Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

Co to za bi-flange? I kabel?

 

 

Bi-flange ze starego zbiorowego zamówienia (podobno takie same jak w Head Direct) i kabel z IE8 ( reckabling to robota Forzy)

 

Od pewnego czasu przestałem juz szukać idealnych doków dla siebie ;) i w tych właściwie tylko czasem przeszkadza mi niewystarczająca izolacja ( tylko w momencie jazdy wyjątkowymi gruchotami masowej komunikacji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iMod 5,5G 240GB ROCKbox 3.13Forza+ FiiO E12 + iMod LODForza DHC Nucleotide z CUSTOM ART Pro330

CIMG7338a.jpgCIMG7286a.jpg

 

FiiO X3 FW2.05+ iBasso T4 + OFC Low Profile Interconnect z Ultimate Ears 900Isolation Foam

CIMG7357a.jpgCIMG7345a.jpgCIMG7355a.jpg

 

iPod NANO 2G 8GB ROCKbox z UE 700Comply T

CIMG7344a.jpg

A tak mnie coś dziś naszło na sesję zdjęciową ^_^

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakbym miał słuchać z wszystkiego co mam to 24 godziny na dobę by nie starczyło by wszystkich kombinacji się nasłuchać. :blink:
Zestawy powyżej to moje główne, każdy o własnym zastosowaniu ;), a cała reszta to jak mnie tylko najdzie ochota. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam ludzi, ktorzy maja po kilka wypasionych zestawow portable. ja nawet nie mialbym czasu na sluchanie tego...

 

czasami jest tak, że właśnie nie chodzi o słuchanie, tylko o posiadanie (dowartościowanie przez posiadanie). a i w sygnaturze jest co zamieścić...

 

idąc dalej, można zacząć dobierać elementy toru audio nie na podstawie ich własności audio, nie na podstawie mierzalnych parametrów elektronicznych, lecz na podstawie ich cen:

 

Kupowanie do AK120 wzmacniacza za 600 zl jest chyba.. co najmniej dziwne. Sprzęt, który kupilismy za 4 tysiące trzeba by "dopalać" równym mu wzmacniaczem.

(...)

 

ten sam klucz można równie skutecznie stosować w doborze przyjaciół/partnerów: "będąc wart 4 tysiące, nie zadaję się z tymi, co są warci mierne 600 zeta (mogę im, co najwyżej, pokazać/uświadomić, do czeko powinni aspirować, byle na odległość (a nóż jeszcze czymś się od nich zarażę?) - najlepiej w TV lub online".

potem to już tylko grodzone osiedla, podział na kasty, niedotykalni...

 

IMG_9019.jpg

Edytowane przez shady_slim
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę brudne. Nie, żebym jakoś pedantycznie traktował sprzęt, ale wystarczyła większa odległość, inny kąt i brak światła na odtwarzacz.

 

dlatego też zdjęcie znalazło się w tym wątku, a nie w wątku "pochwal się swoim zdjęciem", ale przyjmuję i te dwa nagie miecze...

 

ten zestaw mam od 3 lat. przez dłuższy czas spałem z nim. przez 3 lata jeździ ze mną na rowerze (Sansa nieraz lądowała na asfalcie - stąd "szlify"), jeździł na motorze (eksteremalnie mocne naciąganie kabla w słuchawkach przy zakładaniu i zdejmowaniu kasku + litry potu) i towarzyszył mi w jeszcze innych ekstremalnych sytuacjach i nigdy nie zawiódł.

wygląda - jak wygląda, gra jak nowy.

Edytowane przez shady_slim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shady_slim - ty chyba nie myślisz co mówisz ? Człowiek to nie sprzęt Audio. Nie można tak porównywać. Nadal sądzę,że łączenie AK120 z tanim chińskim wzmacniaczem jest błędem - on ma lepszy wzmacniacz. Fatso na przykład twierdzi,że aplikacja przetworników DAC w AK120 jest lepsza niż w budżetowych DACach stacjonarnych. a on sprawdza, zanim coś powie. Pewnie,że można zmienić charakter brzmienia, przez dodanie wzmacniacza. Ale gdyby tanie wzmaki były takie super, to każdy u nas i na HeadFi miałby tylko SMSLa sAp-4s za 200 zł ( nawiasem mówiąc w swojej klasie bardzo dobrego) albo iBasso T4 i nie kupował nic ponad to. A za player służyłby "nieśmiertelny" Clip Plus...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, żeby grajek za 4,5 koła miał gorszą aplikację niż budżetowe dace. Do takiego grajka idąc tym tropem to przydałoby się w takim razie podpinać sluchawki conajmniej za jego równowartość... A Ty Lordzie usłyszałeś tą podwójną różnicę w cenie wzgledem AK100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak liczyć. Dla mnie jest lepiej i tym się cieszę. Ale nie twierdzę,że należy sprzedawać AK100 i kupować AK120. AK100 wystarczy wielu z nas i jest doskonałym grajkiem. A jak się chce zaszaleć ;) to można wykonać "skok" na AK120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, kupowanie sprzętu za 4 tys. czy nawet za 2.5 tys i dodawanie do tego wzmaka mija się z celem. Bo albo player gra dobrze albo nie. Więc jak nie gra dobrze to go nie kupuje bo po co no bo przecież chyba nikt nie kupuje bo jest marka albo jest drogie, przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Co innego w sprzętach tańszych, gdzie np. mamy bardzo dobrze zaimplementowanego DACa a kuleje sekcja wzmacniacza, to wtedy dodajemy dobrej/b.dobrej klasy wzmaka i choć niewygodnie mamy granie na poziomie o wiele wyższym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, kupowanie sprzętu za 4 tys. czy nawet za 2.5 tys i dodawanie do tego wzmaka mija się z celem. Bo albo player gra dobrze albo nie. Więc jak nie gra dobrze to go nie kupuje bo po co no bo przecież chyba nikt nie kupuje bo jest marka albo jest drogie, przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Co innego w sprzętach tańszych, gdzie np. mamy bardzo dobrze zaimplementowanego DACa a kuleje sekcja wzmacniacza, to wtedy dodajemy dobrej/b.dobrej klasy wzmaka i choć niewygodnie mamy granie na poziomie o wiele wyższym.

 

Ludzi nie znasz. :) Słyszał o efekcie Veblena? :)

Edytowane przez music freak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mówię, że wszyscy i wskazałem kogoś palcem? Zwracam tylko uwagę, że są również i tacy. A jaki jest ich procent, czy rośnie czy maleje jest dla mnie niewiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt Veblena (efekt demonstracji, efekt prestiżowy), zwany także paradoksem Veblena, dotyczy dóbr luksusowych i najbogatszych grup społecznych, jest to wzrost wielkości popytu na dobra luksusowe mimo wzrostu cen tych dóbr. Posiadanie takich dóbr jest środkiem dowartościowania się, dlatego popyt na nie jest tym większy, im mniej ludzi je posiada, i – paradoksalnie – rośnie wraz z ceną. Przyczyna tego zjawiska tkwi w chęci ukazania przez najzamożniejsze grupy społeczne swojego statusu materialnego za sprawą posiadanych dóbr luksusowych. Przykładami tego rodzaju dóbr są rzadkie dzieła sztuki i markowe ubiory znanych projektantów mody.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności