Skocz do zawartości

Optymalne źródło dźwięku do słuchawek


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie słucham muzyki na zintegrowanej karcie dźwiękowej SoundMAX + Koss PortaPro.

Kolekcję muzyczną mam głównie w FLAC i mp3 min. 192 kbps.

Muzyka bardzo różna - wszelkie odmiany rocka, muzyka akustyczna, żeńskie wokale...

 

Generalnie jestem zadowolony z brzmienia swojego zestawu, ale wiadomo, zawsze może być lepiej.

Brakuje mi trochę realizmu, odpowiedniej sceny, namacalności muzyki. Zwłaszcza w nagraniach akustycznych i muzyce "na żywo".

 

Pomyślałem nad zakupem nowych słuchawek - Koss UR40 lub Creative Aurvana Live.

I tu pojawia się pytanie: czy wydać pieniądze na nowe słuchawki (ok. 200PLN), czy lepiej najpierw zainwestować w lepsze źródło dźwięku (powiedzmy że jestem w stanie przeznaczyć na to do 300PLN)?

 

Jeśli źródło to jakie? Zewnętrzna karta dźwiękowa (koniecznie USB bo mam laptopa), wzmacniacz słuchawkowy, odtwarzacz mp3?

 

Czekam na Wasze propozycje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najpierw źródło dźwięku. Tu niestety na USB do 300 zł mamy tylko budget-end. Mnie to nie odpowiada, ale może dla tobie będzie odpowiadał. Jeśli chodzi o wybór pomiędzy różnymi SB to jest on dość prosty. Z prostego powodu, jakość dźwięku jest bardzo zbliżona we wszystkich tych kartach ze względu na użycie podobnych (często tych samych) podzespołów. Jeśłi ci się uda posłuchać jakiegoś SB i odpowiada ci ten dźwięk polecam PCMIA/ExCARD ze wzlędu na wygodę. Co do kart mających porównanie ze stacjonarnym sprzętem to E-MU 404 na USB to droga zabawka. Polecam gdzieś znaleźć i przesłuchać E-MU 202. Cena tego sprzętu jest już w miarę przystępna. Niestety sam nie miałem okazji słuchać 202, więc nie mogę polecać.

 

Wzmacniacz słuchawkowy nie poprawi jakości dźwięku (jako takiego, poprawi pewne charakterystyki). Z kolei DAP ogranicza ci miejsce na muzykę.

 

Jeśli decydowałbyś się jednak na słuchawki to polecam przesłuchanie Grado SR-60 / SR-80 i Pioneera SE-A1000. Oczywiście przesłuchanie innych słuchawek jest wskazane przed zakupem, im więcej tym lepiej. Nawet sprawdzanie słuchawek dużo droższych niż limit na zakupy daje lepszy punkt widzenia (słyszenia :D).

 

Tak ogólnie, przy zakupie sprzętu audio gorąco polecam sprawdzanie go na własnych uszach. Odpowiedzi na forum nie powinny być jedynym drogowskazem, a jedynie wskazówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 300zł nie widzę sensownego upgrade'u tutaj. Po pierwsze SoundMax to nie jest AC'97, ale już coś więcej, zresztą autorstwa Analog Devices, i jak pamiętam z niegdyś używanego komputera stacjonarnego - gra to bardzo przyzwoicie.

Zmieniając elektronikę nadal będziesz słuchał z KPP, a to jest dobry produkt klasy portable, i tylko tyle. Raczej zmiana napędu słuchawek, czyli wzmacniacz może nieco tutaj wnieść, ale i tak zainteresowałbym się np. Creative Aurvana Live, albo jeszcze innymi słuchawkami. Gdyby gdzieś dorwać Grado SR60 w dostępnym budżecie, byłby to jeden z lepszych kroków w tej sytuacji. Aurvan Live nie słuchałem więc nie wiem, ale są chwalone. Jeśli wolisz słuchawki otwarte - patrz poprzednie zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na usb nie znajdziesz czegos naprawde godnego polecenia w cenie 300zl... wspomniane emu 404 - mialem w wersji PCI i sprawiala duzo problemow ale grac grala ladnie. Niestety ceny kart na USB sa drozsze niz ich "stacjonarne" odpowiedniki oraz wybor jest mniejszy. Moim zdaniem powinienes przeznaczyc wiecej pieniedzy na karte i do tego dokupic wspomniane gradusy a nastepnie zdecydowac czy potrzebny ci wzmak czy nie. Inne posuniecia beda sie troche mijac z celem. Zawsze lepiej poczekac miesiac i "dooszczedzic" te kilka zlotych niz kupic cos w pospiechu a potem pluc sobie w brode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw kupuje źródło.

Biorę pod uwagę tylko kartę dźwiękową USB, bo w przeciągu roku mam zamiar złożyć Peceta i wtedy kartę na PCMCIA włozyłbym sobie chyba w d***;)

ferros, chodziło Ci o tą kartę? http://novamusic.pl/product_info.php?cPath...roducts_id=1415Troszkę za drogo dla mnie;/

A co myślicie o czymś takim? http://novamusic.pl/product_info.php?cPath...products_id=631

 

Chyba że lepiej zainwestować od razu w łącze PCI, np:http://novamusic.pl/product_info.php?cPath...roducts_id=2267

 

EDIT:

Sorki, pisząc poprzedniego posta nie przeczytałem ostatnich wpisów.

Zdaję sobie sprawę, że w celu poprawy sytuacji, muszę zmienić i źródło i słuchawki. I docelowo tak właśnie będzie.

Pytanie tylko od czego lepiej zacząć. Żeby nie wyszło, że się zabieram o d... strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw kupuje źródło.Biorę pod uwagę tylko kartę dźwiękową USB, bo w przeciągu roku mam zamiar złożyć Peceta i wtedy kartę na PCMCIA włozyłbym sobie chyba w d***;)

http://www.allegro.pl/item304000569_mostek...awa_fv_gw_.html

taki bajer nie jest drogi, ale fakt faktem pewnie pogarsza jakosc dzwieku ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo creative xmode :) zawsze go w nowym pececie wykorzystasz, a jak i tak zmieniasz kompa to po co wywalac kase w karte lepiej kupic sluchawki, na Kpp nic dziwnego ze Ci brakuje sceny, porty maja ja waziutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodziło mi o tę kartę, którą nawiasem mówiąc można znaleźć taniej, chociażby tu.

Co do audiotraka optoplay to nie wiem, nie próbowałem, poszukaj opinii w googlach.

A jesli chodzi o PCI to tu już można coś ciekawego znaleźć (vide twój trzeci link czy chociażby wspominane E-MU 404 w wersji PCI) z tym, że do laptopa nie podepniesz...

A linki do aukcji szukane na szybko, poszperaj głębiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl nad tym - http://allegro.pl/item308284356_behringer_...di_usb_2_0.html moj wspollokator rowniez pasjonat audio ma to cosik podlaczone do laptopa :) BARDZO FAJNIE GRA! duzo sprzetu pod niego podlaczysz a poza tym efekciarsko wyglada :P no i nagrasz wokal w dobrej jakosci :) sory ze tak pozno ale teraz dopiero wpadlem na ten pomysl :)

 

karta nie jest juz produkowana ale uwazam ze warto w nia zainwestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

Poczytałem trochę na temat kart dźwiękowych (polecam artykuł http://pclab.pl/art17707.html ) i wychodzi na to, że mój SoundMAX nie jest taki zły. Jego parametry (zmierzone) są podobne do SB Live! i najtańszych Audigy więc wymiana na nie nie ma sensu. Lekka poprawa zaczyna się od Audygy2 ZS.

 

Żeby odczuć znaczącą różnicę musiałbym zainwestować w E-MU 202 lub tego Behringera.

 

Ktoś napisał, że KPP mają wybitnie słabą przestrzeń - więc może to jest główny winowajca?

Może lepiej zainwestować w "przestrzenne" słuchawki? Grado lub Aurvana Live (albo jeszcze coś innego)?

Przez jakiś czas pograją z integrą, a jak już złoże Peceta to kupię konkretną kartę na PCI...

 

Cholera zaczynam ględzić jak baba :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grado tez przestrzenia nie grzesza - faktycznie jest istotnie lepiej (glownie sporo szerzej) niz w kpp, ale jednak mimo wszystko dosc wasko. czym glownie przewyzszaja grado porty to to, ze oddaja znacznie lepiej "pomieszczenie" - tj echo, reverby, itp.

ja bym poszedl w lepsze sluchawki. grado sie fajnie chowaja na plasko - idealnie do torby laptopowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 400pln najlepiej wybrać E-MU 404? Nie ma nic podobnego ale tańszego {ale dostępnego w Polsce}? Czy różnica pomiędzy 404 a sb0100 będzie naprawdę warta dopłaty? Czy może lepiej kupić 2sz + stacjonarnego ampa?

 

P.S. Według pclab, ASUS Xonar D2 to porządna karta.. ale cena niestety ~500pln. Czy będzie lepsza od E-MU 404?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie podpiąć się do pytania w temacie. Mam podobny budżet i wybieram pomiędzy wzmakiem i okazyjnym zakupem CD na Alledrogo (ostatnio poszedł fajny Marantz po tuningu poniżej 300pln). Musi to ładnie zagrać z Aurvanami Live!, jeszcze lepiej niż z dziurki Piano

 

Polecam Ci lekturę wątku: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...39295&p=1#k.

 

Tam userzy Yamaszki Piano oraz JVC, Denonów w wersji mini właściwie zgadzają się co do jednego - najsłabszym ogniwem takich zestawów jest prawie zawsze cedek i to on ogranicza całkiem spory potencjał tych klocków. Sądzę, że w to powinieneś właśnie zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do 400pln najlepiej wybrać E-MU 404? Nie ma nic podobnego ale tańszego {ale dostępnego w Polsce}? Czy różnica pomiędzy 404 a sb0100 będzie naprawdę warta dopłaty? Czy może lepiej kupić 2sz + stacjonarnego ampa?

 

P.S. Według pclab, ASUS Xonar D2 to porządna karta.. ale cena niestety ~500pln. Czy będzie lepsza od E-MU 404?

Moim zdaniem zakup "przyzwoitego" zrodla + amp, jest dalece bardziej sensownym pomyslem niz zakup bardzo dobrego ... i podlaczanie sluchawek do wyjscia liniowego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, kto jest taki mądry i poleca E-MU0404 PCI, kiedy w takiej samej cenie jest 0202 USB, które jest 100x lepsze?! http://www.digit-life.com/articles2/proaudio/emu-0202.html

Za 450zł na alledrogo są jakieś powystawowe 1212M v2 PCI, wyśmienite konstrukcje... http://www.ixbt.com/proaudio/emu-1212m-pci-pro.shtml

 

Czyli do 400pln najlepiej wybrać E-MU 404? Nie ma nic podobnego ale tańszego {ale dostępnego w Polsce}? Czy różnica pomiędzy 404 a sb0100 będzie naprawdę warta dopłaty? Czy może lepiej kupić 2sz + stacjonarnego ampa?

 

P.S. Według pclab, ASUS Xonar D2 to porządna karta.. ale cena niestety ~500pln. Czy będzie lepsza od E-MU 404?

Rany, coście się uwzięli na te 2ZS ?! Kup se pan Live24bit i dostaniesz do muzyki to samo, a może nawet lepiej, bo w nowych sterownikach od live'a zdaje sie, ze mozna wyłączyć wewnętrzny, badziewnej jakości resampling karty do 48kHz... Najlepiej wyhaczyć cos starszego typu Vortex 2. W muzyce sprawi się lepiej niż ten półprodukt creative'a.

 

Najlepsza karta do dostania w sklepie w okolicach 500zł to E-MU 1212M v2 (PCI). Żeby kupić coś lepszego, należałoby uzbierać wielokrotnie więcej...

 

P.S. - Recenzja Xonara z profesjonalnymi pomiarami http://www.digit-life.com/articles3/multimedia/asus-d2.html

Na ixbt.com oczywiście ta karta figuruje oczywiście w kategorii multimedia, nie proaudio, jak lepsze, studyjne karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności