Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Zear napisał(a):

Jest i On
🙂
991870b2a37a35e4cd185509ffbd2a95.jpg

5cf3f04d263aecd91cd135a36073bb9b.jpg

Ale niestety nie podłącze go, bo zaraz lecę na pociąg a on biedny musi się trochę ogrzać, bo jedną noc przeleżał w paczkonacie a drugą w drodze 🙂 słyszałem z że nie powinno się elektroniki włączać od razu po dłuższym czasie w niskiej temperaturze

Ale radość jest ogromna 🙂

Raz włączyłem zimny i zawilgocony wzmacniacz prosto po odpakowaniu, bo nie mogłem się doczekać aby sprawdzić jak gra. W środku wzmacniacza zobaczyłem błysk i błyskawicznie wyrwałem wtyczkę z kontaktu ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dweet napisał(a):

Nie piszczą ci przez BT po uruchomieniu? Tak przez 30 sekund?

Doczytałem w opiniach na stronie Thomann :

 

Cytat

Wada: bardzo uciążliwa rzecz to funkcja bluetooth, która jest na plus lecz głośniki automatycznie łączą sie z urzadzeniami typu laptop czy telefon i nie da się tego wylaczyć, nieprzemyślane.

 

To już chyba wiem jakie głośniki ma sąsiad pode mną. Kupiłem na Aliexpresie transmitter BT pod kompa i kiedy próbowałem sparować ze swoimi słuchawkami dioda od razu przechodziła w stan gotowości i sparowania z urządzeniem. Problem w tym, że właśnie nie z moimi słuchawkami. Zorientowałem się jak podgłośniłem utwór. Początkowo myślałem, że mam przesłyszenia lub co gorsza słyszę już muzykę wyłącznie patrząc na sam ekran monitora na którym Spotify odtwarza dokładnie to co jest ledwie słyszalne w tle ... no to już wiadomo u kogo puszczałem muzykę :D Po paru godzinach znowu próba i oprócz muzyki usłyszałem głośne : "Noż kur..... !!" 😁

 

U mnie w bloku zrobiła się za duża konkurencja na głośne granie i nie ryzykowałbym z iLoud micro by samemu nie paść ofiarą takiego sabotażu ;) W zasadzie z 3 stron mam różne repertuary więc i ja powoli wracam do słuchania "live". W temacie muzycznych zakupów nie tak dawno przyjechał Sabaj A30a i potwierdzam co było o nim wcześniej pisane. Moje wymagania spełnia z dużą nawiązką i co ciekawsze nie jest gorzej niż Emotiva BasX-A100 + SMSL SU-9, a zajmuje mniej miejsca i w sumie lepsza ergonomia niż dwa osobne elementy. Do spółki gra to razem z jajkami Sony SS-LA500ED i subem Yamaha NS-SW210. Zestaw do filmów z TV spełnia się aż nadto, zaś by pomuzykować od święta na tyle głośno by nie słyszeć swoich myśli też się nadaje pomimo niepozornych rozmiarów. Te metalowe jajka od Sony robią robotę bo wydają się z siebie bardzo gęsty, dociążony w analogowej tonacji dźwięk. Ma się wrażenie obcowania z dużą kolumną. Patrząc po opiniach z iLoud zapewnie jest podobnie :) 

 

image.jpeg

image.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod choinkę zrobiłem sobie prezent i odblokowałem sobie Wavelet.

 

Screenshot_20221225-205648_Wavelet.jpg

 

Niby drobna rzecz, a cieszy. 

 

Fajnie móc bawić się wybrzmiewaniem i ilością basu w odrębnej opcji, daje to taki szybki hack. Choć wcześniej wystarczało mi same EQ. Do tej pory wirtualizację robił mi albo windows, co działa całkiem nieźle, albo crossfeed w qudelixie. Nie miałem jednak tej opcji z telefonu na DX3 pro+ więc tutaj teraz uzupełnił sie komplet możliwości. 

 

Ta apka jako EQ nie była dla mnie zbyt praktyczna, ale brak PEQ można szybko zrekompensować narzędziem Crinacle, który wygeneruje preset po wpisaniu wartości konwertując PEQ do GEQ. 

 

Można powiedzieć, że brak apki takiej jak w Qudelixie przy korzystaniu z DX3pro+ z telefonem przestał mieć tak duże znaczenie. :)

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione na shopee, szły dwa tygodnie.
Jedne z lepszych tipsów do Mest Mk2 jak ktoś chce więcej czystości i wysokich tonów. W temacie o Uniqe Melody znajdziesz więcej informacji.
Możesz podać linka do oferty na shopee? Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zielinskitomasz napisał(a):
10 minut temu, Palpatine napisał(a):
Kupione na shopee, szły dwa tygodnie.
Jedne z lepszych tipsów do Mest Mk2 jak ktoś chce więcej czystości i wysokich tonów. W temacie o Uniqe Melody znajdziesz więcej informacji.

Możesz podać linka do oferty na shopee? Z góry dziękuję.

https://shopee.pl/2-Pary-Samsung-EP-FX10-Spiralna-Kropka-Zastosuj-Do-Słuchawek-Dousznych-4mm-6-3mm-SMP-iFit-Silikonowe-Nauszniki-i.551137674.13421031403

 

Kluczowe jest oznaczenie EP-FX10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, telemach napisał(a):

 

lepsze od azla sednaearfit ?

 

Czy lepsze to kwestia preferencji, Azla fajniej podkreślają bas, a Dotsy grają bardziej otwartym i precyzyjnym dźwiękiem. Imho fajnie mieć jedne i drugie w kolekcji, ja sobie żongluje nimi zależnie od humoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dirian napisał(a):

 

Czy lepsze to kwestia preferencji, Azla fajniej podkreślają bas, a Dotsy grają bardziej otwartym i precyzyjnym dźwiękiem. Imho fajnie mieć jedne i drugie w kolekcji, ja sobie żongluje nimi zależnie od humoru. 

 

a masz jakiś taki utwór na którym najlepiej wychodzą testy porównawcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio @MrBrainwash gratuluję świątecznych nabytków!🙂👍🥇🥇🎄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności