Skocz do zawartości

Recenzja Sony MDR-EX 85 LP Monitor


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skoro ludzie pytaja sie o ta izolacje to najwyrazniej jej potrzebuja - i niekoniecznie dotyczy to komunikacji miejskiej. Masz jakis interes we wmawianiu im ze nie potrzebuja?

 

Daruj sobie uprzejmości.

 

Pytanie postawiłem z czystej ciekawości, gdyż sam słucham na spacerach i nie zauważyłem aby całkowity brak izolacji np. w PX100 był jakoś niemiłosiernie dokuczliwy, ale rzecz dotyczy parku bądź bulwaru w mieście. Za to ostatnio miałem wątpliwą przyjemność przejechać się tramwajem w słuchawkach i tu muszę przyznać, że ta izolacja jest nieodzowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roland a mógłbyś w jakiś sposób uszeregować izolacje w px100, CAL! i ex85??

Czy pchełki sony tłumią lepiej od CAL!??

 

Bo nieco brak mi izolacji w moich przenośnych px100, a sony wydaja się ciekawą opcją ;)

 

EX85 tłumią na pewno znacznie lepiej niż PX100 czy CAL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzaczy sony (na pewno serii A) dodawane są słuchawki MDR-EX082, jest to wersja OEM EX85, według mnie grają tak samo (po kilku godzinach używania bo na początku EX082 grały troszkę inaczej ale przez kilka godzin się wygrzały i według mnie nie ma żadnej różnicy). W mojej recenzji A820 przedstawiłem różnice pomiędzy tymi słuchawkami i najbardziej widoczną jest przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie muzy słucham na ES7, EX85 i EX082 słuchałem po kilka godzin i na początku były lekkie różnice (napisałem o tym w recenzji), a później nie słyszałem żadnych różnic. Nie wiem czy się różnią, ale według mnie muszą mieć te same przetworniki, Sony na pewno nie robiłoby kilku przetworników 13.5mm do doków. Komora słuchawek też wygląda identycznie, mają chyba papierki z trochę innego materiału choć nie jestem tego pewny w 100%. Nawet jeśli są jakieś różnice w brzmieniu to muszą być bardzo subtelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z shufla ich najwięcej słuchałem, bo to jest taki mój zestaw u-portable. :)

Shufla brzmi dość ciepło więc nie każdemu takie zestawienie się spodoba. Mi się na shufli + EX przyjemnie słucha muzy. Czasem trochę drażni, gdy dużo się dzieje to shufla potrafi zrobić papkę, a na to EX'y są czułe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media.sony-europe.com/pl/reviews/Re...2008_05_MDR.pdf

 

EX700 o_O

 

to ci dopiero potwory! ciekawe jak grają...

 

edit: ciekawe też jak grają EX75, ale to 9 mm pewnie jest przebasione ajk wszystkie tego typu słuchawki :/

 

Douglaz,

 

poczytaj sobie lepiej recenzje tego cuda na head.fi, z opisu posiadaczy wynika, że to nie jest żadna rewelacja, średnica może być wycofana, a skraje podkreślone, co nie szczególnie mnie pociąga. Miałem już zamówić, ale wszystko wskazuje na to, że może to grać gorzej od EX85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, jeżeli chcesz wydać pieniądze na jakieś ciekawe membranówki to zainteresuj się Head-Direct Re1 - nie takie drogie - 169$ - Free Shipping, grają ponoć świetnie, tylko ampa do nich potrzebujesz z racji 150Ohm, ale tego chyba już masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności