Skocz do zawartości

Recenzja Sony MDR-EX 85 LP Monitor


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

hm poczytałem trochę z grubsza i chcę zadać pytanie, widziałeś podobne słuchawki a przynajmniej masz te co ja pmx100 (czyt. px100 dla ciebie) i one są męczące dla mnie na Ipod'zie classic może powiedziałbyś mi jak grają te sony z Classiciem ale na mp3 nie wave bo wiem że słuchasz na nim formatu bezstratnego może byś mi coś doradził pod ten odtwarzacz.

 

Jeśli Classic gra dla Ciebie zadowalająco mp3, to naprawdę nie wiem, co Ci odpowiedzieć. Przecież na tym formacie, to już Clip go rozjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ER6i-mania teraz będzie? :P Słuchaweczki są bardzo sympatyczne ale bez przesady ;) Cud to nie jest, ale bardzo dobra propozycja w tym przedziale cenowym.

 

No cóż, jadę do UK i rozglądam się od dłuższego czasu za IEMami - by tam je zanabyć. Do charakterystyki Clixa te słuchawki powinny być najbardziej odpowiednie, a szukam przede wszystkim dobrej izolacji za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z EXami jest taki ze one nie sa konkurencja dla dokow ani IEMow tylko predzej dla pchelek z tego co widze wiec nie wiem skad usilne porownania z UM2 czy Shure E530. Pewno pare lat temu jak doki byly mniej popularne ludzie mogli by sie zzachwycac wygoda i izolacja Soniakow ale teraz...

Gratuluje recenzji Roland - podoba mi sie aczkolwiek kurde no nie kupie MDRow bo nie widze dla nich zastosowania, podejrzewam ze na spacedr beda gorsze od iGrado a do tramwaju od CX400....chyba ze da sie je jakos zmodowac, nalozyc jakies biflangi czy cus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z EXami jest taki ze one nie sa konkurencja dla dokow ani IEMow tylko predzej dla pchelek z tego co widze wiec nie wiem skad usilne porownania z UM2 czy Shure E530. Pewno pare lat temu jak doki byly mniej popularne ludzie mogli by sie zzachwycac wygoda i izolacja Soniakow ale teraz...

Gratuluje recenzji Roland - podoba mi sie aczkolwiek kurde no nie kupie MDRow bo nie widze dla nich zastosowania, podejrzewam ze na spacedr beda gorsze od iGrado a do tramwaju od CX400....chyba ze da sie je jakos zmodowac, nalozyc jakies biflangi czy cus?

 

Ja się może niepreycyzyjnie wyraziłem z tą izolacją, ona jest naprawdę wystarczająca do miasta, ale niewystarczająca do komunikacji miejskiej, co akurat mnie średnio łechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z EXami jest taki ze one nie sa konkurencja dla dokow ani IEMow tylko predzej dla pchelek z tego co widze wiec nie wiem skad usilne porownania z UM2 czy Shure E530. Pewno pare lat temu jak doki byly mniej popularne ludzie mogli by sie zzachwycac wygoda i izolacja Soniakow ale teraz...

Gratuluje recenzji Roland - podoba mi sie aczkolwiek kurde no nie kupie MDRow bo nie widze dla nich zastosowania, podejrzewam ze na spacedr beda gorsze od iGrado a do tramwaju od CX400....chyba ze da sie je jakos zmodowac, nalozyc jakies biflangi czy cus?

 

W jakimś innej recenzji tych słuchawek dałem link do tematu na head-fi dotyczącego modowania EX-90, na stronie www.complyfoam.com jest napisane, że pasują do nich T-400.

 

Ja mam do Rolanda pytanie, jak ta izolacja wygląda w porównaniu do She9500 i jak brzmią z Clipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś innej recenzji tych słuchawek dałem link do tematu na head-fi dotyczącego modowania EX-90, na stronie www.complyfoam.com jest napisane, że pasują do nich T-400.

 

Ja mam do Rolanda pytanie, jak ta izolacja wygląda w porównaniu do She9500 i jak brzmią z Clipem.

 

Jest lepsza niż w SHE9500 IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z EXami jest taki ze one nie sa konkurencja dla dokow ani IEMow tylko predzej dla pchelek z tego co widze wiec nie wiem skad usilne porownania z UM2 czy Shure E530. Pewno pare lat temu jak doki byly mniej popularne ludzie mogli by sie zzachwycac wygoda i izolacja Soniakow ale teraz...

Gratuluje recenzji Roland - podoba mi sie aczkolwiek kurde no nie kupie MDRow bo nie widze dla nich zastosowania, podejrzewam ze na spacedr beda gorsze od iGrado a do tramwaju od CX400....chyba ze da sie je jakos zmodowac, nalozyc jakies biflangi czy cus?

 

Ano konkurencja jest w walorach sonicznych. Pod katem izolacji IEMow - sprawa jest bezdyskusyjna.

Jednak nie kazdy potrzebuje izolacji a ludzie kuszeni sa legenda - na dobre sluchawki dokanalowe musze wydac 600 PLN ++ poniewaz musze wtedy kupic IEMy bo tylko IEMy zapewnie mi dobry dzwiek. Nic bardziej blednego. To wlasnie staral sie udowodnic Roland.

Jesli ktos chce izolacji - nie ma wyboru - IEMy.

Jesli ktos chce sluchac sobie na plazy badz na wakacjach od czasu do czasu w domku czy w gorach. Po co mu taka izolacja :) ?

Dla wielu ludzi roznica w cenie 600-700 PLN a 170 jest po prosut miazdzaca. 500 PLN to tydzien wynajecia calkiem fajnego domku nad morzem a pod katem dzwieku EXy po prostu spokojnie stanowia konkurecne dla UM2 czy Super.fi.

Tak czy siak - spokojnie i lekko nawiazuja walke - wygrywajac pod katem muzykalnosci, i przegrywajac pod katem izolacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie na biurku EX082 kolegi (bo w uszach już mi się znudziły), i polegając na uwagach Rolandsingera wychodzi na to, że EX082 bliżej do EX90, a czy się różnią, tego nie wiem, nie sprawdzałem. Na iRiverze E10 EX85 i EX082 grają zgoła inaczej - EX85 są cieplejsze, jaśniejsze ze znacznie obszerniejszą, szerszą przestrzenią i bardziej spójnym dźwiękiem. EX082 grają węziej, z ciekawym, mocno obecnym basem, bardzo poprawnym sopranem i skutecznie zakneblowaną w całym zakresie średnicą, tzn. słychać że jest gdzieś tam za grubą kotarą. Ciężko tu mówić o graniu w U, raczej o szerokim zakresie mulenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to Fallow zadna nowosc , dla mnie dobre nauszniaki jak iGrado miazdza Super Fi 5, tu sie placi za izolacje za to ze mozna sluchac w glosnych warunkach i tyle.

No tak, ale my tu nie mowimy o nausznych ale o dokanalowych - znacznie tanszych niz IEMy nawiazujacych walke z Super.fi czy UM2 :)

Co do nausznych to oczywiscie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafnie Rolandsinger napisal o podswiadomosci ktora po wydaniu 700 zl podpowiada nam jak pieknie graja te nasze slabo grajace sluchawki i to faktycznie jakies odzwierciedlenie ma, natomiast wydaje mi sie ze z tanimi sluchawkami jak CAL czy EX85 jest podobnie, wydamy 180 zl za sluchawki ktore zagraja badz co badz dobrze nawet podobnie do tych "kultowych" modeli i juz wyciagamy pochopne wnioski ze te sluchawki sa przeciez superfantastyczne i po co wogole kupowac IEMy jak taka doskonalosc jest dostepna w takich malych pieniadzach:). Duzo rzeczy czytalem na tym forum i nawet kupilem jbl220 wychwalane pod niebiosa zeby sprawdzic fenomen rozpowszechniany tutaj i niestety prawda byla bolesna dla moich uszu:). Mam nadzieje ze w tym przypadku nie rozczaruje sie rownie mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Czytalem w sumie wszystko co jest na forum o tych JBl. I nie uwazam zeby wiekszosc byla nimi zachwycona. Raptem kilka osob. Co innego jest gdy naprawde wiele osob pisze ze sluchawki sa naprawde swietne a kilka ze co najwyzej takie sobie, a co innego jak kilka pisze ze fajnie graja a reszta na nie psioczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

welder666 jak bys czytal wszystko, to zauwazylbys najdluzszy watek na forum o tych jbl i zobaczylbys w nim, ze byly jednak chwalone pod niebiosa w owym czasie, natomiast jak zauwazyl slusznie kolega F_Alonso, ten okres byl chwile temu i przeminal po jakims czasie, stad negatywne obecne opinie o nich . Okres sony nastal z chwila napisania tej recenzji i przez jakis czas trwal bedzie. Z tego co przeczytalem kolega pieknie przedstawil ich charakterystyke i wiele osob bedzie chcialo to zauwazyc podobnie, po czym zdadza sobie sprawe, badz nie zdadza, ze te sluchawki graja ladnie, ale nie tak jak IEMy czy inne ktore kupia w nastepnej kolejnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności