Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

@Play

 

Nie wiem czy wiesz, ale jak sie cofniesz do 2007 roku i przeczytasz temat tego wątku, to stwierdzisz, że ten wątek do tego właśnie służy i robi to praktycznie tutaj każdy z nas :) Chyba, że uważasz, że ja jestem jakiś gorszy i nie powinienem? To wtedy najmocniej Cię przepraszam :)

Może szkoda, gul chodzi jak ktoś coś kupi. To takie polskie, swojskie przecież.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

 

 

3Holo Bliss KTE

 

 

Ciekawe jak Ty go ocenisz w porównaniu z Niimbusem. Też myślałem, żeby go z ciekawości sprawdzić. Mają na stanie w Magna?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają. Tylko teraz są w Monachium i będą wysyłać po powrocie. 

 

Postaram sie zrobić szczegółowe porównanie do Niimbusa 🙂👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Takie tam zamówionko sobie skleciłem ;)

 

Po części są to zakupy świadome(1), po części zaryzykowałem(2), a po części uległem hajpowi(3).

 

1. Zakup świadomy (dwukrotnie wcześniej testowany) Hifiman Susvara.

 

Nie znalazłem nic lepszego spełniającego moje wymagania i co by na mnie zrobiło większe wrażenie od czasu kiedy pierwszy raz posłuchałem Abyssów 1266. Można (i należy) Susvare ganić za jakość wykonania, ale obok ich dzwięku oraz komfortu użytkowania nie mogłem przejść obojętnie.

 

Na korzyść tych słuchawek przemówiły następujące rzeczy :

 

- fenomenalny dźwięk, czyli świetna rozdzielczość, szybkość, głęboki bas, piękna barwa, niespotykana wręcz ogólnie pojęta muzykalność, duża scena, a na niej znakomita holografia, genialne średnie (zwłaszcza wokale) i przyjemna nie męcząca góra, co sprzyja dłuższym odsłuchom.

 

- mam odpowiedni system do tych słuchawek, żeby wyciągnąć z nich wszystko co najlepsze.

 

- komfort użytkowania. Potrzebowałem jakiś słuchawek w których będę mógł wysiedzieć kilka długich godzin nie odczuwając najmniejszego nawet dyskomfortu. Dlatego też tak bardzo lubię Empyreany, które należą do jednych z najwygodniejszych słuchawek jakie mialem ma głowie, ale Susvara je jeszcze pod tym względem przebiła.

 

- możliwość aktualizacji u Hifimana do najnowszej wersji Susvary, kiedy taka się pojawi.

 

- szukałem słuchawek, które byłyby bardziej średnicowe od moich ulubionych Abyssów, ale technicznie im nie ustępowały i uważam, że Susvara się idealnie do tego nadaje.

 

2.  Zaryzykowałem i kupiłem w ciemno cały zestaw topowych lamp do WA33 od kolegi @Kridzu.

 

- 4 sztuki KR Audio 2A3 w topowej wersji o nazwie Special Quality High Performance (rekomendowane przez Abyss i Woo Audio do odpowiednio słuchawek 1266 Phi TC i wzmacniacza WA33)

 

- 1 sztuka KR Audio 274B

 

- 4 sztuki 6C45Pi Electro Harmonix Gold-pin Tube (jest to również topowa wersja tych lamp)

 

- dodatkowo jeszcze jedna extra sztuka prostownika na zmianę abym miał porównanie do KR Audio - Psvane model Acme 274B.

 

3. Uległem hajpowi jaki jest na ten wzmacniacz i zamówiłem sobie też Holo Bliss KTE (z możliwością zwrotu gdyby się jednak okazał gorszy od mojego drugiego wzmacniacza jakim jest Niimbus US5 Pro - będą oczywiście bezpośrednie porównania).

 

Bliss to ponoć meega dobry wzmacniacz wielce rekomendowany do Susvary. Faktem jest, że słuchawki te służyły jako punkt odniesienia kiedy ten wzmacniacz powstawał. Nawet jeden z naszych tutejszych kolegów posiadający ten wzmak i te sluchawki napisał, że takiego basu w Susvarach jeszcze nie słyszał, co tym bardziej mnie jeszcze zachęciło do zakupu. No a pozatym nie mogłem się też Blissowi oprzeć z jeszcze jednego jakby naturalnego powodu. Mianowicie posiadam flagowy DAC tej manufaktury (Holo May KTE) i taki stack będzie cieszył nie tylko moje ucho (mam nadzieje) ale i oko też ;) Bardzo mi się to wizualnie wszystko razem podoba. A mam jeszcze przecież Holo Red. Tak więc zamawiając Blissa będę miał kompletny system od Holo Audio. Powiadają, że synergia takiego całego zestawu razem z Susvarami jest niesamowita. Pożyjemy, zobaczymy, ocenimy 👍

 

Zdjęcia wstawie jak dojdą wszystkie klamoty.

 

 

Wprawdzie wiem o tej decyzji z naszych ostatnich rozmów - ale oficjalnie tutaj gratuluję zakupu.

A tym bardziej cieszę się, że wygrało brzmienie ponad zdanie na temat budowy :)

Bardzo jestem ciekaw Twojej opinii gdy już spędzisz z nimi odpowiednią ilość czasu - zobaczymy jak będzie wyglądał rozkład czasu na głowie 1266/Susvara. Ja wiem, że to zależy od repertuaru i nie jest miarodajne, z czystej ciekawości to mnie interesuje.

 

A Bliss'a jestem ciekaw jeszcze bardziej - sam mam go na oku, celem przetestowania. Słuchałem Susvary z Envy, mam iFi iCAN Pro Signature. Jestem ciekaw Twojego zestawienia z Envy, choćby z pamięci. 

Czekamy na dalsze relacje. 

 

 

 

18 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

Urodzinowy nabytek... Woo Audio WA8 z kompletem lamp Sylvanii, Mullarda oraz GE🎶🎂🎶😉 Dziękuję @lsd! 🙂👍🥇

 

20230516_233131.jpg

 

20230514_162949.jpg

 

20230514_163445.jpg

 

I wieczorową porą🎶💡🎶🥰

 

Lumii_20230518_233627765.jpg

 

 

 

Gratulacje i wszytkiego dobrego Przemek. WA8 prezentuje się pięknie! :)

Edytowane przez RadekBe
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Radziu. Wszystkie moje wrażenia będę systematycznie opisywał na forum :)

 

Na chwilę obecną mogę Ci już teraz napisać, ze 1266 pasuja mi bardziej do repertuaru, ktorego najczesciej slucham, ale faktem jest tez, ze potrafią mnie zmęczyć swoją energią, dynamiką, basem i wysokimi tonami po okolo 2-3 godzinach. Do tego stopnia, że musze wyłączyć system. Susvary natomiast potrafiłem mieć na głowie 6-7 godzin i nie czułem żadnego zmęczenia. Ani dźwiękiem ani pod względem wygody. Mogłem sie tez przy nich skupic na pracy słuchajac przy tym muzyki, bo doslownie zapominalem, ze mam je na glowie. Abyssy przy nich z całą pewnością mają bardziej agresywny charakter i nie sa to najlepsze sluchawki do wielogodzinnych odsluchów. Tak więc podsumowując : Abyssy do łupanki około 2 godzinnej są nie do zastąpienia, a do bardziej relaksującego słuchania, przy nieco spokojniejszym repertuarze, gdzie jest duży nakład wokali, to tutaj Susvary biorą górę. Moim zdaniem się świetnie uzupełniają te słuchawki i dlatego uważam, że jest to parka wręcz idealna (oczywiście dla mnie).

Resztę będę opisywał z biegiem czasu 👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się jak Ja mam ciemny motyw to wszystko widzę na czarno i jak myszką zaznaczę tekst to przeczytam.

Ogólnie gratuluję zakupu i że jesteś szczęścliwy że istnieją jeszcze ciekawe "zabawki", które grają wyśmienicie i łapią synergię z Twoim zestawem.

Pogratulować po prostu trafionego zestawu i odwagi oraz podzielenia się swoim dorobkiem muzykalnym oraz doświadczeniem. @MichalZZZ

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blizniak

 

Nie wiem. Mi sie normalnie wyswietla tak jak inne posty w jasnych tradycyjnych kolorach :)

 

@marco-polo

 

Pięknie dziękuję. 

 

Szczerze to najbardziej jestem ciekaw lamp, bo sie naczytalem tych wszystkich ochów i achów jak to WA33 po wymianie lamp na jakieś topowe (a te są w szczególności rekomendowane do tego wzmacniacza) wskakuje na jeszcze wyższy poziom i ciężko mi sobie to wyobrazić, bo już na stockach gra przecież wyjątkowo bardzo dobrze :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

 

Przyjechały właśnie do Fonnex A5000, ale tylko 10 sztuk. Mają nowy, elastyczny kabel.

IMG_1155.jpeg

IMG_1156.jpeg

 

IMG_1161.jpeg

 

Skrobniesz krótko jak grają? Trochę mnie kuszą ale opinie w sieci mieszane. Z drugiej strony ludki też piszą, że grają jak IE600 za 1/3 ceny, a to dla mnie dobra rekomendacja :) Wysokie nie kują po uszach? I jak bas, faktycznie taki dobry jak piszą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

 

Skrobniesz krótko jak grają? Trochę mnie kuszą ale opinie w sieci mieszane. Z drugiej strony ludki też piszą, że grają jak IE600 za 1/3 ceny, a to dla mnie dobra rekomendacja :) Wysokie nie kują po uszach? I jak bas, faktycznie taki dobry jak piszą?

 

Grają V-ką- o basie to prawda, a góry jest całkiem sporo i Diana Krall w „Stop this World” czasami trochę zaszeleści 😊.  Słuchałem chwilkę i zostawiam je na 20-30h do wygrzewania i może ta góra jeszcze się ułoży. Grają klarownie jak to w Final, z nasyceniem, dobym jakościowo i ilościowo (nieprzytłaczającym) basem. Może spróbuję z miedzianym kabelkiem.

IMG_1164.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bednar19 napisał(a):

Witam wszystkich serdecznie. Po bardzo długiej przerwie, dokonałem zakupu Fiio M17 i zbieram szczękę z podłogi, bo to co się na DT1990 zadziało, to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. One wreszcie mi zagrały. 🥹

Przechodzę z Ibasso DX160, który o ile sprawdzał mi się do IT07 to przy Beyerdynamic wymiękał kompletnie. Łączyłem go z moim FCL, którego już trochę lat posiadam.

Do zakupu przymierzałem się od pół roku, przeczytałem tonę recenzji, przekopałem się przez jeszcze więcej postów i w końcu postanowiłem… że im więcej jeszcze przeczytam, tym prędzej zwariuje emoji28.png

No i jest on, ciężki, nieporęczny, ale polubiliśmy się od razu :) Dla mnie to jest to i więcej nie potrzebuje. Jeśli jeszcze do tego Żona z bananem na twarzy słuchała swoich ulubionych artystów, to tym bardziej dobry zakup.

Jeśli chodzi o opisywanie w pięknych słowach co słyszę, a czego nie, to niestety za mało sprzętu miałem okazje w życiu posłuchać, żeby się do czegokolwiek odnieść, wiem natomiast, że na to czekałem emoji4.png

Pozdrawiam wszystkich.
13472d6a714f4203b332cfa110a106c7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bardzo dobry DAP (i do tego mocny) ale podobno soft lubi płatać figle.

Godzinę temu, Kajetanjazz napisał(a):

HeadAmp GSX mini, w customowej wersji jako końcówka mocy

Klasa A do kwadratu, na razie fajnie wygładza mało wybaczające HEKi. Wokale nareszcie są dużo pełniejsze i nie kłują przy niektórych nagraniach. Niech pogra pare dni przed większymi wnioskami

 

 

IMG_8196.jpeg

IMG_8174.jpeg

IMG_8176.jpeg

reactions on Twitter: "the godfather marlon brando look how they massacred  my boy https://t.co/EZqDWeW7pq" / Twitter

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, waski napisał(a):

Wiem, że końcówka, ale ten imbus zamiast potka daje po oczach. Fuj.

 

A jakby nie wkręcili to byś się czepiał że jest dziura :P ...przynajmniej pod kolor i z podkładką :P

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kajetanjazz napisał(a):

HeadAmp GSX mini, w customowej wersji jako końcówka mocy

Klasa A do kwadratu, na razie fajnie wygładza mało wybaczające HEKi. Wokale nareszcie są dużo pełniejsze i nie kłują przy niektórych nagraniach. Niech pogra pare dni przed większymi wnioskami

 

 

IMG_8196.jpeg

IMG_8174.jpeg

IMG_8176.jpeg

Oo, gratki! Kiedyś się nad nim zastanawiałem, bo pare osób na Head Fi go rekomendowało. Ostatecznie zdecydowałem na Niimbusa. Ściągałeś go z USA?

 

Co ciekawe spotkałem się z opiniami, że on wcale gładki nie jest i potrafi podostrzyć na górze. Ty natomiast mówisz, że wręcz przeciwnie. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, waski napisał(a):

Wiem, że końcówka, ale ten imbus zamiast potka daje po oczach. Fuj.

U mnie nie przykuło to większej uwagi. Dwie oferowane opcje potów nie są świetne, ten „lepszy” stepped ma stopnie 3db co jest zdecydowanie za dużo. I tak będę używał z pre, także jest to tylko upgrade, że nie ma potencjometru. Jak będę miał grymas to zawsze mogę tę śrubkę wymienić

5 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Oo, gratki! Kiedyś się nad nim zastanawiałem, bo pare osób na Head Fi go rekomendowało. Ostatecznie zdecydowałem na Niimbusa. Ściągałeś go z USA?

Dzięki! Tak, z USA. Ogólnie właśnie na tym modelu mi zależało, bo będą plany na 1266😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Oo, gratki! Kiedyś się nad nim zastanawiałem, bo pare osób na Head Fi go rekomendowało. Ostatecznie zdecydowałem na Niimbusa. Ściągałeś go z USA?

 

Co ciekawe spotkałem się z opiniami, że on wcale gładki nie jest i potrafi podostrzyć na górze. Ty natomiast mówisz, że wręcz przeciwnie. 

Najpopularniejszą opinią jest, że właśnie jest ciepły i gładki, ale zdarzają się odwrotne wrażenia co jest dość dziwne. Cameron (Golden sound) w swoim filmie też to adresował i jego egzemplarz też był klasyczną klasą A. Może ma to związek z napięciem wejściowym, żeby zmieniać 115V i 230V trzeba w środku przelutować kabelki. Też słyszałem, że zaczyna grać ostro/jasno gdy za duże napięcie jest od DACa, jak np TT2. Gdy osoba przełączyła na tryb preamp i obniżyła moc na wyjściu problem był zażegnany

5 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Rzeczywiście pare osób go używa do 1266 :)Nie kusił Cię inny kolorek ? :)

Jest to coś co pozwoli mi ich (na dobry początek) używać, bo C9 byłby za słaby. Teraz mogę o nich myśleć. Raczej jestem częścią ruchu „matt black everything”, jeszcze ma dużo czerwonych diod w środku, więc fajnie się prezentuje:)

Edytowane przez Kajetanjazz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki za info. Raz jeszcze serdecznie gratuluje :)

 

7 minut temu, Kajetanjazz napisał(a):

Jest to coś co pozwoli mi ich (na dobry początek) używać, bo C9 byłby za słaby. Teraz mogę o nich myśleć. Raczej jestem częścią ruchu „matt black everything”, jeszcze ma dużo czerwonych diod w środku, więc fajnie się prezentuje:)

 

Skoro piszesz, że na dobry początek, to znając życie będziesz brał też pod uwage następny etap rozbudowy systemu i tu odrazu Ci podpowiem, że nie ma lepszej maszyny do 1266 jak WA33 ;) Abyssy to absolutnie prześwietne słuchawki i jak wydobędziesz z nich pełen potencjał, to odwdzięczą Ci się niewiarygodnym wręcz brzmieniem. Polecam 🙂👍

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności