Skocz do zawartości

Austrian Audio Hi-X65 Open Back czy ktoś coś znalazł w necie albo słuchał?


Whooy

Rekomendowane odpowiedzi

https://austrian.audio/hi-x65/ 

 

Za producentem:

 

>> The open-back design brings a natural and spacious sound, giving new clarity to the placement and character of its individual elements.<<

 

Biorąc pod uwagę, że zamknięty model ma obłędną scenę (jak na zamknięte) to ciekawy jestem tej tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za młody produkt jeszcze. Poza tym robiony przez fachowców w swojej dziedzinie, a to mało modne tutaj. Bardziej cenione są produkty robione przez hochsztaplerów i marzycieli. Chociaż jakby dowalili cenę nie 1600, a 16000 to by przeszło.

 

Sam jestem ciekawy.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie wyglądają pomiary, takie beyerowskie trochę, ale górka wydaje się być równiejsza, bez pojedynczego piku. 

Godzinę temu, Rafacio napisał:

Chyba za młody produkt jeszcze. Poza tym robiony przez fachowców w swojej dziedzinie, a to mało modne tutaj. Bardziej cenione są produkty robione przez hochsztaplerów i marzycieli. Chociaż jakby dowalili cenę nie 1600, a 16000 to by przeszło.

 

 

Myślę, że jest oczywiście wielu zakupofilów, ale bez wątpienia część z "napalaczy" i tutejszych hiperklientów na nowe marki bez zaplecza za sumy z sufitu to są ludzie, którzy są na tym forum...w pracy. No taka rzeczywistość nas otacza, buzz marketing to genialny kanał i bez niego takie numery jak jakieś marki z d z cenówką z kosmosu nie przejdą. W automotive by to nie przeszło, a tu proszę. Bez heritage, bez osiągnięć, bez ludzi z branży (jak tytułowe AA, które jednak ma wszystkie zasoby ludzkie wyjęte żywcem z AKG) nie było by opcji. 

 

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

Podesłałbyś link do tych pomiarów, bo za cholerę nie mogę znaleźć, dzięki?! ;)

 

 

 

Są w połowie filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, Spawn napisał:

Ten wykres x55.... Co to kuna ma być? Niezły koszmarek 🤯 To austrian audio to zalożyli ludzie którzy w akg raczej podłoge mopowali że coś takiego wypuścili.

 

Pisałem o tym w notce w temacie Fanklub AKG. Poza ch-ką wszystko jest w nich super, ale bez eq się nie obejdzie.

 

PS. nie wiem jak w tym głupim silniku forum skasować załącznik, który mi się omyłkowo wkleił.

 

70.jpg

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu fantastyczne Grado RS-1, zdaniem Ryki, najlepsze słuchawki swojej epoki, czyli jakieś 15 lat temu. Za 4 klocki podówczas, czyli na dzisiejsze pieniądze - za 8 kzł wykresy nie mają już znaczenia!!!! W słuchawkach za 1300 zł wykresy są kluczowe! Osobliwa "logika" audiofilska.

 

http://bilder.hifi-forum.de/max/761386/graphcompare_770149.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Whooy napisał:

A tu fantastyczne Grado RS-1, zdaniem Ryki, najlepsze słuchawki swojej epoki, czyli jakieś 15 lat temu. Za 4 klocki podówczas, czyli na dzisiejsze pieniądze - za 8 kzł wykresy nie mają już znaczenia!!!! W słuchawkach za 1300 zł wykresy są kluczowe! Osobliwa "logika" audiofilska.

 

http://bilder.hifi-forum.de/max/761386/graphcompare_770149.png

 

Ten wykresik co wkleiłeś ma skale tylko 20 db to kazde sluchawki tak bede wygladać. Przy bardziej zyciowych 60db nawet grado za 400zł wyglądają bardziej "referencyjnie" od tych austrianów. Niezła siara.

 

11236232.jpeg

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu o tych AA, a tu taka skucha i ostracyzm. 

 

Ojoj, nie wiem, co teraz będzie. Mieszkam niedaleko mostu, ale chyba brak mi odwagi.

Edytowane przez Whooy
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Obszerna recenzja, pod koniec filmu jest porównanie z Austrian Audio Hi-X55, Avantone Planar, HiFiMAN Sundara i Beyerdynamic DT1990 Pro.

W stosunku do Hi-X55 jest więcej subbasu i midbasu, bardziej naturalne wokale i wygładzona góra, ale to nadal nie są naturalne czy neutralne słuchawki, a raczej granie dla miłośników wyłapywania smaczków w nagraniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności