Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim,

 

To mój pierwszy post na forum dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli zapostowałem w złym dziale.

 

Piszę tutaj ponieważ potrzebuję pomocy, jestem graczem lubię gry typu Escape from Tarkov czyli strzelanki taktyczne, w grach tego typu potwornie ważnym elementem jest dźwięk i precyzyjne określenie pozycji "wroga". Aktualnie mój sprzęt to zewnętrzna karta Sound Blaster G5 (którą chcę podmienić na coś mocniejszego i przede wszystkim skończyć przygodę z cholernym equalizerem, którego A nie umiem ustawić B zmieniam paski po każdej śmierci lub złym usłyszeniu przeciwnika), słuchawki Sennheiser Game zero i monitory Truthear x Crinacle Zero niebieskie. Słuchawki są naprawdę dobre ale z racji tego, że lat przybywa i walka o włosy się zaczęła powoli przesiadam się na douszne CZ'ty żeby nie szorować pałąkiem po czuprynie i nie pisać następnego posta na forum o wyborze kliniki w Turcji :)

 

I teraz najważniejsze, nie chcę wydać więcej niż 1000 zł - wydaje mi się, że dla laika to już rozsądny budżet pozwalający na zaczęcie przygody z półprofesjonalnymi DAC'ami.

Po głowie chodzi mi bardzo marka Fiio (modele K3, 5, 7) z racji tego, że często przewija się w internecie, kolejne urządzenie to IFI Audio Zen Dac V2 jak i Topping MX3 / DX3.

 

Proszę Was - ludzi z lepszym uchem niż moje - o wypowiedzenie się w temacie.

Wiem, że to forum bardziej audiofilskie muzycznie (i może ktoś uzna, że niepotrzebnie zawracam gitarę) ale potrzebuję pomocy a gdzie dostanę lepszą niż tutaj.

 

P.S. Czy to prawda, że w w/w sprzęcie nie ma czegoś takiego jak equalizer i jedyne co jest po stronie użytkownika to dostrojenie dźwięku głośniej/ciszej ? Equalizer sprawia mi ogromny problem bo nie znam się na tym i jak zaczynam się bawić suwakami to wychodzi z tego totalna kupa (jeśli ktoś z Was się na tym zna i może mi podesłać przykładowe ustawienia to chętnie wrzucę je w SB G5 i zobaczę jak to będzie grało po ustawieniu owych suwaków z głową).

 

z góry dziękuję za poświęcony czas i każdą uwagę/komentarz/poradę

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

 

 

Edytowane przez goralskick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier mogę polecić Ifi nano Black label, teraz już chyba tylko używki dostepne . W grach razem z denon d5200 kapitalnie pozycjonował dźwięki . Co prawda same słuchawki maja świetne pozycjonowanie, ale to właśnie dopiero z okrągła scena z tego Ifi był efekt opadu szczęki w grach.


mialem Soundblastera G6 i ten był w grach jak wszystko innne, nic specjalnego.

 

 

 

 

Edytowane przez kuman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC/AMPy audiofilskie zazwyczaj nie mają dedykowanego oprogramowania więc equalizera też nie ma. Equalizer to jednak narzędzie dla bardziej świadomych użytkowników więc jeśli nie potrafisz go ustawić, zawsze miej go wyłączonego lub na opcji flat, na płasko.

Ja używam equalizera jako najważniejszego narzędzia do personalizacji słuchawek, ale używam do tego equalizerAPO oraz wavelet które opierają swoje ustawienia na dokładnie dostosowanych funkcjach matematycznych, z indywidualnym parametrem częstotliwości, przepustowości i głośności.

Jeśli chodzi o presety equalizera, to trudno jest jednoznacznie wysłać ci coś co na pewno jest najlepsze. Jest wiele metod robienia equalizacji ale wszystko rozchodzi się o to że na każdych uszach, każde słuchawki brzmią trochę inaczej i najprostszy sposób to equalizacja według wykresu z pomiarów na GRAS45 lub konkurencyjnych manekinów indywidualnie dla każdego modelu słuchawek, ale do tego nie możesz użyć jakiegoś losowego equalizera, tylko profesjonalnego equalizera parametrycznego. Takiego jak equalizerAPO na Windows lub strony online do tworzenia presetów do wavelet. Będziesz potrzebował wpisywać dane dla filtrów z częstotliwością, wartością Q oraz głośnością.

Jeśli chodzi o truthear zero, to tutaj będzie mało do zmiany equalizacją, a Sennheiser game zero na pewno byłoby sens equalizować według pomiarów, tylko pytanie czy chcesz się w to bawić - pozycjonowania w grze to za mocno nie zmieni.

Jeśli chodzi o DACi a właściwie DAC/AMPy które wymieniłeś, to zarówno topping dx3 pro+ jak i FiiO K7 będą nad wyraz wystarczające do słuchawek które masz i pociągną 70% modeli słuchawek audiofilskich. W tych urządzeniach właściwie bardziej rozchodzi się o różnice we wzmocnieniach bo same przetworniki cyfrowo analogowe brzmią bardzo bardzo bardzo podobnie. FiiO K7 jak i DX3 pro+ mają sporą moc która spokojnie wystarczy także moim zdaniem te modele będą dobre.

Edytowane przez Pioj
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!!! OKej zamawiam FiiO K7 - jakie teraz IEM'y obrać za cel ??

Kiwi Ears Quintet czy SIMGOT EA500 LM ?? A może coś innego ??

Po obejrzeniu kilku filmów okazuje się, że moje IEM'y wcale takie dobre nie są stąd pomysł na zmiany.

Edytowane przez goralskick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goralskick napisał(a):

Dziękuję za odpowiedzi!!! OKej zamawiam FiiO K7 - jakie teraz IEM'y obrać za cel ??

Kiwi Ears Quintet czy SIMGOT EA500 LM ?? A może coś innego ??

Po obejrzeniu kilku filmów okazuje się, że moje IEM'y wcale takie dobre nie są stąd pomysł na zmiany.

Słuchawki to najrozsądniejszy cel w audio bo na prawdę robią różnicę.

IEMów jest mnóstwo, przy tak ogromnym wyborze każdy poleca co innego. Ja też sugerowałem się Crinaclem przy wyborze i po truthear zero:Red wybrałem 7hz timeless bo to najtańsze co w jego rankingu ma ocenę "A". Nie powiem ci czy to słuszny wybór bo nie słyszałem zbyt wiele IEMów ale timelessy w moim odczuciu faktycznie są lepsze niż truthear zero:Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pioj napisał(a):

Słuchawki to najrozsądniejszy cel w audio bo na prawdę robią różnicę.

IEMów jest mnóstwo, przy tak ogromnym wyborze każdy poleca co innego. Ja też sugerowałem się Crinaclem przy wyborze i po truthear zero:Red wybrałem 7hz timeless bo to najtańsze co w jego rankingu ma ocenę "A". Nie powiem ci czy to słuszny wybór bo nie słyszałem zbyt wiele IEMów ale timelessy w moim odczuciu faktycznie są lepsze niż truthear zero:Red.

 

Super, przed chwilą wróciłem z nadania paczki zwrotnej w której były Trutheary tylko u mnie blue. Timelessy też oglądałem i są dodane na liście zakupowej, myślałem, że wybór wzmacniacza + IEMów to będzie łatwa sprawa, im dalej w las tym mniej wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sprawiło, że zdecydowałeś się je oddać?

 

Wydaje mi się, że Kiwi Ears Quintet mogą się bardzo dobrze odnaleźć w gamingu - pozycjonowanie poszczególnych dźwięków jest w nich wybitnie dobre. Nic się nie zlewa.

W mojej opinii (i kilku innych osób, wraz z obecnymi na tym forum) to mało docenione słuchawki, które niezasłużenie pogubiły się w gąszczu premier.

Egzotyczne połączenie przetworników, które naprawdę ma sens.

 

Na temat EA500 LM nie napiszę za dużo, a wręcz prawie nic, bo z Simgotów miałem tylko EA1000.

 

Tu parę słów nt. EA1000 vs Quintet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, goralskick napisał(a):

Dziękuję za odpowiedzi!!! OKej zamawiam FiiO K7 - jakie teraz IEM'y obrać za cel ??

Tylko słuchawki wokółuszne. Z powodu większych możliwości budowania sceny i wielowarstwowego pozycjonowania w przestrzeni.

Edytowane przez adivxv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, HappyBlack napisał(a):

Co sprawiło, że zdecydowałeś się je oddać?

 

Wydaje mi się, że Kiwi Ears Quintet mogą się bardzo dobrze odnaleźć w gamingu - pozycjonowanie poszczególnych dźwięków jest w nich wybitnie dobre. Nic się nie zlewa.

W mojej opinii (i kilku innych osób, wraz z obecnymi na tym forum) to mało docenione słuchawki, które niezasłużenie pogubiły się w gąszczu premier.

Egzotyczne połączenie przetworników, które naprawdę ma sens.

 

Na temat EA500 LM nie napiszę za dużo, a wręcz prawie nic, bo z Simgotów miałem tylko EA1000.

 

Tu parę słów nt. EA1000 vs Quintet

 

 

Dziękuję za info, odnośnie oddania CZ x blue trafiłem na film gdzie recenzent na koniec filmu podał tierliste z produktami, jeśli mogę to tu zapostuję, w sumie to google doc nic chyba strasznego i tam jest lista z komentarzem WIELU monitorów. 

 

Zamówię jutro jednak Fiio K3s bo ma wejście na jack 3,5mm, którego nie ma Fiio K7 i do tego kliknę też Kiwi Ears Quintet i zobaczymy jak takie combo będzie się prezentować, tak jak pisałem wyżej... im dalej w las tym gorzej chyba czas wyłączyć google/youtube.... Letshuoer S12 Pro, Linsoul 7HZ Timeless, Linsoul Kiwi... ileż można tak człowieka katować :)

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZHVib50XFQW4up3SwOZUTbI-hZB6Ir5LX6XnZblIM6o/edit#gid=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pioj napisał(a):

K3s będzie dobre do IEMów ale gorsze do słuchawek pełnowymiarowych lepszej klasy bo moc wzmacniaczy jest diametralnie różna na korzyść K7

 

OK to zostając na pierwszej myśli i kupując K7 - mogę założyć przejściówkę z 3,5 na 4,4 mm ? Czy stracę na jakości słuchawek ? Czy wtedy zamieniam całe okablowanie w IEMach ? Sorry za może banalne pytania ale naprawdę nie bardzo się na tym znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, goralskick napisał(a):

 

OK to zostając na pierwszej myśli i kupując K7 - mogę założyć przejściówkę z 3,5 na 4,4 mm ? Czy stracę na jakości słuchawek ? Czy wtedy zamieniam całe okablowanie w IEMach ? Sorry za może banalne pytania ale naprawdę nie bardzo się na tym znam

Jak nie masz kabla symetrycznego do słuchawek, podłączenie pod 4,4mm bal adapterem chyba nie będzie możliwe. Wystarczy ci zwykła przejściówka Jack 3,5mm -> Jack 6,3mm i IEMy będą śmigać :)

Taka przejściówka jak byle gdzie sprzedają za 15zł

Przejściówki gdy stosujesz jedną nigdy nic nie zmieniają w dźwięku

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pioj napisał(a):

Jak nie masz kabla symetrycznego do słuchawek, podłączenie pod 4,4mm bal adapterem chyba nie będzie możliwe. Wystarczy ci zwykła przejściówka Jack 3,5mm -> Jack 6,3mm i IEMy będą śmigać :)

Taka przejściówka jak byle gdzie sprzedają za 15zł

Przejściówki gdy stosujesz jedną nigdy nic nie zmieniają w dźwięku

 

Super i o to chodziło! Jutro trzeba będzie podjąć jakąś decyzję, żeby w weekend potestować !! Jeszcze raz dzięki!

 

Edytowane przez goralskick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności