajne propozycje to niech rzuca :)

 

 

 

 

rok 1993 :) kapitalny album tak ogólnie

jarałem się tym albumem 15 lat temu :) rok 1994

https://www.youtube.com/watch?v=bH-qDPGJX2E

stary industrial metal ze Słowenii z babką na wokalu rok 1995 .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczesnym Ministry się trochę ten Chemlab kojarzy ;)

Jakbyś znał coś może hmmm... bardziej thrash/groove metalowego a ciutkę mniej elektronicznego, ale w podobnych klimatach, to dawaj :)
Coś jak Prong czy Fear Factory mniej więcej jeśli chodzi o udział instrustrialowego brzmienia :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wczesnym Ministry się trochę ten Chemlab kojarzy ;)

 

Jakbyś znał coś może hmmm... bardziej thrash/groove metalowego a ciutkę mniej elektronicznego, ale w podobnych klimatach, to dawaj :)

Coś jak Prong czy Fear Factory mniej więcej jeśli chodzi o udział instrustrialowego brzmienia :)

W klimatach industrial może Sybreed:

 

Polecam Divine Heresy - inny band Dino z FF:

Bleed The Sky - Paradigm In Entropy - kapitalna płyta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bardzo polubiłem sie jakiś czas temu folk metal, a teraz słowiański folk metal ...

Czego mam jeszcze szukać dawajcie propozycje :)

 

Ahhh ten kobiecy wokal z grwolem :D:wub::lol:

 

 

a tu tylko z nieco innej strony:

ogólnie projektowi bliżej do INKUBUS SUKKUBUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z wczesnym Ministry się trochę ten Chemlab kojarzy ;)

 

Jakbyś znał coś może hmmm... bardziej thrash/groove metalowego a ciutkę mniej elektronicznego, ale w podobnych klimatach, to dawaj :)

Coś jak Prong czy Fear Factory mniej więcej jeśli chodzi o udział instrustrialowego brzmienia :)

W klimatach industrial może Sybreed:

 

Polecam Divine Heresy - inny band Dino z FF:

Bleed The Sky - Paradigm In Entropy - kapitalna płyta:

Coś z Rosji może , sporo elektroniki ale momentami jada melodyjnie i mocno jak FF , wokal to miks wszystkiego :

To dość dziwna kapela, mieszają mocno różne style , ogólnie to jest szybka awangardowa jazda z podwójnym wokalem babka plus męski pseudo growl:

i znalazłem takie coś :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram-Zet - minimalnie drętwe czasem wokale babskie + zazwyczja nie pasują mi takie skrzeki jak ten grownl, ale ta melodyjka i w ogóle warstwa instrumentalna kapitalna!

A bardziej groove'owe klimaty?

Takie cudeńko znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woow...Trepalium, genialne !!!! trochę w życiu słyszałem ale jazz metal po raz pierwszy

Łap podobne miksy jazzu i metalu w rożnych kierunkach idące :

 

 

 

A bardziej metal ze strukturami jazzowymi to Cynic

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast jestem fanem bardzo starego DEATH, tak powiedzmy do połowy 3 płyty

a jakby się ktoś mnie zapytał, która to najlepsza płyta DEATH jest, to odpowiadam, że "Severed Survival" :)

od tego rodzaju muzyki potrzebuję przede wszystkim dzikości i to jeszcze najlepiej takiej niekontrolowanej i tego właśnie późniejszy DEATH nie daje

to samo zresztą tyczy się: PESTILENCE, ATHEIST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności