Skocz do zawartości

Słuchawkowe killery. Stosunek jakość/cena


Noliko

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.07.2023 o 15:43, Bednaar napisał(a):

OK, to w takim razie UR20 - ergonomia i stylityka co najmniej dobrze (w cenie ok. 100 zł - rewelacja), ale brzmienie - koszmar do kwadratu:

koss-ur20-sluchawki-nauszne-dozywotnia-g

To prawda. to najgorsze słuchawki jakie znam. Kiedyś kupiłem je ojcu. Dopiero kilka miesięcy temu zrehabilitowałem się i przestało mi się to śnić po nocach, gdy dałem mu K701, które to słuchawki są killerem z tematu.

Megakillerem są za to PRO480. Lepsze od Susvary, a płaciłem za nie 230 zł z wysyłką z Thomann.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Inszy napisał(a):

Czyli Ciebie też nigdy nie zrozumiem jeśli chodzi o metal.

Tak sobie patrzę i z tych które są tam wymienione wziąłbym: SR60, DT770PRO, DT990, K702.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 21:40, Inszy napisał(a):

Przejrzałem najlepsze do metalu i najwygodniejsze, jako że głównie słucham metalu i nie lubię niewygodnych słuchawek.

A ja z wiadomych względów przejrzałem najlepsze do jazzu. Niektórych modeli nie znam, ale skoro na liście rekomendacji są AKG K240, to się nie czepiam - sam słucham na K271. Co ciekawe Sennheiser HD560s zostały opisane jako nieco nudne (ale jednocześnie autor napisał, że bardzo dobrze sprawdzają się w jazzie dzięki neutralności) - podobną opinię mają K271. Nie słuchałem jeszcze HD560s - jak będzie okazja, to zweryfikuję tę ich "tendencję do nudy". Za najlepsze do jazzu autor uważa AKG K702 - jakbym nie potrzebował zamkniętych, to bym je brał. Jeszcze są wspomniane AKG K550/553 - słuchałem kiedyś i krótko napiszę: już wolę K271.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Tak sobie patrzę i z tych które są tam wymienione wziąłbym: SR60, DT770PRO, DT990, K702.

Z tych czterech najbardziej chciałbym posłuchać SR60 - wiem, że to kiedyś bardzo popularny model, ale jakoś tak się złożyło, że nigdy nie miałem okazji... zresztą to się tyczy wszystkich Grado. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, euter napisał(a):

Grado 225x z nowej serii będą dobre, jeśli ktoś szuka dźwięku Grado w wersji względnie łagodnej.

Widzę, że Grado nie może się zdecydować. Czy nadal być Grado, czy być łagodne. Często takie próby dotarcia do szerszej klienteli źle się kończą. Grado to Grado. Jak ktoś będzie chciał łagodnie to ma HD650 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Komputer sprawił Ci jakiegoś psikusa - wysłałeś nam najprawdopodobniej skrót do pliku lub jakiś plik .cache

Nie ma opcji, by 72 bajty informacji zawierały jakąś listę poleceń.

Chodziło o to zestawienie:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nRHnsP_4vLg9DlD9kwJ6gQuEQFqhTR0lnrkxXo3AMG8/edit?pli=1#gid=1760591585

 

Żeby się nie zdziwić, trzeba spojrzeć na zakładkę "ranking grade", gdzie jest wyjaśnione, że A, to najgorsze, natomiast E, to najlepsze słuchawki. Bo na pierwszy rzut oka wygląda to dziwnie, kiedy KZ ma A, natomiast Empire Ears dostaje E.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 17:35, HappyBlack napisał(a):

Komputer sprawił Ci jakiegoś psikusa - wysłałeś nam najprawdopodobniej skrót do pliku lub jakiś plik .cache

Nie ma opcji, by 72 bajty informacji zawierały jakąś listę poleceń.

Już poprawiłem.

Przepraszam może to nie tutaj - czy to zestawienie tutaj poprawiają brzmienie słuchawek?

https://www.reddit.com/r/oratory1990/wiki/index/list_of_presets/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 minut temu, Inszy napisał(a):

Ty masz cudze zdanie, że to takie wyjątkowe?

Ja staram się wyciągać wnioski na przykład z wypowiedzi tutaj na forum.

Staram się utrzymać balans.

KIedyś kiedy byłem mało obeznany w audio łykałem wszystko jak pelikan rybki, jednak z czasem to się zmieniło i jestem bardziej jak stary wilk, który niejedno już widział i w cuda i audio-voodoo nie wierzy oraz w bajki magiczne i marketingowe.

Ostatnie słowo jak zawsze należy do mnie lecz niejednokrotnie mogę się zgodzić z jakąś wypowiedzią forumowicza, co nie oznacza że kradnę cudze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 10:06, Bednaar napisał(a):

Nie słuchałem jeszcze HD560s - jak będzie okazja, to zweryfikuję tę ich "tendencję do nudy". Za najlepsze do jazzu autor uważa AKG K702 - jakbym nie potrzebował zamkniętych, to bym je brał. 

 

Mam nadzieję, że znajdziejsz okazję. :)

Nie są nudne tylko neutralne, może brakować midbasu dla osób które są przyzwyczajone większej jego ilości i barwienia średnicy, za to mają dobry niższy bas jak na otwartą konstrucje. Dodatkowo słychać w nich, że pomyślane były z myślą o ludziach pracujących z dźwiękiem bo góra jest lekko po stronie analitycznej. Po czasie stwierdziłem, że to właściwie ich zaleta nawet jak się słucha zwyczajnie muzyki. 

 

Ja z kolei potrzebowałbym okazji odsłuchania K702 czy też K701, tak ze zwykłej ciekawości i odhaczenia tego modelu. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności