Skocz do zawartości

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

P. Ryka pisze - to jak i z czego ma powstać 3000t i chyba nie za 20K zł:

 

Piotr+Ryka pisze:

Ważna uwaga: SP2000T kończy rynkowy żywot, brak podzespołów do jego produkcji. (Co za świat.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zapytam bo już są testy: czy w ogóle aktualnie warto rozważać sp2000t - skoro jest już tak chwalony nowy flagowy sp3000 jak czytam całkowicie pozbawiony w/w poważnych wad poprzednika - ale za to jest 2x droższy 20500zł (- zatem dla kogo ten odtwarzacz jak kosztuje więcej niż niejeden samochód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał(a):

Dla tych, którzy nie kupują samochodów bo do pracy jeżdżą tramwajem i słuchają muzyki w komunikacji miejskiej.

Albo dla tych, którzy mają już pełny garaż. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Palpatine napisał(a):

Dla tych, którzy nie kupują samochodów bo do pracy jeżdżą tramwajem i słuchają muzyki w komunikacji miejskiej.

Serio w tramwaju można usłyszeć te zainwestowane ~20kzł w przenośny setup? Moje portable audio jest warte 2kzł i składa się na nie telefon nabyty w innym celu. Używam tylko w podróżach lotniczych lub siedząc przy względnie hałaśliwym sprzęcie. Jak na te warunki gra to ponad potrzebę dobrze. Zresztą telefon dźwiękowo nie z tych ostatnich.

Zastosowania urządzeń A&K widzę lub znam jako inne, szczególnie że np. taki Kann Cube gra co najmniej klasę lepiej gdy odgrywa DACa po USB niż jako autonomiczne urządzenie. Inne Astelle pewnie też tak mają. Tzn. jak się go już ma to i na portable się nada. 

7 godzin temu, marcinl0 napisał(a):

Zapytam bo już są testy: czy w ogóle aktualnie warto rozważać sp2000t - skoro jest już tak chwalony nowy flagowy sp3000 jak czytam całkowicie pozbawiony w/w poważnych wad poprzednika - ale za to jest 2x droższy 20500zł (- zatem dla kogo ten odtwarzacz jak kosztuje więcej niż niejeden samochód).

Skoro główne zastosowanie jest w tramwaju, to "pykanie" po wi-fi raczej nie będzie się dawać we znaki, bo tam najlepiej słuchać plików offline z urządzenia IMHO. No chyba, że ktoś jest hardcorem i będzie robił z telefonu Hot Spot, żeby tylko Tidal z Qobuzem zabanglały, a stać tu na forum parę osób na takie pomysły. Tylko który telefon robi hotspot w 5GHz? :( No bo 2,4GHz złe dla playerów do 10kzł podobno. Kiedyś były "tanie" walkmany na kasetę i nikt nie narzekał tylko używał, a teraz... jak żyć?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, majkel napisał(a):

Serio w tramwaju można usłyszeć te zainwestowane ~20kzł w przenośny setup?

Przyznam, ze audio nie postrzegam jako inwestycje. Ale jeśli kogoś stać to niech sobie korzysta z tego w tramwaju, autobusie czy gdziekolwiek chce.

 

17 minut temu, majkel napisał(a):

Cube gra co najmniej klasę lepiej gdy odgrywa DACa po USB niż jako autonomiczne urządzenie. Inne Astelle pewnie tez tak maja

Te które ja miałem/mam/znam to wrecz przeciwnie (SR25, SA700, SE180, CA1000, SP2000, SP2000T, SP3000).

 

19 minut temu, majkel napisał(a):

Skoro główne zastosowanie jest w tramwaju, to "pykanie" po wi-fi raczej nie będzie się dawać we znaki, bo tam najlepiej słuchać plików offline z urządzenia

Problem polega na tym, ze na czułych słuchawkach intereferncja od lampy w SP2000T jest wyraźna nawet na plikach offline przy kompletnie wyłączonym wifi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsze skrzypce gra duże stereo o którym na tym forum nie piszę. Dodatkowym torem jest tor słuchawkowy, który wykorzystuję tylko wtedy kiedy nie ma warunków do słuchania na kolumnach. Do DAPów skłoniło mnie to, że mogę zapakować do torby i jak jadę na swoje ranczo nad Wigrami to biorę dobrą jakość ze sobą. A, że jakość DAPów jest już na bardzo satysfakcjonującym poziomie to mogłem zrezygnować z toru słuchawkowego stacjonarnego, co paradoksalnie jest znacznie tańszym rozwiązaniem nawet przy cenie topowych Astelli. 

 

Dodam, że mieszkając już 25 lat w Warszawie nie jechałem jeszcze tramwajem a metrem jechałem dwa razy przez ciekawość. :⁠-⁠)

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Dla tych, którzy nie kupują samochodów bo do pracy jeżdżą tramwajem i słuchają muzyki w komunikacji miejskiej.

Chyba lepiej jednak zamiast takiego DAP-a kupić samochód i nie musieć męczyć się w komunikacji miejskiej.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W każdym razie widzę że już w MP3 była promocja 8500zł nowy - ciekawe ile sztuk udało się w MP3 sprzedać - bo może potem wtórnie odkupię "wygrzany" egzemplarz od obecnie kupującego - głównie dla lampy. Nawet tak wolę jak sprawdzony sprawny i wygrzany niż sam wygrzewać 200h. Pozdrawiam,
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinl0 napisał(a):
W każdym razie widzę że już w MP3 była promocja 8500zł nowy - ciekawe ile sztuk udało się w MP3 sprzedać - bo może potem wtórnie odkupię "wygrzany" egzemplarz od obecnie kupującego - głównie dla lampy. Nawet tak wolę jak sprawdzony sprawny i wygrzany niż sam wygrzewać 200h. Pozdrawiam,

Tylko że ten DAP to tal średnio warty nawet 6000 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał(a):

Tylko że ten DAP to tal średnio warty nawet 6000 zł :)

Zgadza się tylko mało oferujących z 6.x k zł nie ma od kogo kupić póki co - dlatego liczę ta tę promocję że się posprzedawały nówki.

Oczywiście jeszcze lepiej jakby MP3 zaoferowało nową promocję nówek równo za 8 K zł.

Dotąd w PL był oferowany chyba tylko JEDEN egzemplarz sp2000t sprzedany na allegro chyba za 7 K zł (6999) - przez rok nieskutecznie negocjowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności