Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem TWSy audiofilskie 

LDAC i LHDC gwarantują tylko większe pasmo a nie jakość dźwięku.

Kupuje dużo za granicą bo za biedny jestem na polskie ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jouhou napisał(a):

Ja tam wyżej stawiam Sony niż Technicsy (miałem jakiś czas temu), tylko koniecznie na zmienionych tipsach - wydaje mi się że fabryczne pianki robią dużą krzywdę tym słuchawkom, na dobrych silikonach zdecydowanie można je nazwać "audiofilskimi".

Jeśli ktoś lubi ciemniejsze brzmienie ?

Jakoś nikt nie wspomina o Z8000 i Z2000/3000 ?

Oraz o Noble ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie a co wybralibyście z poniższych:

Melomania 1(bez plusa)

BGVP Q2 (bez s)

Koss TWS 250i

Creative Outlier Pro?

 

Zależy mi na wyrównanym brzmieniu. Bas musi być wielobarwny (nie potrzebuję go bardzo dużo), średnica obecna a wysokie bardziej wyraźne niż wycofane.

 

Scena dobrze gdyby była rozbudowana we wszystkich kierunkach.

 

Granie V-ką nie jest dla mnie (chyba, że jest ona bardzo delikatna).

 

Zastosowanie-wyłącznie ulica.

Dobrze gdyby nie ładować co trzy godziny.

Muzyka to rock i jazz. Nic ponadto.

 

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekw 76 napisał(a):

Panowie i Panie a co wybralibyście z poniższych:

Melomania 1(bez plusa)

BGVP Q2 (bez s)

Koss TWS 250i

Creative Outlier Pro?

 

Zależy mi na wyrównanym brzmieniu. Bas musi być wielobarwny (nie potrzebuję go bardzo dużo), średnica obecna a wysokie bardziej wyraźne niż wycofane.

 

Scena dobrze gdyby była rozbudowana we wszystkich kierunkach.

 

Granie V-ką nie jest dla mnie (chyba, że jest ona bardzo delikatna).

 

Zastosowanie-wyłącznie ulica.

Dobrze gdyby nie ładować co trzy godziny.

Muzyka to rock i jazz. Nic ponadto.

 

Melomania 1 plus i BGVP Q2S spełniają twoje wymagania. Piszę to jako właściciel obydwu. Praca na jednym ładowaniu powyżej 7 godzin (Q2S ok 9, 1+ 7-7,5). W tych gatunkach sprawdzają się jak najbardziej. 

Q2 bez s i Melomania 1 bez plusa są trochę słabsze i dźwiękowo i czas pracy.

Koss'a nie słyszałem a Creative słuchałem dawno i basu tam było za dużo I średniej jakości, dlatego straciłem zainteresowanie tym modelem 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka z plusem i z S 😀

Za Q2S przemawia możliwość podpięcia kabla lub modułu BT Za 1+ ciut lepszy dźwięk I dla niektórych wygoda bo nie pasuje im kształt Q2S. Dla mnie są wygodne ale to sprawa indywidualna 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mignęła mi tu wzmianka o tym modelu, więc gdyby ktoś chciał poczytać szersze wypociny na jego temat, to zapraszam :)

Wyglądają tak, jak każdy widzi - dość dziwnie. Ale jak ktoś nie trawi z jakiegoś powodu słuchawek z gumkami, to Huawei FreeBuds 5 będą niezłą opcją. W przeciwnym razie - znajdą się lepsze wybory.

 

https://www.tabletowo.pl/recenzja-huawei-freebuds-5-test-opinia/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zgreg napisał(a):

 


liberty 3 pro
A co sądzą audiofile, rzeczywiście takie dobre?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Wczoraj odebrane, dzisiaj już spakowane i odsyłam. Jak dla mnie niewygodne. Nie byłem w stanie dobrać gumek, motylki już lepiej. Natomiast nie wiedziałem że je też trzeba "przekręcić", tak jak Sony WF-1000XM3 czego wtedy nie mogłem przeboleć i tutaj podobnie. Granie mocno rozrywkowe, czystość dzwięku na prawdę dobra. Po korekcie EQ w apce ładna średnica i wysokie aczkolwiek dla mnie za dużo basu. Po 20 min bolała mnie głowa do końca dnia, na prawdę...

Miałem też problem przy wyciąganiu pierwszej słuchawki z etui a zaznaczę że nie mam grubych placów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A ja miałem możliwość krótkiego obcowania z buds 2. Krótką bo niestety alergia nie pozwoliła mi posłuchać ich dłużej stąd wrzutka w komisie. 

 

Po buds+ i buds live jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami audio buds2 i chętnie przetestowałbym wersję pro2. W cenie z metki to może szału nie robią, są po prostu poprawne, ale da się je dostać za mniejsze pieniądze i wtedy to jest mocny gracz, szczególnie jeżeli ktoś nie chce typowej dla TWS charakterystyki zalanej toną midbasu. 

 

Konstrukcyjnie bardzo wygodne i stosunkowo małe. Pudełko wręcz mikroskopijne. Tipsy raczej do wymiany, fabryczne są dość twarde i nie każdemu będą pasować. 

 

ANC stwierdzono. O dziwo działa i jest mało inwazyjne w kwestiach audio, za to całkiem dobrze usuwa jednostajne hałasy. Na przykład dźwięk hałasującego okapu wycinają prawie do zera więc pewnie podobnie będzie we wszelkich środkach komunikacji.

 

Dźwiękowo zaskakująco dobrze. In plus całkiem spora przestrzeń i swoboda a nawet lekkość rozchodzenia się dźwięków. Cecha typowa dla słuchawek AKG.

 

Granie armaturowe ale w przeciwieństwie do tańszych armatur czy starszych modeli BUDS ciężko nazwać je suchym. Mają przyzwoitą barwę a lekkie uwydatnienie niższych rejestrów tylko to poprawia. Basu jest w punkt i jest dobrze kontrolowany, stwierdziłem minimalny rolloff na samym dole ale nie jest w żaden sposób dotkliwy. Wysokie też całkiem spoko, bez bluetoothowej plastikowości czy nierozróżnialności dźwięków. No i odtwarzają sporo detalu, który eksponują poprzez niezłą rozdzielczość. 

 

Generalnie słuchawki warte uwagi jeżeli ktoś szuka wyważonego grania. Do 300-400 postawiłbym je w czołówce i pewnie używałbym ich na co dzień. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kurop napisał(a):

A ja miałem możliwość krótkiego obcowania z buds 2. Krótką bo niestety alergia nie pozwoliła mi posłuchać ich dłużej stąd wrzutka w komisie. 

 

Po buds+ i buds live jestem bardzo pozytywnie zaskoczony możliwościami audio buds2 i chętnie przetestowałbym wersję pro2. W cenie z metki to może szału nie robią, są po prostu poprawne, ale da się je dostać za mniejsze pieniądze i wtedy to jest mocny gracz, szczególnie jeżeli ktoś nie chce typowej dla TWS charakterystyki zalanej toną midbasu. 

 

Konstrukcyjnie bardzo wygodne i stosunkowo małe. Pudełko wręcz mikroskopijne. Tipsy raczej do wymiany, fabryczne są dość twarde i nie każdemu będą pasować. 

 

ANC stwierdzono. O dziwo działa i jest mało inwazyjne w kwestiach audio, za to całkiem dobrze usuwa jednostajne hałasy. Na przykład dźwięk hałasującego okapu wycinają prawie do zera więc pewnie podobnie będzie we wszelkich środkach komunikacji.

 

Dźwiękowo zaskakująco dobrze. In plus całkiem spora przestrzeń i swoboda a nawet lekkość rozchodzenia się dźwięków. Cecha typowa dla słuchawek AKG.

 

Granie armaturowe ale w przeciwieństwie do tańszych armatur czy starszych modeli BUDS ciężko nazwać je suchym. Mają przyzwoitą barwę a lekkie uwydatnienie niższych rejestrów tylko to poprawia. Basu jest w punkt i jest dobrze kontrolowany, stwierdziłem minimalny rolloff na samym dole ale nie jest w żaden sposób dotkliwy. Wysokie też całkiem spoko, bez bluetoothowej plastikowości czy nierozróżnialności dźwięków. No i odtwarzają sporo detalu, który eksponują poprzez niezłą rozdzielczość. 

 

Generalnie słuchawki warte uwagi jeżeli ktoś szuka wyważonego grania. Do 300-400 postawiłbym je w czołówce i pewnie używałbym ich na co dzień. 

 

Małe sprostowanie - Galaxy Buds 2 (2 Pro również) mają dwa przetworniki dynamiczne na słuchawkę, nie armaturowe ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oprócz mnie ma z TWSami taki problem, że po włożeniu do uszu, niezależnie od użytych tipsów (poza piankami), tworzy mu się próżnia i ostatecznie nie ma żadnej uciechy ze słuchania?

Poruszanie słuchawką na nic się nie zdaje, a delikatne jej poluzowanie sprawia, że tracę seala.

 

Tak miałem z Noble Audio Fokus Pro, jak i również z tańszymi modelami. Żaden nie miał ANC, więc odpada kwestia "generowania" podciśnień.

 

Zastanawiam się, czy próbować dalej i sprawdzać inne modele, czy po prostu dać sobie spokój.

 

Przewodowe IEMy, nawet te bez otworków wentylacyjnych, naprawdę rzadko dają mi podobne problemy.

 

To, że mam felerne przewody i niespersonalizowane rozwiązania (CIEMy, custom tipsy) nie zawsze się sprawdzają, to inna historia.. Jestem tego w 100% świadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, MrSheep napisał(a):

 

Małe sprostowanie - Galaxy Buds 2 (2 Pro również) mają dwa przetworniki dynamiczne na słuchawkę, nie armaturowe ;)

sugerowałem się ich wyglądem, to tym bardziej ciekawe bo one grają raczej jak armatury niż dynamiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją TWSy z bardzo precyzyjną regulacją- JVC HA-FW1000T. Mają 100-to punktową regulacje. Rozwiązanie bardzo dobre i jednocześnie złe. Można bardzo precyzyjnie dostosować głośność, ale jeśli chcesz szybko pogłośnić np o 10 punktów to trzeba 10x 3 kliki zrobić 

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PsiCore napisał(a):

Czy istnieje jakaś aplikacja, która faktycznie precyzyjnie steruje godnością TWSów? Strasznie denerwują mnie wysokie skoki, gdy korzystam z defaultowej telefonu.

W Samsungu masz aplikacje Sound Assistant, która pozwala m.in. na zmianę skoków głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Czy ktoś oprócz mnie ma z TWSami taki problem, że po włożeniu do uszu, niezależnie od użytych tipsów (poza piankami), tworzy mu się próżnia i ostatecznie nie ma żadnej uciechy ze słuchania?

Poruszanie słuchawką na nic się nie zdaje, a delikatne jej poluzowanie sprawia, że tracę seala.

 

Tak miałem z Noble Audio Fokus Pro, jak i również z tańszymi modelami. Żaden nie miał ANC, więc odpada kwestia "generowania" podciśnień.

 

Zastanawiam się, czy próbować dalej i sprawdzać inne modele, czy po prostu dać sobie spokój.

 

Przewodowe IEMy, nawet te bez otworków wentylacyjnych, naprawdę rzadko dają mi podobne problemy.

 

To, że mam felerne przewody i niespersonalizowane rozwiązania (CIEMy, custom tipsy) nie zawsze się sprawdzają, to inna historia.. Jestem tego w 100% świadomy.

Spróbuj Edifier X3, mam od 1,5 roku i wiem z czym się borykasz. Na stockowych tipsach mam idealną wygode, wyciszenie, seal (choć czasem jest efekt próżni, ale wtedy wystarczy się uśmiechnąć i delikatnie się odsysają ;)

29 minut temu, Najner napisał(a):

W Samsungu masz aplikacje Sound Assistant, która pozwala m.in. na zmianę skoków głośności.

Lub "opcje programisty" i też możesz wybrać ile skoków ma mieć regulator głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności