Skocz do zawartości

Problem z słuchawkami beyerdynamic dt 990 pro 80ohm


Jankiel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że bas jest strasznie płaski a jak zmieniam w equalizerze żeby były większe basy to słuchawki w niektórych momentach grają ciszej. Czy muszer kupić sobie wzmacniacz słuchawkowy czy problem tkwi w czymś innym. I jeszcze jeno pytanie. Czy te słuchawki w panelu sterowania dźwiękiem powinny być podpisane jako słuchawki a nie tak jak na screenie. Dziękuje za pomoc.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich słuchawek potrzeba odpowiedniego układu dźwiękowego i wzmacniacza. Mam nadzieje, że nie kupiłeś ich pod wpływem opinii idiotów ze strony peppers.pl iż grają nawet z integry.

 

9 godzin temu, Jankiel napisał(a):

Czy te słuchawki w panelu sterowania dźwiękiem powinny być podpisane jako słuchawki a nie tak jak na screenie. Dziękuje za pomoc.

Tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adivxv napisał(a):

Do takich słuchawek potrzeba odpowiedniego układu dźwiękowego i wzmacniacza. Mam nadzieje, że nie kupiłeś ich pod wpływem opinii idiotów ze strony peppers.pl iż grają nawet z integry.

Tymczasem ja siedzę na DT990 250-omowych i prosto z PC mi dobrze grają, to muszę być już super-idiotą.

 

Jak bas podbijasz? Robisz jakąś kompensację, żeby przesteru nie osiągnąć? Jak to Winda, to polecam APO Equalizer i nakładkę PEACE. O tyle, ile basu podbijasz, o tyle pregaina na minus ustaw i sprawdź czy wtedy problemów nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich słuchałem z ipada 9 generacji i było spoko, ale stacz je na więcej. Integra realteka to byleco :D

Jest też jeszcze jedna opcja. Masz za duże oczekiwania co do basu w słuchawkach. 

Teraz, kubachim napisał(a):

Tymczasem ja siedzę na DT990 250-omowych i prosto z PC mi dobrze grają, to muszę być już super-idiotą

A wiesz jak potrafią grać z dobrego toru stacjonarnego? Bo różnica jest duża. Ale zgodzę się, że jak masz dobrą kartę dźwiękowa w komputerze, to mogą grać zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

A wiesz jak potrafią grać z dobrego toru stacjonarnego? Bo różnica jest duża. Ale zgodzę się, że jak masz dobrą kartę dźwiękowa w komputerze, to mogą grać zadowalająco.

Zdefiniuj dobry tor stacjonarny, bo z różnych rzeczy słuchałem, nie wiem czy klasyfikują się jako dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do dobrego wyjścia w karcie podpiąłeś? Niektóre mają i 5. 

9 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Integra realteka to byleco :D

co to za generalizowanie to nie wiem

A co do basu to ja właśnie nie trawię swojego układu dźwiękowego an płycie bo wali basem że się porzygać można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adivxv napisał(a):

Mam nadzieje, że nie kupiłeś ich pod wpływem opinii idiotów ze strony peppers.pl iż grają nawet z integry.

Mi grały i to 250 omowe, ale ostatnio z testów wyszło mi umiarkowane spektrum więc ten tego...

Godzinę temu, Leairve napisał(a):

IMO jeśli w 990 trzeba bas podbijać, to znaczy że dziurka nie wyrabia i wymagany wzmacniacz, krótka piłka. :D

To oznacza, że kolega do tej pory używał czegoś co miało tylko bas (jakieś bitsy lub inny bdziew) i wszystko normalne będzie dla niego ten bas miało płaski, cokolwiek to nie oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubachim napisał(a):

Zdefiniuj dobry tor stacjonarny, bo z różnych rzeczy słuchałem, nie wiem czy klasyfikują się jako dobre.

No taki, który gra dobrze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Polonez też był dobry samochód jak ludzie nie znali lepszych. Dlatego pytałem czy masz porównanie, bo różnica jest. 

Dlatego pytam o definicję dobrego czy lepszego toru. Wedle dostępnych danych technicznych i pomiarowych mam wystarczający na swój słuch i słuchana muzykę. A wspinałem w różne sprzęty i było podobnie lub gorzej (głównie lampy i lampopodobne zabawki). Ale może źle rozumiem intencję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, bez jaj. Rozumiem że to tak trochę w ramach dygresji, bo te słuchawki raczej takiego toru "dla świętego spokoju" nie wymagają, natomiast do DT990 250 Ohm to i SBX G6 za <400 zł z b-stocka styknie. To dość sterylny grajek, wiadomo że będzie lepiej na lepszym torze, ale nie o tyle lepiej na ile cena wskazuje. A jakby tak każdy posiadacz basic-owych umówmy się (basicowych, bo to częsty wybór w okolicach 500 zł) DT990 miał dokładać do biznesu 2000, to mógłby kupić o wiele lepsze słuchawki.

 

Do niedawna miałem jeszcze G6 w pogotowiu w szufladzie, przed sprzedażą porównywałem z tym co mam teraz i było w gruncie rzeczy dobrze, a uwzględniając śmiesznie niską cenę - świetnie. W tej półce grunt to zapewnić wystarczająco dużo mocy... Natomiast jeśli uwzględniać tę mityczną synergię, to do słuchawek Beyerdynamic z wyższą impedancją podobno przydałby się wzmacniacz z wysoką impedancją wyjściową, np. ichniejszy Beyerdynamic A20. ;)

 

Mogłoby się okazać, że ten scenariusz świętego spokoju nie wyciąga ze słuchawek maxa, sytuacja podobna jak z Sennheiserami HD6.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam do każdych słuchawek styka Q3. Jakbym chciał jakieś wyżej omowe i w ogóle ,,trudne'' słuchawki to wiadomo, że to Fiio nie starczy. Jak miałem 250 omowe 990Edition to całkowicie mnie zadowalał O2. On w ogóle mnie zadowalał, ale że miałem tylko wzmacniacz to go się pozbyłem. Dodam, aby uciąć spekulacje, że porównywałem z droższymi.

12 godzin temu, Leairve napisał(a):

DT990 miał dokładać do biznesu 2000, to mógłby kupić o wiele lepsze słuchawki.

To, że kupiłbyś droższe nie oznacza, że lepsze od DT990.  Może podaj przykład tego lepszego? No chyba, że DT1990. Wtedy się zgodzę.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Leairve napisał(a):

DT990 miał dokładać do biznesu 2000, to mógłby kupić o wiele lepsze słuchawki.

Wpadłeś w pułapkę na którą się wielu łapie. Widzisz że te bajery kosztują tylko 600zl to zakładasz ze nie ma sensu inwestować w tor do nich tyle co do słuchawek kosztujących np 2500zl. I tu się mylisz, bo to że te bajery kosztują 600zl nie oznacza, że są gorszymi słuchawkami od tych za 2500zł i nie warto inwestować w dobry tor do nich. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bakus1233 napisał(a):

Dobry tor dla świętego spokoju czyli taki za minimum 2000zł. Wiadomo tam też zdarzają się słabe sprzęty, ale zdecydowanie częściej już w miarę sensownie one grają. 

 

Czyli smartfon z donglem Apple już jest dobry, bo za ponad 2000 zł? Ja się pytam o cechy dobrego sprzętu.

 

22 minuty temu, Rafacio napisał(a):

To, że kupiłbyś droższe nie oznacza, że lepsze od DT990.  Może podaj przykład tego lepszego? No chyba, że DT1990. Wtedy się zgodzę.

DT1990 Pro albo HD800/S bym capnął zamiast DT990, ale trochę szkoda mi tyle na słuchawki bulić. Za cenę HD800S mam bardzo przyzwoite stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kubachim napisał(a):

Czyli smartfon z donglem Apple już jest dobry, bo za ponad 2000 zł? Ja się pytam o cechy dobrego sprzętu

Mówimy o sprzęcie typu dac/AMP albo osobny dac i AMP a ty wyjeżdżasz z jakimś donglem za 50zl. Dobry sprzęt po prostu dobrze napędza słuchawki bo to słychać, a jak wepniesz w laptopa to graja tak na pół gwizdka i to też słychać. Inaczej nie umiem ci tego wytłumaczyć.

 

37 minut temu, kubachim napisał(a):

DT1990 Pro albo HD800/S bym capnął zamiast DT990, ale trochę szkoda mi tyle na słuchawki bulić. Za cenę HD800S mam bardzo przyzwoite stereo.

Nie warto. Miałem kiedyś hd800 i dt990pro to 800 leżały i się kurzyły, bo nie grały tak melodyjnie, muzykalnie, angażująco co bajery. Owszem hd800 robią wrażenie, ale głównie przez pierwsze 2 tygodnie ich używania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z napędzeniem swoich zabawek nie napotkałem, dlatego dopytuję, jak to sprawdzić. Rozumie problemy z napędzeniem jakichś niskowydajnych Hifimanów, ale Beyery - czy mocny wzmak czy integra czy DAP to nigdy nie słyszałem problemów z napędzeniem. Moze za cicho słucham :(
A HD800S polubiłem, fajne, ale drogie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Mi tam do każdych słuchawek styka Q3. Jakbym chciał jakieś wyżej omowe i w ogóle ,,trudne'' słuchawki to wiadomo, że to Fiio nie starczy. Jak miałem 250 omowe 990Edition to całkowicie mnie zadowalał O2. On w ogóle mnie zadowalał, ale że miałem tylko wzmacniacz to go się pozbyłem. Dodam, aby uciąć spekulacje, że porównywałem z droższymi.

To, że kupiłbyś droższe nie oznacza, że lepsze od DT990.  Może podaj przykład tego lepszego? No chyba, że DT1990. Wtedy się zgodzę.

Beyerdynamic DT1990 / Hifiman Ananda

 

4 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Wpadłeś w pułapkę na którą się wielu łapie. Widzisz że te bajery kosztują tylko 600zl to zakładasz ze nie ma sensu inwestować w tor do nich tyle co do słuchawek kosztujących np 2500zl. I tu się mylisz, bo to że te bajery kosztują 600zl nie oznacza, że są gorszymi słuchawkami od tych za 2500zł i nie warto inwestować w dobry tor do nich. 

Ja w nic nie wpadłem i nie piszę o sobie. To są popularne słuchawki kupowane przez ludzi jako pierwszy "audiofilski" sprzęt. Ktoś kupujący pierwszy raz słuchawki za taką kwotę, która to już jest dla nich pewnie wysoka, nie dołoży od razu kilka razy tyle za wzmacniacz, który względem budżetowego G6 da tym słuchawkom może 5% więcej a może nic. :) Nie odrywajmy się od rzeczywistości.

 

Jasne, jakby porównać dziurkę w przeciętnym laptopie albo telefonie, to ten "tor dla świętego spokoju za 2k" ją zmiecie z planszy, ale to wynika głównie z niewystarczającego wzmocnienia. G6 da radę. I piszę to z perspektywy tego, że po prostu jestem świadomy, że niewiele osób jest gotowych na start dać parę razy tyle za DAC/AMP, który być może nie do końca jeszcze wiedzą co daje, co za słuchawki. Albo no nie wiem... Wolą mieć parę par słuchawek, które faktycznie brzmią od siebie zdecydowanie inaczej niż gonić z buta jednego idealnego króliczka jak zagorzały audiofil. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności