Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Sennheiser HD 660S


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się HD660S podobały. Problem w tym, że rozrzut cen między HD560S, HD6X0 i HD660S jest bezsensowny. Znaczy w ogóle ceny słuchawek nie mają żadnego sensu, więc to nic nowego :) Ale i tak 1800 zł za HD660S gdzie za tę cenę można mieć HD560S i HD6X0 to średni biznes.

Co do 660 to one mają górę jeszcze bardziej "przygaszoną" niż stare 6X0, 650 mają najwięcej basu a 560 są najjaśniejsze. I w sumie tym bym się kierował przy wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, neonlight napisał:

Tak to jest, że do HD650 szybki i jasny tranzystor, a do 660s lampka i wtedy obie pary są git majonez. 😉

o to mi chodziło.

 

11 minut temu, Kuba_622 napisał:

Ale i tak 1800 zł za HD660S gdzie za tę cenę można mieć HD560S i HD6X0 to średni biznes.

 cena mnie przeraza .nawet uzywki ponad tysiaka , jak tu zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, neonlight napisał:

Afżyciu, 660 i 58x są jaśniejsze i ostrzejsze od 600 i 650. Myjta uszy dokładniej. ✌😁

 

660 maja pik ok 5 kHz dosc nieprzyjemny, w koncu to przetwornik z pokracznych hd700, ale potem maja dziure jeszcze wieksza niz 600/650. 8kHz to tam w ogóle nie ma w porównaniu do beyerdynamic :d 58x nie pamiętam jak grają.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane że nie mogę lajkować? :D Ktoś w cieniu czuwa i szerzy terror? :D

 

@Undertaker Jasne można te rzeczy zignorować o których pisałem. Ten przykład na klikbajt który napisałeś niczym nie różni się od tego co zostało tutaj zrobione. Jeśli się nie ma danego modelu to nie należy pisać że gorszy lepszy, a mówimy w kontekście falgowców tego producenta, w konfrontacji do niższego modelu, to jest uczciwe podejście. Myślę że można temat zakończyć. 

 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pilotKA napisał:

 

 

 

 

    Panowie ,  to  w koncu  jak  jest  ????

Nie znam HD660s aczkolwiek wierzę, że moga być szybsze i lepsze technicznie. Nie będzie to duża róznica jednak i jak zawsze coś za coś, gdzie pozotaje kwestia gustu

 Jedni preferują HD650, a inni HD660s. W kwestii balansu zaufałbym jednak pomiarom na nowych i starych padach, które zobrazują sytuacje lepiej niż osobiste odczucia przy przypadkowym nieopisanym stanie padów i różnych punktach odniesienia. 

 

Btw. Wiecie że pady sennheisera uległy zmianie w najnowszych wypustach? Teraz są trwalsze, ale gorsze sonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil_jarmusik

 

We wstępie masz takie zdania: 

"HD 660S to w teorii mocna alternatywa dla hi-endowych słuchawek" - bardzo ogólne wprowadzenie. Nie mówi nic o HD 800, a zakłada, że HD 660S mogą być alternatywą dla słuchawek z wyższej półki. W teście są takie porównania ze słuchawkami planarnymi, które posiadam. Rzeczywiście nie odniosłem ich od HD 800, bo staram się unikać nie bezpośrednich porównań. Tekst jednak nie zakłada takiego porównania.

 

Następnie, nadal we wstępie napisałem: "Sprawdziłem, jak HD 660S wypadają w porównaniu do poprzedników oraz modelu HD 560S i czy mają szanse z HiFiMAN Sundara" - to jest motyw testu. Na takie pytania odpowiadam w tekście. Nie możesz mieć do mnie pretensji, że nie odpowiedziałem na pytania, których nie postawiłem.

 

Ani razu nie napisałem w tekście, że HD 660S są lepsze/są alternatywą dla HD 800. Nie wiem skąd to wziąłeś, to jest Twoja nadinterpretacja. Dlatego wybacz, ale mam wrażenie, że jednak wyrwałeś kilka zdań z kontekstu, zinterpretowałeś to sobie po swojemu i zarzucasz mi nierzetelność, oszustwa  i "clickbaity".

 

Ponadto wychodzi na to, że nie znasz HD 660S ani innych modeli. Miałeś tylko HD 599 - słuchawki Ci się nie spodobały, więc przekreśliłeś od razu całe portfolio producenta i przy okazji wyładowałeś się w tym wątku, zarzucając mi brak profesjonalizmu i "nabijanie ludzi" w butelkę, przy okazji szkoląc mnie, jak testować słuchawki.

 

Pewnie nadal będziesz w to brnął, więc może usiądź na spokojnie, przeczytaj tekst ze zrozumieniem i wtedy sprawdź, czy Twoje zarzuty mają jakiekolwiek podstawy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Taa, jasne, a poza tym składa je ręcznie dwunastu krasnoludków i sierotka Marysia która obsypuje je magicznym pyłem poprawiającym jakość dźwięku.

Z obiektywnego punktu widzenia masz rację. Taki same głośniczki na widełkach jakby to powiedział Rafacio. 

 

Zatem zmienię to zdanie na: można je subiektywnie odbierać jako lepsze technicznie. Tak kojarzyć sobie ich brzmienie, które jest po po prostu troszkę inne. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bakus1233 napisał:

@MrBrainwash jak to nie znasz hajendowych słuchawek?? To Sennheiser HD650 nie są hajendowe?? Albo he5le czy denony d7100? image.gif

Dzisiejszy Hi-End zaczyna się od 10kzł wzwyż, tamte modele to, co najwyżej, dla audiofili raczkujących w temacie, jak kiedyś CAL. ;)😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, neonlight napisał:

Dzisiejszy Hi-End zaczyna się od 10kzł wzwyż, tamte modele to, co najwyżej, dla audiofili raczkujących w temacie. ;)😁

 

36 minut temu, bakus1233 napisał:

@MrBrainwash jak to nie znasz hajendowych słuchawek?? To Sennheiser HD650 nie są hajendowe?? Albo he5le czy denony d7100? image.gif

 

Rzuciłyby się na mnie harpie jakbym tak opisał swoje doświadczenie. Bo tych wycenionych na absurdalne kwoty głośniczków jakiejś dużej liczby nie było na mojej głowie. 

 

Jeśli HE-5Le, D7100, HD650 i W5000 uznać za high-end to i tak troszkę niewiele, a że nie każdy jeszcze to uzna to nie będę się wychylać. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MrBrainwash napisał:

Z obiektywnego punktu widzenia masz rację. Taki same głośniczki na widełkach jakby to powiedział Rafcio. 

 

Zatem zmienię to zdanie na: można je subiektywnie odbierać jako lepsze technicznie. Tak kojarzyć sobie ich brzmienie, które jest po po prostu troszkę inne. 

 

660 od 560 różnią się tym, że mają trochę silniejsze magnesy. Więc jak komuś się rozsypią pineski i chce do ich zbierania użyć słuchawek, to polecam 660-tki. Jak ktoś chce ciemniejsze, to też 660-tki. A jak ktoś chce coś jaśniejszego, takie DT880 czy K612 tylko w wersji od Sennheisera, to polecam HD560S.

Technicznie lepsze to są HD800.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux Ustaliliśmy przecież, że to podejście które masz, jest dla Ciebie okej po co dyskutować? Możesz po prostu na przyszłość zwrócić na to uwagę, albo olać i też będzie ok, czytelników pewnie nie stracisz. Myślę, że po prostu tak wtedy poczułeś i tak napisałeś, ale tego odczucia nie wykazałeś w recenzji i nie można podchodzić do tego poważnie, to znaczy uważać że dla Ciebie HD660 jest faktycznie lepszy czy równie dobry co flagowiec senheizera, bo nie ma ku temu racjonalnych przesłanek. Odczucie po odsłuchach kiedyś tam, nie można odbierać za poważny argument. Możesz też uzupełnić tę recenzję o porównanie do HD800, co pewnie byłoby dla wszystkich ciekawe, ale rozumiem że może to być nie do zrealizowania. 

 

Jakaś kpina, czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje że nie mogę lajkować? Takie robicie tutaj szopki, po cichu bez słowa? Co jest grane? Z jakiego powodu, bo pojawiło się przeciwne zdanie w jakimś temacie? Jak moderacja robi tutaj takie akcje, to ja się nie dziwie że forum umiera, bo to jakiś idiotyzm. 

 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

A jak ktoś chce coś jaśniejszego, takie DT880 czy K612 tylko w wersji od Sennheisera, to polecam HD560S.

No i znowu się zgadzam, tylko Tobie chodzi o dużą różnicę w barwie, a dla mnie HD660s są technicznie lepsze, ale to jest prawie tak mała różnica, jak wymiana kabla, niby mały krok w przód, bo bas zrobił się ciut szybszy, zwarty, a średnica bardziej neutralna, natomiast góra nieco ostrzejsza i precyzyjniejsza, czyli teoretycznie zostały poprawione wady, które były im wytykane.

 

Jednak w moim przypadku, odebrano im tego kolorytu, analogowości, już nie są takie ciepłe, gładkie, pluszowe, wręcz zdarza im się sporadyczna nerwowość i nie wybaczają wszystkiego, jak to robili poprzednicy. ✌😉

 

Czy HD800 są technicznie lepsze?! Są, ale to jest zupełnie inaczej podane, tutaj głównie nacisk jest położony na efektowność, akustykę, dłuższe wybrzmiewanie, a w 660s na kameralność, intymność i zwyczajność. Obie pary są na swój sposób dobre, a wszystko sprowadza się do gustu i wymagań słuchacza. ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil_jarmusik napisał:

 

Jakaś kpina, czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje że nie mogę lajkować? Takie robicie tutaj szopki, po cichu bez słowa? Co jest grane? Z jakiego powodu, bo pojawiło się przeciwne zdanie w jakimś temacie? Jak moderacja robi tutaj takie akcje, to ja się nie dziwie że forum umiera, bo to jakiś idiotyzm. 

 

Wyczerpałeś limit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil_jarmusik napisał:

To znaczy jaki limit? Nie można tutaj swobodnie "reagować"? :D O co chodzi?  :P 

Zasadniczo o ilość reakcji. Jest limit. Sam nie wiem ile, bo zawsze  jestem zaskoczony, że mam już wyczerpane. Potem wracają. Nie wiem, po jakim czasie, kilkam i widzę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą to powinniśmy ten limit wyłączyć, bo to jakieś chore :D 

 

A dobra już wiem o co chodzi, bo tutaj jest problem z wydajnością i pewnie stąd to :P

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil_jarmusik napisał:

To znaczy jaki limit? Nie można tutaj swobodnie "reagować"? :D O co chodzi?  :P 

Nie wiem czy był w tym jakiś motyw, ale. Jeśli miałbym spekulować to mogłoby to chodzić o wywoływanie frustracji w użytkowniku. Takie warunkowanie emocjonalne, która cię paychologicznie dłużej przytrzyma przy forum. Po za tym ograniczone zasomy zyskują na wartości. Może chcą przez to podnieść rangę tej funkcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że przyczyna jest prozaiczna, żeby ograniczyć obciążenie serwerów :P Teraz na to wpadłem :P (inne przyczyny byłyby niepokojące :D ) 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności