Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w/w JVC HA-FW1000T i nie polecam ich nikomu, komu zależy na dobrym SQ, a cena sklepowa, to delikatnie mówiąc.. żart. Myślałem, że mam uszkodzony egzemplarz, więc zamówiłem z Amazon'a nówki sztuki, nieotwierane i co, i nic, grały tak samo tragicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał(a):

Miałem w/w JVC HA-FW1000T i nie polecam ich nikomu, komu zależy na dobrym SQ, a cena sklepowa, to delikatnie mówiąc.. żart. Myślałem, że mam uszkodzony egzemplarz, więc zamówiłem z Amazon'a nówki sztuki, nieotwierane i co, i nic, grały tak samo tragicznie. 

A niby dobra firma :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma bardzo dobra, tylko na słuchawkach się nie znają kompletnie. Jakiekolwiek słuchawki JVC słuchałem w przeszłości, czy to doki, pchełki, czy pełnowymiarowe, to wszystkie brzmiały poniżej tego, co oferowała konkurencja. Były swego czasu polecane na forum, jakieś nauszne, czy wokołouszne, oczywiście "połknąłem haczyk" i się mocno rozczarowałem, kiedy doszło do odsłuchu. 😏

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr_Mojo napisał(a):

Czyli na ANC może JVC HA-FW1000T:

 

"JVC HA-FW1000T są rzeczywiście klasą dla siebie. Nie wiem czy to "drewniane" membrany czy profesjonalizm odpowiedzialnych za strojenie ale wkłada się je w uszy i zanurza w muzyce. Wyłączyłem K2 ponieważ słuchając plików w wysokiej rozdzielczości nic nie daje po za większym zużyciem prądu. Przy streamingu i słuchaniu gorszych plików poprawia dźwięk, ale przy dobrych plikach nie słychać różnicy. Mimo dość sporych rozmiarów zewnętrznych zbudowano je tak że bardzo dobrze leżą w uchu. Jeszcze nie testowałem ciekawej funkcji czyli poprawy dźwięku przy rozmowie z założoną maseczką na twarzy. Jest to tryb maseczki. Regulacja głośności jest genialna i jednocześnie wkurzająca. Poszczególne poziomy są minimalne i trzeba w jedną lub drugą stronę naklikać się trochę, za to nie ma możliwości ogłuszenia się przez zbyt wysoki poziom głośności. Każdy może dobrać bardzo dokładnie głośność jaką preferuje.

Sprawdzają się w każdym gatunku muzyki (trash metalu nie słucham więc nie wiem jak w tym gatunku) nie brakuje im niczego w żadnym paśmie. Uważam że za cenę dropową czyli 149$ plus 20 $ przesyłka i 156 zł polskie opłaty są bardzo atrakcyjną ofertą. Miałem okazję posłuchać Final ZE3000 I ZE8000. ZE8000 nie zrobiły na mnie wrażenia, już wg mnie brzmiały ZE3000. Uważam że nie warto dopłacać do ZE8000. Możliwe że po zabawie ustawieniami lepiej by brzmiały, ale JVC HA-FW1000T nie mają aplikacji i brzmią dobrze od razu. 

Całkiem dobrze działa ANC i tryb transparentny. Można po stuknięciu w prawą słuchawkę rozmawiać bez wyjmowanie słuchawek z uszu

P.s. teraz doczytałem że regulacja głośności ma 100 kroków, więc jest precyzja "

 

https://forum.mp3store.pl/topic/160624-fanklub-słuchawek-bezprzewodowych-wireless/page/174/#comment-1993148

Tylko JVC HA-FW1000T są TWSami kanapowymi. Raczej nikomu bym ich nie polecił do słuchania w ruchu, nie wspominając o siłowni itp. Za to dźwiękowo to wg rewelacja i w cenach z dropa, a nawet z amazon.pl warte swojej ceny. Oczywiście jeśli ktoś nie będzie korzystał z nich w intensywnym ruchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam kilka osób, które ich posłuchały i im się podobały. O gustach się nie dykutuje. 

Jedna z nich tak opisuje je

Cytat

JVC za niesamowity klimat jaki tworzą, to tak, jak pisałeś prawdziwie audiofilskie słuchawki, choć specyfika ich grania zdecydowanie nie jest dla każdego. Generalnie świetne i nie wiem czy ich nie kupię do słuchania w domu, chciałbym najpierw jeszcze odświeżyć ze8000 i posłuchać AZ80 ale JVC są dla mnie jedną z głównych opcji. 

To osoba "osłuchana", pracuje w branży audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał(a):

TWSy kanapowe to trochę coś jak ażurowe kalosze. Można coś takiego zrobić i może nawet ktoś to kupi, tylko sens tego jest…. Dyskusyjny, o.

To tak jak z dużymi słuchawkami. Jedne kupujesz do słuchania w ruchu a inne do odsłuchu w domowym zaciszu. JVC jeśli nie wypadną ci z uszu możesz słuchać mobilnie szczególnie na bardzo dobre ANC i przeźroczystość. 

Również takie Abysy itp też można porównywać do ażurowych kaloszy, bo kto powiedział, że TWSy nie mogą być do odsłuchów stacjonarnych? To my i marketingowcy firm produkujących TWSy  założyli, że TWS tylko mobilnie. A TWS to po prostu brak kabli na zewnątrz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWS to ograniczenia wynikające z rozmiaru, czyli ograniczonych rozmiarów przetwornika i elektroniki, rodzaju zaimplementowanej elektroniki, trybu komunikacji, konieczności zaszycia w nich funkcji niepotrzebych w sprzęcie bez kabli. TWSy to kompromis między możliwościami a form factor. Moje skromnie doświadczenia z tymi samymi słuchawkami w trybie "tws" i na kablu jednoznacznie wskazują, że po kablu byli lepiej - co nie dziwi, skoro porównywałem np. Blessingi 2 via nicehck hb2 vs via mojopoly.
Nie przekonasz mnie, że twsy są w stanie zaoferować jakość porównywalną do kanapowych słuchawek, bo to się logicznie nie spina.
Chyba, że czyjaś percepcja jest poniżej progu różnicy. No ale kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Naprawdę nie wiem @Jaro54 co Ciebie w nich aż tak bardzo zachwyca

Jaro lubi jak słuchawki mają podkreśloną wyższą średnicę, nie słuchałem ich ale obstawiam, że to ten aspekt zachwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał(a):

TWSy kanapowe to trochę coś jak ażurowe kalosze. Można coś takiego zrobić i może nawet ktoś to kupi, tylko sens tego jest…. Dyskusyjny, o.

 

Ja na przykład nie lubię żadnych nausznych. Nie lubię jak coś mi ściska głowę albo dotyka płatków uszy lub nawet je zakrywa i zwiększa ich temperaturę. Dlatego nawet w domu używam tylko doków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hammerh34d napisał(a):

TWSy kanapowe to trochę coś jak ażurowe kalosze. Można coś takiego zrobić i może nawet ktoś to kupi, tylko sens tego jest…. Dyskusyjny, o.

 

Można słuchać tych TWS z JVC w domu - o dziwo, oni tego w JVC nie sprawdzają!

Serek wiejski też można jeść w mieście. A precle krakowskie precle w warszawie.

A zimowy płyn do spryskiwaczy czasem jeszcze używam wiosną.

 

 

jednorazowe.JPG

Edytowane przez Piotr_Mojo
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał(a):

Jaro lubi jak słuchawki mają podkreśloną wyższą średnicę, nie słuchałem ich ale obstawiam, że to ten aspekt zachwyca.

O nie, zdecydowanie to nie ten aspekt, bo wspomniane JVC'y brzmią, jakby słuchać przez poduszkę, tam prawie góry nie ma, separacja, rozdzielczość, czystość dźwięku, nie istnieje w nich, imo. 

 

A najgorsze, że nie da się tego nawet uratować agresywnym ustawieniem EQ. A to wszystko za blisko 2kzł. WHAT??? 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neonlight napisał(a):

O nie, zdecydowanie to nie ten aspekt, bo wspomniane JVC'y brzmią, jakby słuchać przez poduszkę, tam prawie góry nie ma, separacja, rozdzielczość, czystość dźwięku, nie istnieje w nich, imo. 

 

A najgorsze, że nie da się tego nawet uratować agresywnym ustawieniem EQ. A to wszystko za blisko 2kzł. WHAT??? 🥴

Jak wiesz te twoje grały wg twoje opisu, jakby były wadliwe. Brzmienie odbiegające od tego jak brzmią moje. I to nie tylko moje zdanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Jak wiesz te twoje grały wg twoje opisu, jakby były wadliwe. Brzmienie odbiegające od tego jak brzmią moje. I to nie tylko moje zdanie 

 

Jarku, tyle tylko, że j/w wspomniałem, kupiłem nowe z Amazon'a i.. to był ten sam słaby dźwięk, co w moich, teoretycznie, wadliwych, więc?! 😗

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu rozglądam się za zastępstwem dla wysłużonych Soundmagiców TWS50, nawet testowałem uaktualnioną wersję, która niestety brzmi inaczej, gorzej.
Jako że ceny na amazonie ciekawe, to przygarnąłem sobie na próbę Freebuds 5i i o ile dźwięk mi się podoba, to izolacja od otoczenia już nie bardzo... Jest słabo w tej kwestii.
Ktoś miał te TWSy i mógłby polecić lepiej izolującą alternatywę, powiedzmy do 500 zł?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Moondrop Space Travel.

Nie spodziewałem się wiele za cenę 119 zł ale kurde jak to przyjemnie gra :)

Fajny bas, przestrzeń, średnica. Dla mnie wszystko się zgadza

O dziwo ANC nawet jako tako działa i tryb transparency też nie jest zły. 
Powiedział bym nawet, że jest lepszy niż w wielu o wiele droższych słuchawkach, nie szumi aż tak bardzo i nie "strzela"

 

Z minusów, słaby zasięg, słuchawki potrafią losowo gubić zasięg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@donpedro1979 Ta sama sytuacja z Soundcore P2i, jak za te pieniądze, to oferują bardzo dużo, zasięg bezproblemowy na kilkanaście metrów, czas pracy ok. 9h głośnego grania, bardzo fajnie reagują na EQ, super lekkie i przez to wygodne, ale.. trzeba uważać i zamawiać z Amazon'a, bo zdarzają się awarie.

 

U mnie w jednych występował lekki inbalans kanałów, a w drugich przestała po kilku godzinach grać jedna słuchawka. Oczywiście zwroty całkowicie bezproblemowe, nie to, co u nas. ;)

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightSoundcore jakoś zawsze mi nie podchodzą.

Skorzystałem z black friday na amazon i nabyłem drogą kupna soundcore anker life a3i.

I nie rozumiem zachwytów, których pełno w necie.

ANC słabe, transparency beznadziejne, dźwięk nie porywa no i najważniejsze nie są dla mnie wygodne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@donpedro1979 rozumiem, tylko ja podałem model za 120zł, więc znacznie tańszy od Life A3i, w związku z czym, nie oczekiwałem wodotrysków. Natomiast, jak za takie śmieszne pieniądze, to otrzymujemy bardzo przyjemny, ciepły, basowy, gładki dźwięk, bez ostrej góry i cyfrowego nalotu, z długim czasem pracy na jednym ładowaniu, świetnym zasięgiem i akurat dla mnie (i nie tylko), mega wygodne, prawie nie czuć ich w uszach. 🤷😉 

 

Ps.

Są bardzo głośne! 😶‍🌫️😎👍

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 23:28, marek_m napisał(a):

W MM były wczoraj za 1204 pln :D Aż mnie tyłek piecze, że ich nie wziąłem.

Po cichu liczę, że jutro któryś sklep powtórzy tę promocję. Będę monitorować.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności