Skocz do zawartości

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

Tzn kiedyś miałem taką możliwość jak porównywałem pi2aes z digione które uznawane jest za niezłe źródło. Ale różnica faktycznie była, głównie w wysokich które digione mocno wyostrzał chyba z powodu nieizolowanego zasilania. Więc wg mnie streamer może dodawać swoje. Ale jak będę miał czas to podłącze swojego DXa i porównam. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roger987

 

Jakbyś porównał brzmienie Mojo2 z brzmieniem Pathosa Aurium? Jeżeli oczywiście miałeś możliwość podpinać inny DAC pod Aurium. To podobna półka jeżeli chodzi o jakość dźwięku, czy mimo wszystko większy tor będzie tutaj nieznacznie lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja odniosłem wrażenie że Pathos jest dla Mojo2 przezroczysty i jedyne co dodaje to kopnięcie, przestrzeń oddech, wielkość dzwięku. Czyli dokładnie tak jak powinno być ze wzmacniaczami.
BTW masz jakiś streamer czy usb?

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pathos przezroczysty? Miałem inne odczucia, ale to może przez dość gęste Mullardy, które miałem w nim zamontowane. 

 

W każdym razie ja już nie ma Aurium, ale myślę nad czymś poręcznym co mógłbym położyć koło łóżka. Co do stacjonarki, to zrezygnowałem ze streamera na rzecz HQP ktory z Holo May KTE jest dla mnie czymś niesamowitym. Interesujące mnie streamery nie współpracują niestety z tym programem. USB mam konwerter Matrix X Spdif 2 żeby przesyłać sygnał przez IIS. Kabel Curious USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Pathos przezroczysty? Miałem inne odczucia, ale to może przez dość gęste Mullardy, które miałem w nim zamontowane. 

 

W każdym razie ja już nie ma Aurium, ale myślę nad czymś poręcznym co mógłbym położyć koło łóżka. Co do stacjonarki, to zrezygnowałem ze streamera na rzecz HQP ktory z Holo May KTE jest dla mnie czymś niesamowitym. Interesujące mnie streamery nie współpracują niestety z tym programem. USB mam konwerter Matrix X Spdif 2 żeby przesyłać sygnał przez IIS. Kabel Curious USB. 

eee panie, Matrix i IIS to już chyba bardzo porządnie. Nie mam startu. A co to jest HQP tak z ciekawości?. 
Jesli chodzi o Pathosa to ja jade na stockowych lampach i toroidzie i jakoś  on mi pasuje do tego Mojo. 

 

@Najner poprzełączałem trochę i wyszło mi DX150/spdif<MacAir/usb<pi2aes/spdif

Wejście usb w mojo jest bardzo porządne. I racje mają wariaci z sbaf że  propsują pi2aes.  Dobry sprzęt jednak. I nie jakiś drogi. Polecam.  Z tym że to nie jest jakaś miazga nad usb z Maca, jest lepiej, ale nie miazga. Z tym że na plus wygoda. Wszystko wireless, ze spotify śmiga bardzo ładnie. 

Edytowane przez roger987
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, roger987 napisał:

mają wariaci z sbaf że  propsują pi2aes

Podrzucisz linka do tego urządzenia? Widzę tam dużo składaków, nie wiem czy do tego potrzeba jakiejś bazy czy coś, zielony jestem w temacie raspberry. Byłbym wdzięczny za jakiegoś linka z już gotowym urządzeniem, które by mi tak fajnie grało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Najner napisał:

Podrzucisz linka do tego urządzenia? Widzę tam dużo składaków, nie wiem czy do tego potrzeba jakiejś bazy czy coś, zielony jestem w temacie raspberry. Byłbym wdzięczny za jakiegoś linka z już gotowym urządzeniem, które by mi tak fajnie grało :)

 

Teraz złożenie będzie ciężkie bo wlaśnie zobaczyłem że dostępność jest określona na stronie na kwiecień :(, więc mamy problem. 
Trzeba próbować innych rozwiązań, ale w takiej sytuacji nie wiem czy warto się pchać. Bo niestety pamiętam, że np zwykły digione był tani ale grał już gorzej niż pi2aes. 
Ogólnie to te nakładki zakłada się na raspberry, podłacza zasilanie instaluje system (ja mam najprostszy volumio premium), przykręca do jakiejś podstawy albo pokuje w obudowe. U mnie wygląda to trochę partyzancko 
tutaj jest instrukcja https://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/dummies-guide-to-pi2aes-throw-away-your-pc-or-laptop.8878/

IMG_2959.JPG

Edytowane przez roger987
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł zamówiony kabelek z szopipi

https://shopee.pl/JCALLY-OT03-OTG-Multi-function-adapter-OFC-cable-for-Apple-Android-Lightning-computer-TYPE-C-to-Type-C-USB-i.545120974.15423695617 

 

Jako, że pierwszy za zakup dostałem 10 zeta zniżki, to kosztował mnie całe 6,61 zł z przesyłką. 
Podłączyłem go do mojo2 i wszystko gra jak powinno. 
Zamówiłem jeszcze równolegle drugi na aliexpress za 21,45 zł. Na niego jeszcze pewnie zaczekam z 2-3 tyg, 
Po zdjęciach wygląda jakby to był ten sam kabel, więc może się okazać, że sromotnie przepłaciłem ;) na ali. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowaliście może Mojo2 na standardowych sterownikach Windows vs sterowniki ze strony ? 

Ja zwykle nie słuchałem Mojo2 podpiętego do kompa, tylko z komórki. Ostatnio trochę słuchałem podpinając do komputera.
W qobuzie po zainstalowaniu sterowników ze strony mam wrażenie, że dźwięk dostał odrobinę przestrzeni, separacji instrumentów oraz holografii kosztem wygładzenia (co jest wydaje mi się logiczne).   


 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dość intensywnie testowałem jedynkę w stereo a nie ze słuchawkami i w moim zestawie odpada. Jak lubię mojo ze słuchawkami tak tutaj potrafi męczyć.

Najbardziej przeszkadzają mi trzy rzeczy.

- Słabe zejście basu

- Zbyt natrętne/bezpośrednie granie w zależności od kawałka

- Grzanie się

 

Jak czytam, że to wszystko się poprawiło to aż prosi się o przetestowanie. Tyle, że bym go używał jako DAC stacjonarny w 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mcarto napisał(a):

Jak czytam, że to wszystko się poprawiło to aż prosi się o przetestowanie.

Nie do końca.

 

Godzinę temu, Mcarto napisał(a):

Słabe zejście basu

Dalej jest to słabszą stroną Mojo 2 ale dla pocieszenia Hugo 2 też nie lepszy. 

Godzinę temu, Mcarto napisał(a):

Zbyt natrętne/bezpośrednie granie w zależności od kawałka

Średnica jest agresywna i bezpośrednia ale może to być jednocześnie zaletą, w zależności od słuchanej muzyki. Na tym polu to jest największa różnica względem dużo spokojniejszego na średnicy Xduoo Link bal, którego używam częściej od Mojo 2. Jeżeli Mojo 1 był dla Ciebie zbyt natarczywy to raczej tak jak piszesz skończy się tylko na przetestowaniu dwójki ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie będę testował.

W chwili obecnej testuję na zmianę nowego Toppinga E30 mk2 z Mojo 1.

 

Napiszę tylko, że w ślepym teście bardzo podobnie grające sprzęty a ich wady i zalety się równoważą. Wygrywa u mnie Topping bo jest bardziej uniwersalny- lepiej sprawdza się w różnej muzyce, nie męczy i jest stacjonarny.

Mojo ma nieco lepsze wysokie bo Topping je nieco zaokrągla ale i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi @Najner mam przyjemność potestować tego malucha i...

Szukałem nowych słuchawek, a nie wiem czy nie skończy się na nowym źródełku dla Oppo.

 

Słodki Jezu jak to gra. Dawno nie słyszałem żeby wzmak zrobił taką różnicę. Barwa, słodycz, detal holografia, mniam. Jeszcze do tego ma najlepsze eq z jakim miałem do czynienia. Zero zniekształceń. Dajesz więcej basu jest więcej basu, ale z dokładnie takim charakterem jak był nas początku.

 

Jedyne co mnie powstrzymuje przez kliknięciem kup teraz to jego archaiczność. Tego się nawet nie da ładować USBC co nie? Trzeba podłączyć osobno micro USB? :)

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zdzichon napisał(a):

Dzięki uprzejmości kolegi @Najner mam przyjemność potestować tego malucha i...

Szukałem nowych słuchawek, a nie wiem czy nie skończy się na nowym źródełku dla Oppo.

 

Słodki Jezu jak to gra. Dawno nie słyszałem żeby wzmak zrobił taką różnicę. Barwa, słodycz, detal holografia, mniam. Jeszcze do tego ma najlepsze eq z jakim miałem do czynienia. Zero zniekształceń. Dajesz więcej basu jest więcej basu, ale z dokładnie takim charakterem jak był nas początku.

 

Jedyne co mnie powstrzymuje przez kliknięciem kup teraz to jego archaiczność. Tego się nawet nie da ładować USBC co nie? Trzeba podłączyć osobno micro USB? :)

 

 

Odseparowane zasilanie to zaleta, warto wspomnieć o przełączamiu się na tryb stacjonarny i pomijaniu baterii. Jest micro usb bo ma być m.in. kompatybilny z Poly.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie i może rozważę natomiast to kolejne urządzenie do ładowania i kolejny kabel oczywiście inny niż o mojo które trzeba łądować micro USB :P 

 

Kurde, jakby dodali BT do M2 to byłoby idealnie. No, ale musieliby podnieść cenę do 5k wtedy. Wiadomo ile moduły BT kosztują hehehe

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności