Skocz do zawartości

Odtwarzacz DAC z otwartym Androidem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Jestem niewidomy, chcę zakupić odtwarzacz DAC z otwartym Androidem żeby można było uruchomić na nim czytnik ekranu TalkBack lub Commentary Screen Reader.

 

Mam na oku dwa modele:

  • FIIO M11 Plus
  • Shanling M3 Ultra

 

Który z nich jest lepszym wyborem?


Byloby super, gdyby ktoś mógł również wymienić wady i zalety obu odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to ma znaczenie w Twoim przypadku, ale FiiO ma większy ekran więc chyba będzie ci go wygodniej obsługiwać. Na plus ma też więcej RAM-u, więc ten Android powinien działać trochę płynniej.

 

Dźwiękowo to już raczej kwestia zgrania z konkretnymi słuchawkami.

 

Do rozważenia jeszcze Hiby R6 Gen 3, tam masz na plus nowszego Androida 12, co przy korzystaniu z zewnętrznego softu może mieć znaczenie - jak nie dziś to za jakiś czas.

 


 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.
Pozostanę jednak przy wyborze FIIO M11 Plus.
Trochę ciężki, ale to ma dla mnie i zalety i wady, wadą jest ciężar, ale zaletą masywność, lubię taki sprzęt masywny, taki ukłon do klasyki.
HiBy R6 Gen III nie jest dostępny w sklepie mp3stor, a tutaj już się dogaduję ze sprzedawcą w Krakowie, obsługa na najwyższym poziomie, pomaga mi w udźwiękowieniu, są drobne problemy z płynnością czytnika ekranu, ale walka trwa, czekam na kontakt.
Dźwiękowo z moimi Soundcore Liberty 3 Pro brzmi to świetnie, pewnie, że to nie to samo co po kablu i to zbalansowanym, ale i do tego dojdę, ale tu mnie trzyma kasa.
Trochę będzie mi brakowało pokrętła analogowego do głośności, ale płytka dotykowa sprawuje się dobrze.

Zastanawia mnie fakt temperatury, podczas pracy ten FIIO jest ciepły, pytanie czy będzie mógł pracować w zamknietym skórzanym usztywnionym etui leżąc w plecaku, czy się nie przegrzeje, tak noszę aktualnie posiadany Pioneer XDP-100R i jemu nic nie dolega, ale ten się tak nie grzeje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze Tempotec V6 Variation. Też ma androida i pokrętło głośności. Aplikacje możesz instalować z Google Play 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł nacieszyć moje uszy brzmieniem FIIO.

 

Mam takie jeszcze pytanie niezwiązane z tym tematem, ten wątek zakładał mi znajomy, bo ja nie byłem w stanie wybrać z klawiatury bezwzrokowo tagów, jest jakaś lista tagów? Tak na przyszłość gdybym chciał założyć wątek, a tagi są wymagane.

Jeśli jest lista to prosiłbym o podanie jej w tym wątku, mam nadzieję, że moderacja nie będzie miała nic przeciwko, nie umiem dostać się do prywatnych wiadomości.

 

No i jeśli są tu jakieś "lajki" to przepraszam, ale nie mogę namierzyć przycisku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.
Niestety FIIO M11 Plus nie chce współpracować z TalkBackiem, nie gada, Commentary Screen Reader zagadał, ale niestety z dużym opóźnieniem komunikuje o wybranym elemencie, sekundowe opóźnienie, w takim tempie przeglądanie zbiorów muzycznych byłoby mordęgą.
Padło na HiBy R6 Gen III, ten odtwarzacz przyjemnie współpracuje z TalkBackiem, sprawdzone przez sprzedawcę i na 99% to zakupię.
Potrzebuję jednak opini tutejszych bywalców mających pojęcie o takim sprzęcie, może ktoś posiada ten model i mgłby mi nieco rozwiać mimo wszystko wątpliwości.
Aktualnie posiadam Pioneer XDP-100R, jakten HiBy ma się do tego Pionka? Chodzi o jakość dźwięku, moc, bo póki co nie posiadam wymagających nauszników, ale będę przede wszystkim używał Soundcore Liberty 3 Pro.
Jak z jego nagrzewaniem się, jak pisałem będzie w zamkniętym na zamek etui i w często w plecaku w trakcie odtwarzania.
Jak z szumami, bo Pionek brzmi czysto choć brak mu dynamiki, uderzenia basu czego mi brakuje.
Jak z połączeniem Bluetooth, Pionek ma co jakiś czas ścinki co jest irytujące.
A może ktoś z Krakowa posiada tego HiBy i zechciałby się ze mną spotkać żebym mógł krótki odsłuch zrobić na moich Soundcorach?
Dodatkowo ten model posiada pokrętło zgłaśniania, jak się ono sprawuje?
Jak się prezentuje optycznie ten odtwarzacz, przypominam, że jestem niewidomy, wiadomo, to rzecz gustu, ale jak się ma do Pionka? Ten jeszcze pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Hiby R6 Gen 3 i uważam go za jeden z lepszych wyborów obecnie na rynku. Poszedł do kolegi z forum, który bardzo sobie go chwali, porównywał go z nawet droższymi odtwarzaczami i twierdzi, że Hiby pasuje mu najbardziej. 

Twojego obecnego pionka słuchałem bardzo dawno temu, więc napiszę jedynie jak go zapamiętałem - jako trochę bardziej chudego i chłodnego, analitycznego. Moim zdaniem Hiby zagra bardziej muzykalnie. Dużą zaletą Hiby jest bardzo dobry globalny korektor - jeżeli będzie Ci za mało basu, to po prostu go sobie trochę podbijesz i będzie go więcej w każdej aplikacji, z której będziesz słuchał muzyki. Generalnie Hiby ma najlepsze możliwości dostosowania dźwięku ze wszystkich urządzeń, jakie słuchałem. Bateria oraz grzanie się tego urządzenia zależy w dużej mierze od tego, czy włączysz wzmacnianie w klasie A czy w AB. Oczywiście w klasie A będzie zużywał więcej energii i bardziej się grzał. Moim zdaniem różnicę między klasą A oraz AB czuć jedynie słuchając wymagających słuchawek wokółusznych. Ze słuchawkami dokanałowymi różnica była minimalna, na granicy percepcji. Podłączając Hiby do swoich słuchawek Bluetooth oczywiście nie będzie to miało znaczenia, generalnie raczej polecam korzystać ze wzmocnienia w klasie AB. Pokrętło zgłaśniania chodzi dosyć gładko i klika z każdym stopniem. Mając urządzenie w etui pokrętło jest dosyć ciężko dostępne - co ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że raczej na pewno głośność nie zmieni się przypadkowo. Minusem jest to, że będziesz musiał dobrze wyczuć palcami gdzie ono jest i jeżeli będziesz chciał zmienić głośność o wiele stopni, to trochę się nakręcisz palcami. Jak odtwarzacz się prezentuje - ciężko mi stwierdzić jednoznacznie, to dosyć subiektywna sprawa. Moim zdaniem urządzenia Hiby są jednymi z najładniejszych na rynku, ustępują chyba tylko Astellom i Sony. Hiby nie jest duży, dobrze leży w dłoni nawet w etui. Ja go miło wspominam i gdybym miał znowu kupić dapa, to być może byłby to właśnie Hiby R6 Gen 3.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się Hiby podobał, miałem RS6 czyli wyższy model, ale bryła jest bardzo podobna. Bardzo solidnie wykonany sprzęt, z dobrym ekranem - wiadomo, w twoim przypadku kolory czy rozdzielczość nie mają większego znaczenia, ale pamiętam też, że dobrze reagował na dotyk (co nie zawsze jest oczywiste). Jedyne zastrzeżenie to właśnie to kółko do głośności o którym wspomina kolega Najner - jest ono dość zabudowane, przez co średnio wygodne w obsłudze. Z drugiej strony masz pewność, że nic się nie urwie.

 

 

Swoją drogą, jeśli chodzi o jakość dźwięku, to dopóki słuchasz słuchawek bezprzewodowych to w zasadzie każdy DAP zagra ci tak samo - tutaj dźwięk jest przetwarzany cyfrowo, idzie kodekiem Bluetooth do słuchawek i to DAC w słuchawkach odpowiada za przetworzenie otrzymanego sygnału. Czyli generalnie liczy się tylko to jakie odtwarzacz wspiera kodeki. Sekcja analogowa DAP-a jest w takim połączeniu całkowicie pominięta, więc czy kupisz DAP-a za 2 tys zł czy za 15 tys zł, to jak mają takie same kodeki, to zagrają zasadniczo tak samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Panowie za czytelne, zrozumiałe i nieprzepompowane :) odpowiedzi.

Tak, wiem, że bluetooth nie wyciągnie możliwości, jak pisałem, planuję słuchawki kablowe, ale trzyma mnie kasa, dobre zbalansowane to niemały koszt, najpierw odtwarzacz, potem będę myślał o dobrych słuchawkach.

Najczęściej słucham muzyki na słuchawkach w pracy i tutaj bluetooth sprawdza się rewelacyjnie bo nie ma okablowania :), w tramwaju również, nie zaczepię, nie wyrwę nic, a w domu najczęściej już głośńiki choć lubię czasem sięgnąć po słuchawki, zwłaszcza kiedy leci muzyka elektroniczna np. Tangerine Dream :)

 

No nic, pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Wygląda na to, że padło na HiBy R6 Gen III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz szukał słuchawek, to wpadnij do nas znowu, mamy na forum kilku specjalistów od Tangerine Dream, np. użytkownik @Lord Rayden ;)

@Lowca Androidow pomyślałem o jednej, chyba ważnej rzeczy. Ten model Hiby ma od spodu wyjścia Line Out. Jeżeli będziesz kiedyś używał go ze słuchawkami kablowymi, to polecam Ci zalepić taśmą czy jakimś plastikowym "czopkiem" wyjścia Line Out, bo możesz uszkodzić sobie słuch wkładając słuchawki w nieodpowiednią dziurkę, głośność będzie ustawiona na maksa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie :)
Na pewno tutaj zajrzę jeśli będę szukał słuchawek kablowych.

Teraz kwestia wyjść.
Line Out, z tego wyjścia będę łączył z moim wzmacniaczem, Jack <-> 2x Chinch.
Ale nasuwa mi się pytanie, czy ten odtwarzacz posiada wyjście 3,5 mm dla słuchawek?
Wiem, że posiada 4,4 zbalansowane, ale póki nie posiadam takich słuchawek będę również podpinał do niego Koss'y Porta Pro.</->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

No i już jest u mnie od dwóch dni HiBy R6 Gen III, trochę się syn nagimnastykował żeby to ogarnąć bo to nie ma przycisku wstecz :)

No, ale poszło, nie chciał mi zagadać z syntezą mowy RHVoice, ale okazało się, że wystarczy ponownie uruchomić i zaskoczył.

Trochę nie ogarniam tego dedykowanego odtwarzacza, lubi się jakby przywiesić i niby wciskam play, a jest cisza i gra po długiej chwili ciszy.

Nie wiem czy jest możliwość, ale chęteni bym zainstalował na nim ten dedykowany dla Pioneer XDP-100R, bardzo mi leży ten odtwarzacz tylko nie udało mi się go znaleźć w sklepie Play i nawet jeśli będzie to czy w ogóle da się zainstalować na tym odtwarzaczu.

 

Do czego są pluginy w sekcji audio?

Nie mam narazie żadnych pobranych.

Szkoda, że to nie ma jakiegoś wbudowanego głośniczka, może ktoś ma namiar na taki maluśki, mini głośniczek, zintegrowany z jackiem, tak żebym mógł go podłączać do wyjścia słuchawkowego kiedy będę miał potrzebę przeglądania zawartości czy ustawień bez włączania słuchawek bluetooth.

Najlepiej jakiś bez zasilania. Nie chodzi w ogóle o jakość dźwięku, byle to coś wydawało dźwięk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lowca Androidow

Są w sklepie Google bardzo różne aplikacje do odtwarzania muzyki, ale nie widzę tego od Pioneera, może ktoś inny znalazł?

 

Pluginy w sekcji audio służą do kontrolowania dźwięku. Te, które pamiętam:

1. Sound Field, mój ulubiony, pozwalał na zmianę sposobu prezentowania sceny dźwiękowej. Świetnie to działało i dawało bardzo ciekawe efekty, polecam się pobawić.

2. DRX10K Dynamics pozwał na dosyć proste dostosowanie basu, średnicy i góry. Moim zdaniem już lepiej jest się pobawić zwykłym equalizerem.

 

Jeżeli chodzi o mały głośnik podłączany pod wyjście 3.5, to znalazłem coś takiego, ale nie testowałem osobiście i nie gwarantuję jakości:

 

https://allegro.pl/oferta/mini-glosnik-z-wejsciem-audio-35-mm-14999393606

 

 

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, przyjrzę się temu.

Nie chodzi o jakość dźwięku, bo to nie do muzyki tylko żeby nie musieć podłączać słuchawek, aby słyszeć czytnik ekranu TalkBack.

 

Z innej beczki, nie wiem czym to spowodowane, chodzi mi o to, że ten dedykowany odtwarzacz dziwnie się zachowuje, jak odtwarzacz poleży i go biorę do ręki, wciskam przycisk "Play" i nic się nie dzieje, zwiecha, bywa, że wystartuje po kilkunastu sekundach, a bywa, że wraca do okna głównego.

Nie widząc to spory problem. Może to kwestia jakichś ustawień, przecież to "maleństwo" ma całkiem dobre bebechy i nie powinno tak się dziać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko ok

36 minut temu, Najner napisał(a):

Faktycznie dziwne zachowanie. Może trzeba w ustawieniach aplikacji ustawić temu odtwarzaczowi nielimitowany dostęp. Nie mam już niestety tego DAPa i nie mam jak sprawdzić.

 

@ZebLong jak to wygląda w Twoim egzemplarzu?

U mnie wszystko ok. Nie miałem zwiech. Bywa, że przycisk pauza/start nie działa przy wyłączonym ekranie. Ale wystarczy wybudzić ekran i jest ok. Przyciski przewijania działają zawsze. Jako odtwarzacza używam albo Hibylink albo aplikacji od FiiO. Generalnie z Hiby R6 III jestem bardziej zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to problem z kartą, niby tylko 256 GB, prawie pełna, ale może jest zbyt wolna.

 

Inna kwestia.

Mam znormalizowane utwory na 95 dB, wiąże się to z tym, że nie drży mi czaszka kiedy daję na maxa głośność, chodzi o słuchawki bluetooth, co ciekawe mój Samsung Galaxy Z Flip 4 ten sam album gra głośniej, czy jest jakieś ustawienie, które by wzmacniało głośność?

No i Panowie pomóżcie w kwesti karty pamięci, według opisu obsługuje do 2TB, jaką kartę kupić, musi być szybki odczyt, ale tutaj nie mam zbytniej wiedzy, jakiś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lowca Androidow napisał(a):

Wygląda na to, że to problem z kartą, niby tylko 256 GB, prawie pełna, ale może jest zbyt wolna.

 

Inna kwestia.

Mam znormalizowane utwory na 95 dB, wiąże się to z tym, że nie drży mi czaszka kiedy daję na maxa głośność, chodzi o słuchawki bluetooth, co ciekawe mój Samsung Galaxy Z Flip 4 ten sam album gra głośniej, czy jest jakieś ustawienie, które by wzmacniało głośność?

No i Panowie pomóżcie w kwesti karty pamięci, według opisu obsługuje do 2TB, jaką kartę kupić, musi być szybki odczyt, ale tutaj nie mam zbytniej wiedzy, jakiś namiar?

Nie ma powszechnie w sprzedaży kart 2TB. Kup taką 1TB:

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/akcesoria-do-aparatow-i-kamer/karty-pamieci/karta-pamieci-sandisk-extreme-pro-microsdxc-1tb?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwwYSwBhDcARIsAOyL0fgEIBfOZRH4xKPyPp7pndhoNeR5Z42h5UN930DcJsBU27OP7gRpwwMaAtMPEALw_wcB

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz ty orzeszKU...

No to póki co takiej karty nie kupię, nie sądziłem, że to takie ceny, muszę kupić coś mniejszego, bo z kasą krucho :(, ale dziękuję za namiar, zanotowałem.

 

 

Mam jeszcze jeden problem w ustawieniach bluetooth po włączeniu dźwięku HD mam tylko LDAC, nie mam innych kodeków, a według opisu obsługuje jeszcze kilka innych.

Gdzie tego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ten LDAC lubi mi robić takie krótkie ścinki podczas odsłuchu i dlatego chciałem spróbować doś innego.

Można prosić o jakiś namiar na szybką, dobrą kartę 512 MB (póki co na 1TB mnie nie stać), dla tego mojego maleństwa

Chciałbym jeszcze powrócić na chwilkę do słuchawek, nie eraz jak już pisałem (kasa), ale chodzi o zbalansowane 4,4 i czy kupować dokanałówki czy dookołauszne?

Zależy mi na miękkim asie, ale i żeby był taki wibrujący kiedy trzeba, np. podczas słchania Hip Hopu, mam teraz w domu Denony kolegi, nie są to zbalansowane, ale stereo bardzo szeroki, bardzo szczegółowe, ale bas jak dla mnie słaby, taki krótki, bez pogłosu i teraz właśnie czy dookołauszne mają taki bass czy tylko osiągnę to dokanałówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kartę Samsung, sam takich używam:

https://www.komputronik.pl/product/739565/samsung-evo-plus-microsdxc-512gb-uhs-i-u3-zapis-90mb-s-odczyt-130mb-s-.html?gad_source=1&gclsrc=ds

 

A co do słuchawek - dokanałowe czy wokół uszne dadzą Ci zupełnie inne doznania, ciężko stwierdzić co jest lepsze, bo to indywidualna sprawa. Można znaleźć zarówno dokanałowe jak i wokół uszne z mocnym basem. Podaj jakiś budżet, to się zastanowimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności