Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rudy1997 napisał(a):

No w porównaniu do tych czarnych Daniela to jakaś kaszana dla mnie te rude. Jestem sam rudy to bym rudych kolumn nie zniósł. 

To jest oczywiście kwestia upodobań, ale te drewniane również nie są moim guście. Nie wspominając o mojej żonie, która traktuje kolumny bardziej jako mebel, dla niej wszystkie w naturalnej drewnianej okleinie przypominają meblościankę rodem z PRL😉

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dj1978 napisał(a):

To jest oczywiście kwestia upodobań, ale te drewniane również nie są moim guście. Nie wspominając o mojej żonie, która traktuje kolumny bardziej jako mebel, dla niej wszystkie w naturalnej drewnianej okleinie przypominają meblościankę rodem z PRL😉

Dla mnie trochę też. Jakoś tak mam. Bierę stronę zony tutaj. Ostatnio byłem w siedzibie Lucarto Audio i słuchałem kolumn Songolo grających z najwyższymi modelami wzmacniacza i DAC serii Ferro, również produkcji Pana Łukasza. Piękny sprzęt wizualnie i muzycznie. Muzycznie najlepsze kolumny jakie słyszałem, bez subwofera wypełniajace pomieszczenie basem kreującym prawdziwą potęgę brzmienia i czystość bez uczucia powłóczystości i dudnienia. Chociażby jeśli chodzi o dół żeby sie nie rozwlekać nad wszystkim. Wizualnie piękne bo malowany specjalnym procesem  na biało jesion dawał piękny styl i tło do naturalnego, jasnego przedniego panelu. Bardzo mi się podobały te kolumny i wzmacniacz słuchawkowy  Lucarto HPA Songolo 300B tak przy okazji, na żywo również wyglada kapitalnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Play napisał(a):

Albo te

 

image.jpeg

To już nie to to samo co klasyka bez tego garba na dole, z tubowymi wysoko tonowymi, pokrętłami do zmiany parametrów zwrotnicy…koniecznie ze srebrnymi dodatkami 😊. Miałem kiedyś takie- srebrne kopułki kupiłem oddzielnie i przyklejałem 😅

IMG_3841.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lobuz1 napisał(a):

To już nie to to samo co klasyka bez tego garba na dole, z tubowymi wysoko tonowymi, pokrętłami do zmiany parametrów zwrotnicy…koniecznie ze srebrnymi dodatkami 😊. Miałem kiedyś takie- srebrne kopułki kupiłem oddzielnie i przyklejałem 😅

IMG_3841.jpeg

Ja do 140 kupiłem nowe głośniki gdn 30/80/4 żeby mieć te kopułki. Piękne kolumny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bakus1233 napisał(a):

Ja do 140 kupiłem nowe głośniki gdn 30/80/4 żeby mieć te kopułki. Piękne kolumny.

Ja miałem 110 z 2 wylotami powietrza z przodu- takie jak te na zdjęciu, ale tym najwidoczniej brakuje podstawy.

Wkleiłem przez pomyłkę model 75 tylko z jednym bass reflex. Wersje eksportowe miały chyba te srebrne kopułki.

IMG_3842.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie zestaw tips silikonowe do słuchawek dokanałowych najlepiej z Amazon, ew. Ali lub allegro. Tulejka ok. 5-6mm, typowe do różnych słuchawek domowników. Nie muszą być jakieś hiper tylko ok.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

takie jak te na zdjęciu, ale tym najwidoczniej brakuje podstawy

Podobno bez podstawek jest lepszy klang. Ja do swoich 140 zrobiłem sam podstawki, bo uważam że lepiej z nimi wyglądają.

Nie wiem do końca jak to z tymi kopułkami w altusach było. Wiem, że niektóre altony takie miały,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zgreg napisał(a):

Polećcie zestaw tips silikonowe do słuchawek dokanałowych najlepiej z Amazon, ew. Ali lub allegro. Tulejka ok. 5-6mm, typowe do różnych słuchawek domowników. Nie muszą być jakieś hiper tylko ok.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Ostry Tips komplet

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Ja miałem 110 z 2 wylotami powietrza z przodu- takie jak te na zdjęciu, ale tym najwidoczniej brakuje podstawy.

Wkleiłem przez pomyłkę model 75 tylko z jednym bass reflex. Wersje eksportowe miały chyba te srebrne kopułki.

IMG_3842.png

Kto nie miał Altusów i Poloneza Caro - przegrał życie 😄

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karkolomny napisał(a):

Kto nie miał Altusów i Poloneza Caro - przegrał życie 😄

To połowicznie straciłem bo na Poldka nie było nas stać i lataliśmy maluchem. 😅

 

Fajnie, że Tonsil jeszcze działa w tej Wrześni:

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/30644-na-wlasne-oczy-odwiedzilismy-fabryke-tonsilu-we-wrzesni

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka akcja jak lubię- wczoraj spontaniczna decyzja a dzisiaj sprzęt u mnie, ale to jest możliwe tylko z profesjonalistami jak [mention=42206]Mayster[/mention].  Muszę jeszcze zapłacić. . Dzięki.
 
Poznajemy sie z Szanglusiem, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
IMG_3843.thumb.jpeg.095fd0b71104ffdd14be03f8b26cf5f8.jpeg
 
IMG_3844.thumb.jpeg.0f5230beff954d45a5dbc9326513944b.jpeg
 
IMG_3846.thumb.jpeg.0e4f0cbc0a25c8f73ad51a555717eff2.jpeg
 
IMG_3847.thumb.jpeg.0e5479917671198814dd7b8fbd07500e.jpeg
 
IMG_3849.thumb.jpeg.591c992261e780108e2a7ef7839fbc75.jpeg
Gratki, napisz przy okazji jak wrażenia z użytkowania - mam go na liście zakupowej
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RIH napisał(a):

Gratki, napisz przy okazji jak wrażenia z użytkowania - mam go na liście zakupowej emoji846.png

Napiszę w wątku Shanlinga jak się trochę poznamy bo jestem nim zauroczony i zaraz palnę, że scena jest 3 razy szersza 😅. Dzięki.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hammerh34d napisał(a):

Well, skoro dla Ciebie Altusy to benchmark brzmienia i urody, to już nie dziwię się reszcie Twoich upodobań.
Dobrze wiedzieć :)

Brzmieniowo to nie są najlepsze kolumny, ale wizualnie dla mnie są wzorem jak powinny wyglądać ładne kolumny, a nie jakieś chude wysokie wieże z małymi głośniczkami 😅 Dużo obecnie produkowanych kolumn jest brzydkich i to nawet bez względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu myślę. Mnie się kolumny głębsze niż szersze zawsze podobały bardziej. Poza elektrostatami ofkoz.
Drewno i staranne wykończenie przywodza na myśl instrumenty muzyczne. Altusy mogą się kojarzyć z... Nie wiem, czymś plastikowym w każdym razie. Owszem, AudioNote popełniało ocs odrobinkę podobnego, Naim też, ale jednak bez tych błyszczących akcentów.
Do brzmienia faktycznie lepiej się nie odnosić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Brzmieniowo to nie są najlepsze kolumny, ale wizualnie dla mnie są wzorem jak powinny wyglądać ładne kolumny, a nie jakieś chude wysokie wieże z małymi głośniczkami 😅 Dużo obecnie produkowanych kolumn jest brzydkich i to nawet bez względu na cenę.

A to ja odwrotnie, wizualnie wolę wysokie i smukłe, takich Altusów nawet za dopłatą bym nie chciał w salonie :D 
Chociaż najbardziej to mi się podstawki podobają i moje LSX mi się bardziej wizualnie podobają niż 90% tego, com w salonach widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, loathe napisał(a):

Dla mnie 440 to sluchawki idealne. Mam je od 8 lat i nie potrafię znaleźć ich następcy...

Ja kiedyś długo miałem srh840 i bardzo mi się podobały. Zaloeanem że sprzedałem a teraz jest już nową rewizja i nie to samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, loathe napisał(a):

Dla mnie 440 to sluchawki idealne

 

Godzinę temu, kuman napisał(a):

długo miałem srh840 i bardzo mi się podobały

Też uważam, że SRH840 to był fajne słuchawki, szkoda tylko, że w 440 i 840 (i 940 też) pękał pałąk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności