Skocz do zawartości

Wrazenia Muzyczne Na D2


suVee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z pytaniem zwracam sie głownie do posiadaczy Cowon D2. Jakie wrazenia odnosnie dzwieku, nasycenia itp. Na forum przewijaly sie juz komentarze, ze jest "sterylny", plastikowy, sztuczny... Czy czegos mu brakuje? Jak w wyzszych rejestrach sie zachowuje, czy ma duze znieksztalcenia?

W sumie jak wyglada obsluga? W miare intuicyjna? Czy ekran dotykowy dodatkowo utrudnil sprawe?

Prosze o opinie. Najlepiej z dodaniem, jakie sluchawki pracuja z tym sprzetem.

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam. o jakosci nic nie moge powiedziec bo dzien przed odebraniem sprzetu zepsuły mi sie słuchawki ep630, a jesli chodzi o obsługe to jest naprawde bardzo intuicyjna!! przyciski na górze po przełaczeniu odpowiednich opcjii moga odpowiadac za inne funkcje a ekran dotykowy tylko ułatwia sprawe. odtwarzacz mam od dwóch dnii i jest ZAJEB***** jak przystało na iaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie recenzję KHRoNa. Cowon D2 tak właśnie gra. Oczywiście, będzie on świetny dla kogoś, kto nie słyszał niczego lepiej grającego.
Mialem okazje czytac.. Khron tak umiejetnie podszedl do tematu, ze ani nie poleca, ani nie zniecheca :) A przyznam szczerze, ze laikiem jeszcze jestem.Dzis spedzilem troche czasu w sklepie, bawiac sie tym sprzetem. Mialem porownanie, bo byl tez v39, clix2. I po tych probach wlasciwie Cowon bije rywali nie koniecznie dzwiekiem, ale wykonaniem, interfacem. Clix2 wyglada marnie. Plastik fantastik... Przyznam szczerze, ze clix1 wyglada o wiele bardziej profesionalnie... coz, gusta. V39 nie zrobil na mnie zadnego wrazenia, ani pozytywnego, ani negatywnego. Zreszta podobno sa to awaryjne urzadzenia. A D2, hmm.. niezle cacko. :) Jeszcze poprosze pare informacji odnoscie kwestii samego uzytkowania. Czas dostepu, czas otwierania, czy sie zawiesza itd...Hmm, jeszcze jedno.. Wszedzie na rynku sa dwa kolory, bialy i czarny... Dzis przeszukujac sklepy internetowe natrafilem na model czerwony ktory szalenie przypadl mi do gustu.. to jakis nowy odswiezony pomysl? c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>suVee, to się wszystko zgadza co napisałeś, tylko że temat założyłeś o dźwięku, więc moja odpowiedź dotyczyła tylko brzmienia. Zamiast pisać drugi raz to samo - podałem gotowca. :) Cowon D2 jest solidny, dla mnie nawet za ciężki. Poza tym on też jest cały zrobiony z plastiku. Metalowy tył jest w Meizu M6 i iPodach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem o dżwięku. Jeśli chodzi o włączanie playera, to są jakieś 2 sekundy, karty nie mam jeszcze więc niewiem ile się ładuje z karty muza, leczc jeśli chodzi o sam player to odrazu po tym jak się włączy można słuchać muzy, mam dziś 229 utworów we flac 8 iod ładowania minęło minimum 10 godzin a mam jeszcze 3 kreski :rolleyes: Tak więc z autonomii też jestem zadowolony. Jeśli chodzi czy się zawiesza to mi to się jeszcze nie zdarzyło :) mam firmware 2,50 i działa super. Poza tym jak sobie poczytasz, to zobaczysz, że np tak wychwalane V39 co chwilę ma jakiś problem, tylko jakoś tak tego nikt nie zauważa(Poza tym to chyba inna liga). .A D2 się jakoś za często nie zawiesza użytkownikom, oczywiście wcale nie mówię, że gdy wgrasz 3xx ci się nie zawiesi czy cośale to już zależy tylko od ciebie. :) Kupując d2 przede wszystkim kupujesz jakość, co jest bardzo niedoceniane przez niektórych ludzi bo trza zapłacić trochę więcej, kupuja taniej i są szczęśliwi oczywiście do momentu gdy odtwarzacz zaczyna szwankować, lub po prostu do wyjęcia odtwarzacza z pudełka... :wacko: Ja sam już pisałem w innym temacie, że nie zawsze warto sugerować się tylko i wyłącznie ceną bo można się przejechać.

 

Bierz D2! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, coz, przekonany jestem w 90%. Ale tak jak pisalem, wersja czerwona mnie przyciaga... Czy to na Azje jest sprzedawane tylko? Roznice miedzy tymi modelami sa jakies oprcza dmb?

powiem ci, ze widzialem na ebayu sporo czerwonych modeli, ale musisz brac pod uwage, ze wtedy gwarancja w kraju pochodzenia, czyli azja gdzies (juz nie wazne jaki kraj). jak sie uprzesz to sprowadzic nie jest dla mnie zaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci, ze widzialem na ebayu sporo czerwonych modeli, ale musisz brac pod uwage, ze wtedy gwarancja w kraju pochodzenia, czyli azja gdzies (juz nie wazne jaki kraj). jak sie uprzesz to sprowadzic nie jest dla mnie zaden problem.

Zakup zrobie w Stanach. Juz zamowilem sobie Grado SR80 (na poczatek) i szukam Cowona d2 z 8 GB pamiecia... ale nigdzie skurczybyka nie ma :) A z ta gwarancja.. hmm, i tak ani do azji ani do stanow go odsylac nie bede... W sumie nie wiem nawet jak wyglada sprawa z gwarancja, mam nadzieje, ze nie bedzie nigdy potrzeby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zaczynałem od 2.xx a później chyba wszystkie bety 3.xx i kilka razy zawiesił się, ale jedynie podczas próby odpalenia niektórych plików flash (wiadomo, że nie wszystkie pójdą). Nie musiałem wtedy nawet resetu używać, wystarczyło przytrzymać guzik wyłączania. W czasie wszystkich innych pozostałych czynności podobnie jak koledzy zero zwiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suVee, weź jeszcze pod uwagę slot na kartę pamięci. Nawet, jeśli teraz tego nie potrzebujesz, to zobaczysz jak za np. rok takie karty będą śmiesznie tanie i na pewno nie pogardzisz dodatkowymi 8GB pamięci bez kupna nowego odtwarzacza, a tego np. V39 nie oferuje. Ja zadałem sobie jedno pytanie: co jest ważniejsze? Trochę lepszy dźwięk, czy slot na SDHC i lepsza bateria? No i wybór padł na D2, szczególnie że jego dźwiek przecież i tak jest świetny. Mam nadzieję, że to Twoje brakujące 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suVee, weź jeszcze pod uwagę slot na kartę pamięci. Nawet, jeśli teraz tego nie potrzebujesz, to zobaczysz jak za np. rok takie karty będą śmiesznie tanie i na pewno nie pogardzisz dodatkowymi 8GB pamięci bez kupna nowego odtwarzacza, a tego np. V39 nie oferuje. Ja zadałem sobie jedno pytanie: co jest ważniejsze? Trochę lepszy dźwięk, czy slot na SDHC i lepsza bateria? No i wybór padł na D2, szczególnie że jego dźwiek przecież i tak jest świetny. Mam nadzieję, że to Twoje brakujące 10%.

Hmm, jesli mialbym byc szczery, to V39 nie przypadl mi do gustu, a wrazenia dzwiekowe mial wg mnie malo rewelacyjne... Juz clix2 reprezentowal wiecej. Tylko.. ten plastic... Zamowilem od razu karte pamieci 8 gb, wiec jesli uda mi sie znalezc d2 8gb, to uda sie rozszerzyc. Tylko ze d2 8 gb nie ma w kolorze czerwonym ;) i w ogole rzadko wystepuja (out of stock).

Zreszta v39 podobna sa szalenie awaryjne. Wiele wraca do servisow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może iAudio 7? Wersja 8GB jest czarno-czerwona. Filmy na nim będą miały mikroskopijny rozmiar niestety. Z tego, co widzę, nie ma sensu dalej ciągnąć tematu brzmienia, bo każdy ma inne preferencje i raczej nie jest w stanie wybrać za kogoś. Pozostają względy praktyczne. Dlaczego odpuściłeś iPoda Classic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może iAudio 7? Wersja 8GB jest czarno-czerwona. Filmy na nim będą miały mikroskopijny rozmiar niestety. Z tego, co widzę, nie ma sensu dalej ciągnąć tematu brzmienia, bo każdy ma inne preferencje i raczej nie jest w stanie wybrać za kogoś. Pozostają względy praktyczne. Dlaczego odpuściłeś iPoda Classic?

Przyznam szczerze, ze tez sie nad tym zastanawialem... Nowoczesny szalenie sprzet. Jakosc tez dobre. A Ipod, "wszyscy posiadaja ipody"... ;) nie wiem dlaczego, ale nawet nie staralem sie go posluchac :)

Myslisz, ze warto sie nim zajac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jak został zrecenzowany D2 w audiofilskim piśmie branżowym "Hi-Fi" (wydanie najnowsze październikowe):

 

zdjcie196ef0.th.jpg

 

"Brzmienie nie rozczarowuje, ale też nie wprawia w zachwyt. Dała się zauważyć przede wszystkim nieprzyjemna suchość i niezbyt zróżnicowana barwa, szczególnie w zakresie średnicy. (...) na ten szorstki środek audiofile powinni być wyczuleni."

 

Jakiś Mpio za 250zł dostał o niebo lepsze noty za brzmienie :P

Nigdy nie miałem okazji słuchać D2, więc nie oceniam, tym niemniej tak fatalna ocena miesięcznika "Hi-Fi" jest niepokojąca. Może nie taki fantastyczny ten cowon jak go reklamują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności