Skocz do zawartości

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

Receznje nie są potrzebne jeśli możesz to sprawdzić samemu. O ile SP2000SS mocno różni się dźwiękiem od SP2000Cu to faktycznie tutaj zmiana w barwie może być podobna. Natomiast konstrukcja jest taka sama więc nie spodziewałbym się zmian odnośnie rozwiązania problemów z brumieniem lampy i interferencją z wifi

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zwrotami to mam fatalne doświadczenia z Cayin N6ii oraz BD 880 i nie chciałbym przy takich kwotach ponownie tego przechodzić i się denerwować (że źle zapakowałem do zwrotu że rysy że używałem że zabrudzenia (jak przy słuchawkach które musiałem niepotrzebnie kupić i stracić na tym połowę ceny) - to jednak muszę kupić) - wolałbym jednak poczekać na profesjonalny test nowej wersji Copper Nickel Limited i na spokojnie wydać jednak całkiem spore pieniądze na w sumie niekonieczny "do życia" kolejny sprzęt.

Najchętniej kupiłbym używany sprawdzony w pełni sprawny już wygrzany niebrumiący egzemplarz  - nawet kosztem jakiegoś tam zużycia lamp i ich mniejszego dostępnego "lifetime".

Ale mam wrażenie że zbalansowany Copper Nickel Limited to wymarzony model dla mnie głównie dla lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mam odmienne zdanie. Opinie recenzentów czy forumowych profesjonalnych freelancerów traktuje jako ciekawostkę, a ocenę na temat danego sprzętu wydaje ja a nie oni. Zapewne po weekendzie będę w stanie porównać SP2000Cu z SP2000T z nowym softem, zobaczymy co tam poprawili w ostatnie pół roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam: widzę że najwięcej słucham na synergii Astell Kann Cube + Beyer T1v2 balanced TRRS 2.5mm.

Palpatine wszystko zgodne ale to nie tak prosto obciążyć się na kolejne 13K na kolejny sprzęt...

Zatem czekam na wspomniane w/w testy - z góry thx.

Edytowane przez marcinl0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinl0 napisał:

...waga ponad 500g wiele wnosi do dociążonego basu do większej przestrzeni itd....

no powiem ci - tego argumentu nie można "podważyć"

wisienka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marcinl0 napisał:

Z tymi zwrotami to mam fatalne doświadczenia z Cayin N6ii oraz BD 880 i nie chciałbym przy takich kwotach ponownie tego przechodzić i się denerwować (że źle zapakowałem do zwrotu że rysy że używałem że zabrudzenia (jak przy słuchawkach które musiałem niepotrzebnie kupić i stracić na tym połowę ceny) - to jednak muszę kupić) - wolałbym jednak poczekać na profesjonalny test nowej wersji Copper Nickel Limited i na spokojnie wydać jednak całkiem spore pieniądze na w sumie niekonieczny "do życia" kolejny sprzęt.

Najchętniej kupiłbym używany sprawdzony w pełni sprawny już wygrzany niebrumiący egzemplarz  - nawet kosztem jakiegoś tam zużycia lamp i ich mniejszego dostępnego "lifetime".

Ale mam wrażenie że zbalansowany Copper Nickel Limited to wymarzony model dla mnie głównie dla lamp.

Porozmawiaj z @kurop. Czasem są egzemplarze testowe, można posłuchać. Przy takich cenach można nawet odbyć wycieczkę do miasta ze sklepem mp3store. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Z tego co Marcin mówił to są dwa egz testowe SP2000T, ale oba Onyx Black.

O właśnie - a może skoro dostępne dałoby się od razu porównać także z w/w zaproponowanym testem "Zapewne po weekendzie będę w stanie porównać SP2000Cu z SP2000T z nowym softem, zobaczymy co tam poprawili w ostatnie pół roku.".

Już się bardzo cieszę na ten test.

Edytowane przez marcinl0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roo_Volt napisał:

Porównywałem sp2000 Onyx Black (czyli SS) z sp2000T.

To ja porównam SP2000Cu z SP2000T ;)

 

1 godzinę temu, Roo_Volt napisał:

Cały drżę co pokaże sp3000. 

Ciekawe czy jest szansa na premierę w 2023 r. No i cena...przecież nie może być tańszy niż N8II 

SP2000 miał premierę w maju 2019 r. Trzeba przyznać, że AK nie "zabija" swoich produktów jak Chińczycy. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

https://hifiphilosophy.com/recenzja-astell-kern-sp2000t/5/

Odleciał ostro z tym napedzeniem Susvar. 

Wydaje się ze jasno napisał o deficycie mocy. Natomiast opis barwy bardzo dobry.

P.Ryka twierdzi, ze na jesien jest zapowiadany SP3000 - @kuropmozesz to w jakiś sposób potwierdzić.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Ryka się starzeje a co za tym idzie głuchnie, skoro twierdzi, że sp2kt gra bardziej od sp2k. I już do obrzydzenia, w każdej recenzji, promuje kable tonallum, które są w dystrybucji rodzinnej. A próba wmówienia, że z Susvarami jest prawie dobrze. To jak wmawianie, że z Ferrari F1 da się zrobić ambulans, pewnie pacjenta da się przewieźć ale to wszystko. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, euter napisał:


A gdyby miał stępiony słuch, to czy nie powinien właśnie grać mu lepiej SP2K bez "T" ze swoimi błyszczącymi sopranami i podbitą wyższą średnicą? ;)

Obawiam się jednak, że słuch tu jednak nie miał wiele wspólnego z tą recenzją. 

 

Susvary na sp2k ledwie klepią przetwornikami, tak samo jak Abyss Diana, nie wspomnę o 1266. Max co udźwignie grajek to Hedd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP2000T i SP2000Cu

D7086171-E8D8-41DE-9803-E3219273F28D.jpeg

 

P. Ryka cyt.: " Jedynie A&ultima SP2000 to był poziom zbliżony, ale w moim odczuciu 4 x ESS ES9068AS oraz stopień lampowy robią lepszą robotę od 2 x AK4499EQ bez lampy, zwłaszcza że mogą liczyć na wsparcie od TERATON ALPHA i srebrnej izolacji ekranu."

 

Po kilku godzinach testu porównawczego (to moje trzecie podejście) - cóż, mam odmienne zdanie, pod względem czystego sq SP2000Cu jest ciut lepsza. Ma większą scenę, bardziej czarne tło, bas schodzi niżej i jest czyściej na górze. To są, niuanse, ale składają się na pewną całość. Pod względem użytkowym SP2000T jest lepsza - ma lepszy ekran, double tap, 4,4 mm i szybciej działające UI. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że SP2000T za swoją cenę oferuje więcej...

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 22.08.2022 o 09:57, Palpatine napisał:

Wydaje się ze jasno napisał o deficycie mocy. Natomiast opis barwy bardzo dobry.

P.Ryka twierdzi, ze na jesien jest zapowiadany SP3000 - @kuropmozesz to w jakiś sposób potwierdzić.

 

raczej bym nie szalał z tymi zapowiedziami... na ten moment nie mam nic potwierdzonego w tym temacie a przy obecnych problemach z podzespołami to różnie może być.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ew. byłoby z dostępnością SP2000T Copper Nickel Limited - do w/w testu porównawczego.

"napisał o deficycie mocy" - czy to jest tak istotny problem np. z wysterowaniem Audeze LCD-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 10:20, Roo_Volt napisał:

P.Ryka się starzeje a co za tym idzie głuchnie, skoro twierdzi, że sp2kt gra bardziej od sp2k.

Dzisiaj dopowiedział ze porównanie SP2000T vs SP2000SS spisał z pamięci…wszystko fajnie, ale on SP2000SS miał na testach trzy lata temu. HiT 😂

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Palpatine napisał:

Dzisiaj dopowiedział ze porównanie SP2000T vs SP2000SS spisał z pamięci…wszystko fajnie, ale on SP2000SS miał na testach trzy lata temu. HiT 😂

No to pobił własny rekord. Ja zapamiętałem, jak pisał szczegółowe porównanie rzeczy słuchanych w odstępie półtora roku. Nie zgadzałem się wówczas z jego wnioskami kompletnie. Dotyczyło słuchawek bodajże. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was podziwiam za zdolność czytania tekstów rzeczonego Pana. Z całym szacunkiem dla jego dorobku, ale językiem jakim posługuje się w swoich tekstach... No zrobił swoistą sztukę robienie wykładni na kilka stron o absolutnie niczym wykorzystując język, którym poetycko lawiruje wokół tematu, ale nigdy jakoś szczególnie go nie dotykając :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności