Skocz do zawartości

Every Day Carry..


maba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie mam zamiar zamówić Helikony > BDU Special Forces. Krój według mnie ładniejszy, od M65 i Vietnam. Miał może ktoś z nimi do czynienia?

 

W sumie czytałem 'recenzje' i wypadły dobrze > Klik :)

 

Gerber rocks, dobrze wiedzieć, że nie jestem sam

W sumie wolałbym CRKT, ale były trochę droższe a wole Gerbera od S&W, który ma słabe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BDU i M65, niedługo może zdobędę bojówki WP.

 

BDU sprawują się bardzo dobrze, tak samo jak M65, z tym, że są węższe po prostu u dołu. Może zapytaj co chcesz wiedzieć, bo nie wiem co Ci na ich temat napisać.

 

W sumie nic się z nimi nie stało od momentu kupna (chyba już ponad rok będzie) poza tym, że kolor trochę zszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BDU oryginalne, M65 polski wyrób, ale NYCO więc receptura zachowana. Zdziwiła mnie tylko wersja BDU NyCo, do tej pory myślałem że tylko w M65 zastosowano takie połączenie materiałów.

 

Do zastosowań miejskich na bank się sprawdzą. Ja w nich już takie cuda wyprawiałem, że szok.

 

Pojechałem jeszcze kiedyś na obóz wędrowny - 7 dni w jednych spodniach i wiesz, jak potrzebowałem je wyprać, to wchodziłem do takiego jeziorka po pas, stałem chwile i wychodziłem. Po krótkim czasie spodnie były suche i czyste jak nowe :D.

 

Co by tu jeszcze dodać. Identycznie jak M65, nie łapią one zapachów (muszą byc bardzo silne zapachy, np. papierosy mocne), a jeśli się już zdarzy, to kilka chwil na powietrzu i wszystko wychodzi. Mimo że jest to NyCo, z doświadczeń na M65 wiem, że są przewiewne i raczej się nie spocisz.

 

Brudzą się rzadko, a jeśli już coś, to bierzesz wody do ręki i przecierasz, wszystko odchodzi. Jak są to jakieś sosy itp, to czekasz aż zaschnie i odskrobujesz. Przeżyły już one moczenie, palenie, test wytrzymałości (na obozie wspinaliśmy sie na drzewa), cięcie nożem i nic im nie było. Przejechałem po betonie w nich, trochę się zmechaciły, ale są takie cuda do zbierania tego "mechu" i wyglądają praktycznie jak nowe. Jakby to ująć - niezniszczalny sprzęt. Podobnie jak M65, które ja sam darzę większym szacunkiem. Pewnie za to,że nie są skrojone u spodu nogawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy te Helikony też okażą się takie mocne - wkońcu też Nyco :) A Helikonowskie BDU, w przeciwieństwie do oryginalnych, nie mają zwężanych nogawek, czyli na plus.

 

Wziąłbym pewnie kontrakty M65, ale mój rozmiar trudno spotkać, a jeśli już są to ceny ogromne..

 

Ale thx za opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja przed chwilą sprawdziłem. Moje M65 są M`ki a potrzebowałbym o rozmiar mniejszych. Ale dostępne były tylko takie jak brałem (pozdrowienia dla Pana z Punk Shopu :D). No i w akcie desperacji je wziąłem, poskracałem paskami gdzie sie dało i jakoś bardzo wygodnie mi się w nich chodzi :D. Na zimę są wspaniałe, w połączeniu z Desantami na stopach (nogach? :D) i zarąbistą ręcznej roboty przez wspaniałą dziewczynę (pozdro dla Karolinki :*, choć i tak wątpię w to, że tu trafi) arafatkę - super ekspozycja. Starsze babcie mówia pod nosem, że żandarmeria sie po mieście kręci :lol:. Ostatnim słowem - pierz je jak najrzadziej się da, bo są na to najbardziej podatne. I mam nadzieję, ze nie przyszłoby Ci to do głowy, to jednak ostrzegę - nigdy w życiu do pralki z tym, jak już coś to ręcznie. Ja osobiście piorę swoje max 4 razy na rok (i w tym momencie, Sanepid oraz pedanci rzucą się na mnie i powiedza żem brudas - pochodźcie trochę w bojówkach, potem sie wypowiadajcie).

 

PS: gdybyś chciał kiedyś porozmawiać o militariach, ubiorze itp, czy o komórkach (:D), czy komputerach, czy konsolach, czy RPG, czy fantastyce, czy LD (lucidity dreaming (tutaj też pewnie masa osób mnie zjedzie, ale to działa - naprawdę) - wal do mnie, możemy powymieniać zdania, bo tak w skrócie wyglądają zainteresowania, na punkcie których mam pie***lca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że w nich trzeba pochodzić, one nie są stworzone do prania. Nie brudzą się, nie smierdzą. Chcesz je w terenie wyprać, to ściągasz buty, troczysz je do spodni lub do plecaka, przechodzisz przez rzekę na wskroś, wychodzisz po drugiej stronie i chodzi jeszcze z 30 minut dopóki nie wyschną, potem zakładasz buty i leziesz dalej.

 

"Ten typ tak ma". Wiedzą o tym Ci, którzy chodzą, a wydaje się absurdem tym, którzy nie mieli styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoro temat zszedł na noże i te wszystkie 'foldery' to mam pytanie.

Szukam taniego, acz dobrego ostrza;]

Ogólnie chodzi o coś z czym czułbym się bezpieczniej, nie ma to być jakaś wielgachna maczeta, tylko jakiś mały coś;] Dodatkowo na jakieś biwaki itp. Bardzo ważne żeby był bezpieczny tj. w żadnym wypadku nie otworzył mi się w kieszeni - koniecznie z jakąś blokadą.

Cena: najtaniej jak się da - oczywiście w miarę rozsądku - chcę coś porządnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Byrd Raven i nie narzekam :] Polecam zaglądnąć na http://www.knives.pl/forum/ tam w kimisie/giełdzie mają tanie noże [tanie w porównaniu do sklepów] i raczej g*wnem nie handlują :D [mój właśnie pochodzi od jednego z userów]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod-lewo: portfel (legitymacja + dowod osobisty + karta zdrowia chipowa + karta bankomatowa + setki zuzytych biletow tramwajowych/autobusowych + pare zlotych, zeby zawsze bylo na ewentualne 3 piwa), klucze i czasem ew discman

przod-prawo: telefon, chusteczki (chociaz czesto ich zapominam)

tylne: puste - jakos nie mam do nich zaufania ;)

 

generalnie z takim wyposazeniem to sie mieszcze w kazdych spodniach, wiec nie ma problemu :). problem sprawia jedynie czasem discman, ale nie nosze go zbyt czesto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności