Skocz do zawartości

Softears - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2022 o 13:31, MrSheep napisał:

@espe0 Kusisz tymi RSV :D Wykres wygląda pięknie, wszystkie opinie bardzo pozytywne, w Blessingach 2 urzekała mnie średnica, za którą był odpowiedzialny właśnie przetwornik od SoftEars. 
 

Jeżeli nie uda mi się znowu trafić używanych U12t w dobrej cenie skieruję swoją uwagę właśnie na RSV :) 

 

Dla mnie to będzie zapewne wieloletni endgame :) Tym bardziej że rynek słuchawek o takim strojeniu jest baaardzo oszczędny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, trez0r napisał:

A to nie jest krzywa Crinn'a? 

Nie, to wykresy Mest Mk2 i Cerberus nałożone na siebie...

22 minuty temu, Najner napisał:

Kurcze, muszę przyznać, że dziwnie dla mnie wygląda ten wykres Cerberus. Uważam się za bassheada i dół Cerberus jest dla mnie fantastyczny - bardzo mocny i bardzo szybki, a na wykresie wygląda na mocno oszczędny. Może aparatura nie złapała seal'a czy coś, nie wiem, nie znam się :D W każdym razie odpowiadając na Twoje wcześniejsze pytanie - nie szumią ani nie wyłapują śmieci z żadnego źródła, które posiadam, nawet przy streamingu (z Hiby RS6).

Dziękuję, to cenne infromację. Może w przyszłości ustawię się w kolejce po demo...

Co do basu w Mest Mk2 to...myślę że ten wykres mówi prawdę ;)...zresztą odkąd nie ma Tylla w branży to jest to największa, najdokładniejsza baza pomiarów w necie, wykonywana na sprzęcie za ponad 50.0000$

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:

Może w przyszłości ustawię się w kolejce po demo...

Ustaw się koniecznie, naprawdę warto spróbować. Chciałbym, żeby było mnie na nie stać :)

 

10 minut temu, Palpatine napisał:

Co do basu w Mest Mk2 to...myślę że ten wykres mówi prawdę

A te z kolei ja bym bardzo chciał sprawdzić :D Musimy się kiedyś spotkać na którymś z forumowych meetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Lepiej weź do porównania Nanny 2.0, bo praktycznie już tylko takie są do kupienia na rynku. Ten wykres 1.0 był chyba tylko dla egzemplarzy produkowanych w 2019 albo 2020. Mam Nanny kupione w mp3store, te z ciemnymi backplate'ami i nie słyszę w nich takich peaków na 5kHz oraz 8kHz, wykres dla 2.0 bardziej mi dla nich pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, VexAv napisał:

@Palpatine Lepiej weź do porównania Nanny 2.0, bo praktycznie już tylko takie są do kupienia na rynku. Ten wykres 1.0 był chyba tylko dla egzemplarzy produkowanych w 2019 albo 2020. Mam Nanny kupione w mp3store, te z ciemnymi backplate'ami i nie słyszę w nich takich peaków na 5kHz oraz 8kHz, wykres dla 2.0 bardziej mi dla nich pasuje.

Proszę...podałem takie bo kolega @Najnerma takie w stopce Nanna

graph.png

graph (2).png

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Kurcze, muszę przyznać, że dziwnie dla mnie wygląda ten wykres Cerberus. Uważam się za bassheada i dół Cerberus jest dla mnie fantastyczny - bardzo mocny i bardzo szybki, a na wykresie wygląda na mocno oszczędny. Może aparatura nie złapała seal'a czy coś, nie wiem, nie znam się :D W każdym razie odpowiadając na Twoje wcześniejsze pytanie - nie szumią ani nie wyłapują śmieci z żadnego źródła, które posiadam, nawet przy streamingu (z Hiby RS6).

 

Wykresy nie oddają charakteru słuchawek. Cerberusy nie mają mocno podbitego dołu (tylko odrobinę subbas), ale jakość przetwornika jest świetna. Faktura, uderzenie, zejście są pierwsza klasa. Tipsy Softears UC świetnie się z nimi sprawdzaj, jeszcze mocniej otwierając górę i mocniej podkreślając zejście basu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VexAv napisał:

@Palpatine Lepiej weź do porównania Nanny 2.0, bo praktycznie już tylko takie są do kupienia na rynku. Ten wykres 1.0 był chyba tylko dla egzemplarzy produkowanych w 2019 albo 2020. Mam Nanny kupione w mp3store, te z ciemnymi backplate'ami i nie słyszę w nich takich peaków na 5kHz oraz 8kHz, wykres dla 2.0 bardziej mi dla nich pasuje.

 

Jak rozmawiałem jakiś czas temu z pracownikiem mp3store, który to z kolei rozmawiał z przedstawicielem Kinnera, to podobno jedyna różnica Nana vs Nana 2.0, oprócz innego malowania, to inny kabel w zestawie. Poza tym to niby identyczne słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dirian napisał:

Jak rozmawiałem jakiś czas temu z pracownikiem mp3store, który to z kolei rozmawiał z przedstawicielem Kinnera, to podobno jedyna różnica Nana vs Nana 2.0, oprócz innego malowania, to inny kabel w zestawie. Poza tym to niby identyczne słuchawki. 

To by miałoby sens, tylko jest trochę problem z nazewnictwem. To, co jest zmierzone U Crinnacle jako Nanna OG (albo 1.0), raczej nie było sprzedawane przez mp3store w ogóle (sztuki oferowane po 2021 roku). Osobiście posiadam egzemplarz "zwykły" - z tym ciemnym backplate'em i jego granie na pewno nie odpowiada temu wykresowi Crina dla wersji 1.0 (słychać by było wyraźnie takie peaki w okolicach 5 i 8 kHz m.in.). Dlatego zaryzykuję stwierdzenie, że wersje sprzedawane zarówno jako Nanna oraz Nanna Imperial (2.0 Pro), to jest ta sama słuchawka, a różnice, które ludzie opisują wynikają wyłącznie z innego kabla (SPC po balansie powinien domyślnie poprawiać kontrolę basu i trochę rozciągać brzmienie).

Wracając do Softears'ów, to zdecydowanie bardziej ciekawi mnie RS10 i jego porównanie względem 64audio U12T oraz Oriolus Mellianus. Mam nadzieję w najbliższych tygodniach będzie możliwe przetestowanie tych modeli.

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, trez0r napisał:

A to nie jest krzywa Crinn'a? 

Po tym jak określił Craft Ears Four jako ciemne słuchawki na podstawie wykresu, dla mnie on i jego wykresy nie istnieją ;) Już prędzej uwierzę w sponsorowane testy na największych portalach audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@VexAvmnie również z obecnej oferty słuchawek najbardziej interesuje U12T oraz Cerberusy, z wykresów Crinna obie wydają się być bardzo ciekawymi słuchawkami. A U12T cieszą się świetną opinią od wielu lat jak wcześniej Andromedy. Może uda się ich posłuchać razem i porównać z Mest MK2. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do fanklubu z najtańszym modelem z oferty Softears - Volume. Pisałem o nich trochę w wątku o ciekawych słuchawkach z Chin. Swobodne, lekko funowe granie ze średnicą wypchniętą do przodu. Patrząc na same technikalia to na pewno najlepsze słuchawki jakie miałem. Niektóre utwory grają jak nic innego co do tej pory słuchałem, chodzi mi tu o całokształt sceny/pozycjonowania i detalu, mają po prostu "to coś" co pozostawia wrażenie słuchania czegoś lepszego niż dotychczas. Miałem sporo IEM'ów z podobnej półki cenowej i zazwyczaj szły w świat po posłuchania przez 2 tygodnie, nie widziałem sensu posiadania ich razem ze swoimi wysłużonymi Aune E1, o ile np. takie Acoustune HS1300 czy Sony xba-n3 całościowo były dla mnie lepsze od E1 to był to minimalny progres i wolałem sobie coś innego sprawdzić. Softears Volume są u mnie już prawie 3 miesiące co jest absolutnym rekordem (xd) więc niech to mówi samo za siebie, mimo, że tonalnie wolał bym bardziej zaznaczony bas, szczególnie środkowy i troszkę mniej podbitą wyższą średnice. Co lepsze wygląda na to, że wszystko można uzyskać przejściówką (taka do mnie idzie) zmienioną impedancje: https://squig.link/?share=Softears_Volume_(Apple_+_15ohm),Softears_Volume co bardzo mnie cieszy bo bas z dynamika w volume jest mega dobrej jakości, ciekaw jestem efektów takiego moda. Na koniec wspomnę może o tym, że przez te słuchawki mam ochotę na spróbowanie czegoś hi-end'owego bo w końcu poczułem co to jest ten cały "imaging" czy "detail retrieval". Polecam każdemu sprawdzić Volume. Myślę, że są warte swojej ceny a ja bardzo chciałbym posłuchać kiedyś modelu Turii i sprawdzić co Softears wyczarował z pojedynczego przetwornika.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko Turii (Ti) wprowadzą do sprzedaży to pojawią się i u nas, w tym demo. Starszych już nie produkują.

 

Generalnie to mamy demówki każdego modelu, jeśli ktoś jest zainteresowany zainteresowany odsłuchem. Zaręczam, że każdy każde Softears (poza rs10, którego jeszcze nie zdążyłem obczaić) bardzo pozytywnie się wybijają 😎

Ciężko w dzisiejszych czasach o markę, której wszystkie modele są tak udane i doceniane. Chociaż to nie świeżaki, a firma ze sporym know-how jakby nie było.

Edytowane przez Mayster
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ciekawe info, na temat modeli z pojedynczym dynamikiem Softears. Model Turii OG, który miał obudowę ze stali nierdzewnej, nie jest już produkowany, ale można spodziewać się dwóch innych IEM-ów z tej serii.

 

Pierwsze słuchawki to Turii Ti, które będą limitowaną wersją. Mają mieć nieco inne strojenie niż Turii OG, obudowy z tytanu oraz kozacki kabel w zestawie, który zrobiła firma Liquid Links, i etui z włoskiej alcantary.

 

mmexport1650970470692.jpg

mmexport1650970473171.jpg

mmexport1650970476640.jpg

 

Kopułki Turii Ti są przygotowywane w procesie 5-osiowego wycinania maszynowego CNC, a potem nakładany jest na nie powłoka AF (sam proces trwa 72 godz.). Kluczowe elementy specki to:

  • impedancja: 25 ohms @ 1 kHz (±15%)
  • skuteczność: 118dB/VRMS @ 1 kHz
  • efektywne pasmo przenoszenia: 20-20000 kHz
  • pasmo przenoszenia: 8-42000 Hz
  • THD: poniżej 1% @ 1 kHz

 

Sam kabel prezentuje się świetnie:

  • przewodnik: srebro OCC 5N
  • liczba żył: 4
  • grubość żył: 22 AWG
  • struktura: Litz type 2, żyłki o różnej grubości
  • izolacja: bardzo miękkie PVC DuPont
  • wtyk: OE Audio Milti-Plug
  • splitter i osłona wtyku z tytanu

Turii Ti to półka premium, więc cena będzie raczej wysoka.

 

Dodam, że nieco później mają pojawić się "Turii 2". Strojenie podobne do Turii OG, ale firma opracowała nowy przetwornik dynamiczny dla tego modelu, który ma być jeszcze lepszy. Ma mieć obudowę z aluminium klasy lotniczej, aby kopułki był lekkie (podobno ciężar dawał się we znaki w Turii OG). Coś czuję, że będę celował właśnie w te słuchawki.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 22:52, Palpatine napisał:

podałem takie bo kolega @Najnerma takie w stopce Nanna

Z tymi wykresami Crinn'a jest też taki problem, że kilka osób w światku audio zgłaszało problemy z jego aparaturą, podobno niezbyt dobrze mierzy soprany. Na ten temat się nie wypowiem, bo mało się na tym znam, ale np. porównując Softears Cerberus z EJ07, które miałem równolegle i słuchałem równolegle słyszę dużo więcej różnic, niż wskazuje na to wykres Crinn'a. Dla mnie te "zwykłe", dwuwymiarowe wykresy częstotliwości są bardziej jako bardzo ogólny wyznacznik, ale też często mogą przedstawiać nieprawdziwy obraz moim zdaniem. 

SmartSelect_20220428-105232_Samsung Internet.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wszystkie te mikrofony pomiarowe mają górny zakres obarczony sporym rozstrzałem. Na tyle dużym, że nie do końca powinno się używać takich wyników do krytycznych porównań. Stąd takie różnice w wykresach się zdarzają, szczególnie w górnych rejestrach właśnie, a potem toczą się dyskusje jakie to peaki i dropy mają słuchawki niektóre :) Do tego sprzęt towarzyszący, kompetencja (lub jej brak) testującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie pomiary powyżej 8 kHz są obarczone dużym prawdopodobieństwem błędu. Dodatkowo dochodzą również inne czynniki (rodzaj czy choćby jakość samych przetworników - przykładowo słuchawki z przetwornikiem DD oraz słuchawki z przetwornikiem BA mające identyczny wykres pasma przenoszenia mogą brzmieć zupełnie inaczej).

 

Niestety nie wszystkie aspekty brzmienia słuchawek da się zmierzyć, co nie zmienia faktu, że wykresy są bardzo dobrym narzędziem do wstępnej oceny i selekcji interesujących nas modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Z tymi wykresami Crinn'a jest też taki problem, że kilka osób w światku audio zgłaszało problemy z jego aparaturą

Tak znam temat. Jednak póki co jego pomiary są najbardziej powtarzalne z innymi osobami mierzącymi plus jeśli jestem na bierząco to on ma obecnie najbardziej dokładny i najdroższy system do mierzenia obecnie, nie wspominając o tym jak duża bazę pomiarów zbudował, która pozwala porównać setki iem zmierzonych przez ta sama osobę na tym samym sprzęcie w takich samych warunkach ta sama metodologia. To duża wartość dodana, nawet narzędzie jest udostępnione. 
Krytycy zawsze się znajda, ale jakoś oni lepiej tego zrobić nie potrafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 14:11, Najner napisał:

Z tymi wykresami Crinn'a jest też taki problem, że kilka osób w światku audio zgłaszało problemy z jego aparaturą, podobno niezbyt dobrze mierzy soprany. Na ten temat się nie wypowiem, bo mało się na tym znam, ale np. porównując Softears Cerberus z EJ07, które miałem równolegle i słuchałem równolegle słyszę dużo więcej różnic, niż wskazuje na to wykres Crinn'a. Dla mnie te "zwykłe", dwuwymiarowe wykresy częstotliwości są bardziej jako bardzo ogólny wyznacznik, ale też często mogą przedstawiać nieprawdziwy obraz moim zdaniem. 

SmartSelect_20220428-105232_Samsung Internet.jpg

 

Ale jak ktoś jest głuchy albo nie ma własnego zdania, to się zajmuje wykresami, które dla niego są wyrocznią i jedynym medium :D Jest już taki jeden portal audio, w nazwie nawet coś z nauką ma "wspólnego". Ostatecznie najwięcej co można się tam zazwyczaj dowiedzieć, to nie jak dany sprzęt gra i jaki poziom dźwiękowy prezentuje. Dowiesz się wszystkiego na temat tego, czy dobrze wypada na wykresach czy nie, a do tego tacy "znawcy" będą się czepiać zniekształceń kilka zer po przecinku poniżej progu słyszalności :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 09:05, Vaiet napisał:

Po tym jak określił Craft Ears Four jako ciemne słuchawki na podstawie wykresu, dla mnie on i jego wykresy nie istnieją ;) Już prędzej uwierzę w sponsorowane testy na największych portalach audio. 

Wykres, wykresem... Ale jak to "na podstawie" wykresu? Podobno wszystkie przesłuchał organoleptycznie 🧐

 

W dniu 28.04.2022 o 15:19, Palpatine napisał:

Tak znam temat. Jednak póki co jego pomiary są najbardziej powtarzalne z innymi osobami mierzącymi plus jeśli jestem na bierząco to on ma obecnie najbardziej dokładny i najdroższy system do mierzenia obecnie, nie wspominając o tym jak duża bazę pomiarów zbudował, która pozwala porównać setki iem zmierzonych przez ta sama osobę na tym samym sprzęcie w takich samych warunkach ta sama metodologia. To duża wartość dodana, nawet narzędzie jest udostępnione. 
Krytycy zawsze się znajda, ale jakoś oni lepiej tego zrobić nie potrafia.

Jak pomierzyliśmy z @piotrus-g moje u12t, to też nie zgrywały się z wykresem Crinna..., ale z innym znalezionym "w sieci" już tak :) IMO za dużo jest zmiennych w tych działaniach, aby opierać się na wykresach 🆗 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, trez0r napisał:

Jak pomierzyliśmy z @piotrus-g moje u12t, to też nie zgrywały się z wykresem Crinna..., ale z innym znalezionym "w sieci" już tak :) IMO za dużo jest zmiennych w tych działaniach, aby opierać się na wykresach 🆗 

Dobrze wiedzieć, że kolejne osoby w Polsce mają możliwość wykonywania pomiarów. Te różnice były w sopranie czy na całym paśmie?

Zgadzam się, zmiennych jest bardzo dużo. Od aparaturę, metodologię, umiejętności, powtarzalność, stabilność warunków itp. Niemniej jeśli jest baza z setkami pomiarów to może być jakimś punktem odniesienia. Przynajmniej dla tych, którzy nie są "freelaccerami" i nie mają dostępu do wszystkich nowości. Ot takie pierwsze sito, aby wybrać te najbardziej wartościowe do posłuchania. Ostateczny wybór słuchawek zawsze powinien się opierać na własnych odsłuchach w oparciu o: potrzeby do do sq, synergiczność ze źródłem, słuchanej muzyki i ergonomii :)

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Dobrze wiedzieć, że kolejne osoby w Polsce mają możliwość wykonywania pomiarów. Te różnice były w sopranie czy na całym paśmie?

Zgadzam się, zmiennych jest bardzo dużo. Od aparaturę, metodologię, umiejętności, powtarzalność, stabilność warunków itp. Niemniej jeśli jest baza z setkami pomiarów to może być jakimś punktem odniesienia. Przynajmniej dla tych, którzy nie są "freelaccerami" i nie mają dostępu do wszystkich nowości. Ot takie pierwsze sito, aby wybrać te najbardziej wartościowe do posłuchania. Ostateczny wybór słuchawek zawsze powinien się opierać na własnych odsłuchach w oparciu o: potrzeby do do sq, synergiczność ze źródłem, słuchanej muzyki i ergonomii :)

Różniła się góra na FR. Generalnie "aparatura" nie jest jakoś kosmicznie droga, sam się nawet "nakręciłem" na tego typu sprzęt 🤣 Już nawet miałem w "koszyku", wystarczyło opłacić 🙄 Po namyśle, rozsądek wziął górę 🧠  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, trez0r napisał:

Różniła się góra na FR. Generalnie "aparatura" nie jest jakoś kosmicznie droga, sam się nawet "nakręciłem" na tego typu sprzęt 🤣 Już nawet miałem w "koszyku", wystarczyło opłacić 🙄 Po namyśle, rozsądek wziął górę 🧠  

Kiedyś/Gdzieś czytałem, że ten sprzęt pomiarowy Crinna kosztował ponad 50.000$ :D To i tak ułamek tego co miał w swoim warsztacie Tyll

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Kiedyś/Gdzieś czytałem, że ten sprzęt pomiarowy Crinna kosztował ponad 50.000$ :D

Możliwe, ale można zdecydowanie taniej :P Nawet na "naszej" giełdzie był do kupienia miniDSP EARS 😎 Coupler najdroższy... wróć, wróć! Ja o tym nic nie wiem, i nie interesuję tym, koniec KROPKA !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Palpatine napisał:

Kiedyś/Gdzieś czytałem, że ten sprzęt pomiarowy Crinna kosztował ponad 50.000$ :D

 

Raczej poniżej 10000$ co i tak tanio nie jest ;) Ale podobno zamiast GRAS można kupić jego chińską podróbkę, która jest całkiem niezła a kosztuje kilkaset dolców :)

Natomiast faktem jest, że Amir ze swoim szaleńczo drogim sprzętem pomiarowym nie ma w pomiarach tych rezonansów na sopranie, które są w pomiarach IEMów robionych przez youtuberów. I np. patrząc na pomiary Crinacle nigdy nie wiadomo, czy wielki pik około 8kHz potnie Ci uszy, czy w rzeczywistości go nie ma i jest to tylko rezonans w jego sprzęcie pomiarowym :)

Edytowane przez Kuba_622
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności