Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 1500zł


arzn

Pytanie

Hej,

 

Poszukuje słuchawek do kwoty plus minus 1500zł. Obecnie jestem na Beyerach DT770 250 ohm, w których wymieniłem przewód na CMK 209 oraz pady z DT770M. Słuchawki współpracują z Aune x1s 10th anniversary edition. Denerwuje mnie czasem uboga scena i to, że góra potrafi mocno zakłuć. Nie miałem żadnych innych słuchawek na aune, także nie mam do czego innego się odnieść.

 

Na nowe słuchawki rozważam:

- HiFiMAN HE-400i

- ATH-R70X

- AKG 712

- HD600

 

Z góry dziękuję za pomoc w doborze :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W budżecie (prawie) mieszczą się Hifiman Sundara, kosztujące obecnie 1 699 zł. Myślę, że da radę potargować coś w sklepach, by zbliżyć się do zadeklarowanej kwoty.

Sam przez jakiś czas korzystałem z zestawu Aune x1s 10th anniversary edition oraz Hifiman Sundara i byłem zadowolony (m.in. z dość rozbudowanej sceny).

 

W każdym razie, jeśli masz możliwość odsłuchu (na x1s) wskazanych przez siebie słuchawek przed zakupem, to warto to zrobić. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z muzyki to: rock (billy tallent,muse, placebo itd, the cure, billy idol itd...) zazwyczaj tutaj biorą gitary prowadzenie w brzmieniu, trance, pop. Wszystkiego po trochu, ale trance i rock dominują.

 

Co do brzmienia to tak jak napisałem w poście. Dosyć często góra daje się we znaki i trzeba mocno ściszać. Wydaję mi się też, ze scena czasem ubogo gra. Odnośnie wygody to bardzo przypasowały mi welurowe, ale pady z DT770M pomogły zniwelować w pewnym stopniu tamte bolączki z dźwiękiem. 

Edytowane przez arzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

- ATH-R70X

- AKG 712

- HD600

Mogę się wypowiedzieć w sprawie tych 3, gdyż mam 2 z tych 3 par i 3 testowałem obok przez jakiś czas. Każde z tych słuchawek tworzy swój świat na swój sposób. 

Nie wiem jakie brzmienie lubisz, ale HD600 były najlepsze, z tym, że one są raczej do łagodnej muzyki, są dość wyrównane,  łagodne, nie mają dociążenia na basie. Przestrzennością byłem mile zaskoczony. Słuchawki do wyłapywania smaczków np. w jazzie, albo w innej wyrafinowanej muzyce. Myślałem o ich zakupie, no ale za dużo miałem słuchawek a z R70x nie chciałem wtedy się rozstawać. 

R70x . Są przestrzenne, ale one sceny dużej nie mają, to jest granie w stylu, muzyka blisko ciebie ale boost do 3D, takie granie mi trochę przypominało prezentacje grado, wiadomo nie do końca bo tez tej góry, ale jest takie przyjemne otoczenie efektownym dźwiękiem, tak, że nie słuchasz muzyki tylko z nią jesteś. :) Jakościowo trochę słabiej od senków, bo senki są klasą samą dla siebie, ale np. przy beyerach 990 pro i edition już spokojnie dają radę. Słuchawki grają neutralnie/ciemno, ale z dociążeniem, choć z wiadomych przyczyn bas nie zejdzie tak nisko jak w innych słuchawkach np. zamkniętych. Jest w każdym razie lepiej niż  HD600 pod tym względem. Średnica się jakoś nie wyróżnia ale jest dobrze wyeksponowana. Dają one czysty szczegółowy dźwięk, gdzie mam wrażenie, że potrafią bardzo dobrze oddać to co powinny w każdym utworze. W sposobie grania w żadnym aspekcie nie są jakieś wybitne, ale są jakby  to połączenie wszystkiego co dobre w innych modelach słuchawek. Jakbyś chciał to mógłbym pomyśleć o ich sprzedaży, bo w sumie słucham na nich cały czas, a inne słuchawki leżą więc teraz pora to zmienić. 

K712 pro - Te dwie pierwsze pary można było łatwo zestawić, bo są zbliżone do siebie w graniu, natomiast te AKG, To już coś innego, wyjątkowego ❤️ Mogą zachwycić, albo w ogóle nie zrobić wrażenia. Brzmią gładko, ciepło, nie mają tej naturalności HD600, ani wyrównania R70x, ale za to mają barwę, która cieszy i pieści ucho, takie dodane przyprawy tam gdzie trzeba, wypełniona, podbudowana ciepłem średnica i iskierka na górze. Scena jest u nich zależna mocno od źródła, ale jak dla mnie waha się od sporej do takiej WoW.  Różne opinie są o nich i w ogóle od AKG ja się długo wzbraniałem przed serią K7 bo bałem się, że zabraknie basu. Tutaj nie powinno być o to obaw ;) a właśnie imponuje mi to, że te słuchawki też niczym nie krzyczą, żadną skrajnością do Ciebie tylko po prostu grają muzykę. Mi to bardzo odpowiada dla kogoś może być nudne (nie zrozumiem tego, ale po prostu widzę, ze tak są określane). Dla mnie nudne nie są, są eleganckie i kulturalne w swoim graniu po prostu, ale dają kicka i błysną kiedy trzeba. 

To są różne szkoły grania. Wszystkie trzy pary są bardzo dobre, ot kwestia preferencji. Pierwsze zachwycają, drugie zadziwiają, a trzecie umilają. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, MrBrainwash napisał:

 


- ATH-R70X

- AKG 712

- HD600

Mogę się wypowiedzieć w sprawie tych 3, gdyż mam 2 z tych 3 par i 3 testowałem obok przez jakiś czas. Każde z tych słuchawek tworzy swój świat na swój sposób. 

Nie wiem jakie brzmienie lubisz, ale HD600 były najlepsze, z tym, że one są raczej do łagodnej muzyki, są dość wyrównane,  łagodne, nie mają dociążenia na basie. Przestrzennością byłem mile zaskoczony. Słuchawki do wyłapywania smaczków np. w jazzie, ale w innej wyrafinowanej muzyce. Myślałem o ich zakupie, no ale za dużo miałem słuchawek a z R70x nie chciałem wtedy się rozstawać. 

R70x . Są przestrzenne, ale one sceny dużej nie mają, to jest granie w stylu, muzyka blisko ciebie ale boost do 3D, takie granie mi trochę przypominało prezentacje grado, wiadomo nie do końca bo tez tej góry, ale jest takie przyjemne otoczenie efektownym dźwiękiem, tak, że nie słuchasz muzyki tylko z nią jesteś. :) Jakościowo trochę słabiej od senków, bo senki są klasą samą dla siebie, ale np. przy beyerach 990 pro i edition już spokojnie dają radę. Słuchawki grają neutralnie/ciemno, ale z dociążeniem, choć z wiadomych przyczyn bas nie zejdzie tak nisko jak w innych słuchawkach np. zamkniętych. Jest w każdym razie lepiej niż  HD600 pod tym względem. Średnica się jakoś nie wyróżnia ale jest dobrze wyeksponowana. Dają one czysty szczegółowy dźwięk, gdzie mam wrażenie, że potrafią bardzo dobrze oddać to co powinny w każdym utworze. W sposobie grania w żadnym aspekcie nie są jakieś wybitne, ale są jakby  to połączenie wszystkiego co dobre w innych modelach słuchawek. Jakbyś chciał to mógłbym pomyśleć o ich sprzedaży, bo w sumie słucham na nich cały czas, a inne słuchawki leżą więc teraz pora to zmienić. 

K712 pro - Te dwie pierwsze pary można było łatwo zestawić, bo są zbliżone do siebie w graniu, natomiast te AKG, To już coś innego, wyjątkowego ❤️ Mogą zachwycić, albo w ogóle nie zrobić wrażenia. Brzmią gładko, ciepło, nie mają tej naturalności HD600, ani wyrównania R70x, ale za to mają barwę, która cieszy i pieści ucho, takie dodane przyprawy tam gdzie trzeba, wypełniona, podbudowana ciepłem średnica i iskierka na górze. Scena jest u nich zależna mocno od źródła, ale jak dla mnie waha się od sporej do takiej WoW.  Różne opinie są o nich i w ogóle od AKG ja się długo wzbraniałem przed serią K7 bo bałem się, że zabraknie basu. Tutaj nie powinno być o to obaw ;) a właśnie imponuje mi to, że te słuchawki też niczym nie krzyczą, żadną skrajnością do Ciebie tylko po prostu grają muzykę. Mi to bardzo odpowiada dla kogoś może być nudne (nie zrozumiem tego, ale po prostu widzę, ze tak są określane). Dla mnie nudne nie są, są eleganckie i kulturalne w swoim graniu po prostu, ale dają kicka i błysną kiedy trzeba. 

To są różne szkoły grania. Wszystkie trzy pary są bardzo dobre, ot kwestia preferencji. Pierwsze zachwycają, drugie zadziwiają, a trzecie umilają. 

Dzięki bardzo za ciekawą w czytaniu wypowiedź. Na pewno pomoże mi to w doborze któryś słuchawek :) Gdzieś wyczytałem, że senki dobrze zgrywają się z lampa od aune natomiast z x1s już nie tak samo. Dylemat wciąż obecny. Ciekawią mnie jeszcze HE-400i szczególnie praca tego przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym polecił K7XX.

Dla mnie to genialnie zbalansowane słuchawki.

Tu niczego nie brakuje i niczego nie jest za dużo. 

Na ciemnym sprzęcie zagrają mroczno, ciężko i spokojnie.

Na jasnym sprzęcie zagrają detalicznie, szybko, przestrzennie.

Kosztują połowę zakładanego budżetu, ale są mega!

K712 są jaśniejsze ale mają za to większą przestrzeń.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD600 z S16 grały perfekcyjnie. Choć K712pro też ( choć szczerze powiedziawszy, tutaj jest coś za coś na Aune jest super scena, a na innych sprzętach miałem fun). 

Ja po HE-5LE zrezygnowałem z pchania się w planary i ogólnie wyższego kalibru słuchawki. No ale to kwestia stylu słuchania. Im lepsze słuchawki tym większe wymagania, a fun niekoniecznie większy. Choć trzeba przyznać, że szczegółowość, rozdzielczość i separacja to były na pewno na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, arzn napisał:

Dzięki bardzo za ciekawą w czytaniu wypowiedź. Na pewno pomoże mi to w doborze któryś słuchawek :) Gdzieś wyczytałem, że senki dobrze zgrywają się z lampa od aune natomiast z x1s już nie tak samo. Dylemat wciąż obecny. Ciekawią mnie jeszcze HE-400i szczególnie praca tego przetwornika.

 

Najpierw trzeba ustalić o jakim T1 mowa, bo T1 MK2, T1 SE i obecna T1s grają od siebie zauważalnie inaczej. Z X1s sytuacja jest podobna zresztą... :)

 

Szedłbym w HD600 z tych, które podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam znajomego który sobie chwali granie HE400i z Aune S6 pro oraz Fx audio DAC X7. Chociaż wspominał, że to równe, neutralne granie.

@MrBrainwash Ale ładnie to opisałeś, jestem pod wrażeniem. Jak widać charakter grania słuchawek jest bardziej skomplikowany niż może się wydawać.

Wszędzie są jakieś kompromisy :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Aro91 Dokładnie. Tak więc to, że słuchawki grają powiedzmy technicznie lepiej nie znaczy, że bardziej nam przypasują. Jakiś tu kolega z forum nie pamiętam nicku (trochę głupio 😅) chwalił połączenie R70x z Aune X1S, a same słuchawki kupił gdy był posłuchać audeze w sklepie, jak sobie porównał i zobaczył cene to wziął je z miejsca. 😂 

Ja szczerze powiedziawszy miałem wtedy jeszcze Geek outa i tak jak HD600 z S16 to był kosmos, to z GO było po prostu bardzo dobrze, tak już w przypadku R70x to bym powiedział, że w obu zestawieniach było bardzo dobrze i niekoniecznie chciałbym dopłacać do S16 (one akurat nie wykorzystują jego potencjału tak jak HD600). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, MrBrainwash napisał:

 Jakiś tu kolega z forum nie pamiętam nicku (trochę głupio 😅) chwalił połączenie R70x z Aune X1S, a same słuchawki kupił gdy był posłuchać audeze w sklepie, jak sobie porównał i zobaczył cene to wziął je z miejsca. 😂 

@ZenekHajzer

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dasz linka do ogłoszenia GS1000/i za 1,5k?
GS1000 wisiały gdzies 1500/1600
1000i to chyba logiczne że więcej bo nowszy model ale nie zepsuty jak E.

HD600 są do jazzu dobre barwne i wolne.
R70x maja podobną maniere ale nie wymagają lampy.

Akg nie toleruje ale ktos może tak, luuuz.

Przy grado to każde z tej 3 są jakieś ospałe.
Jak jest sztywna granica 1500 to pogadamy za rock dwa i tak wrócimy do tematu.
Oszczędzi na k7xx a ile wyda na ampa?? Baltine za 700zl nie kupi czy się mylę?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Takie niby zepsute te GS1000e, a w komisie wisi moje ogłoszenie, że chętnie kupię, a chętnych do pozbycia się badziewia coś nie ma
To nie problem ze nie ma chętnego sprzedać. Znajdź chętnego co kupi nowe ;)

Jest po prostu wielu przeciwników tej rewizji, a jak Tobie się podoba spoko cieszę się Twoim szczęściem.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Compton napisał:

@MrBrainwash wróciłeś na poważnie, czy tylko na chwilę? :)

 

Wróciłem niepoważnie 🤪 Na chwilkę. :) 

Może w przyszłości wrócę jeszcze by popróbować nowych killerów słuchawkowych, ale na razie mam natłok innych zainteresowań i spraw. 

Od czasu czasu wpadam tu po inspiracje muzyczne. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Compton napisał:

HE400i, przy swoich 90 ohm, potrzebują porządnego wzmacniacza.

Tak mi się do nich widzi SMSL SP200 lub Ballantine od Majkela. 

Powinno to zagrać bardzo synergiczie i rasowo.

Oczywiście po kablu XLR.

Rzeczywiście po balansie idzie tym słuchawkom nieźle, ale wtyk należy wymienić razem z kablem. :) Ten fabryczny ciągnie je mocno w dół. Po zmianie kabla przynajmniej dla mnie są to słuchawki lepsze od HD600. Wspomniane DT880 600Ω to też dobra opcja, może nawet za dobra do obecnego napędu, bo po ingerencji w konstrukcję te słuchawki się bardzo skalują. Jak jest z fabrycznymi - nie pamiętam, ale zawsze je wolałem od fabrycznych K701 czy HD600. Na pewno po full przerobieniu słuchawek za okolice 700zł zostanie jeszcze w kieszeni z założonego budżetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności