Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia jak to gra ;p Sam bym chętnie sobie spawił bo potrzebuje nowej dźwiękówki i wzmaka słuchawkowego . Ciekawe jaką to ma moc ...

Nie spodziewałem się w tym urządzeniu takie portu USB ;p (chyba taki jak mamy przy drukarkach ;o ) .

I martwi mnie jeden wpis w tabelce "16Bit 32K 44.1K 48K "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sobie przypomniałem, że mam cośtakiego jak cmoy. Wpiąłem go między vibez'a i cal'e będąc ciekawym efektu. To co usłyszałem było nie najciekawsze. W porównaniu z playerem dźwięk miał lepsze wypełnienie, nie był tak odchudzony. Poza tym góra zapiaszczona a bas nijaki. W środku siedzi OPA2134. Fajnie, że op-amp jest na podstawce więc mogę go samemu wymienić, tylko na co? :)

 

DSC_1794v2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli umiesz lutować smd(albo masz kogoś takiego), to możesz wziąć np. AD8066(którego swoją drogą forza stosował w cmoyach)

OPA2604 jest niezły, ale jak wyżej - mógłby jednak trochę mniej baterii jeść. Jeśli chcesz dużo przestrzeni, będzie idealny.

Podobnie z baterią jest przyAD825 - niestety nie ma wersji podwójnej(tutaj musisz mieć podwójną podstawkę smd), a dwa jedzą już trochę prądu(chociaż ja ich używam i specjalnie nie narzekam) - za to dźwiękowo są naprawdę dobre i uniwersalne.

Jest też np. lubiany przeze mnie lm4562, ale jego już nie za bardzo z CAL widzę - na hd600 potrafił grać nieco za wąsko, z fosterami będzie o wiele za ciasno i przy okazji ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niezupełnie w temacie ale mam pytanie o wzmacniacz operacyjny (OPAMP) Texas Instruments MV358I.

 

Zamówiłem kartę dźwiękową asus xonar u1 która posiada ona wbudowany ww. element. Ciekawi mnie czy to jest karta z wbudowanym wzmocnieniem czy w produktach konkurencji również występują podobne elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je mam i się chętnie pozbędę, a temat cmoy'a też kiedyś przerabiałem. http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=11125

 

...hmmm, a mógbyś krótko opisać różnice między nimi? Jedna bateria uciągnie je?

2082 gra jaśniej i bardziej bezpośrednio, 2072 ma przestrzeń bardziej w stylu stadionu, jest jakby chłodniejszy, bas ma inny, bardziej konturowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niezupełnie w temacie ale mam pytanie o wzmacniacz operacyjny (OPAMP) Texas Instruments MV358I.

 

Zamówiłem kartę dźwiękową asus xonar u1 która posiada ona wbudowany ww. element. Ciekawi mnie czy to jest karta z wbudowanym wzmocnieniem czy w produktach konkurencji również występują podobne elementy?

 

Nikt nie potrafi na to odpowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/lmv358.pdf

 

Patrząc na jego parametry wynika, że on tam nie jest od sygnałów audio, do czego średnio by się nadawał, chociażby z powodu napięcia zasilania.

 

Czyli to jest zwykła dźwiękówka do której i tak warto podłączyć na przyszłość wzmaka?. Ciekawe, że zwrócono uwagę na ten element na forum konsumenckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć nie znając jej możliwości. Ja tylko napisałem, iż moim zdaniem ten LMV358 nie odpowiada za dźwięk karty, a pełni jakąś inną funkcję. Nie wiem jaką nie widziałem karty, ani tym bardziej jej schematu. Parametry LMV358 nie pasują do audio, choćby ten kiepski slew rate na poziomie 1V/us.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć nie znając jej możliwości. Ja tylko napisałem, iż moim zdaniem ten LMV358 nie odpowiada za dźwięk karty, a pełni jakąś inną funkcję. Nie wiem jaką nie widziałem karty, ani tym bardziej jej schematu. Parametry LMV358 nie pasują do audio, choćby ten kiepski slew rate na poziomie 1V/us.

 

Dzięki

Nie pozostaje nic innego jak wrzucić słuchafony i zobaczyć czy to wzmocni dźwięk w porównaniu do mojej integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko : Jaki wzmacniacz słuchawkowy z funckją podłączenia jako karta dźwiękowa do ok. 500zł ? Myślałem narazie nad iBasso...

 

W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz!

Ewentualnie Corda 3move od meier audio, ale to już ok 800zł. Poza tym Corda 3 move jest strasznie duża...

http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/amplifiers.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty sie niewypowiadaj bo masz w tej chwili nieobiektywną opinie :D:lol: wiesz o co chodzi ? ;) W końcu sprzedajesz 'ten' towar ;p

Myślałem jeszcze nad Little Dot MARK I Portable Headphone Amplifier ale bardziej do mnie przemawia iBasso chociaż nie miałem możliwości przesłuchania ich :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz przecież, że chcesz wzmaka słuchawkowego ale z funkcją DAC'a, to czemu inetersuje Ciebie Little Dot MK1, nie ma tej funkcji.

Kilka linków, może Ci się przydadzą w wyborze:

http://www.head-fi.org/forums/f105/review-...ompared-214588/ Wielki test przenośnych wzmaków, nie koniecznie z DAC'ami.

 

http://www.head-fi.org/forums/f105/updated...rce-xm5-306883/ Test DACów w przenośmych wzmakach.

 

http://www.head-fi.org/forums/f105/ibasso-...ay-thee-335615/ recenzja iBasso D2..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi nowy iBasso, D10 Cobra.

http://www.ibasso.com/en/products/show.asp?ID=39

Największą nowością jest to, że iBasso zdecydowało się dać różne wejścia do DAC'a. Teraz są trzy wejścia: Optyczne, Coaxialne i USB.

Najbardziej dziwi mnie to, że dodają do niego kit do podkręcenia op-ampów a np. D2 Viper z LM6172 i THS4032 może już zawojować (podobno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o DAC/amp do ok. 500zł a ten D10 podchodzi pod 1k bardziej :D 900zł za D10 do tego ship + kable + ladowarka siecowa + cło ... Bez przesady :D

Ostatnio ma za dużo wydatków : Kupuje Ex 85 AKG K530 LTD i może iPod Touch chociaż chyba poczekam na Vedie X11 i nowego Sony ... również z serii X :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Ibasso D2 odstaje znacznie od D3 ? Czym od siebie się te modele różnią bo wyglądają dosyć podobnie. Czy jest w ich cenie jakaś alternatywa z wejściem USB bądź FireWire? Za D3 wychodzi 800zł aż. Czy da się coś do 600zł znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym wzmacniaczu słuchawkowym?

Chciałbym go używać do napędzania słuchawek AKG k530 podczas słuchania muzyki przy kompie oraz z irivera t60.

Behringer to niezła marka z tego co wiem. Kilka osób obeznanych ze sprzętem dla dj'ów polecało mi ten model.

 

Osobiście nie znam się w ogóle na wzmacniaczach słuchawkowych i nie mam ochoty wgłębiać się w samodzielne składanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności