Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Dam sobie trochę luzu na zapoznanie ze sprzętem. Mam teź Hugo, którego nie zamierzam sprzedawać. Final A8000 to wyczynowe iemy: szybkie, rozdzielcze, precyzyjne jak laser, ale nie kłują w tej konfiguracji, nie męczą, mają wypełnienie, przekazują nastrój nagrania i emocje (Laura Fygi kusi swoim pięknych wokalem i mruczy do moich spragnionych pięknych dźwięków uszu). To takie mini elektrostaty i słucham ich od wczoraj z  tym dapem (bo miałem demo Sp3K) z wielką przyjemnością.

IMG_3926.jpeg

Myślałem, że niedawno je sprzedałeś bo był komentarz do transakcji.

a miałeś Kann Alpha... sprzedałeś ?

20 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Ja planuje okleić plecki, aby w domu nie trzymać go w futerale.

A boki ? Nie mam jeszcze etui na Ultre i przyznam,że stale uważam aby mu krzywdy nie zrobić. Oklejony z przodu i z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

a miałeś Kann Alpha... sprzedałeś ?

A boki ? Nie mam jeszcze etui na Ultre i przyznam,że stale uważam aby mu krzywdy nie zrobić. Oklejony z przodu i z tyłu

Alpha już poszła dosyć dawno temu. W zestawie w SP3K jest folia na przód, tył i górę (nie oklejałem góry bo była już tam przyklejona). Używam w etui, więc sprzęt jest dodatkowo zabezpieczony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Mam wersję HE-400i

HE400se niby niżej pozycjonowane, ale mają dwustronne magnesy w przetworniku. Może i słabsze mocą, ale dzięki dwustronności jest jednorodne pole magnetyczne i zyskuje makrodynamika. 

Co do brzmienia, to jak dla mnie trochę za jasne, ale można pokombinować z padami. 

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeycam napisał(a):

Właśnie u mnie wjechały takie o cudeńka. Chyba czas zacząć kolekcję ATH. ;) 

3991891.jpg

Świetny plan. Pięknie. Też mam i nawet zadbałem o backup. 😊

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Świetny plan. Pięknie. Też mam i nawet zadbałem o backup. 😊

Czekam na dostawę ze Stanów tych słuchawek. Generalnie seria Wood nie jest mi obca, bardzo lubię. 👍.

 

IMG_3952.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 14:54, marco-polo napisał(a):

Co się stało z pierwszymi?

Mam wersję HE-400i czy odczuję diametralną różnicę?

400i słuchałem tylko chwilę później miałem 4xx ale były dla mnie za jasne to samo tyczyło się pierwszych 400se ale po zmianie kabla jest dużo lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sheffunio napisał(a):

400se ale po zmianie kabla jest dużo lepiej

400se masz "stealth magnets", czy zwykłą wersję?

Jaki kabel pomógł na "jasność"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sheffunio napisał(a):

400i słuchałem tylko chwilę później miałem 4xx ale były dla mnie za jasne to samo tyczyło się pierwszych 400se ale po zmianie kabla jest dużo lepiej 

One fajnie grają ale te moje po 2 godzinach to ból głowy - ucisk mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marco-polo napisał(a):

po 2 godzinach to ból głowy - ucisk mocny

Rozegnij pałąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moda na forum na MD a ja nigdy nie miałam tego w rękach czy uszach 😊.  Jak na tego walkmana md nagrywasz? Tylko cyfrowo po optyku np. Z CD? Taki NOS to fajnie łyknąć.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Teraz moda na forum na MD a ja nigdy nie miałam tego w rękach czy uszach 😊.

 

Dwie osoby to chyba jeszcze nie moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, timecage napisał(a):

 

Dwie osoby to chyba jeszcze nie moda.

Zaraz będzie więcej. Ja już się zaczynam interesować. 😅
Rozumiem, że to skompresowana muzyka cyfrowa bliska CD, należy to traktować bardziej w formie zabawy/nostalgii/chęci posiadania nośnika fizycznego. MD nie gra zapewne jak analogowa kaseta czy płyta winylowa, więc zastanawiam się nad sensem posiadania.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Zaraz będzie więcej. Ja już się zaczynam interesować. 😅

 

Spokojnie, to tylko audiofilia nervosa Cię łapie :). Trzeba mieć zacięcie do fizycznych nośników, żeby to miało sens większy niż chwilowe zaciekawienie.

Ja bym raczej polecał żebyś resuscytował wreszcie swojego Akai, on tam płacze tęskno w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, timecage napisał(a):

 

Spokojnie, to tylko audiofilia nervosa Cię łapie :). Trzeba mieć zacięcie do fizycznych nośników, żeby to miało sens większy niż chwilowe zaciekawienie.

Ja bym raczej polecał żebyś resuscytował wreszcie swojego Akai, on tam płacze tęskno w szafie.

Masz rację. Tak zrobię tylko nie mam miejsca na niego. Mogę słuchać w innej lokalizacji- taki mam plan. Ten okres MD mnie ominął- nigdy mnie nie ciągnęło i nie zainteresowało. Wolałem CD i discmana.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hammerh34d napisał(a):

Były jeszcze DATy :D

 

Fantastyczny format, prawdziwie futurystyczna wersja muzyki na taśmie, do tego bezstratny. Niestety głowice się zużywają, cieniutkie taśmy też, więc jest to doświadczenie ulatujące w oczach. Wielka szkoda.

 

A żeby nie było tylko smutno - wreszcie Greps na CD!!

 

image.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności