Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Wydaje mi sie, że zawsze lepiej jest porównywć bezpośrednio, niż z pamięci, mając przy tym odniesienie do zupełnie innego wzmacniacza. Dlatego też, pozwól proszę, ze przystanę mimo wszystko przy swoim :)

 

 

 

Pewnie, że tak, ale bierzmy też pod uwagę że mogli też coś pozmieniać w Niimbusie, no i próbują naprawić podświetlanie gałki, ale nie wiem czy ten drucik prowadzący coś daje, bo i tak dalej kabelek się kręci prawie 360 https://www.head-fi.org/threads/niimbus-ultimate-series-us4-us4-us5-us5-pro-headphone-amps-by-lake-people.876018/page-96#post-17334571

Edytowane przez saudio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gwoli uzupelnienia na temat Holo Bliss KTE vs Niimbus US5 Pro. Niimbus wydaje mi sie mocniejszy na wyższym gainie (+18dB i wyżej). W sensie w Niimbusie nie byłbym w stanie odkręcić gałki przy takim podbiciu, a w Blissie na upartego bym odkrecił (chociaż dla własnego zdrowia tego nie robię). Tyle tylko, że na wyższym gainie nie jest już tak czysty jak Bliss. Przy 0dB do powiedzmy +6dB Niimbus ma czarniejsze tło, natomiast im wyżej, im bardziej podbijam (Susvara tego potrzebuje, bo to głównie na tych słuchawkach robie testy, jeśli chodzi o wydajność wzmacniacza), to już Bliss ma wtedy czarniejsze tło. Bliss gra mniej wiecej z taką głośnością jak Niimbus na gainie +12dB. Czyli wciąż ma od cholery mocy w sobie.

 

Kolega mnie też zapytał na pw. z jakim wzmakiem wolę Susvary, to pomijając WA33, bo on tutaj dla mnie osobiście jest niedościgniony i gra jakby w innej lidze, to muszę przyznać, że wolę Susvary z Blissem aniżeli z Niimbusem. A jednak. Więcej ciała, mocniejszy bas i czarniejsze tło (jeżeli Niimbus jest wysoko podbity, bo jak nie jest, to wtedy Niimbus ma czarniejsze tło) mają tutaj wpływ na taki a nie inny wybór. Coraz to bardziej mi sie ten Bliss podoba - potrafi czarowac tym wypełnieniem dzwięku 🙂👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ferrum Wandla 

Testowałem dziś jako DAC z pre gdzie ma dwie opcje - cyfrowy i analogowy. Również różne filtry stockowy linear phase i HQ oversampling zrobiony razem z gościem od HQ playera

 

Powiem tak, tego linear phase trzeba od razu wyłączyć, gra to źle. Ciekawe jak bardzo poprawia się pozycjonowanie i separacja w przestrzeni od oversamplingu w tym dacu. Na razie porównywałem do Hugo2 jako że do tej pory służył mi do przejścia z IEMów do nausznych. Na pewno bardziej przepastna scena w głąb z trochę lepszym pozycjonowaniem. W niejednym utworze dźwięki/instrumenty były wyraźniej odseparowane i czystsze, trochę więcej detalu. Fajne doświadczenie, bo można muzykę poznawać na nowo ALE

Straciło to barwę i wagę w średnicy, wokale są już lżejsze i nie robią takiego wrażenia, mimo że wszystko wokół jest fajnie zaprezentowane. A wszystko na tym oversampling filtrze z analogowym pre, co razem pomaga temu dacowi brzmieć pełniej i naturalniej. Nie żeby było to złe, bo średnica brzmi „słodko”, że tak to ujmę, ale brakuje mi wagi do tego co jestem przyzwyczajony. A tak to fajnie wiedzieć, że wrażenie pomiędzy dacami to może być dzień i noc. Jednym pstryknięciem przełączałam oba. Prawie byłbym skłonny celować w wandlę gdyby nie ta średnica, myślę że Holo spring 3 z pre by mi świetnie podpadł względem tego i tak będę celował. Tylko trochę obawiam się NOSu, usłyszawszy co prawdziwe dobre oversampling robi w tym dacu

 

PS. Nie widzę o dacach, to wrzucam na ogólny o wzmacniaczach:) 

IMG_9891.jpeg

IMG_9902.jpeg

IMG_9886.jpeg

IMG_9907.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Ferrum Wandla 

Testowałem dziś jako DAC z pre gdzie ma dwie opcje - cyfrowy i analogowy. Również różne filtry stockowy linear phase i HQ oversampling zrobiony razem z gościem od HQ playera

 

Powiem tak, tego linear phase trzeba od razu wyłączyć, gra to źle. Ciekawe jak bardzo poprawia się pozycjonowanie i separacja w przestrzeni od oversamplingu w tym dacu. Na razie porównywałem do Hugo2 jako że do tej pory służył mi do przejścia z IEMów do nausznych. Na pewno bardziej przepastna scena w głąb z trochę lepszym pozycjonowaniem. W niejednym utworze dźwięki/instrumenty były wyraźniej odseparowane i czystsze, trochę więcej detalu. Fajne doświadczenie, bo można muzykę poznawać na nowo ALE

Straciło to barwę i wagę w średnicy, wokale są już lżejsze i nie robią takiego wrażenia, mimo że wszystko wokół jest fajnie zaprezentowane. A wszystko na tym oversampling filtrze z analogowym pre, co razem pomaga temu dacowi brzmieć pełniej i naturalniej. Nie żeby było to złe, bo średnica brzmi „słodko”, że tak to ujmę, ale brakuje mi wagi do tego co jestem przyzwyczajony. A tak to fajnie wiedzieć, że wrażenie pomiędzy dacami to może być dzień i noc. Jednym pstryknięciem przełączałam oba. Prawie byłbym skłonny celować w wandlę gdyby nie ta średnica, myślę że Holo spring 3 z pre by mi świetnie podpadł względem tego i tak będę celował. Tylko trochę obawiam się NOSu, usłyszawszy co prawdziwe dobre oversampling robi w tym dacu

 

PS. Nie widzę o dacach, to wrzucam na ogólny o wzmacniaczach:) 

IMG_9891.jpeg

IMG_9902.jpeg

IMG_9886.jpeg

IMG_9907.jpeg

Różnica mogła też być ze sposobu połączenia RCA vs XLR i różne kabelki. Jak ten niebieski to Clear Sky to mogło brakować wypełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, saudio napisał(a):

Różnica mogła też być ze sposobu połączenia RCA vs XLR i różne kabelki. Jak ten niebieski to Clear Sky to mogło brakować wypełnienia.

Dlatego też brałem GSX mini, bo w nim rca jest kopiowany na balans i rzekomo nie ma różnicy względem XLR. Jedynie gain może być inny. Ten niebieski to clear Cygnus. Kable RCA mam ze srebra w podobnej cenie co te cardasy, ale oczywiście to nie ten sam kabel. Na chwile podpiąłem też ferrum przez RCA i dużo w tonacji się nie zmieniło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Dlatego też brałem GSX mini, bo w nim rca jest kopiowany na balans i rzekomo nie ma różnicy względem XLR. Jedynie gain może być inny. Ten niebieski to clear Cygnus. Kable RCA mam ze srebra w podobnej cenie co te cardasy, ale oczywiście to nie ten sam kabel. Na chwile podpiąłem też ferrum przez RCA i dużo w tonacji się nie zmieniło 

Cygnusa nie znam, jak nie było zmiany i grał podobnie jak na srebrze to pewnie tak już ma. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami, ciekawa ta Wandla, pewnie warto posłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał(a):

Cygnusa nie znam, jak nie było zmiany i grał podobnie jak na srebrze to pewnie tak już ma. Dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami, ciekawa ta Wandla, pewnie warto posłuchać.

Zdecydowanie. Zakładam, że dave z mscaler to nie jest, ale prezentuje to muzykę w inny sposób niż ja „nowicjusz” jestem przyzwyczajony😁 Jako następnego zakupu raczej nie rozważam, bo myśle że coś innego bardziej podejdzie sygnaturą wraz z abyssami. Ale inne słuchawki, inny wzmak i może być w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kajetanjazz napisał(a):

Zdecydowanie. Zakładam, że dave z mscaler to nie jest, ale prezentuje to muzykę w inny sposób niż ja „nowicjusz” jestem przyzwyczajony😁 Jako następnego zakupu raczej nie rozważam, bo myśle że coś innego bardziej podejdzie sygnaturą wraz z abyssami. Ale inne słuchawki, inny wzmak i może być w sam raz

Co Ty, widziałeś pomiary Davea, to nie może grać ;) Ale Wandla ciekawa jest bo te filtry mogą się zmieniać wraz z updatem softu w "sercu", trzeba będzie posłuchać, przy okazji sprawdzałeś, który FW to był 1.2? 
A jak lubisz Hugo to Dave jest rozwinięciem pod każdym względem.

Edytowane przez saudio
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, saudio napisał(a):

Co Ty, widziałeś pomiary Davea, to nie może grać ;) Ale Wandla ciekawa jest bo te filtry mogą się zmieniać wraz z updatem softu w "sercu", trzeba będzie posłuchać, przy okazji sprawdzałeś, który FW to był 1.2? 
A jak lubisz Hugo to Dave jest rozwinięciem pod każdym względem.

Niestety była to wersja 1.1, powiedziałem im żeby zaktualizowali do 1.2. Ciekawy jestem ile to zmienia - mam nadzieję, że niedużo bym nie musiał znowu testować. Hugo lubię, ale nie oznacza że coś bardziej by mi nie podeszło. Wziąłem go jako topowe źródło do IEMów i baza do zaczęcia rozwijania systemu do słuchawek jako dac. To właśnie zrobiłem, więc przychodzi pora na porządniejszy przetwornik c/a :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Niestety była to wersja 1.1, powiedziałem im żeby zaktualizowali do 1.2. Ciekawy jestem ile to zmienia - mam nadzieję, że niedużo bym nie musiał znowu testować. Hugo lubię, ale nie oznacza że coś bardziej by mi nie podeszło. Wziąłem go jako topowe źródło do IEMów i baza do zaczęcia rozwijania systemu do słuchawek jako dac. To właśnie zrobiłem, więc przychodzi pora na porządniejszy przetwornik c/a :) 

Z DACami nie jest łatwo, zwłaszcza jak weźmiesz pod uwagę, że grają rożnie w zależności jak podłączysz (usb,spdif,i2s…..).

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kajetanjazz dziękuję za podzielenie się wrażeniami z odsłuchu najnowszego DACa od Ferrum🙂👍 

 

Hugo 2 wyjątkowo dobrze spisuje się jako przetwornik w połączeniu z Abyssami, bo podkreśla ich średnicę, czyni bardziej organiczną, lepiej nasyconą i stają się przez to zdecydowanie mniej V-kowe oraz bardzo przyjemne w odbiorze (tym bardziej w połączeniu z GSX mini). Na pewno warto brać pod uwagę Dave'a z M-scalerem, który w konfiguracji Stefana wywarł na mnie duże wrażenie (fantastyczna holografia, precyzja, szybkość, dynamika, piękny tembr, rozwarcie pasma) lub jeśli zamierzasz obrać kierunek cieplejszego brzmienia godny uwagi może okazać się, np. Holo Spring/May lub jeśli duże rozmiary nie przeszkadzają MuzgAudio DAC-01S. Nie ukrywam, że byłbym ogromnie ciekaw Abyssów w takim połączeniu, a szczególnie ich basu (powinien być niezwykle potężny). 

 

Mam nadzieję, że uda znaleźć DAC, który spełni oczekiwania! Jednak i tak uważam podobnie jak m.in. @Filip77, iż w Twojej konfiguracji Abyssy brzmią znakomicie🥇🎧

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
21 minut temu, Hustler napisał(a):

Bo to ma grać

Zależy w co; bo w ciula z odbiorcami się nie liczy.

W ich Milo pierwsze skrzypce grał przydźwięk sieciowy spowodowany błędem konstrukcyjnym. Po jego wyeliminowaniu jedyne na co było stać owo Miło, to było wyraźne zdegradowanie dźwięku hugo2. Jeśli dodamy do tego propozycję „firmy” polegającą na zainstalowaniu oszukanych wejść xlr za cenę, za którą można nabyć lepiej grający cały wzmacniacz (a nawet kombo), to mamy obraz niezłych filutów i zwykłych naciągaczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik Pisałem półżartem, bo sam kupując sprzęt - ten musi mi się po prostu podobać. Odnośnie marki to nie słyszałem o niej do tej pory, ale dzięki za info i chciałem napisać, że będę wiedział czego w razie czego unikać, lecz patrząc na cenę to mi raczej nie grozi. :lol:

 

W ogóle Wells Audio skojarzyło mi się z chińskim Weiliang Audio i  nawet czcionkę stosują podobną.

weiliang_audio_fm255_preamp_1632454383_b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wideorecenzja Topping DX9 wygląda naprawdę fajnie, trochę dziwi że w takim flagowcu jedna kostka tylko.

(edit: już wiem skąd jedna This DAC chip is like having two flagship AK4499EX chips working in tandem)

 

 

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Czytam i zgłupiałem. Który przenośny, wzmacniacz słuchawkowy polecacie. Najlepiej aby nie miał baterii. Muzyka jedynie z telefonu iPhone 13. Z czego tu widzę to piszecie na forum o: 

iBasso DC03
Lotoo PAW S1

ikko ITM03 Zerda
fiio ka13

COLORFLY CDA-M2

DragonFly Cobalt

I Pewnie jeszcze kilka pominąłem 🤦

Edytowane przez Smokeyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Smokeyz napisał(a):

Witam. Czytam i zgłupiałem. Który przenośny, wzmacniacz słuchawkowy polecacie. Najlepiej aby nie miał baterii. Muzyka jedynie z telefonu iPhone 13. Z czego tu widzę to piszecie na forum o: 

iBasso DC03
Lotoo PAW S1

ikko ITM03 Zerda
fiio ka13

COLORFLY CDA-M2

DragonFly Cobalt

I Pewnie jeszcze kilka pominąłem 🤦

Z przenośnych wzmacniaczy to ja polecam Cayin C9

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Smokeyz napisał(a):

Chyba nie mogę sobie na niego pozwolić z oczywistych względów, a po 2 czy mój post nie powinien być w dziale dongle USB?

To zależy czy szukasz wzmacniacza słuchawkowego (takiego jak Cayin C9, wejście analogowe i wyjście analogowe), czy szukasz DACa z amp-em (takiego jak np. iBasso DC03 - wejście USB, cyfrowe, wyjście analogowe). Jeśli to ten drugi przypadek to tak - post powinien być w dziale "dongle".

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności