Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :D Z tymi gabarytami to faktycznie różnica jak między Gameboyem Color a tym szarym Classikiem którego później kupiłem. No kobyła. Ale znowu zwykły 5-calowy smartfon jest dłuższy od niego, to co dopiero ulubiony rozmiar kolekcjonera płyt 7''. Wszystko to rzecz względna. Alfa wydawała mi się spora przy Cowonie że o AK70 nie wspomnę, teraz już tak nie sądzę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Bo w austriackim sklepie była dobra oferta to kupiłem. No co? Mosiężnych przecież nie mam :P.

 

Szalony jesteś w pozytywnym tego słowa znaczeniu :) Twoja aktywność w tym temacie mi przypomina moje zamiłowanie do ciuchów czy obuwia. Kocham kupować tego typu rzeczy i zawsze mi mało :)

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MichalZZZ napisał:

Szalony jesteś w pozytywnym tego słowa znaczeniu :) Twoja aktywność w tym temacie mi przypomina moje zamiłowanie do ciuchów czy obuwia. Kocham kupować tego typu rzeczy i zawsze mi mało :)

Dzięki, zabrakło serduszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Dla kogo problem?

Dla tych, którzy o tym nie wiedzą.

 

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Dla mnie to zwykle czepialstwo.

Nie, to są poważne sprawy. Poważniejszy może być tylko wybór między rodem a złotem.

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

A jeżeli aż tak bardzo w oczy kole, to polecam użyć opcji ignoruj użytkownika

Taaa, jasne, żeby kolejną gafę strzelił albo coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dalej będziemy ciągnąć tą bezsensowną dyskusje? Ewidentnie masz/macie gorszy dzień, ale nic sie nie martw, może jutro i dla Ciebie zaświeci słoneczko ;) 

 

A jak już chcesz być taki ą ę to nie zapomnij każdemu zwracać uwagę, w tym sobie, kiedy będziesz kaleczył język polski, to raz. Dwa, to od prawie 18 lat mieszkam za granicą i na codzień posługuje się językiem obcym, w związku z czym czasami zdarzy mi się coś powiedzieć, tudzież napisać, niepoprawną polszczyzną. Przyznaje. Człowiek po tylu latach ma prawo zapominać pewnych wyrażeń. Mimo wszystko mój j. polski w dalszym ciągu jest lepszy od wielu ludzi którzy się urodzili w Polsce, oraz na stałe w tym kraju mieszkają. Nie mam co do mojej polszczyzny żadnych zatrzezeń.

Po trzecie użycie słowa małżonka w kontekście odniesienia do własnej żony może zostać użyte w zartobliwej formie. I tak właśnie było to użyte w odpowiedzi na Twoje zamaskowane buźki. Nie uważam też, żeby był to jakiś karygodny błąd, żeby toczyla się na ten temat dyskusja. Dlatego uważam to za czepialstwo. 

 

Tyle z mojej strony.

 

Życzę przyjemnego popołudnia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bakus1233 napisał:

ja ostatnio kupiłem nowe pady do bitsów za 48zł z przesyłką, bo stare już się skruszyły i musiałem częściej myć włosy 😅

 

Włosy jak włosy. Stare pady od Grado tak się kruszyły, że miałem "żużel" w uszach. Dlatego kupiłem chińskie zamienniki za całe 40 zł :) Pasują i "grają" na moje ucho tak jak stare.

 

IMG_1031.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będą się wypowiadał za językoznawców PWN, ale według prawa: (kodeks rodzinny i opiekuńczy - kro)

 

Art, 1

"Małżeństwo zostaje zawarte, gdy mężczyzna i kobieta jednocześnie obecni złożą przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego oświadczenia, że wstępują ze sobą w związek małżeński.

 

Dalej mamy choćby w art. 23 zdanie pierwsze:

Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie.

 

Z tego wynika, że każdy, kto jest w związku małżeńskim, jest małżonkiem dla drugiej strony tego związku :)
A zatem, pisanie przez językoznawców, że np. ja o mojej żonie nie mogę mówić: małżonka, jest lekko nie hallo - tym bardziej, że ten kodeks obowiązuje od 1964 roku :) i uzus prawny jest... że aż hej.

 

Żeby było śmieszniej w całym kro nie ani razu nie zostało użyte słowo żona :)

 

Pozdrawiam,

Ch.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalZZZ napisał:

Nie mam co do mojej polszczyzny żadnych zatrzezeń.

Zorientowaliśmy się. 

 

16 minut temu, MichalZZZ napisał:

Ewidentnie masz/macie gorszy dzień,

Przeciwnie.

 

19 minut temu, MichalZZZ napisał:

 nic sie nie martw, może jutro i dla Ciebie zaświeci słoneczko ;) 

Trochę się martwię, bo choć dzisiaj słońce świeci za sprawą @MichalZZZ, który daje nam się wkręcać od kilku postów, to jutro już może nie być tak wesoło.:D🤣

10 minut temu, bakus1233 napisał:

ja ostatnio kupiłem nowe pady do bitsów

Bakuś, serio masz bitsy? Niegdysiejszy posiadacz AKG K1000 zszedł na bitsy?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chesuli napisał:

Dalej mamy choćby w art. 23 zdanie pierwsze:

Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie.

 

Z tego wynika, że każdy, kto jest w związku małżeńskim, jest małżonkiem dla drugiej strony tego związku :)
A zatem, pisanie przez językoznawców, że np. ja o mojej żonie nie mogę mówić: małżonka, jest lekko nie hallo 

Nie widzisz różnicy między tym, jakiej formy używa tworzący przepis lub ktoś spoza związku , a tym jakiej formy powinien używać jeden ze współmałżonków wobec drugiego?:D Nie no, spoko🤣.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności