Skocz do zawartości

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Undertaker napisał:

No napisałem coś w tym stylu znaczy się jakby chciał kupić właśnie ale chyba jednak nie chce :D

 

Chciałabym, ale się boję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 17:16, LuQi napisał:

Czy ktoś próbował łączyć Mojo 2 po kablu USB z IPhone i może potwierdzić, że to razem zagra i Mojo rozpozna IPhona jako źródło danych?

Nie dawało mi to pytanie spokoju, dlatego postanowiłem sprawdzić osobiście. Kupiłem "specjalnie" ;) do tego testu Mojo 2 i działa. Musi być przejściówka ze złącza Lightning na USB tzw. aparatu. Oba wejścia USB micro i C w M2 grają. Ja mam taką dodatkowo z Lightning do ładowania telefonu.  

 

 

DSC_0132.JPG

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, LuQi napisał:

@The Grand Wazoo dzięki za sprawdzenie i potwierdzenie. Ciekawe czy z moim iPhonem też by zagrał :ph34r:

jak zagrało z jednym, to powinno zagrać z każdym, pod warunkiem że nie jest jakiś antyczny oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały a Wielki. Zachwytów nad M2 nie było końca... i słusznie. Jest bardzo dobry, aby nie powiedzieć rewelacyjny. Co prawda Hugo 2 jest bardziej rewelacyjny, ale Mojo daje tyle frajdy, że nie ma to znaczenia. Zawsze byłem przeciwnikiem ingerencji w dźwięk, a tutaj DSP jest obłędne. Z Sony Z1R bas potrafi zejść do samego dna piekieł :) ale trzeba się naklikać kółeczkami, aby dobrać odpowiednie ustawienie. Z Hugo 2 Z1R grają oczywiście o klasę wyżej. Najchętniej słucham z tanimi Final Heaven II, wyciąga z nich takie soki, że aż miło. Autokorekta zmienia Final na Finał i z Mojo to faktycznie może być finał poszukiwań tańszych doków i względnie taniego DAC ze wzmacniaczem :) 

Osoby, które chcą sprzedaż Mojo (1) mnie zabiją, ale "dwójka" zjada "jedynkę" bez popitki. Pierwsze zaskoczenie po przejściu z tego pierwszego na Mojo 2 to holografia, scena i dynamika. Jedyna "ale" na razie, to przy dobrze nagranych płytach z dobrą dynamiką, w przypadku dużej różnicy w głośności poszczególnych instrumentów, wypycha je za bardzo do przodu. Gra wtedy na twarz. Oczywiście słychać tło i ciche dźwięki, ale ustępuje tutaj Hugo 2 dosyć wyraźnie. Gra za to bardzo rozrywkowo i funowo. 

Może mi się wydaje, ale jest wrażliwy na kable USB. Z przejściówką DragonTail USB C na USB A gra lepiej niż z tą od Apple. 

 

IMG_1094.jpg

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Mały a Wielki. Zachwytów nad M2 nie było końca... i słusznie. Jest bardzo dobry, aby nie powiedzieć rewelacyjny. Co prawda Hugo 2 jest bardziej rewelacyjny, ale Mojo daje tyle frajdy, że nie ma to znaczenia. Zawsze byłem przeciwnikiem ingerencji w dźwięk, a tutaj DSP jest obłędne. Z Sony Z1R bas potrafi zejść do samego dna piekieł :) ale trzeba się naklikać kółeczkami, aby dobrać odpowiednie ustawienie. Z Hugo 2 Z1R grają oczywiście o klasę wyżej. Najchętniej słucham z tanimi Final Heaven II, wyciąga z nich takie soki, że aż miło. Autokorekta zmienia Final na Finał i z Mojo to faktycznie może być finał poszukiwań tańszych doków i względnie taniego DAC ze wzmacniaczem :) 

Osoby, które chcą sprzedaż Mojo (1) mnie zabiją, ale "dwójka" zjada "jedynkę" bez popitki. Pierwsze zaskoczenie po przejściu z tego pierwszego na Mojo 2 to holografia, scena i dynamika. Jedyna "ale" na razie, to przy dobrze nagranych płytach z dobrą dynamiką, w przypadku dużej różnicy w głośności poszczególnych instrumentów, wypycha je za bardzo do przodu. Gra wtedy na twarz. Oczywiście słychać tło i ciche dźwięki, ale ustępuje tutaj Hugo 2 dosyć wyraźnie. Gra za to bardzo rozrywkowo i funowo. 

Może mi się wydaje, ale jest wrażliwy na kable USB. Z przejściówką DragonTail USB C na USB A gra lepiej niż z tą od Apple. 

 

IMG_1094.jpg

W domu słucham po coaxial z Maliny+ Allo Digione a w trasie używam takiego kabelka:

https://mp3store.pl/kable/usb/furutech-adl/2021191279780181356/4580370444322/furutech-adl-gt-c2-ncf-kabel-usb-20-type-c-to-c-14cm-plus3?category_rewrite=kable&selected_filters=usb%2F%2F2021191279780181356%2F4580370444322%2Ffurutech-adl-gt-c2-ncf-kabel-usb-20-type-c-to-c-14cm-plus3

 

Nie mam na szczęście Iphona z lighting ale czasami odpalam Ipad Pro 12,9 po usbc.


BTW: jaki jest sensowny program pod ios do słuchania własnych plików z serwera NAS? Znalazłem jedynie Hiby Music.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

A Hiby nie jest sensowny? Pytam z ciekawości, bo na Androidzie śmiga całkiem fajnie, no i można się z niego podpiąć też pod Tidala. Ciekaw jestem jak na iOS to hula.

Na ios nie można podpiąć Tidal bo nie ma tej opcji, ale to nie jest dla mnie problem. Problem jest słabe zarządzanie plikami z Nas i ich wyszukiwaniem- to bardziej przeglądanie po katalogach. Neutron i UAPP jest pod tym względem znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 13:07, The Grand Wazoo napisał:

Nie dawało mi to pytanie spokoju, dlatego postanowiłem sprawdzić osobiście. Kupiłem "specjalnie" ;) do tego testu Mojo 2 i działa. Musi być przejściówka ze złącza Lightning na USB tzw. aparatu. Oba wejścia USB micro i C w M2 grają. Ja mam taką dodatkowo z Lightning do ładowania telefonu.  

 

 

DSC_0132.JPG


Przejściówka być nie musi.
Ja łącze bezpośrednio kablem Lightning - USB C i wszystko gra :)
Używam kabli które były w zestawach z donglami (Fiio, Xduoo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

Pewnie są OTG, oryginalny nie działa. 

 

Są OTG ale iPhony wybredne są :D i nie każdy OTG będzie działa, dlatego podałem marki, które u mnie działają.
Bez camera kit jest IMO dużo wygodniej. Polecam jak ktoś używa z telefonem.
 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzuciły mi się oczy, ale też i specjalnie nie szukałem, nie było takiej potrzeby. 
Mój Fiio jest od Btr5 i ma plecionkę. W linku poniżej jest trochę inny ale skoro mój działa to zakładam, że wiedzą jak robić takie kable :)

A jak nie zdziała to napewno dogadasz się z mp3store w kwestii zwrotu.

 

https://mp3store.pl/kable/usb/fiio/2021160519663201335/6953175730408/fiio-lt-lt1-apple-ltg-usb-c-data-cable

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście polecić jakiś kabelek do podłączenia Mojo 2 do telefonu (USB-c > USB-c) ?
Aktualnie mam standardowy USB z mojo i przejściówka z USB na USB-c. Fajnie by było ograniczyć ilość przejściówek.
Przy okazji podpytam o przejściówkę XLR na maly jack - 3,5mm. 

BTW. Testuję mojo 2 od dziś i jest to genialny sprzęt. Szkoda, że kulki się nie kręcą :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki usbc:

https://instalaudio.pl/furutech-adl-gt-c2-ncf.html

 

Adapterek na Mogami/Canare znajdziesz u kulozebego na allegro.

https://allegro.pl/oferta/adapter-zbalansowany-xlr-4pin-3-5mm-trs-canare-12458088606

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BearPL napisał:

Dzięki. Koszt XLR jeszcze do łyknięcia, ale za kabelek USB to tyle nie dam - ze 100 zł to tak górna granica :) Coś tańszego może się znajdzie?
 

Takie krótkie chińczyki koledzy kupują:

https://pl.aliexpress.com/item/1005003961838437.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24CqF4nb&gatewayAdapt=glo2pol

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności