Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Ty wariacie.

Powiedział drugi wariat 🤣

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pua napisał(a):

Mała wystawka sprzedałem r500 kupiłem r900 i jeszcze jeden n710.

Ostateczny koniec ,kiedyś miałem taką zajawkę na walkmany kasetowe i skończyło się sprzedażą wszystkich zdobyczy.😙 No i nagrywarka typ R do jednego standardu.

 

Masz ich tyle bo brzmią ci inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deadman42 napisał(a):

Mnie też coś naszło 😁 i sentymentalnie zapragnąłem mieć takie coś w kolekcji. Nazywali to wtedy MMG, więc nie wiem czy mogę dalej tego słuchać😜.

20240405_201415.thumb.jpg.2f65e04caa9518b97e9761ba0edae557.jpg

 

Mam ten Maanam w wydaniu crystal. Świetnie brzmi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, timecage napisał(a):

 

Mam ten Maanam w wydaniu crystal. Świetnie brzmi.

Ja mam winyl i pamiętam gigantyczną kolejkę i małą zadymę pod księgarnią muzyczną jak się ukazała przeszło 40(😱) lat temu. Nie wystarczyło dla mnie i musiałem kupić od tzw. "konika" z duuużym narzutem, a i tak byłem szczęśliwy, że mam he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deadman42 napisał(a):

Mnie też coś naszło 😁 i sentymentalnie zapragnąłem mieć takie coś w kolekcji. Nazywali to wtedy MMG, więc nie wiem czy mogę dalej tego słuchać😜.

20240405_201415.thumb.jpg.2f65e04caa9518b97e9761ba0edae557.jpg

Pamiętam jak za małolata, ze starszymi kolegami na dużej przerwie polecieliśmy do takiego sklepiku blisko szkoły, bo mieli tam mieć Perfect. Była jedna sztuka. Potem pojechaliśmy na Stare Miasto, bo ktoś dostał cynk, że tam będzie... Ehhh, te emocje 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karkolomny napisał(a):

Pamiętam jak za małolata, ze starszymi kolegami na dużej przerwie polecieliśmy do takiego sklepiku blisko szkoły, bo mieli tam mieć Perfect. Była jedna sztuka. Potem pojechaliśmy na Stare Miasto, bo ktoś dostał cynk, że tam będzie... Ehhh, te emocje 🙂

W Krakowie było prościej, bo albo Empik na Małym Rynku, albo sklep bułgarski lub radziecki. Tam były licencjonowane wydawnictwa. Ileż to radości dawało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karkolomny napisał(a):

Pamiętam jak za małolata, ze starszymi kolegami na dużej przerwie polecieliśmy do takiego sklepiku blisko szkoły, bo mieli tam mieć Perfect. Była jedna sztuka. Potem pojechaliśmy na Stare Miasto, bo ktoś dostał cynk, że tam będzie... Ehhh, te emocje 🙂

Ciekawi mnie w którym miejscu na Starym Mieście można było kupić tę płytę. Pytam bo się tam urodziłem i mieszkałem pamiętam jeszcze perski jarmark na Mariensztacie lata 70, gdzie można było kupić ''zachodnie'' LP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, quzio napisał(a):

Ciekawi mnie w którym miejscu na Starym Mieście można było kupić tę płytę. Pytam bo się tam urodziłem i mieszkałem pamiętam jeszcze perski jarmark na Mariensztacie lata 70, gdzie można było kupić ''zachodnie'' LP .

O ile pamiętam to na Freta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Karkolomny napisał(a):

O ile pamiętam to na Freta

A to się zgadza był tam sklep z płytami ,kasetami i cedekami, ale to Nowe Miasto 😉. Jak na tamte czasy bardzo dobrze zaopatrzony, tam kupiłem swoje pierwsze CD była to Republika (oczywiście nie miałem jeszcze odtwarzacza 😀)

W Digitalu bywałem i przegrywałem CD na kasety, jeszcze do niedawna zanim poleciały do koszalina miałem ich ''katalogi'' ze spisem płyt.

Edytowane przez quzio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quzio napisał(a):

A to się zgadza był tam sklep z płytami ,kasetami i cedekami, ale to Nowe Miasto 😉. Jak na tamte czasy bardzo dobrze zaopatrzony, tam kupiłem swoje pierwsze CD była to Republika (oczywiście nie miałem jeszcze odtwarzacza 😀)

W Digitalu bywałem i przegrywałem CD na kasety, jeszcze do niedawna zanim poleciały do koszalina miałem ich ''katalogi'' ze spisem płyt.

Nowe Miasto też w sumie jest stare 🙂 Digital - wiadomo... kto nie był - przegrał życie 😉. Piękne to były czasy ... nie zapomnę ich nigdy 😎

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Pokolenie Z tego nie doświadczy i pewnie nie zrozumie o co kaman w tym słuchaniu. 

Ale poleciałeś dziaderskim tekstem 😄  Prawie, jak Bolec

 

Edytowane przez Karkolomny
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Karkolomny napisał(a):

Ale poleciałeś dziaderskim tekstem 😄  Prawie, jak Bolec

 

To prawda, ale aktualna, nasza i w duźej części nienasza tfu..rczość artystyczna wywołała u mnie taką refleksję- gwiazdy pokroju Podsiadło czy Zawiałow, która zamiast „ę”. wymawia „e”.🤣

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 18:53, lobuz1 napisał(a):

W latach 80-90 największy wybór (podobno w całej Polsce) był w Digitalu. Bywałem tam często.

Sony_Leo_Burnett_airbrush_Karpinski_04-1

 

37087007_1831851980224909_85365432007083

 

 

Faktycznie kolekcję mieli nielichą i hasło "jesteśmy najwięksi" nie było tam rzucone na wiatr. Prawdziwi specjaliści od zadań specjalnych! 

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, quzio napisał(a):

Ciekawi mnie w którym miejscu na Starym Mieście można było kupić tę płytę. Pytam bo się tam urodziłem i mieszkałem pamiętam jeszcze perski jarmark na Mariensztacie lata 70, gdzie można było kupić ''zachodnie'' LP .

W latach 80-ych należałem do takiej organizacji (😁) jak Klub Płytowy "Razem" (później taką nazwę przyjęła wytwórnia muzyczna).

Dla niezorientowanych: "Razem" to była taka kolorowa gazeta głównie dla starszej młodzieży (słynne zdjęcia tzw. "gołych bab" na ostatniej stronie😂).

Po płyty tylko dla klubowiczów i limitowane edycje jeździłem do Warszawy. Odbiór był w sklepie z płytami właśnie na Starym Mieście.

To było albo w Rynku, albo w uliczce już blisko Rynku Starego Miasta (może Piwna, może Świętojańska). Teraz już nie pamiętam dokładnie. Jak szedłem od strony placu Zamkowego to sklep był po lewej stronie.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karkolomny napisał(a):

trzeba chyba założyć osobny wątek... "Kombatanckie wspominki" 😉

 

Chyba trzeba - zważywszy, że to już druga taka dyskusja w ostatnim czasie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności