Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

He400 dla mnie to najbardziej nieudany model hfm. Posiekane pasmo, nienaturalne wokale jak i cala srednica, sybilacja spora...

A mi się podobały poza tą górą, którą trzeba było stłumić. Fakt, że na modowanych padach słuchałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie damski wokal Edyty Górniak bardzo mi się podobał na tych słuchawkach (wybrane utwory z pierwszej płyty). Może to też kwestia źródła, bo zdaje się nana6 wtedy do wzmaka podłączyłem, a on fajnie ociepla (wzmacniacz mam neutralny).

 

Do stłumienia wysokich pożyczyłem sobie gąbki od EVO (którym one w ogóle nie są potrzebne jeśli chodzi o brzmienie). Jeszcze było za dużo wysokich jak dla mnie, ale już akceptowalnie. Bardzo podobało mi się też piękne rozciągnięcie wysokich tonów. Jestem przewrażliwiony na tym punkcie - góry nie musi być dużo (a nawet lepiej normalnie lub trochę miej), ale musi być dobrze rozciągnięta i nie ostra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE4 to był krótki odsłuch na meetcie - dawno temu i imo niemiarodajny. HE400 miałem jakiś czas u siebie (modowałem pady) i o tych się wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

Dołączam do fanklubu. :))

Na razie tylko z SR60i, bo SR125i dla mnie trochę za ostre.

 

Panowie, jak podsumujecie wygrzewanie Grado? Sześćdziesiątkom wystarczy 100-200h?

 

Podobają się 60-tki?

 

Powiem tak:

 

Stawałem przed wyborem TS-671, K551, SR125i czy SR60i. Słuchałem wszystkich par, ale nadal nie rozwiało to moich wątpliwości - TS-671 wspaniałe i tanie, K551 grają jak półotwarte/otwarte, ale są ogromne, SR125i i SR60i chciałem posłuchać raz jeszcze.

 

No i wybrałem się do RMSu wczoraj, posłuchałem SR60i i SR125i, a na dodatek tak z ciekawości HE-300 (te to w ogóle mi nie przypadły, za ciemne mi się wydawały, ale nie o nie się rozchodzi). Pierwsze wrażenie - wow, chyba najlepsze słuchawki do ajfona (SR60i), milutkie, cieplutkie, zaskakująco uniwersalne, a i wcale nie ostre. No dobra, to teraz czas na SR125i. Wiedziałem, czego się spodziewać - im wyżej w hierarchii, tym ostrzej. No i ta góra do mnie nie przemawia kompletnie. Może i dużo osób woli rozkładać muzykę na poszczególne segmenty, słuchać szurów i szmerów, ale mnie to nie kręci. Chciałem mieć słuchawki, które nie będą męczyły, zagrają lekko ocieplonym dźwiękiem i jak najbardziej realistycznie. I to się SR60-tkom udało.

 

Co tydzień mam do czynienia z jakimiś nowymi słuchawkami portable wyższej klasy i szczerze mówiąc nie wiem dlaczego ludzie je kupują mając do wyboru Grado. Te K545, Momentum, MOE, HD7 DJ, HP50, K267, a nawet D7100 - one wszystkie grają tak samo. Tzn. jedne grają z wysuniętym basem, drugie średnicą, a trzecie ogromną Vką, ale żadne z nich nie mają duszy. Nudzą się po paru dniach. A Grado nie.

 

Najwspanialsze w nich jest to, że jak dziś rano założyłem słuchawki, to usłyszałem zupełnie co innego, niż wczoraj wieczorem. Włączyłem polskiego rocka, mimo iż go nie słucham i przez godzinę nie mogłem ich zdjąć z uszu. Może to oklepane stwierdzanie, ale naprawdę odkryłem muzykę na nowo.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to oklepane stwierdzanie, ale naprawdę odkryłem muzykę na nowo.

To jutro odkryjesz po raz kolejny.

SR60 (ogólnie Grado) mają to do siebie, że są bardzo podatne na wygrzewanie.

60-tki to były pierwsze słuchawki Pro jakie kupiłem jakieś 7 lat temu i je poszedłem reklamować, bo grały zupełnie inaczej niż w sklepie.

Daj im z 200h, to będziesz wiedział jak grają Twoje słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz jest faza na słuchanie muzyki, zwłaszcza jak się ma coś nowego ;)

Tyle, że mnie to stwierdzenie chyba nie dotyczy. Mogę załatwić praktycznie każde słuchawki do odsłuchów, a mimo to słuchając tych z przedziału do 1200 zł, żadne mnie tak nie przyciągnęły do odkrywania nowych gatunków. Nawet Q701.

 

Może mi przejdzie, jak zabiorę się za wyższe modele Hifimana, ale to później, bo na razie chcę obadać wszystko z niższej półki.

 

 

 

To jutro odkryjesz po raz kolejny.

Jeszcze lepiej.

Te w RMSie faktycznie były inne - bardziej neutralne chyba.

 

 

SR60tki nie grają idealnie. Ale grają tak, jak ja lubię.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przyznać, że kolega bez przesadnych emocji pięknie zareklamował 60-ki.

Jak pamiętam od lat przewija się o nich opinia wyjątkowych.

 

Osobiście miałem 80,125 i krótko na uszach 60-ki.

Zupełnie mi nie przypadły, szczególnie zmulonym niskim pasmem (słuchawki kilkuletnie)

Pochopnie jednak je oceniłem, bo ledwo po zdjęciu HD25, które są mocno dynamiczne, "czyste" z punchy basem.

Edytowane przez Adamw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zupełnie mi nie przypadły, szczególnie zmulonym niskim pasmem (słuchawki kilkuletnie)

No i tu jest pies pogrzebany, nie dziwię się dlaczego wybrałeś wyższe modele.

 

właściwie z ciekawości

 

A jak oceniasz ten bas teraz?

 

Faktycznie nie jest szybki, a niższe rejestry są trochę zamulone, ale nie wiem czy wolałbym, aby były punktowe i w mniejszej ilości.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności