Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki kupno


januszmuzy

Pytanie

Siema,

 

na dniach zamierzam kupić sobie jakieś fajne słuchawki.

 

Po wstępnej analizie wytypowałem:

 

Audeze LCD-1

Sennheiser 660S

AQ Nightowl

ATH-AD900X

 

jestem w posiadaniu DragonFly Cobalt. Które najlepiej połączą się z tym urządzeniem ? Słucham raczej każdego rodzaju muzyki, najczęściej z kompa - Tidal.

 

Z góry dziękuję za pomoc :))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@januszmuzy Panie Januszu, jakiej muzy słuchasz pan kurła!? Jakiej najczęściej.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli zależy ci na realistycznym basie (do każdej muzyki), to słuchawki otwarte zawsze będą mieć go mniej, niż zamknięte. Z wymienionych przez ciebie słuchawek najwięcej basu będą mieć nightowle, ale balans tonalny mimo wszystko średni. Poczytaj o AKG K361 albo K371. Nowe słuchawki zaprojektowane zgodnie ze współczesnym stanem wiedzy, tak jakby "idealne do wszystkiego" dla większości słuchaczy. Zagrają nawet z telefonu, ale oczywiście im lepsze źródło, tym lepszy efekt.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem ATH-AD900X jako 2 zakup słuchawkowy (używałem z 200 godzin). Łatwe do napędzenia , grają dobrze nawet z cebuli. Lekkie i wygodne. Cena Polska sklepowa przesadzona . Ja kupiłem nówki od osoby która dostała je z USA (600pln). Widziałem nowe nawet tańsze. Bezpieczne i szczegółowe. Jak nie złapie Ciebie audionervosa to są zupełnie wystarczające. Używki można znaleźć w cenach 300-400. Wg mnie grają 90% poziomu K702 i He400i ( minimalnie przegrały dlatego już ich nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, pabloj napisał:

@januszmuzy Panie Januszu, jakiej muzy słuchasz pan kurła!? Jakiej najczęściej.

 

Tak jak wspomniałem, każdej, nie skupiam się konkretnie na żadnym rodzaju. Od klasyki po metal, reggae, pop, blues, koncerty i mocniejsze klimaty klubowe także.

 

 

Cytat

Poczytaj o AKG K361 albo K371.

 

Poczytałem, dzięki. No sam nie wiem skoro to słuchawki za ok. 500 zł to może jednak warto zastanowić się nad innymi jeszcze ? Skoro mogę wydać trochę więcej ok 1600 zł. Wiem, że cena to nie zawsze dobry wyznacznik no ale jakiś jest.

 

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, chętnie poczekam jeszcze może ktoś coś ciekawego napisze i doradzi :)

 

Edytowane przez januszmuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wskazałem jak powyżej około 1600, no już maksymalnie ale to musiałbym się poważnie zastanowić do 2k, ale wtedy musiałyby świetnie grać z moim cobaltem no i po prostu musiałyby rządzić :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@januszmuzy

Ok, czyli wygodne, muzykalne, uniwersalne słuchawki zapewne do długich sesji.

 

- Audioquest Nightowl/Nighthawk

 

- Beyerdynamic Amiron/DT1990 (używki dostanisez do tej kwoty)

 

- Philips Fidelio X2

 

Wspomniane przez Ciebie ATH-AD900X mogą być zbyt analityczne, i będą mogły męczyć przy dłuższych odsłuchach, byś musiał cieplejszy wzmacniacz do nich, ale do Cobalta mogą pasować:

- Audio-Technica ATH-R70X

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Pioj napisał:

Jeśli zależy ci na realistycznym basie (do każdej muzyki), to słuchawki otwarte zawsze będą mieć go mniej, niż zamknięte. Z wymienionych przez ciebie słuchawek najwięcej basu będą mieć nightowle, ale balans tonalny mimo wszystko średni. Poczytaj o AKG K361 albo K371. Nowe słuchawki zaprojektowane zgodnie ze współczesnym stanem wiedzy, tak jakby "idealne do wszystkiego" dla większości słuchaczy. Zagrają nawet z telefonu, ale oczywiście im lepsze źródło, tym lepszy efekt.

 

To akurat bzdura z tym zaprojektowaniem "zgodnie ze współczesnym stanem wiedzy" - przetwornik z 10-cio letnich K550 i dopasowanie do krzywej Harmana - żadna rewelacja ani cud techniki... K371 to niezłe słuchawki zamknięte, do tego lekkie, łatwe do napędzenia i wygodne (K361 jednak dźwiękowo sporo gorsze, miałem obydwa modele). Natomiast jak budżet pozwala kupić coś z serii HD660/650/600 czy choćby Sundary czy DT1990, to interesowanie się K371 nie ma większego sensu. A AD900X już tym bardziej, bo to 2 klasy niższa jakość dźwięku za absurdalną cenę.

13 minut temu, pabloj napisał:

Wspomniane przez Ciebie ATH-AD900X mogą być zbyt analityczne, i będą mogły męczyć przy dłuższych odsłuchach, byś musiał cieplejszy wzmacniacz do nich, ale do Cobalta mogą pasować:

 

@pabloj Analityczne? Przecież te słuchawki w ogóle nie mają precyzji, rozdzielczość gorsza niż w Superlux za 70 zł. Te słuchawki to żart wynikający z różnic cenowo/zarobkowych między Japonią a Polską :) Przy cenach za DT880 czy nawet K701, to AD900X są warte maksymalnie 250 zł i to też raczej za wykonanie, niż dźwięk :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A właśnie, Cobalt ma spory zapas mocy więc w jakieś tańsze planary też można by uderzać w:

 

- Hifiman Sundara - bardziej analityczne, ale basu może ci brakować więc:

 

- TAKSTAR HF-580 - ostatnio wielu starszych użytkowników tutaj się nimi zachwycało po wstępnych odsłuchach, z pomiarów wydają się pasować

jako uniwersalne muzykalne słuchawy :)

 

 

@Kuba_622 Co do tych ATH, wnioskowałem głównie po pomiarach ;)

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, pabloj napisał:

@Kuba_622 Co do tych ATH, wnioskowałem głównie po pomiarach ;)

 

Spoko. Mnie chodziło o podkreślenie, że cena 1299 zł za AD900X to jest ponury żart, bo one nie są warte nawet połowy - zresztą poprzednia wersja, która się różniła tym, że była wykonana z lepszej jakości materiałów (!) kosztowała ok 700 zł i też nie była tyle warta dźwiękowo :) Założyciel tematu się zastanawia nad kupnem poważnych słuchawek, więc nie ma co nawet patrzeć w kierunki AD990X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

 

Spoko. Mnie chodziło o podkreślenie, że cena 1299 zł za AD900X to jest ponury żart, bo one nie są warte nawet połowy - zresztą poprzednia wersja, która się różniła tym, że była wykonana z lepszej jakości materiałów (!) kosztowała ok 700 zł i też nie była tyle warta dźwiękowo :) Założyciel tematu się zastanawia nad kupnem poważnych słuchawek, więc nie ma co nawet patrzeć w kierunki AD990X.

 

Dzięki za odpowiedź i dyskusję, a Pan Panie Kuba co by polecił dla mnie :) ? Może rzeczywiście jakieś planary tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kuba_622 To Beyery i Audioquesty na pewno są tutaj poważne słuchawy. Obydwa słuchałem i sobie cenie w tych kwotach to już w ogóle. Nie słuchałem tych nowych Tekstrarów, ale po recenzjach i pomiarach oraz opiniach użytkowników forum wyglądają baaaardzo ciekawie.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, januszmuzy napisał:

 

Dzięki za odpowiedź i dyskusję, a Pan Panie Kuba co by polecił dla mnie :) ? Może rzeczywiście jakieś planary tańsze?

 

Trudno tak w ciemno polecić :) Ja lubię Beyerdynamic więc DT990 Edition 250 lub w bardziej ekskluzywnej wersji DT1990. Świetne słuchawki, ale mają podbite soprany, czyli przy głośnym słuchaniu źle zrealizowanych płyt może być za ostro.

Bezpieczny wybór to jest Sennheiser HD600 lub HD650 (niestety HD660 nie znam). Te słuchawki podobają się statystycznie dużej ilości osób. Raczej nie powinny rozczarować.

Co do planarów, to nie jestem ekspertem w tym temacie, ale obawiam się, że Cobalt może nie wystarczyć do nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko, że autor tematu chce przeznaczyć do 1600zł. A tutaj mamy już znacznie większe pole do popisu i późniejszego upgrejdu. Przykładowo do każdych słuchawek co zaproponowałem (a to już głównie są 1000zł plus) kable są odpinane, można więc iść później dalej w zmianę kabla na np więcej-żyłowy, posbebrzana miedź, bądź czyste srebro, balans itd. W tańszych beyerach tj DT990/880 kabel jest wpięty na stałe i trzeba najpierw modować całe słuchawki pod taką możliwość, a gdy płaciło się za nie te kilkaset zł to się 'średnio opłaca' ;) 


Więc jeśli już Beyery to 1990 pro np. lub Amirony, którym łatwiej o nowy kabelek i wiem po swoim doświadczeniu, że mega dobrze reagują na kabel/sygnał zbalansowany (gdyż sprawdzałem :D). Oczywiście mowa o przyszłych modach, posiadaniu takiej możliwości jakby @januszmuzy łyknął bakcyla i chciał wincyj!

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam wolę zdecydowanie DT990 edition niż Amirony i różnica w cenie nie ma tu dla mnie aż takiego znaczenia - miałem jedne i drugie kilka miesięcy i wybrałem 990 ze względu na dźwięk. Ten odpinany kabel, to chyba jedyne, co przemawia za Amironami.

54 minuty temu, marek_m napisał:

 

Też polecam :) 

 

...a nawet oferuję (na bazarku) :) 

A co kupiłeś zamiast 990-tek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może Fostex TH-610 - używki, albo czekać na promo... Jak pamiętam, na AVS, to te słuchawki największe wrażenie robiły na ludziach, jak je zakładali (czasami nawet "na odwrót", i tak było dobrze 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, pabloj napisał:

Ok, czyli wygodne, muzykalne, uniwersalne słuchawki zapewne do długich sesji.

 

- Audioquest Nightowl/Nighthawk

Audioquesty zdecydowanie nie są uniwersalne. Są klimatyczne, ale nie do wszystkiego.

 

Ja zaczynałem z DT990 250ohm i dzięki nim zajawiłem się na pójście półkę wyżej, do dzisiaj miło wspominam. Miałem zestaw DT990 + Aune T1 i to dla mnie była synergia idealna. Za 1600 można kupić taki zestaw  nowy, używane nawet za 1k.

Przesiadłem się później właśnie na Fostexy TH-610 jako naturalny upgrade do Beyerów. Do dzisiaj z nimi zostałem bo w tym przedziale cenowym nie znalazłem nic lepszego. Niestety nie wiem jak zagrają z Cobaltem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności