Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

Znając mniej więcej Twoje preferencje dźwiękowe i wiedząc jakie masz słuchawki, to się nie zawiedziesz przy Envym. Idź tą drogą. Zbyt duzo ludzi zachwala połączenie Envy z Susvarą, więc źle napewno nie będzie. Aczkolwiek dla mnie ten wzmacniacz jak wiesz był nieco zbyt miękko i gładko grający. Brakowało mi też szybkości. Tego typu granie lamp 300B trzeba poprostu lubic. Oczywiście jak mialem Envy to nie mialem jeszcze Susvar więc będę wdzięczny jak się podzielisz wrazeniami jak Twoim zdaniem wypada taki zestaw 🙂👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Krótkie podsumowanie.

 

Holo Bliss KTE ma +/- 100h przebiegu i naprawdę go polubiłem 👍 Rzeczywiście potrzebuje trochę czasu, żeby rozwinąć skrzydła i się otworzyć i nie należy go oceniać zaraz po wyciągnięciu z pudła. Chociaż w dalszym ciągu nie gra on szeroką sceną i bliżej mi jest do określenia w tym przypadku - intymną, to niemniej jednak jak ktoś lubi scene w głąb, dźwięk 3D, to powinien być zachwycony taką prezentacją. Ogólna holografia jest na bardzo dobrym poziomie. Jest to wzmacniacz, który troszkę koloryzuje swoim dźwiękiem, ma świetne wypełnienie, odpowiednio dociążony dzwiek, czuć, że te nuty ważą, ma bardzo dobrą dynamikę, gładkie wyjątkowo organiczne i zarazem muzykalne średnie, oraz również gładkie - przy czym jak najbardziej obecne - wysokie. Jego główna i popisową zaletą jest jednak bas. Fani dolnego pasma będą zachwyceni. Osobiście uważam, że warto się nim zainteresować jak ktoś lubi nieco cieplejsze brzmienie. Uważam również, że został sprawiedliwie wyceniony - dałbym sobie palca uciąć, że jakby został wyceniony na poziomie Niimbusa US5 Pro, to również znajdowałby wielu nabywców. Mimo, że te wzmacniacze są zupełnie inne w swoim brzmieniu, inaczej strojone (oba lubię), to jak najbardziej jest to ta sama liga. W skrócie jak ktoś woli jaśniejsze brzmienie, które nic nie podbarwia, to niech wybierze Niimbusa, cieplejsze z całą gamą kolorków, to niech wybierze Blissa. A jak ktoś chce strojenie pomiędzy, to niech wybierze WA33. Dostanie wtedy wszystkie zalety Niimbusa i Blissa razem wzięte i extra jeszcze do tego większą scenę w każdą stronę :) 

 

ps. nie polecam do Blissa słuchawek grających wąska sceną. Fani np. Audeze LCD3, LCD4, a nawet LCD5, czy Utopii powinni poszukać innego rozwiązania. Chyba, że ktoś nie zwraca na to uwagi i liczy się dla niego tylko scena w głąb, to jak najbardziej można spróbować. Nie polecam również słuchawek za ciepło grających. Np. takie Empyreany, które są najcieplej strojone spośród moich słuchawek wolę z Niimbusem. Oczywiście będzie to też zależeć od daczka, bo jak się dobierze do Blissa jaśniejszy przetwornik, to wtedy można zaszeleć i to wszystko zbalansować. 

 

 

 
 

IMG_5464.JPG

 

IMG_5482.JPG

 

IMG_5507.JPG

 

IMG_5525.JPG

 

IMG_5538.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że Bliss nie jest dla mnie, szczególnie ta wąska scena mnie odrzuca. Co ciekawe ostatnio czytałem porównanie  i w nim gość pisze że Bliss ma lepsze wysokie od Niimbusa.

 

Pojawiły się fotki obudowy CFA3, zdjęcia mnie zmyliły bo na nich wygląda na sporą krowę a w rzeczywistości jest mniejszy od Niimbusa a jedynie trochę wyższy. Wygląda zacnie.

12112038.jpg

 

Cytat

I haven't seen a request for a pre-out until now...if it were anything, it would be a speaker output. Originally the plan was for 2x XLR inputs and 1x RCA input which is all I can fit on the back, but I realized I could change one of the XLR inputs to 4.4mm or even a 4-pin XLR in; this would possibly allow enough space to add a 4-pin Neutrik SpeakOn for speaker outs, which takes up less space than binding posts. So that is a possibility but haven't come to any decisions yet

For the outputs..4-pin XLR for sure, 4.4mm not sure, 6.3mm wish I could exclude it as I think the amp is better used balanced out. 2x 3-pin XLR out a very distant possibility if balanced outputs only.

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vonBaron napisał(a):

Co ciekawe ostatnio czytałem porównanie  i w nim gość pisze że Bliss ma lepsze wysokie od Niimbusa.

Może mieć na to też wpływ reszta sprzętu towarzyszącego. Nie powiedziałbym, że Bliss ma lepsze wysokie od Niimbusa, a jedynie gładziej wybrzmiewające. Niimbus jest jaśniejszy i te wysokie mogą się wydawać ostrzejsze, co nie każdemu może się podobać. Mi absolutnie nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, vonBaron napisał(a):

Ja wiem że Bliss nie jest dla mnie, szczególnie ta wąska scena mnie odrzuca. Co ciekawe ostatnio czytałem porównanie  i w nim gość pisze że Bliss ma lepsze wysokie od Niimbusa.

 

Pojawiły się fotki obudowy CFA3, zdjęcia mnie zmyliły bo na nich wygląda na sporą krowę a w rzeczywistości jest mniejszy od Niimbusa a jedynie trochę wyższy. Wygląda zacnie.

12112038.jpg

 

 


Nie wiem który design mi bardziej pasuje:) 

 

23781747-9577-4C80-AA18-411A180AAB5A.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, saudio napisał(a):

Nie powiedziałbym, że Bliss ma węższą scenę niż Niimbus.

Ma, ma. Nie jakoś znacznie, zwłaszcza po tych kilkudziesieciu godzinach grania, gdzie ta scena odrobine zyskała na obszerności, ale ma. Niimbus gra szerzej. Za to Bliss gra zdecydowanie bardziej w głąb, ten dzwiek jest bardziej 3D i to robi na mnie osobiscie bardzo dobre wrażenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wersje KTE. Maya i Blissa.

 

Na poniższym zdjeciu widać logo na górze, bo zdaje się tylko KTE wersje mają to logo.

 

 

 

IMG_4589.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównujesz bezpośrednio do Niimbusa, czy go już sprzedałeś i z pamięci przyrównujesz? To nie jest tak, że Bliss gra jakoś bardzo wąsko, choć jak go pierwszy raz podłaczyłem, to takie miałem wrażenie. Teraz jest lepiej, ale wciąż nie moge powiedzieć, że gra szeroko i troche mi brakuje tej szerokości. Być może jest to spowodowane ni mniej ni wiecej jak tym, że za długo przesiaduje z WA33 gdzie ta scena jest znacznie obszerniejsza i bardziej preferuje taką właśnie przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem, u mnie wygrał zdecydowanie Bliss dając radość z muzyki wypełnienie, kolory i pełną kontrolę basu. Porównuję oba do Enleum gdzie przepinam tylko słuchawki także dość łatwo wychwycić różnice, gdzie Enleum jest punktem odniesienia.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niimbus ma czarniejsze tlo, ma bardziej uwydatniony detal, jest bardziej transparentny, ma szerszą scenę, szybszy bardziej zwarty bas oraz bardziej rozświetlone wysokie. Jednym się bardziej będzie podobał jasniejszy Niimbus, a innym cieplejszy Bliss. Są to zupełnie inaczej grające wzmacniacze, ale uważam, że żaden nie jest lepszy czy gorszy. Natomiast jak najbardziej Ci wierze, że coś Ci sie bardziej podoba (czy podobalo) od drugiego, bo to rzecz indywidualnego gustu :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę się z Tobą zgodzić, jeżeli chodzi o transparentność, detale i czarne tło, moim zdaniem Bliss ma tu przewagę, zgadzam się natomiast z tym że Niimbus jest chłodny, bezbarwny, co może pasować do r2r, przypomina trochę thx aaa. Z tą ciepłotą to trochę przesada zwłaszcza jak porównasz do Enleum.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał(a):

przypomina trochę thx aaa.

Mogłem nie sprzedawać w ubiegłym tygodniu Ukraińcowi SMSL SP400 skoro to granie Niimbusa a ja tego nie dostrzegłem ehhh. 😢

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że zawsze lepiej jest porównywć bezpośrednio, niż z pamięci, mając przy tym odniesienie do zupełnie innego wzmacniacza. Dlatego też, pozwól proszę, ze przystanę mimo wszystko przy swoim :)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności