Skocz do zawartości

Aune AR5000 - słuchawki posiadające Fun Factor


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

Te różnice między kablami to na pewno kwestia samego kabla czy po prostu masz sprzęt lepiej grający po balansie? ;) Jak coś to nie podważam wpływu kabla, ale zastanawiam się na ile fajnie to będzie grało ze stokowym single ended, bo niestety nie mam w kolekcji żadnego na mini jacka żeby podmienić, a korci żeby sprawdzić ze słuchawki bezpośrednio z HD600

 

Do nich jest kabel niezbalansowany taki jak do Hifiman? 2x3,5 mono mini jack?

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suszec napisał(a):

Do nich jest kabel niezbalansowany taki jak do Hifiman? 2x3,5 mono mini jack?


Tak.
 

 

Godzinę temu, Suszec napisał(a):

 

Te różnice między kablami to na pewno kwestia samego kabla czy po prostu masz sprzęt lepiej grający po balansie? ;)

 

Stacjonarnie wszystkie źródła mam single endedjakby co :) korzystałem z adaptera 4,4 na 6,3.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nastawiam na święta pod znakiem siedzenia na fotelu i przerzucania słuchawek na głowie ;) 

 

Lecą do mnie AR5000 z Audeos i Austrian Audio Composer na wypożyczenie od MP3Store. Po świętach skrobnę na pewno parę słów porównania do HD600 i DT1990 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu producenta zaciekawił mnie fragment

Cytat

aune AR5000 z autorskim systemem wentylacyjnym

aune AR5000 mają dodatkowo autorski, wielokierunkowy system wentylacyjny. Przednie i boczne części muszli wyposażone są w szereg otworów wentylacyjnych, co gwarantuje efektywny przepływ powietrza i redukcję niepożądanych fal odbitych w tylnej komorze. Przekłada się to na wyższą czystość dźwięku oraz znacznie poprawioną pionową percepcję przestrzenną sceny dźwiękowej.

 

Mógłbyś fotki tego "systemu" zrobić, bo nie wiem ocb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem kto robił notkę. Już kiedyś dyskutowaliśmy na temat "profesjonalnych" opisów tych zapożyczonych autorskich projektów firm z Państwa Środka ;)

btw. interesujący wykres mają te słuchawki, zapwiedają się ciekawie, mogą fajne zagrać na jaśniejszych źródłach.

@espe0nigdy nie poznałem słuchawek, które w tak drastyczny sposób reagowałyby na zmianę kabla/przewodnika. Jeśli były jakieś zmiany to minimalne na danym paśmie, zmierzone na ok +/-1 db max. Czy znasz inne słuchawki, które są bardziej powszechne, które podobnie mocno reagują na zmianę kabla?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model i miła odmiana jeśli chodzi o wycenę względem konkurencji, chwilę mnie kusiły jak była wyprzedaż na Audeos, ale słabo u mnie z miejscem na kolejne nauszniki ;) No ale trzeba będzie chyba spróbować, mogą się fajnie zgrać z XD05 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Jeśli były jakieś zmiany to minimalne na danym paśmie, zmierzone na ok +/-1 db max. Czy znasz inne słuchawki, które są bardziej powszechne, które podobnie mocno reagują na zmianę kabla?


Nie wiem jak pomiar tonalności, ale każde słuchawki którym można dać lepszy kabel będą grały lepiej względem czytelności, rozwinięcia sceny i utraty brudu/ziarna w wysokiej średnicy czy sprężystości basu. Są to zmiany słyszalne, ale raczej nie mierzalne. Również nie drastyczne, ale bezpowrotne. M650 bardzo reagowały na kabel, w 400i był nadzwyczaj podły. K800 grały z o wiele lepszą manierą.

19 godzin temu, s1ayto napisał(a):

 

faktycznie trzyma max 5 godzin ;)? Spoko recenzja, pewnie trzeba będzie porównać z 660s2. AR5000 i FT5 w kolejce do sprawdzenia. 


mnie bawiłem się nim nigdy tak długo :) nie wiem. Ogólnie długo wytrzymuje na baterii.

13 godzin temu, Perul napisał(a):

Z opisu producenta zaciekawił mnie fragment

 

Mógłbyś fotki tego "systemu" zrobić, bo nie wiem ocb?


Może o to chodzi:

 

IMG_0363.jpeg

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Birken napisał(a):

takie zaszłyszałem w którejś recenzji


Ja bym głębokość ponad przeciętną zakwalifikował. Nie ma jakiegoś szału ale plany są bardzo ładnie wyraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ich posłuchałem, chociaż dzisiaj uwagę pochłonął głównie Composer od Austrian Audio :) 

 

Jak na pierwsze słuchawki producenta to model bardzo, ale to bardzo udany. Komfortowe, ładne, grają ze wszystkiego i to nie byle jak. Jak dla mnie to takie trochę inne HD600. Tzn. średnie nie tak słodkie, nieco bardziej surowe i chropowate. Bas schodzi o wiele niżej niż w HD600 i scenicznie nie jest szerzej, ale źródła dźwięku rysowane są dokładniej i głębia zdecydowanie lepsza. Chocolate Chip Trip Toola brzmi na nich świetnie, bardzo dokładnie pozycjonowane są dźwięki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po wyjęciu z pudełka jest na pewno dobrze.

 

Porównuje chwileczkę z SV023 i nie wiem czy mi ich nie zastąpią.

Jak na tą kwotę grają bardzo przyjemnie, fajnie zbudowane, dobrze leżą, choć wygoda jest raczej po stronie SV023 - ale mam je dłużej i jestem przyzwyczajony więc niesprawiedliwie trochę oceniać :)

 

słucham sobie na FIIO K7 - Sivga po 4,4mm a Aune na stockowym kabelku

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie parę dni spędziłem korzystając z AR5000 podczas grania w Cyberpunka i kurczę co jak co, ale podczas grania naprawdę pokazują pazur jeśli chodzi o budowanie immersywnej sceny dźwiękowej :D

 

Przy słuchaniu muzyki potrzebuję zawsze chwili żeby przywyknąć do ich prezentacji (podobnie mam z Ultrasone i ich S-Logic), ale jak już mózg się przyzwyczai to jest momentami niesamowicie.

 

Jak tak patrzę to chyba jedyne na czym Aune przyoszczędziło to ten kabel stockowy. Wykonanie, pudełko wyłożone tkaniną itd. sprawia wrażenie jakby te słuchawki miały kosztować dużo więcej, a dźwiękowo niczego nie brakuje. Jedyny minus to ogromna zależność wrażeń dźwiękowych od ułożenia na głowie (u mnie chyba najlepiej grają jak są możliwie nisko i wyśrodkowane w osi przód-tył)

 

Myślę, że młodocianym audiofilom można te słuchawki śmiało polecać jako łatwiejszy do napędzenia (i jak dla mnie wygodniejszy) zamiennik HD600 z bonusem w postaci lepszego basu i pozycjonowania instrumentów.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już obsłuch😉ję je od ponad tygodnia. Na razie tylko mobilnie z SR25 i trochę po "łebkach", ale już doszedłem do jednego głównego wniosku:

w 95% zgadzam się z opisem espe0 (tylko tyle % , bo jeszcze nie słuchałem ze stacjonarki i nie kręciłem padami😁).

Rzeczywiście, rocka lat 60-90 słucha się na nich świetnie. Może dlatego, że gitary grają jakby na pierwszym planie, brzmią naprawdę soczyście z wygarem. Szczególnie odczułem to słuchając:

Black Sabbath - N.I.B., War pigs, Iron man,

Breakout - Oni zaraz przyjdą tu,

Perfect- Lokomotywa, Bla Bla Bla,

Rainbow- Stargazer,

Test- Gdy gaśnie w nas płomień,

Manowar- Kings of Metal, Kingdom come,

Judas Priest- Grinder, Steeler

itd.

Trochę tak jakbym odkrywał te utwory na nowo🙂. Znowu był dreszczyk😛.

Aune zostają ze mną. 

Co prawda, chociaż i tak jest dobrze, to nie pogniewałbym się jakby miały odrobinę więcej subbasu. Spróbuję (tak jak opisał to  espe0) poobracać padami.

No i zamówiłem już kabelek u Jimmiego , który powinien ( przynajmniej w teorii😋) trochę uwydatnić niski bas.

@espe0 dzięki. Nie poszczałem się co prawda😝(znaczy, że zawory jeszcze trzymają😂), ale banan na twarzy się pojawił i nóżka chodzi.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności