Skocz do zawartości

Wrazenia Muzyczne Na D2


suVee

Rekomendowane odpowiedzi

ale w muzyce nie chodzi o ślęczenie nad szczegółami (najlepiej z lupą), tylko nad brzmieniem jako całością... to jak ze zdjęciami HDR - ładna kompozycja jest ładna, proporcje światła i cienia są zachowane ale wszystko ładnie widać... a w momencie kiedy taki grafik przesadzi i nadmiernie wyeksponuje wysokie częstotliwości (w grafice/świetle również są częstotliwości i "działają" dokładnie tak samo jak w dźwięku, tyle że nie chodzi o częstotliwość światła w znaczeniu "barwa", tylko o rozłożenie szczegółów w przestrzeni) to obraz staje się szczegółowy, ale blady, komletnie wypruty z "ogólnie dobrego wrażenia" więc daje się go przyswajać jedynie w małych kawałkach, ale nie w całości...

 

poniżej są sklecone na szybko przykłady:

 

oryginał (blady, nijaki)

1.jpg

 

HDR (ładny dźwięk)

2.jpg

 

HDR przesadzony (przesadzony dźwięk)

3.jpg

 

hmm... dość "obrazowe" mi to wszyło, choż może nie 100% trafne ;]

 

[edit] dźwięk nigdy nie jest "idealnie sterylny", zawsze odtwarzacz i słuchawki nadają mu własną charakterystykę... i stąd tyle dyskusji że cośtam gra lepiej a coś innego gożej, mimo że wciąż mamy na myśli np. dokładnie tą samą płytę CD-Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

np ja jak slucham czegos innego niz moj d2 i mx500 to mnie uszy bola bo to 2 rozne swiaty, to jakie dzwieki slysze przyprawia mnie o dreszczyk i gesia skorke , co znaczy ze mi sie podoba :D (porownywalem z T60 z mx500 oraz karta dzwiekowa z mx500 i sprzetem kolegow :P) moze nie jest to moj ideal ale to mi wystarcza :) i tak moj zestaw wygrywa z kazdym sprzetem grajacym w domu, lacznie z zestawem MarkLevison w aucie xD (pewnie wina eq bo tata jest basolubem :P ) Jak kupie sobie PX100 to mam nadzieje ze bede mial jeszcze lepsze wrazenia muzyczne :)

 

EQ trzeba sobie ustawic pod wlasne ucho, np z powodu tego ze kazdy inaczej slyszy/chce slyszec i ze kazde sluchawki inaczej graja.

 

Przyznam ze zaluje kupna z 2 powodow: duzy i nieporeczny oraz to ze duzo kosztowal :P Ale koffam go za jakosc obrazu i dzwieku i to ze jest taki szpanerski :D bo nic tak nie cieszy jak ludzka krzywda (bo ludzie zazdroszcza) :P

 

i na podsumowanie: kolejny sprzet chwalony na poczatku, krytykowany po pol roku z niewyjasnionych przyczyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FireAxe: recenzję pisze jedna osoba, która stara się być obiektywna, a opinie na forum wygłasza każdy własną, z gruntu subiektywną. Obiektywnie D2 gra bardzo dobrze, ale już konkretnej osobie (np. mnie) może odpowiadać coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam D2 ale chcialbym tutaj dolaczyc kilka moich przemyslen na ten temat.

Zauwazylem, iz wielu sie "podnieca" dzwiekiem D2 nie majac porownania do innych playerow "z gornej polki".

Natomiast ludzie ktorzy maja porownanie z innymi nie wychwalaja tak D2. Wiem bo sam niecaly miesiac temu zastanawialem sie co wybrac: D2 czy Clix2.

Naczytalem sie opinii jaki to D2 jest wspanialy, jakie rankingi w gazetach komputerowych nie zbiera i wogole srutu tutu.

Bylem przekonany ze zakupie D2, lecz w reckach porownujacych ten player z Clixem2 - ten drugi gral "lepiej".

Piszecie tutaj o efektach "ulepszajacych" dzwiek - powiem ze wczesniej korzystalem z T10 i sluchalem na tym "boskim" SRSie - nie moglem sie przekonac do eq.

W Clixie jak odpalilem muze pierwszy raz zaskoczyl mnie: "co tak ladnie gra", faktycznie ten WOW HD to jest cos!. Po chwili lookam w opcje i sie okazalo ze byl ustawiony flat! Odkad mam mojego clixa slucham tylko i wylacznie na custom eq ustawiony pod moje potrzeby, a czasami z nudow wlacze flat'a.

Teraz rozumiem ze najwazniejsze jest to jak player radzi sobie bez bonusow znieksztaltujacych dzwiek (na srsie T10 gra bardzo podobnie do Clixa).

To tyle jesli chodzi o moje osobiste przemyslenia : i wcale nie sadze ze D2 gra zle itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnione, wyjaśnione ;) To jest po prostu pusty śmiech z tymi reckami...

Tez to zauwazylem... ze na poczatku szal.. a pozniej, ze hmm, dzwiek niebardzo, ze to ze tamto... i ze najlepiej wrocic do H10, albo IFP899... oczywiscie ze mozna, tylko, ze kupujac sprzet innej generacji mamy juz wieksze potrzeby.. /na flac, na ape, na ogg, z ktorymi sobie irivery nie radza...

Coz, ja czekam na dostawe mojego Cowona D2. I wtedy, albo bede plakac, albo bede happy... Dla przekory kupilem tez karme i ifp 899, zeby sie przekonac czy warto.

 

A odnosnie Clixa2.. hmm, no wykonanie tandetne... ruchoma mydelniczka (takie moje skromne zdanie). A roznice w dzwieku, rzecz gustu.

A na razie cichosza, czekam na dostawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak! Tylko moi drodzy denerwuje mnie jedna rzecz, nikt jakoś nie pisze że Cowon gra dobrze tylko mu brakuje trochę np. do karmy, ale wszyscy piszą k***a po co to kupiłem! co to za dźwięk! nie podoba mi się... Ok nie podoba ci się to napisz: Dżwięku tego po prostu nie lubię wolę inny, sam player nie gra wcale źle, po prostu mi nie odpowiada dźwięk i tyle. Ale nie Ktoś napisał że gra do d**y potem Ktoś inny się zastanawia co ma kupić i wychodzi z założenia że trzeba go skreślić bo gra do d**y, No bomba, po prostu bomba... Poza tym od dawna było wiadomo że ci co lubią irivera nie lubią iaudio, tak to już czytałem w tamtym roku, po prostu oferują inny dźwięk. Ja osobiście nie słuchałem Irivera, lecz nie mam zamiaru twierdzić że jest gorszy czy lepszy, ja podchodzę do tego tak. Jestem zadowolony to jest ok jak nie to nie muszę pisać że chała, że do d**y, że tamten lepszy bo to bo tamto, Jak ktoś kupi se odtwarzacz niech go używa jak mu nie odpowiada niech sprzeda, niech powie że mu to nie odpowiada czy tamto, ale niech nie mówi że kaszana! po co ci np.D2 Jeśli się zadowolisz 2 giga pamięci, poco ci slot na karty? nie przenosisz zdjęć, kup se bez wyjścia TV, możesz ładować sprzęt co wieczór, po co ci 50 godzin odtwarzania? Nie używasz Flaca masz zbiory w mp3 128kbs po co ci wtedy ten odtwarzacz?

 

Po prostu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie poco mi to jest, a nie jak się to kupi to od razu mówi się że ma pełno bajerów, że jest przereklamowany, że tak naprawdę to jest do d**y.

 

Tyle ode mnie, A słoń może mi na ucho nie nadepnął ale na szczęście też nie jestem audiofilem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups.. JacobiPoland ewidentnie sie wkurzyl :) I prawidłowo :) Sprzet jest dobry. Ekran żyleta, mnogosc funkcji i slocik SDHC, ktorego moga mu inne sprzety pozazdroscic. A nie kupuje sie odtwarzaczy mp3 dla walorow kolekcjonerskich, tylko do sluchania. Zreszta, jak by to wygladalo, by wychodzic na miasto obwieszonym paroma playerkami i sluchawkami, bo ten zestaw mam do Stinga, ten do Evanescens, a ten do Enigmy, a na tym trzymam zdjecia... :)

Zatem moze nalezy teraz pisac o tym, jak sobie radzicie z D2, jakies magiczne ustawienia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 raz napisze, ludziska mi zazdroszcza mp3 a ja sie z tego ciesze :D wiem jestem evil i wogole :P D2 to szpanerski sprzet, np kto ma w domu jakis sprzet z panelem dotykowym? malo luda. kto ma kase by wydac ja na mp3? malo luda. itd. lans, szpan, itd :P a do tego, dla mnie ma to cos :) fajnie gra, jakotako wyglada, ma fajne bajery i funkcje, moge sobie film obejrzec, nie martwic sie o baterie (2 razy podlaczylem go do kontaktu a sporo slucham) i slocik wymiata itd :P

 

i wkurza mnie to ze ludzie testuja sprzet nie zmieniajac wogole EQ-to jakies nie porozumienie (i znowu sie powtorze) KAZDY INACZEJ SLYSZY ROZNE DZWIEKI I TRZEBA TO ZROBIC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FireAxe: jeśli traktujesz playera jako element szpanu to nie mamy o czym rozmawiać (mały wtręt: na H10 wydałem swego czasu bodaj 950 zł - mam się z nim obnosić jaki to ja byłem/jestem bogaty?)... Zrozum wreszcie jedną rzecz - EQ jest po to, żeby dostosować dźwięk do konkretnych nawet nie uszu, a słuchawek, _wyrównać_ ich charakterystykę, to raz. Dwa - każdy ma swoje preferencje i na tym forum znajdziesz tak zwolenników D2 jak i jego przeciwników (do których sam należę) - powinieneś uszanować poglądy jednych i drugich, bo twoja skromna opinia nie jest wobec nikogo innego nadrzędna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten wątek jest w ogóle do zamknięcia. Sporo tutaj piszących nie rozumie jego tematu. Jest jak byk "wrażenia muzyczne", a nie o Cowonie D2 jako takim, bo o tym jest sporo innych wątków łącznie z recenzjami chociażby Mistera Jaszczuka, o firmware jest, o konwersji filmów, gadżetach typu back cover, więc jeśli ktoś uważa, że na tym forum Cowon D2 jest ujeżdżany, to znaczy że ma problemy z posługiwaniem się wyszukiwarką i innymi opcjami oferowanymi przez interfejs forum. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego chcesz go zamknac, jak dla mnie to jeden z najlepszuych watkow o d2

Bo się robi bajdurzenie nie na temat, a wszystko co można było, chyba już zostało powiedziane. Zresztą, ja nie jestem adminem ani modem, a to tylko taka podytkowana impulsem sugestia była. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, mimo, zem autorem tego watku, to zgodze sie z majkelem.. Chodzilo mi o wrazenia muzyczne, o dzwiek, o odsluch na d2, a jego mozliwosci eq i jak wspołgra z odpowiednimi sluchawkami... nie mniej, taki temat, mocno pogladowy, jaki sie z tego watku uczynil, da wielu nowym potencjalnym uzytkownikom D2 pewien przedsmak tego, czego sie po D2 moga spodziewac.

Inaczej sie ma sprawa z tym, ze zaczynaja sie przepychanki slowne.

Najlepiej, zeby byla w tym watku ankieta pt: "Moj stosunek do D2" odp: B.Lubie, lubie, nie lubie, nienawidze... i kazdy z odwiedzajacych moglby sie w ten sposob wypowiedzic :)

Ale.. nie ma co sie zrazac, dzialamy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma możliwości dodania przez autora wątku ankiety - zostało to zablokowane* już dawno temu razem z podfurum** z ankietami... jakkolwiek na innych forach opartych o IPB taka możliwość jak najbardziej istnieje

 

___

*) nie pytajcie czemu, bo albo nie wiem, albo nie pamiętam...

**) było takie, żeby ankiety były w jednym miejscu a nie wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności