Skocz do zawartości

Upgrade toru - Dave, Pasithea, Headonia, WA32, WA33 ?


konrad_a

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Na innym forum czytałem, że Dave wcale nie jest lepszy Toppinga Dx3 Pro (czy jak to się tam ten Topping zwie) :D

A ja czytałem że w 1939 nasi sąsiedzi ze wschodu wjechali za nasze granice żeby nas ratować.

Czytać można różne rzeczy. Amir też może różne rzeczy pisać i nikt mu nie zabroni.

A Ty najlepiej sam posłuchaj i potem pogadamy.

 

20 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Szkoda, że ten Dave mi się w ogóle nie podoba wizualnie, a to dla mnie też ważne, ale może zaryzykuje i wezmę sobie go na testy. Po wyborze wzmaka oczywiście.

Zaryzykuj. Warto. A dodatkowego wzmaka będziesz potrzebował tylko do swoich Abyssów.

 

13 minut temu, vonBaron napisał(a):

Nie ma to jak pchać się w stary przetwornik kosztujący krocie 😆

Na razie nie słyszałem żadnego, który by zagrał lepiej.

Edytowane przez konrad_a
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, konrad_a napisał(a):

A ja czytałem że w 1939 nasi sąsiedzi ze wschodu wjechali za nasze granice żeby nas ratować.

Czytać można różne rzeczy. Amir też może różne rzeczy pisać i nikt mu nie zabroni.

A Ty najlepiej sam posłuchaj i potem pogadamy.

 

 

Ale ja to akurat potraktowałem z przymrużeniem oka ;)Wierzę, że Topping koło takiego Deva, to nawet nie stał :)

 

Być może wezmę na testy i być może na żywo mi się spodoba jego design. Wtedy pomyślę nad zmianą DACa. Oczywiscie jeżeli zagra lepiej niż mój Holo

👍

 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wątek: mój upgrade toru będzie powoli dryfował w stronę Dave + mocny amp + Susvara,

Być może "mocny amp" to będzie Enleum, może Keces S300...

Pewnie trochę to potrwa, ale na ten moment to jest ten kierunek.

MScaler w takim zestawie pewnie też z czasem nie zaszkodzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, konrad_a napisał(a):

Na razie nie słyszałem żadnego, który by zagrał lepiej.

Ja też uważam, że nowy nie oznacza lepszy, zwłaszcza jak chodzi o rynek audio. Do teraz kultowe sprzęty jak Sansui czy Unitry są uważana za rewelacyjnie brzmiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

A co z WA33? Odpuściłeś sobie? Pamiętam, że bardzo Ci się spodobał jego dzwiek na AVS. 

Tak, na razie go odpuściłem. Nie miałem okazji go ponownie potestować, a lampa to jest dla mnie takie dodatkowe pudrowanie toru, który już sam z siebie gra dobrze. Więc nie wykluczam kiedyś fajnej lampy, ale to na deser.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przechodziłem ostatnio podobną drogę testując u siebie prawie wszystko co jest teraz obiegu (prócz X9k) i także uznałem, że Susvara to koniec drogi. Myk polega na tym, że nie traktuję ich jako upgrade'u moich HEkSE, choć przez długi czas tak myślałem. Uważam, że obie pary bardzo dobrze się uzupełniają, więc idę w obie... wiem, że zatęsknił bym jeszcze za przestrzenią HEkSE gdybym się ich pozbył.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Rozumiem. A Niimbus ostatecznie przegrał u Ciebie z Enleumem? 

Tak. Zdecydowanie. Niimbus nie wysterowywał w pełni Susvar, a Enleum tak.

 

5 minut temu, RadekBe napisał(a):

Hej, przechodziłem ostatnio podobną drogę testując u siebie prawie wszystko co jest teraz obiegu (prócz X9k) i także uznałem, że Susvara to koniec drogi. Myk polega na tym, że nie traktuję ich jako upgrade'u moich HEkSE, choć przez długi czas tak myślałem. Uważam, że obie pary bardzo dobrze się uzupełniają, więc idę w obie... wiem, że zatęsknił bym jeszcze za przestrzenią HEkSE gdybym się ich pozbył.

To ciekawa uwaga. One faktycznie mają sporo cech wspólnych i sporo różnych. Ja na razie próbuję ograniczać ilość słuchawek, bo nie chcę skończyć dobierając inną parę do każdego kawałka. No ale zobaczymy jak się to skończy.

Wybrałeś już ampa i DACa do Susvar, czy temat otwarty?

Edytowane przez konrad_a
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Tak. Zdecydowanie. Niimbus nie wysterowywał w pełni Susvar, a Enleum tak.

 

To ciekawa uwaga. One faktycznie mają sporo cech wspólnych i sporo różnych. Ja na razie próbuję ograniczać ilość słuchawek, bo nie chcę skończyć dobierając inną parę do każdego kawałka. No ale zobaczymy jak się to skończy.

Wybrałeś już ampa i DACa do Susvar, czy temat otwarty?

 

Hej. Ja też planowałem ograniczyć się do jedej pary - Susvara pasuje mi najbardziej. Dlatego też wystawiłem Omegi II na giełdę. Ale chyba nie da rady z jedną parą, z w/w wzgledów.

Nie jeszcze nie zdecydowałem w sprawie peryferiów - zestaw będzie się budował krok po kroku.

No chyba, że pojawi się w międzyczasie Susvara II, z przetwornikami wielkości tych z HEkSE i ich 96dB. Wtedy wszystko się uprości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a

 

Spróbuj jeszcze Envy do Susvar, ponoć jest magia. 

 

Niimbus myślę, że lepiej pasuje do Abyssów, aniżeli do Susvar. Przynajmniej ja osobiście go lubię do Abyssów właśnie 👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

@konrad_a

 

Spróbuj jeszcze Envy do Susvar, ponoć jest magia. 

 

Niimbus myślę, że lepiej pasuje do Abyssów, aniżeli do Susvar. Przynajmniej ja osobiście go lubię do Abyssów właśnie 👍

Abyssy są podobnie prądożerne do Susvar. Na Enleum grały super.

Nawet @audionanik był pod wrażeniem.

Próbowałeś ich z Enleum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem Enleum u siebie. Wrażenia dokładnie opisywałem na forum. Susvary jednak potrzebują więcej mocy od Abyssów. Widać to było po Niimbusie. Do Abyssów jestem przyzwyczajony do ustawienia Gainu +12dB i wtedy dojeżdżam z nimi potkiem do max 12 godziny, a przy tym samym ustawieniu Susvary miały braki i musiałem podbijać gain w Niimbusie do +18dB i więcej. Wtedy grały bardzo fajnie. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, konrad_a napisał(a):

Abyssy są podobnie prądożerne do Susvar. Na Enleum grały super.

Nawet @audionanik był pod wrażeniem.

Próbowałeś ich z Enleum?

Moc mocą; owszem i abyss chłepcze i susvara; ale Enleum to przede wszystkim miażdżąca jakość dźwięku będąca pochodną zaawansowanej myśli inżynierskiej. Taki nimbus zaś, to tylko poprawny, przyzwoity wzmak i tyle, żadne cudo - jego cena, to klasyczny skok na kasę słyszących portfelem i opiniami naganiaczy.

Tak; abyssy też dopiero z Enleum mi pokazały, że nie są  wydmuszką marketingową, która tylko z racji swej ceny pełni rolę biletu wstępu do audiofylskiej socjety. To że jej członkowie są w stanie podniecać się abyssami pędzonymi nimbusem jakoś szczególnie mnie nie dziwi, gdyż większość z nich nie byłaby w stanie odróżnić klarnetu od fagotu, za to potrafią słyszeć instrumenty nie istniejące na nagraniu. Słabe opinie na temat Dave’a też można traktować co najwyżej z wyrozumiałą pobłażliwością - nie każdy kto nakupuje drogich obrazów staje się z automatu znawcą sztuki…


Co do nowych Focal Utopia; zawiodły mnie. Mam nadzieję, że pierwsza odsłona jest sporo lepsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności