Skocz do zawartości

Recenzja Sony MDR-EX 85 LP Monitor


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Wy macie problem z dostepnoscia a do mnie sie kurier wczoraj dobijal bo sie w techmarkecie poje.... i wyslali mi sluchawki pomimo tego ze mowili ze nie maja;]

 

nie gadaj :( nie dość, ze przepłaciłem to jeszcze czekam na te słuchawki od wtorku :/

na szczęście wybrałem płatnośc przy odbiorze, jakby coś poszło nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator
A mozliwe. Te sluchawki sa naprawde swietne. Nie slyszalem takich tuzuw jak UM2 czy Shurkow zeby miec punkt odniesienia ale naprawde imponuja mi swoim dzwiekiem. Nie mam sie do czego przyczepic;]

 

w pełni popieram podchodziłem do nich dość sceptycznie jak do większości doków ale po odpaleniu wywaliło mi szczękę... zobaczymy co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen Aurvana ...chyba nie umiem wymienic bardziej nieudanych IEMow. One po prostu graja w zasadzie tylko srodkiem i do tego slabym.

Swiat dobrych IEMow zaczyna sie uogolniajac od 2 przetwornikowych produktow, co wynika z prostego faktu ograniczen technologicznych.

IEMy sa drogie, ale jezeli lubisz precyzje (uogolniajac, bo sa tez produkty grajace malo szczegolowo i wrecz muzykalnie) i chcesz dobra izolacje - coz sa jak znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4R zgadza się Aurvany mają strasznie świszczący środek i nie licząc totalnie ściętej góry to jest ich największa wada.

bas jest w porządku. one kosztują teraz śmeiszne ~100 PLN i są to jedyne doki w tej cenie z taką charakterystyką, więc moim zdaniem są warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep.creative.pl <- tanio graty creativa są a w/w Aurvany za 117zł nawet chciałem się skusić na Creative Zen + Zen Aurvana (zakochany w CAL! wpadłem na ten pomysł ale ogrom negatywnych komentarzy pod adresem Zena mnie przekonał a myślę że Aurvany by mi się spodobały bo lubię selktywny środek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chodzą opinie że EX082 grają troszeczke inaczej

w EX85 Basu na MuVo T200 jest bardzo mało choć wg mnie jest to dość ciepły player. Ogólnie jest go mało. Sybilanty zdarzają się przy większych głośnościach. Jednak scena i krystaliczność dźwięku prawie że podcina Aurvanom nogi (kable?? :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, bo jak kupiłem odtwarzacz do którego dołączone były EX082, a miałem już wczęsniej EX85, to dało się wychwycić różnice. Zacząłem trochę używać EX082 z szuflą i różnice się zatarły na tyle, że są dla mnie nie do wychwycenia lub ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł player a z nim EX. Pierwsze wrażenie Kabel jest ****owato sztywny.. Są duże.. Wyglądają jak by ich właściciel był fanem techno...

 

Po wsadzeniu do ucha... O brzmieniu opowiem pewnie za parę dni jak je wygrzeje z 80h ale pierwsze wrażenie mnie powaliło.. Nie wierzyłem że to są zatyczki O_O tutaj jest SCENA! Można nawet powiedzieć że dźwięk jest "selektywny"! Oczywiście bez wygrzania średnica jest trochę ciągnąca, wysokie trochę strzelają ale zobaczymy jak je ogniem piekielnym rozgrzeję co mi szepną do ucha ]:->

 

Ale już mogę powiedzieć z ręką na sercu POLECAM! Moje obawy to był bas ala Sony.. A tutaj potrafi zawiać chłodem od strony perkusji ale za jednym zamachem ciepło kontrabasu schodzi nisko. Powiem przenośnie i nie... Miód w uszach! (wchodzą głębiej niżeli epki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,a czy ktos z Was sprawdzal te sluchawki na Iriverze e10 badz na Meizu M6/M3? Zastanawiam sie nad kupnem ktorego z tych odtwarzaczy,ale ciekaw jestem jak zgrywaja sie ze sluchawkami.

 

Doskonala recenzja,przekonala mnie ostatecznie do tego,aby nie kupowac zadnych IEM-ow.Lepiej dozbierac pieniadze na cos z wyzszej polki niz bawic sie w polsrodki.Moje gratulacje bo bylem juz w 100% zdecydowany na ER6i;)

 

P.S. Operujesz doskonala polszczyzna,szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 ma ponoć podobny układ jak seria Sonego nwz na forum jest recenzja takiego odtwarzacza.

 

majkel ma e10 możliwe że słuchał z ex

 

zastanów się też nad np Sonym nwz-a816 lub nwz-a826 w zestawie są słuchawki ex w wersji oem. Można tanio te odtwarzacze na allegro kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,a czy ktos z Was sprawdzal te sluchawki na Iriverze e10 badz na Meizu M6/M3? Zastanawiam sie nad kupnem ktorego z tych odtwarzaczy,ale ciekaw jestem jak zgrywaja sie ze sluchawkami.

 

Doskonala recenzja,przekonala mnie ostatecznie do tego,aby nie kupowac zadnych IEM-ow.Lepiej dozbierac pieniadze na cos z wyzszej polki niz bawic sie w polsrodki.Moje gratulacje bo bylem juz w 100% zdecydowany na ER6i;)

 

Jesli IEMy, po prostu nie bardzo jest sens kupowac mniej niz dwu-przetwornikowe. Sprawa jest prosta i wynika z faktu ograniczen technologicznych przetwornikow armaturowych. Wiec powiedzmy trzeba wydac te ~500 PLN (+- 100 PLN) na "entry-level" w swiat dobrych IEMow.

 

 

Na pewno nie bedzie tutaj (EX85) dobrej synergi z cieplym playerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się też nad np Sonym nwz-a816 lub nwz-a826 w zestawie są słuchawki ex w wersji oem. Można tanio te odtwarzacze na allegro kupić

 

Niestety odpadaja z powodu malej liczby odtwarzanych formatow,przydaloby sie chociaz ogg.

 

@fallow

 

Z tego co napisales wynika,ze na placu boju pozostaje tylko e10.KHRoN napisal w swojej recenzji,ze posiada dzwiek naturalny wiec teoretycznie powinny sie zgrywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności