Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Włosy jak włosy. Stare pady od Grado tak się kruszyły, że miałem "żużel" w uszach. Dlatego kupiłem chińskie zamienniki za całe 40 zł :) Pasują i "grają" na moje ucho tak jak stare.

 

 

IMG_1031.jpg

To masz dobrze. Chińskie pady do PM-3 tak dobrze jak stare nie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, euter napisał:

 

Grubo. To może określając sopran, zaczniemy używać słowa "bas"? Skoro nie obchodzą nas definicje...

Tylko, że jak ktoś mówi "moja małżonka", to wiadomo w sposób jednoznaczny, o kogo chodzi. Gorzej np. z określeniami "naturalna średnica", bo o czym innym będzie mówił @audionanik (średnie tony PikPoków), a o czym innym ginekolog. I nic z tego, że sformułowanie jest 100% poprawne. :) 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lobuz1 napisał:

Tym razem to był zupełny przypadek…skuszony pyszną japońska herbatką pojechałem posłuchać kilku modeli Final z serii Heaven i tak słuchamy sobie z Panem Mori a on przynosi te słuchawki… no i wyszedłem z flagową armaturą. 😀

 

Całe szczęście, że ja herbaty nie piję, to mnie Pan Mori nie ma trzym odurzyć ;) O ile dobrze liczę, to w tygodniu 4 Finale? A tak serio, to napisz o różnicach i porównaj. Z góry dziękuję i gratuluję zakupu :) 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Całe szczęście, że ja herbaty nie piję, to mnie Pan Mori nie ma trzym odurzyć ;) O ile dobrze liczę, to w tygodniu 4 Finale? A tak serio, to napisz o różnicach i porównaj. Z góry dziękuję i gratuluję zakupu :) 

 

Ciężko jest porównać Piano Forte do innych iemów, które grają w porównaniu z nimi „w głowie”. One bardziej grają jak otwarte, wokółuszne, z odpowiednia masą, lekkością, przestrzenią….muzyka płynie, coś pięknego. Pewnie nie do każdego gatunku, ale jazz i koncerty to magia.

 

Poczytaj sobie jak masz chwilę o Piano Forte (mam VIII i IX oraz słuchałem X). Moim zdaniem ten esej/recenzja jest bardzo trafna.

https://hifiphilosophy.com/recenzja-final-audio-design-porownanie-modeli-piano-forte-x-ix-i-viii/?caly-artykul=1
 

Tutaj jest bardzo trafna recenzja naszego kolegi na temat Final Fi-BA-SS. Ja mam wersję z lepszym kablem zbalansowanym  2.5.

https://www.audionervosa.pl/2019/04/final-audio-fi-ba-ss-recenzja-zaginiony.html
 

Co tu dużo gadać wkręciłem się bardzo w Final- mam ochotę jeszcze raz, trochę dłużej posłuchać A8000, które są pod względem szybkości takim bolidem F1. Może też kupię, zobaczymy 😀.


A propos Pana, który poczęstował mnie herbatą to jest to syn tego oto jegomościa.

7EDDA894-2FF8-4FE1-A73F-A071F6C129C0.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Z tego co się dowiedziałem Final wypuszcza nowe modele bezprzewodowych słuchawek i nie ma na dzień dzisiejszy przewidzianej premiery z topowych serii. Wycofali serię Heaven na armaturze, którą warto się zainteresować. Mam wersję podstawową Heaven II, która brzmi jak hybryda- ma też coś z dynamika. Nie jest to cienkie granie w stylu moich Etymotic ER4SR, które nie mają takiego dołu za to faworyzują górę i średnicę. Polecam jeśli stawiasz na równe, muzykalne granie z nieprzesadzoną góra, gładką średnicą i dynamicznym, ale nieprzesadzonym dołem- w zestawie 3 rodzaje gumek (różne dziury i nieco inny kształt- ja wolę te z mniejszą ilością basu- model B ). Za 349zł takie eleganckie słuchawki z metalową obudową i armaturą to moim zdaniem drugi hit po E500. Kabelek jest fajny, ale trochę mikrofonuje. Pojechałem z zamiarem odsłuchu/zakupu Heaven VI lub VII, ale nie było jak dla mnie efektu wow w stosunku do modelu Heaven II, czego nie mogłem powiedzieć o Fi-BA-SST25, na który się zdecydowałem.

 

https://www.fonnex.pl/heaven-ii

https://www.fonnex.pl/product-page/heaven-ii

 

W zestawie 5 rozmiarów gumek typu E (te same co w E500) i po 3 rozmiary typu A i B (z bardziej elastyczną tulejką bez wypustek). 

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 dzięki wielkie za Twoją opinię i wrażenia. Nie ukrywam, że się zainteresowałem tymi słuchawkami. Z Finala słuchałem jedynie D8000 u @Tytus1988'a oraz (również Przemka), ale już u siebie przez kilka dni te na obrazku poniżej :) Myślę o dokanałowych od pewnego czasu i w kręgu zainteresowań Oriolus, Sony i teraz Final... same "Japończyki" :) Jak przyjdzie Tobie na myśl sprzedawać Piano Forte VIII to się uśmiechnę ;) 

 

 

IMG_20210316_192631.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

@lobuz1Jak przyjdzie Tobie na myśl sprzedawać Piano Forte VIII to się uśmiechnę ;) 

 

 

 

Beędę pamiętał 😀

Lubię też w Final taki mały drobiazg- oznaczenie lewego kanału dla niedowidzących, w podeszłym wieku Panów jak ja 😀: wypustka w Heaven i rowek w Piano Forte. W nocy bez problemu można ustalić, która to lewa a która prawa. To powinien być standard u wszystkich producentów. 😀

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pua napisał:

Pięknie wyglądają. Ale jak poczytałem jakie tam przetworniki i cena zwaliła mnie z nóg. Tylko pozazdrościć.  😀

Z drugiej ręki trochę taniej... :)

21 minut temu, Beh0lder napisał:

Świetne słuchawki gdyby nie ten giga bass działający zawsze i wszędzie - kto to słyszał żeby "Whiskey in the Jar" aż tak dudniło bejsem...

Przyznam, że "Whiskey" jeszcze nie słuchałem, ale sprawdzę ;) Pierwsze wrażenie miałem takie, że bas jest delikatniejszy niż się spodziewałem :) Choć bas studyjny to rzecz jasna nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, euter napisał:

@Beh0lder Odiny tak dudnią basem? 

Raczej mam na myśli że basują tam gdzie basik jest raczej na drugim planie, przynajmniej w części utworów udało mi się taki efekt uzyskać. Xe6 dla przykładu tego problemu nie ma a na pewno nie w tym stopniu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Beh0lder napisał:

Raczej mam na myśli że basują tam gdzie basik jest raczej na drugim planie, przynajmniej w części utworów udało mi się taki efekt uzyskać. Xe6 dla przykładu tego problemu nie ma a na pewno nie w tym stopniu.

Czyli napi*rdalają basem jak nie trzeba. Trza nazywać rzeczy po imieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Play napisał:

Czyli napi*rdalają basem jak nie trzeba. Trza nazywać rzeczy po imieniu

Oczywiście, zaczynam ze skutkiem natychmiastowym : proszę pozwolić artykuować mi moje myśli w sposób dla mnie natywny, a Waćpan niech se pisze jak chce! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Beh0lder napisał:

Świetne słuchawki gdyby nie ten giga bass działający zawsze i wszędzie - kto to słyszał żeby "Whiskey in the Jar" aż tak dudniło bejsem...

 

Podobnie miałem z iBasso IT07. W niektórych kawałkach bas był świetny, ale w innych jego dudnienie było nie do zniesienia i pojawiało się tam, gdzie pojawiać się nie powinno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności