Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

@fallowdziekuję za pomoc w podjęciu decyzji o zakupie. Sprzęt dojechał i po czyszczeniu wygląda i gra jak milion $$$$… no i fajnie współparacuje z Atoll. Kondy nie są spuchnięte, więc jest szansa, że trochę mi posłuży. Nie dizła i2s z tej chińskiej skrzyneczki, ale to nie problem bo ma 2x coax, pod które podpiąłem malinę z Volumio i Atoll CD200. Jest pięknie 😊.

 

FC0E60A5-E5C9-44DA-AA6E-25FC717D956A.jpeg

 

 

 

Fajnie, cieszę się :) Cała przyjemność po mojej stronie. Ogólnie mam sentyment do włoskiego, nieistniejącego już North Stara. To był jeden z bardziej udanych ich DACów. Upsampling był robiony 2 stopniowo, jako że nie było wówczas kostki z "półki" która potrafiałby to zrobić w jednym przebiegu :) taka ciekawostka.

 

Tak czy siak, z tak dobrym analogiem, i dobrym naprawdę Cirrusem, gra to naprawdę dobrze. Ta cena to był rozbój. Na audio-marktcie chodzi z reguły po 1000 EUR. Tak tanio zdarza się tylko na hifi.pl albo we Włoszech.

 

 

Edytowane przez fallow
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fallow napisał(a):

 

Jest jeszcze srebrny na hifi.pl jak by ktos chcial :)

 

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/51/472047.php

 

Bierzcie bo kufa sam Wam go wykupie.

Ten z linku jest czarny i to od tego typa co ja kupiłem. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fallow napisał(a):

Pomylilem sie, widzialem gdzies srebrnego ale nie wiem juz gdzie :)

Jest taki za 2200. Srebrny ma fajny panelik.

 

https://www.olx.pl/d/oferta/north-star-design-model-192-192khz-24bit-d-a-converter-dac-CID99-IDQ1ZXH.html

2 godziny temu, Undertaker napisał(a):

Uu, kiepsko. No to lepiej żeby DAC był tego warty :D

Under jest stanowisko żony: „Hurraaa, to kupimy sobie nową sofę”.

Teraz sam widzisz jakie są kobiety- wciąż coś bez końca chcą zmieniać i wydawać niepotrzebnie pieniądze 🤣.

 

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

 

Under jest stanowisko żony: „Hurraaa, to kupimy sobie nową sofę”.

Teraz sam widzisz jakie są kobiety- wciąż coś bez końca chcą zmieniać i wydawać niepotrzebnie pieniądze 🤣.

 

 

Na ten przykład my (w sensie ja i moja małżonka) się niczym nie różnimy. Ona tylko czeka jak przychodzą do mnie jakieś klamoty, bo wie, że wtedy będzie jej kolej na zachcianki i może sobie poszaleć z zakupami. Siłą rzeczy muszę się na to godzić, co by ona nie kręciła nosem, kiedy zamawiam coś ja :) Zasada u nas w domu jest bardzo prosta - raz ja, raz ona. 

 

W każdym razie co chciałem jeszcze napisać, to trochę będę tęsknił za tym kolorowym kocykiem, bo był to taki że tak powiem Twój znak rozpoznawczy - ileż ja się naoglądałem zdjęć Twoich nowych nabytków na tym tle... :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

 

Na ten przykład my (w sensie ja i moja małżonka) się niczym nie różnimy. Ona tylko czeka jak przychodzą do mnie jakieś klamoty, bo wie, że wtedy będzie jej kolej na zachcianki i może sobie poszaleć z zakupami. Siłą rzeczy muszę się na to godzić, co by ona nie kręciła nosem, kiedy zamawiam coś ja :) Zasada u nas w domu jest bardzo prosta - raz ja, raz ona. 

 

W każdym razie co chciałem jeszcze napisać, to trochę będę tęsknił za tym kolorowym kocykiem, bo był to taki że tak powiem Twój znak rozpoznawczy - ileż ja się naoglądałem zdjęć Twoich nowych nabytków na tym tle... :)

Spokojna Twoja rozczochrana- kocyk zostaje bo to moja wizytówka. 😊Tam jest mała dziurka do naprawy- sam to zszyję i nie będzie nic widać. 
 

 

Edit

Idę za ciosem- znalazłem fajną ofertę na Malinkę to podjechałem i kupiłem i wsadziłem w obudowę z pasywnym chłodzeniem. Z tym adapterkiem usb to będzie mój wyjazdowy transport plików pod integrę stereo (dac nie ma usb) i może też mobilne zabawki jak Mojo2.  😊

A91C62B5-668E-457E-9C9B-CBA261D5C563.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fallow napisał(a):

A no i właśnie, to może być mój niegdysiejszy :)

W ładnym stanie. Bierz, bo ja jeszcze kupię pod 2 stereo. 😊

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja jestem jeden dac za daleko, ale zaraz wrzucę na bazarek. Tak to sobie wymyśliłem. 😊

 

 

A9559BB3-34BE-45DC-8F8E-975356170149.jpeg

E5B65237-A013-4429-8C28-FD1F5B53BC85.jpeg

6BE64A7B-5BCE-498F-B998-B3627722AB72.jpeg

34C46E80-869D-4A20-95AB-2E187A0CBD0B.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha :) @lobuz1, to łądnie narozrabiałeś, jak na łobuza przystało :)

 

No ale cieszę się, że Ci się podoba brzmienie North Stara. Nie wiem czy się lubujesz, ale mnie szczególnie siadała na tym DACu klasyka, zwłaszcza z włączonym upsamplingiem.

 

Muszę przyznać, że ten czarny prezentuje się z Atollem zacnie.

 

Mnie tak natomiast wciągnął ostatnio inny włoski DAC, że najpewniej zostawie go na stałe (Norma HS-DA1)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fallow napisał(a):

Haha :) @lobuz1, to łądnie narozrabiałeś, jak na łobuza przystało :)

 

No ale cieszę się, że Ci się podoba brzmienie North Stara. Nie wiem czy się lubujesz, ale mnie szczególnie siadała na tym DACu klasyka, zwłaszcza z włączonym upsamplingiem.

 

Muszę przyznać, że ten czarny prezentuje się z Atollem zacnie.

 

Mnie tak natomiast wciągnął ostatnio inny włoski DAC, że najpewniej zostawie go na stałe (Norma HS-DA1)

Nuda w domu to bujnąłem się z Warszawy do Łodzi, posłuchaliśmy sobie jego stereo, było miło i tak to się skończyło ;) . Tak, bardzo mi podpasowało brzmienie tego daczka- podoba mi się niesamowita dynamika, precyzja, przejrzystość, daje taki oddech i nie jest to buła czy suchar tylko angażujące brzmienie. Wolę go od mojego Chord Qutest. Lubię takie niszowe marki (podobnie miałem z zegarkami vintage z lat 70) a w tej  cenie dostaję bardzo dużo (rasowe granie, super wygląd, konstrukcja dopracowana i pełna ciekawostek). Za 2 lata sprzedam go za 4kPLN, więc spoczko. 😊. Słucham głownie jazzu i na moich Final D8000 Pro Limited Edition to jest petarda. Mam jeszcze wzmacniacz do wymiany. Myślisz, że zagrałby z tym wzmacniaczem V550Pro- wiem że masz? Zagra to razem z tymi słuchawkami? Myślę też o Ferrum ORR. Coś będę musiał zdecydować.

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/violectric/2021150176300161134/7426923823893/violectric-hpa-v550-pro-wzmacniacz-sluchawkowy

4B2622EF-C847-4AD1-9B38-B50B623A4EF0.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Nuda w domu to bujnąłem się z Warszawy do Łodzi, posłuchaliśmy sobie jego stereo, było miło i tak to się skończyło ;) . Tak, bardzo mi podpasowało brzmienie tego daczka- podoba mi się niesamowita dynamika, precyzja, przejrzystość, daje taki oddech i nie jest to buła czy suchar tylko angażujące brzmienie. Wolę go od mojego Chord Qutest. Lubię takie niszowe marki (podobnie miałem z zegarkami vintage z lat 70) a w tej  cenie dostaję bardzo dużo (rasowe granie, super wygląd, konstrukcja dopracowana i pełna ciekawostek). Za 2 lata sprzedam go za 4kPLN, więc spoczko. 😊. Słucham głownie jazzu i na moich Final D8000 Pro Limited Edition to jest petarda. Mam jeszcze wzmacniacz do wymiany. Myślisz, że zagrałby z tym wzmacniaczem V550Pro- wiem że masz? Zagra to razem z tymi słuchawkami? Myślę też o Ferrum ORR. Coś będę musiał zdecydować.

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/violectric/2021150176300161134/7426923823893/violectric-hpa-v550-pro-wzmacniacz-sluchawkowy

4B2622EF-C847-4AD1-9B38-B50B623A4EF0.jpeg

 

Już teraz można sprzedać go za 4K PLN, w Niemczech chodzi po 1K EUR. We Włoszech one się zdarzają nawet za 350-400 EUR jak się znajdzie coś na Subito. Taki insight, jak by ktoś z forum chciał zapolować. Ja mam takie nieodparte wrażenie, że te urządzenia z "epoki" CS4398, grały generalizując niebagatelnie lepiej niż dzisiejsze urządzenia powiedzmy do 4K PLN. 2 dekady temu 4K PLN za DAC (tyle kosztował North Star M192 nowy) to były konkretne pieniądze, dzisiaj to jest 10K. Wcale nie dziwię się co do Qutesta. Jedyne urządzenie Chorda jakie "akcpetuje" sonicznie to Mojo 2, im wyższy model Chorda, tym bardziej nie da się tego dla mnie słuchać :)

 

Nie wiem, nie znam D8000 w tej wersji. Słyszałem tylko pierwsze D8000 jeszcze z tym błędem w wydolności drivera w masowej produkcji. Natomiast co do mojej interpretacji kultury brzmienia i brzmienia sonicznie naturalnego, North Star M192 ma szanse zagrać z V550 Pro jednak będzie to na granicy spektrum, co do akceptowalności. North Star to nie jest DAC dający dużo miesa i wypełnienia, V550 jest tylko nieznacznie ocieplony i gęsty, w wersji bez potka Alpsa jeszcze bardziej zbliza się do neutralności, więc te cechy zaczynają się nakładać. 

 

Myślę, że musiałbyś postawić na bardzo dopasowany do tego interkonekt brzmiący jak... Harmonix HS 101 GP albo Acrolink 7N-DA2090. Oczywiście można to zrobić za mniejsze pieniądze w postaci np. TMR Ramses II. Na rynku wtórnym za okolo 1500 PLN się trafia albo czymś pokrewnym.  Jeszcze taniej np. Van den Hul The First albo Cardas Crosslink lub Neotech NEI-3001 mk3 (stawiałbym właśnie na ten w wersji low-cost). Można też dłubnąć trochę North Stara wymieniając mu chociażby kondensatory na coś "gęsciej" grającego oraz zastosować analogicznej sygnatury kabel cyfrowy, jeżeli jesteś z "tego kościoła" który wierzy :)

 

Co do D8000, powstrzymam się od plecenia bzdur bo nie znam w wersji którą masz a i same D8000 słabo już pamiętam. Chyba już pisalem, późno, czas spać :) 

 

 

Edytowane przez fallow
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fallow napisał(a):

Haha :) @lobuz1

Mnie tak natomiast wciągnął ostatnio inny włoski DAC, że najpewniej zostawie go na stałe (Norma HS-DA1)

Jeśli chodzi o Normę to przeglądałem tą ofertę dot. modelu DS-HA1 VAR:

https://m.olx.pl/d/oferta/norma-dac-ds-ha1-var-czarny-r2r-multibit-2x-pcm-1704k-CID99-IDSkqvE.html

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jest moja oferta. Zawsze wystawiam profilaktycznie sprzęt kupiony na próbę, ale zaraz ją zdejmę. Dzieki za przypomnienie. Norma zdecydowanie zostaje, to jak gra ten DAC to kwintesencja brzmienia kostki PCM 1704K. Według mnie w wysokiej klasy DACu chodzi o to, aby wokół krzemu konwertera, po prostu nic nie zostało spieprzone, tu wyjątkowo nie jest. Co oczywiście nie przeszkadza mi czerpać radości ze słuchania MHDT Orchid z buforem lampowym, ale to nie jest dla mnie rozwiązanie wyższych lotów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "Made in Japan" z tego samego źródła
Nota bene fantastyczna koncertówka
I żeby nie było nie w temacie, to jedzie do mnie "Zeit" Rammstein

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka





  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Po ile te płyty? Było coś jeszcze ciekawego?

Było trochę ale ja uzupełniam tylko swoją dość sporą płytotekę o pojedyncze tytuły. Żona chce mnie wyrzucić z moimi płytami (a mam ich sporo,przestałem liczyć po 1500-nej :) . Cena 19,9 do 24,90, Było też trochę winyli ale winyle kupuję tylko dla syna na prezent 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności