Skocz do zawartości

Austrian Audio - The Composer


Akustik

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziom z Headfonii się podobają. 😉

"...After some deliberation we have decided to give our Best Of Show Award to  Austrian Audio!..."

https://www.headfonia.com/blog-head-fi-canjam-socal-2023/2/

image.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 22:19, Tommy66 napisał(a):

Gdyby to były ceny w PLN , to design jednego jak i drugiego odpowiedni.

Eeeee. Co ty chcesz od wyglądy wzmaka? To, ile jakiś Burson by musiał kosztować? 500 zł?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wykres mają bardzo ładny. I konstrukcja/wykonanie też wygląda bardzo dobrze. Wreszcie jakiś powiew świeżości od AKG i pochodnych.

Ciekawe jak technicznie wpadają, scena, rozdzielczość i dynamika. Jeśli łączą te 3 aspekty to już jestem na tak, bo takich słuchawek dynamicznych brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W słuchawkach czuć duch starego AKG, pierwsze co rzuca się w uszy to bardzo dobra scena i holografia i naprawdę spora dawka basu jak na dynamiki otwarte. Grają bardzo dynamicznie i szybko, tonalność neutralno-jasna. Jest w nich sporo powietrza, wszystko jest takie bardzo zwiewne. Bardzo dobra wygoda, można siedzieć w nich godzinami. Nie wiem czy nie wolałbym ich od nowych Utopii, na pewno The Composer są od nich lepsze jeśli chodzi o scenę i są o 10k tańsze. Co mi się nie podoba to kabel, jest cienki i zachowuje się jak sznurówka.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć że słuchawki są raczej na większe głowy, ja słucham na maksymalnym zsunięciu opaski i jest na styk. Nie polecam ich do jasnych torów bo będzie zbyt chudo i ostro. Dobre jakościowo nagrania brzmią na tych słuchawkach jak w 2x droższych a te gorzej zrealizowane ciężko słuchać. Czekam na więcej opinii innych słuchaczy bo The Composer są przynajmniej warte posłuchania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej słucham tym bardziej mi się podobają, spokojnie mógłby stać na jednej półce ze starymi Utopiami jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Pady są chyba ze sztucznej skóry bo mocno grzeją w uszy, teraz to nie problem ale w lato może być ciężko. 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, saudio napisał(a):

A jak wokale na nich?

Bardzo dobre, naturalne i pełne. 

10 minut temu, Suszec napisał(a):

Ktoś na head-fi pisał że mają być do nich pady z alcantary jakoś w przyszłym roku, to może będzie lepiej. A jak ogólnie wrażenia jak chodzi o jakość wykonania?

 

Ciekawe jak to wpłynie na dźwięk. Jakość wykonania na poziomie słuchawek 2x droższych, nie widzę co miałoby się tu zepsuć, może jedynie mechanizm regulacji opaski. 

 

Wcześniej pisałem że są neutralno-jasne, teraz stwierdzam że są neutralne. 

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vonBaron napisał(a):

Dla fanów ciężkiego grania The Composer będą świetną opcją, ciekawe jakby wyglądało ich porównanie ze starymi Utopiami.

 

Odsyłaj odsyłaj bo kolejka rośnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suszec warto podpytać @kurop :) @vonBaron dziękuję za podzielenie sie spostrzeżeniami z The Composer🙂👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności