Skocz do zawartości

Nowa Ultima SP2000T


ZebLong

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Podzielę się doświadczeniami użytkowymi, w temacie słynnych już zakłóceń w trybie lampowym (i hybrydowym).

W zasadzie są one zbieżne z opisem: https://www.head-fi.org/threads/astell-kern-a-ultima-sp2000t-impressions-thread.959008/page-17#post-16641006

 

Tryb bez lampy - brak jakichkolwiek zakłóceń niezależnie od konfiguracji słuchawek i źródła.

Tryb z lampą (także hybryda), odtwarzanie offline lub z własnej pamięci, także przy funkcjonującym połączeniu wi-fi - brak jakichkolwiek zakłóceń niezależnie od słuchawek

Tryb z lampą, streaming - i tu zaczynają się problemy; jest to kilkusekundowe zakłócenie podczas buforowania ścieżki, na samym jej początku; nie mają znaczenia słuchawki; słyszalne na każdych słuchawkach, które mogłem sprawdzić, bardziej lub mniej czułych, IEMach, nausznych, po balansie i bez; natomiast na IEMach generalnie nie ma szumu (hiss)

 

W przypadku tego egzemplarza teoria, że wybiórczo pewne słuchawki i zatem ich słuchacze słyszą efekt niechciany lub nie -  nie sprawdza się. Na każdych słuchawkach było kilkusekundowe zakłócenie przy buforowaniu ścieżki. Zróżnicowanie wrażenia mogą wynikać prawdopodobnie z implementacji w tym urządzeniu odbioru wi-fi i buforowania. Eksperymentowałem zatem z 2,4GHz oraz 5GHz. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale przy połączeniu 2,4GHz zakłócenie magicznie znikło, pozostało natomiast przy 5GHz (choć powinno być chyba odwrotnie?)

Oczywiście relacjonuję przypadek jednego egzemplarza.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dariusz01 napisał:

Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale przy połączeniu 2,4GHz zakłócenie magicznie znikło, pozostało natomiast przy 5GHz (choć powinno być chyba odwrotnie?)

To chyba działa na takiej zasadzie, że bardziej zatłoczona częstotliwość będzie generować więcej zakłóceń. Możliwe więc, że Twoje urządzenia i Twoi sąsiedzi korzystają głównie z sieci 5GHz, więc 2.4 może generować mniej zakłóceń w słuchawkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wobec w/w potwierdzonych niestety wad - update nic nie dały jak widać -

Jest już długo na rynku - czy cena 6-7 tys. zł byłaby OK

Podstawowa sprawa: Czy w/w niedopuszczalna potwierdzona wada przy sprzęcie za 11K występuje w każdym egzemplarzu - a update softu nic nie poprawia. "Tryb z lampą, streaming - i tu zaczynają się problemy; jest to kilkusekundowe zakłócenie"

A co na ten temat twierdzą na forach ENG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sprawa jest jasna. Każdy egz zachowuje się dokładnie tak samo. Lampa brumi co jest w zasadzie całkiem normalne, a tylko od charakterystyki słuchawek zależy czy szumienie, brumienie, trzeszczenie będzie słyszalne i w jakich warunkach. Brednie przedstawiciela AK że potrzeba łącza na poziomie 250 mb/s albo że ktoś ma egz gdzie to nie występuje trzeba włożyć między bajki. Update softu nie naprawi implementacji lampy w urządzeniu. Najbardziej czułe słuchawki wyłapią brudy tylko w trybie lampy i offline, mniej czułe tylko w trybie wifi a jeszcze inne w ogóle tego nie wyciągną. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na ten temat twierdzą na forach ENG - czekają na kolejne poprawki czy jednak na poprawioną wersję ii.

Oczywiście w rozumieniu przeprojektowana całkowicie nowa sprzętowo wersja ii. A tak w ogóle to w sprzęcie za 11 K to powinno być od razu podane ostrzeżenie o w/w wadach - to byłoby minimum uczciwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że AK - dotąd solidne - także już ma tego pełną świadomość i skończyło się już "mamienie" Klientów i to przy topowym drogim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oficjalne stanowisko firmy AK na kłopoty z brzmieniem czy to w trybie offline czy online brzmi tak, ze to wina słabego łącza a nie wina konstrukcji urządzenia. Myśle, ze to doskonale pokazuje jakie mają podejście do klientów.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to aktualna informacja z ostatnich dni - bo może trzeba im dosłać info do AK info aby "zajarzyli"

Jeżeli tak faktycznie jest w każdym egz. - to niech obniżą ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś czaruje lampa to może lepiej poszukać u konkurencji. Cayin wypuścił trzy udane modele na lampkach w różnych przedziałach cenowych. Zakładam, ze AK wszystkie moce teraz przeznaczyło na projekt nowego flagowca. Przez Covid i pożar fabryki AKM ich flagowy model Ultima SP2000 ma już cztery lata. Patrząc na interwały chińczyków są w plecy przynajmniej 4 modele 😉
Ciekawe jest to, ze wciąż jest jednym z najlepszych na rynku o ile nie najlepszym Dapem (SP2K vs N8II?) tyle ze już EOL.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko sprawdziłem trzy udane modele na lampkach 1. tani ale tylko 3,5mm n3pro + 2. ultradrogi wypasiony n8ii (czy rzeczywiście ma pełny balans w trybie czysto lampowym) - i jeszcze jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ten wątek ale to istna eureka pierwszy raz - czekaliśmy na to od stu lat "N8II ma pełny balans" na czystej lampie - ale to chyba najdroższy dap w handlu 18K zł 3,5 tys USD - czy jest serio tego wart - czy ma już własny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcinl0 napisał:

to nie ten wątek ale to istna eureka pierwszy raz - czekaliśmy na to od stu lat "N8II ma pełny balans" na czystej lampie - ale to chyba najdroższy dap w handlu 18K zł 3,5 tys USD - czy jest serio tego wart - czy ma już własny wątek.

Fiat zwany maluch to auto, ma 4 koła i silnik, dowiezie z punktu A do punktu B tak jak Porshe 911, które też ma 4 koła i silnik. Czemu więc jest taka różnica w cenie jak to auto i to też auto i czy to drugie opłaci się wogóle kupić 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zawsze trzeba pamiętać że realny koszt produkcji to pewnie dziesiąta część tej ceny detalicznej

A najważniejsze: czy przynajmniej ma wyeliminowane w/w wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

. Najbardziej czułe słuchawki wyłapią brudy tylko w trybie lampy i offline, mniej czułe tylko w trybie wifi a jeszcze inne w ogóle tego nie wyciągną. 

Tu mam inne doświadczenie. Mam czułe IEMy i jest całkowicie czysto w trybie offline. Całkowicie. Wszystkie słuchawki jakie testowałem (które kwalifikowałbym jako zróżnicowane pod względem czułości) miały identyczną reakcję po wifi 5GHz i całkowity brak niepożądanej interferencji po wifi 2,4 GHz. Stąd wyciągam wniosek, że czułość słuchawek nie ma tu decydującego znaczenia, chociaż zapewne wzmaga efekt. A efekt to tylko kilka sekund niechcianych dźwięków na początku ścieżki przy buforowaniu, a nie zakłócenie constans. Płyty ściągnięte z serwisów odtwarzane są też bez jakichkolwiek zakłóceń. Coś jest nie tak z tym buforowaniem. I to nie zawsze tylko w pewnych okolicznościach - u mnie 2,4 vs 5 GHz.  I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dariusz01 napisał:

Tu mam inne doświadczenie. Mam czułe IEMy i jest całkowicie czysto w trybie offline. 

Najwidoczniej na szczęście nie tak czułe jak Andromedy i Mest Mk2

 

18 minut temu, Dariusz01 napisał:

A efekt to tylko kilka sekund niechcianych dźwięków na początku ścieżki przy buforowaniu, a nie zakłócenie constans. Płyty ściągnięte z serwisów odtwarzane są też bez jakichkolwiek zakłóceń. Coś jest nie tak z tym buforowaniem. I to nie zawsze tylko w pewnych okolicznościach - u mnie 2,4 vs 5 GHz.  I tyle.

Ponieważ wzmaga się interferencja anteny wifi z brudem lampy.

Jeśli słuchawki są na tyle czułe że to wyłapują tylko podczas wzmożonej pracy anteny wifi to brzmienie będzie zawsze słyszalne podczas pierwszych chwil utworu gdy dap ściąga utówór, oraz później gdy dociąga sobie kolejne dane. Przynajmniej ja tak miałem podczas testowania dwóch sztuk. Sprzęt jest po prostu niedopracowany i mamienie przedstawiciela AK o łączu 250 mb/s tego nie zmieni. Po prostu skróci się czas ściągania utworu, czyli skróci się czas interferencji. Jak już ktoś go kupił to najlepiej poszukać mu słuchawki, które tego nie wyłapują (mało skuteczne) lub np. na pojedynczym DD bez zwrotnic.

I tyle.

 

15 minut temu, marcinl0 napisał:

"Coś jest nie tak z tym buforowaniem" - to może jednak czekamy na porządny update softu i wszyscy zdrowi ..

Czekajcie...ja już przerobiłem ich ostatnie dwa update.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wzmaga się interferencja anteny wifi z brudem lampy" - czy naprawdę ta ewidentna wada jest "nie do ruszenia" niczym - bez przeprojektowania całości i wydania nowego sprzętu.

A może jakiś ekran / nakładka itd. - załatwi sprawę.

Oczywiście w synergii z porządnym update softu

oczywiście profesjonalny dedykowany ekran/moduł nakładka wydany przez AK - a nie jakaś samowolka przeróbka.

Aż się wierzyć nie chce że taki solidny klasyk jak AK jeszcze tego problemu sam nie rozwiązał - i byłoby OK.

A może się nie znam i jednak bez nowego modelu lampowego nie uda się wyeliminować szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Implementacja lampy nie należy do łatwych jak się widać. I jest to oczywiste technologiczne niedociągnięcie. Frustrujące. W sytuacji, w której nie jest to niedociągnięcie permanentne a występuje w pewnych okolicznościach (w moim przypadku) i znalazłem tu pozytywny wariant z jedną z częstotliwości wifi - łatwiej to przełknąć. Ale co do zasady nie powinno być takich objawów w żadnych okolicznościach. Co ciekawe, 'świadectwa' użytkowników Andromed nie są też spójne, bo zdarzają się ich użytkownicy, którzy twierdzą, że wszystko jest OK (na head-fi). Irytujące jest, ze producent nie zajął jasnego stanowiska, tylko głowa w piach.

To może dla zmiany nastroju powiem co wg mnie w tym urządzeniu jest fajne.

Podoba mi się, że są trzy standardy gniazd (3,5, 2,5, 4,4), co nie jest już dziś powszechne bo dominujący zbalansowany staje się 4,4.  Ale człowiek ma różne kabelki z lat minionych i swoboda wyboru bez przejściówek jest cenna. Zdecydowanie wolę jak te gniazda sa na górnej ściance urządzenia, a nie na dolnej (jak np. w Ibasso). Podoba mi się jak rozwiązano regulację głośności. Oczywiście w zależności od parametrów słuchawek skalowanie jest inne, ale zawsze jakoś komfortowe. Nie odczuwam potrzeby istnienia funkcji zmiany gainu. Ogólnie wykonanie i dizajn jest atrakcyjny w stylu AK. 

Sygnatura dźwiękowa zwłaszcza w trybie hybrydowym to dla mnie trafne zrównoważenie detaliczności i organiczności brzmienia. Także pewne atrakcje też są, nie tylko irytacja.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić, co więcej po SP2KCu/SS i Acro CA1000 to najlepiej grający dap od AK z bardzo przyjemną barwą. 

Kilka moich podejść do niego było właśnie spowodowane tym, że bardzo liczyłem na to, że to z nim pozostanę na dłużej. Gdyby nie błędy techniczne to byłby świetny dap, z bardzo fajnie dobraną sygnaturą brzmienia. Połączenie dobrych technikaliów z przyjemną barwą lampy potrafi oczarować. AK przeprosiło się z 4.4 i już w Kann Alpha, SE180, CA1000 i SP2000T się one pojawiły....w końcu...

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dopytam "N8II ma pełny balans" na czystej lampie x2 - przy cenie 18K zł - czy przynajmniej "z definicji" ma wyeliminowane w pełni w/w "Frustrujące" wady.

Naprawdę jestem zainteresowany jak sobie poradzono z w/w problemem - wysokim kosztem dla Kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności