Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, donpedro1979 napisał(a):

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Moondrop Space Travel.

Nie spodziewałem się wiele za cenę 119 zł ale kurde jak to przyjemnie gra :)

Fajny bas, przestrzeń, średnica. Dla mnie wszystko się zgadza

O dziwo ANC nawet jako tako działa i tryb transparency też nie jest zły. 
Powiedział bym nawet, że jest lepszy niż w wielu o wiele droższych słuchawkach, nie szumi aż tak bardzo i nie "strzela"

 

Z minusów, słaby zasięg, słuchawki potrafią losowo gubić zasięg

Ja je zanabyłem za 9.99$ na shenzen i w tej cenie nie mają sobie równych. Przyjemne w użytku na codzień nawet w moich niewymiarowych uszach się trzymają na stockowych gumkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 23:28, bakus1233 napisał(a):

Tylko że ta „lepsza” jakość powyżej 320kbps jest tak samo słyszalna jak bezpieczniki czy tego typu rzeczy :D 

Też tak sądze :) Ale tutaj zdania się podzielone.

Dlatego imho taki aptx-hd czy aptx-adaptive jest wystarczający.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Luqart napisał(a):

Też tak sądze :) Ale tutaj zdania się podzielone.

Dlatego imho taki aptx-hd czy aptx-adaptive jest wystarczający.

 

Do streamingu tak, nawet aac/aptX wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luqart napisał(a):

W MM były wczoraj za 1204 pln :D Aż mnie tyłek piecze, że ich nie wziąłem.

 

Przez krótką chwilę i bodaj tylko białe. Nie ma co rozpaczać :D 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądze  Ale tutaj zdania się podzielone.
Dlatego imho taki aptx-hd czy aptx-adaptive jest wystarczający.
 
Rozumiem że podważacie to że słychać różnicę pomiędzy mp3 320kbps a flac?
Jeśli tak to powiem co mi się przytrafiło jakieś 2 lata temu. Serfując trafiłem na test sprawdzający czy usłyszysz różnicę między mp3 a flac. Otóż wynik był następujący w 40 odpowiedziach tylko 2 razy wskazałem mp3 320kbps a reszta głosów poszła na flac. Przypadek? Nie sądzę.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Testował ktoś AUDEZE MAXWELL? Podobno najlepiej grające wirelessy na całym rynku.
Tanie, dobrze izolujące planary z toną funkcjonalności. Minus waga prawie 500g
Sam jestem zdziwiony, że one kosztują tylko 1500 pln.
Wyglądają koszmarnie i tanio, a ta waga zabija...


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Rozumiem że podważacie to że słychać różnicę pomiędzy mp3 320kbps a flac?

Tak.

14 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Jeśli tak to powiem co mi się przytrafiło jakieś 2 lata temu. Serfując trafiłem na test sprawdzający czy usłyszysz różnicę między mp3 a flac. Otóż wynik był następujący w 40 odpowiedziach tylko 2 razy wskazałem mp3 320kbps a reszta głosów poszła na flac. Przypadek? Nie sądzę.

Podeślij 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2023 o 14:41, hammerh34d napisał(a):

Nie oceniam :)

Jak nie, jak tak. Zresztą po ostatnich wpisach w tym wątku widzę, że wielu ludziom nie mieści się w głowie, że komuś może podobać się coś innego niż im.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

Rozumiem że podważacie to że słychać różnicę pomiędzy mp3 320kbps a flac?
Jeśli tak to powiem co mi się przytrafiło jakieś 2 lata temu. Serfując trafiłem na test sprawdzający czy usłyszysz różnicę między mp3 a flac. Otóż wynik był następujący w 40 odpowiedziach tylko 2 razy wskazałem mp3 320kbps a reszta głosów poszła na flac. Przypadek? Nie sądzę.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Wyglądają koszmarnie i tanio, a ta waga zabija...


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

Wyglądają faktycznie średnio, takie drugie DT150. Ale sama jakość wykonania jest pancerna. Co do wagi to fakt są 2x cięższe niż standardowe, ale też mają 80h czasu pracy na baterii i pancerną budowę. Za to podobno są mega wygodne, mimo wagi.

 

No tutaj nie ma co się czarować to kosztuje 1500 pln, a oferuje meega dużo. Gdzieś musieli oszczędności zrobić. 

Te słuchawki bez modułu BT byłyby świetnym wyborem do muzyki, a co dopiero z modułem BT który ma pełny pakiet kodeków i moduł 2.4 ghz low latency.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie używam tws, ale co do tych MP3 320 vs FLAC, według moich doświadczeń, różnica jest słyszalna, jak się postaram zrobić ten test MP3 vs FLAC to nie wychodzi 50/50 (tzn, wychwytuję najczęściej co jest FLAC), ale kiedy nie mam porównania to kompletnie nie szkodzi mi MP3. Używam Spotify czyli formatów lossy tak na co dzień i jak czasem włączę foobara z FLAC 24/192kHz, to wcale jakiejś bardzo wyraźnej różnicy nie słyszę. A niestety, Spotify jest tak wygodny do odkrywania nowej muzyki i różnych gatunków, że nie mam zamiaru wracać do FLACów z CD

Edytowane przez Pioj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatinedowód zakupu nie gwarantuje, że słuchawki będą oryginalne :D widziałem już na olx ogłoszenie gdzie sprzedający chwalił się, że airpodsy zostały kupione w media expert i ma dowód zakupu, oglądam zdjęcia a tam szczegół który zdradził, że to podróbki :) Jak napisałem do gostka, że w media expert nie sprzedają podrabianych słuchawek to mnie zwyzywał i zablokował haha. Polecam kupić od jakiegoś zaufanego forumowicza albo z odbiorem osobistym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Bose Ultra headphones i odesłałem.

Grają po EQ (preset less bass +  APTX Adaptive HQ) gorzej niż 1000XM5 po EQ (autoEQ z peace z podbitym basem + LDAC HQ na 48 Khz + włączone DSEE).

ANC faktycznie trochę lepsze niż w 1000xm5 po aktualizacji 2.1.0. Ale 1000xm5 ma na tyle dobre ANC, że nie jest mi potrzebne lepsze.

Bose generują wyraźnie większe ciśnienie podczas działania ANC od Sony. W Sony mogę z ANC chodzić cały dzień, a z Bose już po 2 godzinach czułem lekkie mdłości.

Szum generowany przez ANC w Sony jest wyraźnie cichszy od tego z Bose.

 

Cenowo 1899 vs 1179. Oba na promocji. 

Nie opłaca się dopłacać dla lepszego ANC i lepszego dźwięku bez korekcji.

 

Aha w Bose jak w Momentum 4 nie da się wyłączyć ANC :D Co uważam za minus, bo w BOSE ANC działa agresywnie i po prostu głowa zaczyna boleć po pewnym czasie.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Słuchałem kiedyś qc35 i grały słabo, a tutaj jakiś wysoki model ultra i to samo 😅

Sony wh1000xm5 chociaż mają fajny wygląd...

Bo 1000xm5 wcale nie są takie złe. Szczególnie po porządnym EQ i włączeniu DSEE (które nie działa z 96khz, trzeba mieć 48 khz, czyli na androidzie nie będzie działać. Ale już na pececie z bluetooth tweakerem zadziała).

W cenie w której ostatnio były - 1179 pln imho najlepsze słuchawki, jak ktoś chce porządne ANC z akceptowalnym, a nawet niezłym dwiękiem po EQ.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności