Skocz do zawartości

Testy słuchawek są bez sensu


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Pioj napisał(a):

HD600 to jedyne słuszne słuchawki do neutralnego dźwięku

Nie podzielam tej opinii.

5 minut temu, Palpatine napisał(a):

Bo jemu się podobają i kropka. 

I ten właśnie materiał miał na celu uciąć tego typu pytania.

No w sumie racja. Mój błąd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hepoczek napisał(a):

Zgadzam się.

Tylko czemu te hd600?:woot:

 

Bo pewnie lubi ich zalety a ich wady nawet polubiał ;) Nie ma sprzętu idealnego, zresztą ów pan mówił że ma różne słuchawki do różnych zastosowań. W miejsce tutaj tych przysłowiowych hd600 kazdy moze sobie wstawić jakiś swój typ tym bardziej że sam przyrównal je do kapci. Ja to rozumiem że ani nie uwaza ich za najlepsze, ani wykwintne tylko po prostu "wygodnie" mu się na nich słucha. Sam zresztą też mam sprzęt którego mi się tak wygodnie używa i wcale nie uważam go za najlepszy ani nie dziwie się że inni go nie używają. Jak coś robi to co chce w sposób jaki ja chce to czego tu nie lubić? A że są lepsze, no są ale nie robią tego samego w taki sam sposób. Cały sens jest taki że słuchawki/sprzęt mają grać tak jak TY chcesz a nie ja czy inny recenzent czy pomiarowiec.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spawn napisał(a):

Cały sens jest taki że słuchawki/sprzęt mają grać tak jak TY chcesz a nie ja czy inny recenzent czy pomiarowiec.

Jeżeli przyjąć, że wanna to forumy audio, blogi z recenzjami i portale branżowe, a woda to treść…to właśnie wyciągnąłeś korek z wanny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hepoczek napisał(a):

Jeżeli przyjąć, że wanna to forumy audio, blogi z recenzjami i portale branżowe, a woda to treść…to właśnie wyciągnąłeś korek z wanny.

 

Ja na forumy przychodze i czytam recenzje aby dowiedzieć się czegoś i powymieniać się spostrzeżeniami bo to rozszerza horyzonty aby na koniec samemu podjąc decyzję co jest dla mnie najlepsze. Jak ktoś liczy że decyzja zostanie za niego podjęta przez recenzenta to wieszcze klęskę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał(a):

Jak ktoś liczy że decyzja zostanie za niego podjęta przez recenzenta to wieszcze klęskę.

 

Klęskę, duże rozczarowanie, a później pretensje, że nie uwzględniliśmy tego, tamtego i owego - o czym prawdopodobnie pytający i tak nie wspomniał.

 

Ale tak w życiu jest w wielu dziedzinach..

Ktoś chce się na kimś oprzeć, by w razie swojego niepowodzenia mieć na kogo rozproszyć winę.

Jeśli wybije się pewnych klepek w głowie, to tak będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w recenzji staram zawrzeć jak dany sprzęt gra i jak to się ma do jakiejś tam konkurencji. Jeśli komuś to pomoże w podjęciu własnej decyzji to fajnie ale nie wiem jednak czy to się spodoba temu czy tamtemu bo recenzuje się sprzęt a nie czyjeś oczekiwania co do niego. Zresztą ktoś może mieć zgoła odmienne zdanie i punkt widzenia ale nawet wtedy może taka recenzja być jakośtam przydatna, w sensie jak się spawnowi podoba to z pewnością kupa :) Bardzo lubię też poczytać zgoła odmienne opinie bo fajnie poznać inny punkt widzenia. Np zwraca mi to uwagę na coś co dla mnie nie jest ważne lub na coś co przegapiłem.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Na tym utworze w dobrej jakości miałem wrażenie jakby na serio latała mucha. 

 

Albo w tym

https://youtu.be/VxAs1EBsHYA?si=rTnvbg-ZCFHpvegh

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 15:59, majkel napisał(a):

Nie znam ani jednych dobrych słuchawek z kiepskim CSD.

 

Susvara:

 

csd-susvara.jpg

 

Grado GS2000e

 

gs2000-csd.jpg

 

HD600

 

hd600-csd.jpg

 

 

Cóż, jaką metodologię by nie przyjąć, na końcu i tak wychodzi, że HD600 są najlepsze na świecie :D Wszystko jasne. Forum do zamknięcia ;)

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, majkel napisał(a):

W/g moich kryteriów najlepiej tu wypada Susvara, a najgorzej Grado. 

Wg moich również. BTW Susvary, to wcale nie są dobre słuchawki, jeśli jako kryterium dobroci przyjąć rzetelność - to raczej słuchawki typowo audiofilskie ze sporą dozą inwencji własnej, zwłaszcza w kreowaniu magicznej otoczki wokół źródeł i anielskiego pyłu. Wybór słuchawek zapewne nie był przypadkowy - serio? Grado?;)..Susvary?...to zestawienie było raczej typowym masażem samoczucia zwolenników prostej recepty na audio, że stare, tanie jest lepsze niż drogie i nowe. W dodatku nieudanym masażem, bo rzeczywiście hd600 wcale tu nie błyszczą.

Swoją drogą z tego co pamiętam, to naprawdę niezłe wodospady miały t1v1 i AQNH. Te ostatnie nie licząc basu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym wy w ogóle rozmawiacie? W temacie stoi, że testy słuchawek nie mają sensu. Koniec tematu, można zamknąć ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności