Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Za to oryginalne pudło duży plus dla SoundMagic.

Nie tylko za pudło. Słuchawki są genialne, a połączenie z AK100 zadziwia mnie od kilku dni...

Niedługo i ja się o tym przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy Ace 2 (4.1.2 stock) + Philips SHO9554 O'Neill

 

Dawno nie miałem tak dobrego zestawu :) Po wgraniu Noozy Playera nie korzystam z żadnych ulepszaczy. Korektor na płasko.

 

Scena jest spora, basik dosyć niski, wokale i instrumenty grają pięknie. Duża szczegółowość :) I to bez korekcji !

 

 

DSCN0961.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sprzęt i mobilny. I jeden trochę mniej ale niedługo zmieni się kabelek do połączenia. Zrobi się wtedy bardziej mobilny sprzęt.

Kto wykonywał robotę? Pytam z ciekawości bo oznaczenie numeru seryjnego nic mi nie mówi, a trochę customów już widziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli kabelek LOD to jest to sreberko 4N robiony przez Ace'a 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux

Nie sprawdzałem. Ale opcja warta rozważenia. Czasami nano leci do podstawki, używam go w domu zamiennie z karmą. Zdjęcia trochę wyżej. Poza tym w podstawce lepiej się prezentuje ;)

@lord

To już opcja na przyszłość. Ogólnie ten jest z ciekawości przetestowania trwałości fiio. Chcę mieć rozeznanie czy warto zrobić customowy czy jednak pozostać czy fiio. Chociaż przy kątowym oszczędność miejsca jest spora i można później również rozważyć jakiś sensowny pokrowiec do tego. Z transportem obecnego nie mam w sumie żadnego problemu bo leży sobie w kieszeni bocznej plecaka. Co jest związane z panującą obecnie pogoda i mniejszą ilością miejsc możliwych do przenoszenia. Okresem zimowym poleci do do jakiejś kieszeni w bluzie albo kurtce. Poczekamy i zobaczymy z jakim kabelkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolałbyś zestawu, który zmieści się do kieszeni od spodni? Myślę, że z sAp-4s byłoby to możliwe. Bo obecnie to ten nano przypomina mi Prometeusza przykutego do skały i jakoś tak smutno na sercu się robi jak na to patrzę ;) Poza tym gumki recepturki mogą cię zgubić. Ja polecam patent z rzepami. Nic tego nie ruszy.

 

@down Że niby z banku? ;o

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jimmi

W niedalekiej przyszłości gumki będą zastąpione Nanopadem. Są one chwilowo jako zastępstwo.

Co do "Prometeusza" to wg mitów uczynił on sporo dobrego dla ludzi oraz świadomie cierpiał też za nich. Również w tym przypadku jest podobnie. Nano daje od siebie dużo i jeżeli to konieczne również trochę pocierpi ;)

Unikam noszenia odtwarzaczy w spodniach z wiadomych względów. Wielkość tego zestawu nie jest dla mnie żadnym problemem. Jeżeli chce mniejsze to biorę samego Nano. O dziwo w połączeniu z 330 gra to jak dla dobrze. I wtedy o wiele bardziej mobilne dodatkowo zawsze jakaś odskocznia od dźwięku z kanapki.

@Retter

Zo2 rozważałem tak samo jak ibasso. Pierwsze jednak skreśliłem że względu na basowy charakter grania a drugiego z powodu opinii o wprowadzeniu do toru szumów. Niestety nie miałem okazji słuchać żadnego z nich (co bym w sumie z miłą chęcią uczynił) a swoje informacje oparłem na znalezionych tekstach.

 

Nie mniej dziękuję za rady. Pewne modyfikacje zostaną w niedługim czasie wprowadzone do tego zestawu.

Nano 1st gen oraz CA Pro na pewno zostaną na długo. Prawdopodobnie drobne zmiany będą w kwestii wzmaka. Rozważałem również o2 (ze względu na pozytywne opinie w połączeniu z pro 330) ale to w żadnym wypadku mobilne nie jest. Chociaż dla upartego to raczej problemem nie powinno być. Z drugiej nie "widziałem" żadnej alternatywy dla MxM bo wg licznych opinii dobrze zrobiony jest bardzo dobra alternatywą dla wymienionych wcześniej wzmacniaczy a nawet można spotkać głosy, że jest od nich zdecydowanie lepszy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jimmi

W niedalekiej przyszłości gumki będą zastąpione Nanopadem. Są one chwilowo jako zastępstwo.

Co do "Prometeusza" to wg mitów uczynił on sporo dobrego dla ludzi oraz świadomie cierpiał też za nich. Również w tym przypadku jest podobnie. Nano daje od siebie dużo i jeżeli to konieczne również trochę pocierpi ;)

Unikam noszenia odtwarzaczy w spodniach z wiadomych względów. Wielkość tego zestawu nie jest dla mnie żadnym problemem. Jeżeli chce mniejsze to biorę samego Nano. O dziwo w połączeniu z 330 gra to jak dla dobrze. I wtedy o wiele bardziej mobilne dodatkowo zawsze jakaś odskocznia od dźwięku z kanapki.

@Retter

Zo2 rozważałem tak samo jak ibasso. Pierwsze jednak skreśliłem że względu na basowy charakter grania a drugiego z powodu opinii o wprowadzeniu do toru szumów. Niestety nie miałem okazji słuchać żadnego z nich (co bym w sumie z miłą chęcią uczynił) a swoje informacje oparłem na znalezionych tekstach.

 

Nie mniej dziękuję za rady. Pewne modyfikacje zostaną w niedługim czasie wprowadzone do tego zestawu.

Nano 1st gen oraz CA Pro na pewno zostaną na długo. Prawdopodobnie drobne zmiany będą w kwestii wzmaka. Rozważałem również o2 (ze względu na pozytywne opinie w połączeniu z pro 330) ale to w żadnym wypadku mobilne nie jest. Chociaż dla upartego to raczej problemem nie powinno być. Z drugiej nie "widziałem" żadnej alternatywy dla MxM bo wg licznych opinii dobrze zrobiony jest bardzo dobra alternatywą dla wymienionych wcześniej wzmacniaczy a nawet można spotkać głosy, że jest od nich zdecydowanie lepszy.

Moja testówka od Ace99 jest ******sta.... ja rozważałem upgrade z fiio na albo Leckertona Audio UHA-4 albo na ibasso d42; nie wiem jak one grają, ale wiem że zrobie przesiadkę na MxMa i wyjdzie mi taniej niż Leckerton albo ibasso. Więc cosheen może mieć rację z tym brakiem alternatywy do IEMów przy racjonalnych pieniądzach, bo nie twierdzę że wzmaki za 500 dolców nie będą grały lepiej, ale wcale też i nie muszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iemów, bardzo czułych, a więc szczególnie customów, wart rozważenia jest tylko Pico Slim z uwagi na kontrolę głośności, akumulator, niezawodność, jakość wykonania i wymiary przede wszystkim, ponieważ jako jedyny nie powoduje utraty praktyczności(czyt. przenoścności) zestawu portable. Wszystkie inne są niewygodne w drodze. Zwyczajnie nie da się tego trzymać i obsługiwać jednocześnie jedną dłonią. Sprawdzałem pod tym kątem Pico, Pico Slim, D10, iQube, Protectora i Predatora.

RSA Shadow ma z kolei gorszą kontrolę głośności + "złe wymiary" - jest maleńki, ale wysoki i szeroki, a Pico niski, długi i wąski.

To tak na przyszłość, jeżeli rozważasz upgrade wzmacniacza.

 

Natomiast na pytanie czy w ogóle warto kupować wzmacniacz portable pisałem w starych topicach Forzy I Fatso.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przeszkadza, że wzmak jest np. trochę duży i np nie gra 100 godzin tylko 10. Liczy się tylko jak gra. Pico kosztuje 400 dolców a MxM będzie kosztował dużo mniej. Nie mam porównania do Pico ale dla mnie MxM z moim iModem i Ety gra dużo, dużo lepiej od połączenia z fiio. Wiem, że fiio to budżetowy sprzęt, tylko że sposób grania MxMa praktycznie spełnia moje wszystkie oczekiwania co do dźwięku (podobnie jak Ety er4p). Oczywiście sa pewne aspekty, które można by było poprawić, ale to już zaczynają być bardzo mega szczegóły, które jak dla mnie nie są chyba warte płacenia za samego wzmaka pieniędzy rzędu 1.5 tys. zł - co innego słuchawki, w coś co będzie lepsze od Ety warte jest wydania większych pieniędzy (oczywiście granicach racjonalności, JH13 Pro to nie jest dla mnie racjonalny wybór, choć stawiam sobie za cel aby za jakiś czas kupić jakieś hi-endowe Customy tak aby się przekonać jak to gra).

 

W moim przypadku z iModem nie ma kompletnie dyskusji w kwestii czy wzmak jest potrzebny czy nie; bez niego przecież nie ma iModa.

 

Dzięki jednak kubus_pl za spostrzeżenia, bo jesteś jedną z nielicznych osób, która miała do czynienia ze sprzętem portable z wysokiej półki.

Edytowane przez Krismarzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje iBasso T4 faktycznie troche szumi nawet znaczaco porównując je do bezszumowego RSA Predator.
Co nie zmienia faktu że na CA Pro330 z iModem T4 gra świtnie, aszumu gubia sie pod fala muzycznej doskonałości :P

Co do kompaktowych wzmacniaczy to jeszcze jest HEADSTAGE Arrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmoya mam odebrać właśnie od Muuchau'a więc niestety jeszcze nie miałem okazji ale tak go skalibrowałem że gra dość podobnie do iBasso więc wiem czego się spodziewać.
Za to ma dużo więcej mocy i powinien je lepiej napędzić i wysterować obczaje w ten weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności